Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, N.F.S. said:

Marko je vec domaci, progovorili smo dve reci i usao je u kucu :D 

Ali je zato sok od Zove i Kapucino bio za svaku pohvalu :D@N.F.S. kao i uvek, milina provesti vreme sa tobom. Samo sam ja morao raditi :(

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 10 sati, WoodyRider je napisao:

P. S. Baš je velika ova Honda..... 

Gabariti su taman, tezina (velika) lepo balansirana, upotrebljiv motor!

Agregat je ono sto me je zabrinjavalo u prvom susretu, ne po pitanju trajnosti i kvaliteta (Honda je to :D ) vec zapremina!

680ccm i 65 ks na papiru i ne deluju impresivno, hmmm.

Kako da opisem dozivljaj u voznji, kao da si stalno u pogresnom prenosu (jedna brzina vise), tromo reaguje na gas i to je ono sto mi odgovara, prenos takav da nije sampion u brzini i ubrzanju ali snage u svakom stepenu ima odmah!

Natovario je nekim stvarima, kofer nazad se nije mogao ni zatvoriti, bocni puni! Ja 110kg, supruga 58, pun rezervoar (20l) i komotno se vozi petom od 50 o 150kmh!

Ima i "board computer" koji prilicno precizno racuna trenutnu i prosecnu potrosnju, pri brzini od 80kmh u finalnom stepenu prenosa pokazuje 3,7L trenutne potrosnje i oko 4,4L prosecne... Zadovoljan sam, tezak je puno i ovo je super! Po gradu ga ne mogu spustiti ispod 5,5L a prilicno "laganu" ruku na gasu imam, to je moj nacin voznje, ne zalecem i ne kocim naglo, volim fluidno i prijatno :D

@Markone88, hvala drug! Sok je od Nane a za Zovu idem u cetvrtak na Ozren :takoje:

 

20200519_101036.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ако не разликује нану од зове, доводе се у питање и остале похвале. Да ли причате о истом мотору? :P

 

Која је килажа Ђаволка? 

Када кажеш велика, помислим на моје Крме од 230 кг (сув) које ми делује нормално, па се запитам колико је онда то тешко? 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ајд' да су биле женке, па и да разумем тај додир прсима, али што са мужјацима? :)

 

Сада видим да нисам имао среће. Да си ми ти пронашао украдени мотор, вероватно бих Возио Варадеро, а не Кимко :)

Било би мало муке око паљења, али бисмо то приписали штети од крађе :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 19 minuta, Zuba87 je napisao:

Која је килажа Ђаволка? 

Када кажеш велика, помислим на моје Крме од 230 кг

Aaaaaa cek, cek! :D

Lose sam se ODrazio iznad... I satelis je bio oko 220kg ali OSECAJ tezine nije bio prisutan zbog niskog tezista i centralnog centra mase (kakav termin?!?).

Ili slikovitije, pridignes dzak od 25kg sa rukama blizu nogu tako da vam ukupna masa bude sto blize centru iste a bez dodatnog tereta...

Onda probas da isti dzak, iste tezine drzis u rukama ispruzenim od sebe, osecaj tezine daaaaaleko od predjasnjeg a ona....

....ista!

 

Oko 270 kg je inace, sa svim tecnostima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

То је јер не вежбам, а не због тежине :)

Оки, хвала, доста је то више, сигурно се осећа при маневрима у месту или при малим брзинама. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

CBF600FA je samo par kg laksa a osecaj (da je laksa) je bar 100kg razlike , CBR1000F mi je par kila teza bila ali podjednako agilna i dooosta stabilnija na vecim brzinama.... TDM900 oko 210kg sa svim tecnostima, lagan, bocna silueta kao jedro, ljulja ga vetar po putu samo tako, GSF600 Bandit ista tezina, ram promasaj, dobar do 100kmh posle se uvija kao zmija, osecaj tezine je dobar, tj. ne oseca se puno, CBR F4 perfekcija, kao perce, ciklistika i za danasnje pojmove vrhunska ali mala i slabog agregata...

...tako da CBF1000FA mi sleduje!

Ubedjen sam da je to sklop svih pozitivnih stvari gore nabrojanih.

 

P.S. Osecaj tezine se kod motocikala i skutera razlikuje dosta, razlicite visine masa i njihova pozicija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma nije ni CBF nešto posebno. Iz tog perioda, moje mišljenje da je od većih motocikala, CBR1000F, CBR1100XX, X11, CB1000 i CB1300S nešto naj od Honde. Ova paleta modela danas nije ništa posebno i nije ni prineti toj starijoj generaciji. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma ko da se krivi vise Alekre... Slazem se sa napisanim ali dosta je bilo

Cbf merkam 2012 god, moj ga sugradjanin prodaje, nekako mi kao kompromis deluje, dovoljno moderan i dovoljno komforan.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Sjajan motor, fenomenalan kapucino i neodoljiv sok od nane. Sve u svemu, lepo druzenje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Što se tiče težine, nemojte zaboraviti da kod Deauvilla u osnovnu težinu idu i deeebeli i teški bočni koferi. Kod svih drugih motora oni se dodaju. Vozio sam Deauvilla nekoliko godina (stari model) i ti koferi su mi od početne prednosti postali jedna od njegovih velikih mana na putovanjima. Čučiš pored motora u punoj opremi i pokušavaš (bar je to bio moj slučaj) da spakuješ gomilu stvari u mini kofere, u odnosu da dodješ sa spakovanim koferima i samo klikneš na motor.

I još nešto, nigde tu više nema Japanca. Deuville je made in Spain, CBF je made in Italy.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Apropo kofera... :D

Nakupovali supruga i ja u Rodi neke potrepstine izmedju ostalog i dva dzakceta cumura... Sidjemo u garazu, ja po defoultu otvaram samo top kofer i pakujem cumur i jednu kesu, ostadose jos tri :D

Sedaj u taxi kazem joj :D

Nadjemo se kuci i ja dok istovaram pogled bacim na prazne bocne kofere!

Pa na njih sam skroooz zaboravio :D

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ehhh Honda i njeni el. kontakti... 

Ne krijem, obozavam je kao marku, cak i motore koji mi odgovaraju zamenim zato sto nemaju "krilo" na sebi.. Volim zvizduk zamajca, poznam je (rad) i da mi oci zatvoris... Ali!

Ni jedan od proizvodjaca iz Japana ne koristi losije spojeve na instalaciji (a video sam raaaaznih).

Uhvatila me kisa biblijskih razmera, podigao sam vizir, skoro suv dodjoh do Kg, moze se lepo spakovati iza oklopa. Usmerivaci sa strane prednjih okopa rade VRHUNSKI  posao! Kolena toooopla i prijatno se osecam.

Elem, motor prljav samo tako, agregat po sredini cementiran blatom (narucio sam produzetak blatobrana odmah!) sve u katastrofa stanju, prljava i kisa pada, cim se osusi ostaje zuti pesak na laku.

Odlucim ti ja da uradim nesto sto nikada nisam! :D 

Da ga "ispuskaram" u perionici toplom vodom pre nego sto kuci stignem.

Pijemo kafu, cekam da se ohladi agregat... Hvatam pusku i krecem :D Sija ponovo!

Navlacimo supruga i ja jakne, rukavice, potkape, rance... Kljuc u bravu i....

.... muski polni organ bato moj! 

Nema paljenja!

 

Skidaj sve gore navedeno, malo psuj, malo preti! :D

Da vidimo sta zna board komp, kazem mu da mi gresku prikaze, kod 19!

Evo i kodova, zlu ne trebalo,

 

MIL blink codes for the NT
1 MAP (Manifold Air Pressure) Sensor Voltage high or low
2 MAP Sensor performance problem
7 ECT (Engine Coolant Temperature) Sensor voltage high or low
8 TP (Throttle Position) Sensor voltage high or low
9 IAT (Inlet Air Temperature) Sensor voltage high or low
11 VS (Vehicle Speed) sensor lost
12 #1 injector malfunction. Will not start.
13 #2 injector malfunction. Will not start.
18 CMP (Cam Position) sensor lost. Will not start.
19 CKP (Crank Position) sensor lost. Will not start.
21 O2 sensor malfunction
23 O2 sensor heater malfunction
29 IACV (Idle Air Control Valve) malfunction

 

19 je znaci senzor radilice! Bez njega " will not start" :D

Radilica je nisko :) pa i senzor trazim dole, tj njegov kontakt/dzek.

Iiiiiiii evo ga, iza hladnjaka, bas gde sam vodeni snop usmerio da isteram blato iz pomenutog, razdzekao i vratio, upalio bez problema.

Danas ce biti zamenjen adekvatnim kontaktom, vodonepropusnim. Da tako vitalno za rad spoje na nacin prikazan na slici i stave na mesto koje nije zasticeno?!? Katastrofa!

Ako vam se slicno desi da znate drugari, transalp 700 takodje :takoje:

 

 

20200602_081922.jpg

20200602_081927.jpg

039380ab159cc9ec4f98e72f4511f812.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Uf svaka čast na ovome @N.F.S.  moram obratiti pažnju na puškaranje. Prošle godine sam imao peh, krenuo na molitvu(Uvac) i na pola puta krete potop, ja drži tamo-drž vamo i zaronim sa hondom u kanal pun blata. Ukopala se honda izvrnula a meni noge do tik ispod kolena u blatu. 3 sata mi je trebalo da upalim, ali loše stvari brzo se zaborave pa sam smetnuo sa uma da taj dzek zamenim vodonepropusnim jer sam tad rekao sebi više u off road jok.

Možeš li pustiti ovde odakle si nastavak poručio za blatobran, gledao sam prošle nedelje nastavke ali dhl poštarina sa alija brije sa cenama dostave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pogledaj slike, njega sam i uslikao... Nikada ne nagadjam, uvek pisem iskljucivo sto sa svoje dve ruke radih.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
Pre 7 sati, Niko je napisao:

 

Možeš li pustiti ovde odakle si nastavak poručio za blatobran, gledao sam prošle nedelje nastavke ali dhl poštarina sa alija brije sa cenama dostave.

Ima nastavka za blatobran  i još nekih sitnica na www.pyramid-plastics.co.uk , nisam naručivao:

Pyramid Extenda Fenda  

cena je 19,50 funti + dostava za Srbiju 18 funti

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sve svoje motore redovno perem u samouslužnoj praonici. Svaki mi je bez ikakvih problema palio odmah posle pranja. :)

Samo pazim da ne puškarim direktno na lanac, u instrument tablu i u ležajeve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja