Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Neso uz duzno postovanje vozio i posedovao dosta motora sa dva klipa ( GPZ500, NTV650, Africa750, STROM 650 i 1000, Varadero 1000, TDM 850 i 900......).

Ono sto sam hteo da kazem i sto je moje licno iskustvo i zapazanje, sto je veca kubikaza na motorima sa jednim i dva cilindra to im manje prijaju obrtaji ispod 3000rpm.

Manje kubikaze mnogo lepse rade na manjim obrtajima i kad im das gas na 2000rpm povuku bez vecih vibracija , tj ne bune se. Dok veca kubikazi sve ispod 3000rpm ne prija, trese, vibrira i ne prija im pogotovo u visim stupnjevima prenosa, ali zato od 3500-4000rpm cupaju, vuku kao lokomotiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napisah druze 1000x, to su moje impresije, ocekivao sam vise od velike kubikaze i laganog rama! I mz250 ide kada se zalaufa :D

Toliko kvalitetan ram, ogibljenje, kocnice... Prosto traze V4 agregat! Ovako, razocaranje (meni).

Ovaj motor (deauville 700) nisam hteo ni probati zbog dozivljenog sa tdm900 i na insistiranje naseg drugara odavde @srbenda, pun predrasuda sedoh na Hondu.

Teska, malo konja, 2 klipa! Bas sam ocekivao da ce me namuciti, ali!

Nema saltovanja, petom ides od 50 do 150kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Bas tako, kod mene se samo u drugoj buni, mora na pola kvacila, vec u trecoj pesma. Jedva sam se navikao na to, x puta me cimno i u drugoj se ugasio pri sporom kretanju. Navikao na LTa duplo jačeg rednog pa se jedva odvikao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kazu da je toplota neprijatelj ovog reglera, pa da preduzmemo nesto po tom pitanju :D

Slicno sam na svojoj 1000f vozio, punih 11godina bez problema sa punjenjem!

Ventilator velikog protoka vazduha, sa kuglicnim lezajima (od nekog amd procesora), tih i maaaale potrosnje.

Za odlozeno paljenje iskoristio sam "tajmer" sa releom koji je inace namenjen farovima. 15 sekundi po startovanju agregata ukljucuje se i forsirano hladjenje, na nosac je vezana masa, od njega samo jedna zica ide "dalje". Po montazi zice zalivene silikonom koji ce mrdanje spreciti...

Eto ideje drugari :takoje:

20200517_085410.jpg

20200517_090218.jpg

20200517_095718.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Ni slutio nisam da ću rado čitati temu o NT700 i čekati sledeći post. @N.F.S. Sledeći motor mora da ti bude FJR 1300. Tema nam je potpuno umrla, pa kontam ako kupiš FJR, ima da bude oznaka "HOT" pored teme. ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala drugari! Svasta sam nesto uradio sto nije vredno pomena ovde, naj vise oko ogibljenja jos se estetike dohvatio nisam
Ehhhh, ta fjr.... Zelja koja tinja, sebi rekoh da mi ta kubikaza u voznjama trenutnim nije potrebna, 90% sam po gradu, i ovih 700 je mnogo
Napravio sam distancere guvernala po svojim potrebama, ugradio biper zmigavaca i led sijalice u farove... Sledece a kada nabavim moly mast tretman kardana i njegova provera, to gledam da poklopim sa zamenom gume zadnje, svasta nesto se mora demontirati...
Jos jednom hvala, voajerisem i ja detaling naseg kolege sa viskom kubika (fjr), ceka me i to...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Samo ti to ovde dokumentuj, vidim ja nema te a gledam sta bih uradio na mojoj, odakle početi kad sve radi kako treba, ajd da otvaramo nešto, neda crv mira, mora nešto da se prčka. Ko kaže da je dosadan motor, nema šta da se radi oko njega kad je @N.F.S.tu da da elana i smisli korisne apdejte:takoje:.

PS jel ti leglo ono ogibljenje oko podloški kako treba, kanim se ovih dana probati isto, ima me a meko napred dobrano.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Citam tudja iskustva, umeju se bocni koferi otvoriti, tempiraju naj gori moguci moguci trenutak da ti pobacaju stvari koje/kude :D ...

Vozim neke stvari do Sokobanje, izbegavam autoput uvek, kroz sela uzivam... Natovario se dobrano i samo razmislajm kada ce se otvoriti.

Brave i sajle su nove, kederi ne dozvoljavaju tresenje vrata ali!

Evo preliminarnog resenja, uz tregere dodata po kukica od celicne zice, oba bocna kofera su spojena "tunelom" tako da sam kroz isti vrata za vrata spojio za sada, gumenim tregerom!

Dovoljno elasticno da otvorim i otkacim...

Na slici su obe strane otvorene, na mestu ih drzi samo pomenuti treger.

Poslednja slika je pozicija voltmetra, ne zelim nista busiti, zalepljen je dvostranom trakom :D

20200519_110814.jpg

20200519_110914.jpg

20200519_110943.jpg

20200519_101100.jpg

20200519_110844.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Dobar predlog, nije mi se do sada desavalo da mi se u vožnji otvore vec sam jednom ubacio previše stvari, preveliki ranac, i toliko je napreglo da sam pokušao otvoriti i pocepao oplatu kofera. Drži to dobro kad se zabravi ali preventivno ekstra dodatak:takoje:. Davaj odakle si uzeo voltmetar i gde si ga prikačio, jel ide direkt ili ne, pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bisage zakacis jednu za drugu kroz tunel, ostanu na mestu :D ali voleo bih da vrata ne ostetim ako se eventualno otvore, ja to u voznji ni video ne bih...

Voltmetar je sa Alija, na svaki motor stavljam, pametno je imati ocitavanje.

Valja ga vezati tamo gde je merenje naj tacnije (nema pad napona kroz instalaciju i kontakte), znaci na kleme akumulatora!

Postoje voltmetri sa tri zice od kojih je jedna pobuda a druge dve idu na kleme, u ovom slucaju nije tako, dve zice.. 

Ili prekidac negde staviti ili relej (ja se odlucih za ovo drugo).

Struju za pobudu releja "pozajmih" iz kutije osiguraca i to pomocu "osiguraca sa dodatnom zicom (pigtale fuse)" 

Kontakt znaci ukljucuje relej a on direktno sa akumulatora spaja pozitivni vod voltmetra, ocitavanje precizno!

U mom slucaju su baaaas mala osciliranja od ler-a kroz obrtaje, 14.1v do 14.4v...

 

low-profile-micro-fuse-pigtail-lead-wire.jpg_640x640.jpg

20200519_114123.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mmmmm, padala kisa, lepo i klizavo... Odoh da maltretiram abs!

Ako me nema znaci da nisam zadovoljan radom pomenutog sistema

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava
15 hours ago, N.F.S. said:

Mmmmm, padala kisa, lepo i klizavo... Odoh da maltretiram abs!

Ako me nema znaci da nisam zadovoljan radom pomenutog sistema emoji16.pngemoji6.png

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

Hmmm nešto te nema,plašim se da je pomenuti sistem omanuo..:lol3::lol3::lol3:

 

 

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Eeeeeee tockario sam ja po kisi mnooooogo pre ABS-a na motociklima! (Dooobro, jes imalo i tada ali skuuuupoooo, znaci kao da nema :) )

GS1000G suzuki kog sam vozio kao srednjoskolac je posedovao ASS sistem, jednoklipna kljesta napred i na plocice zalepljena crvena feroda (zovu je gledj, tvrda kao pas!) 300kg gvozdjusine na michelin makadam plasticnim gumama! Tada nisam znao sta je DOT i bio sretan :D

Nije postojao ni internet da se edukujes ili od nekle porucis nesto, vozio sam se i navodio pomocu karte, uzivao u pravom smislu... 

Sada je sve fenseraj (vecina)... Inace sam 1982god, vozim od "92-ge a od 98 godine 1000 kubika (1L :D )

 

(ASS - Ako stane,  stane! :D )

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, nije los ABS na Deauville! Duuugo "ceka" pre aktivacije... Svidja mi se.

Na CBF Hondi je bio previse agresivno podesen, aj, nove gume pa rekoh klizave dok se ne uvozaju, prodje 1000km ABS uskace svako malo!

Svaka nizbrdica gde se hocu zaustaviti (da bih skrenuo npr.) se aktivirao i bas me nervirao :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Kako sam posrnuo pre neki dan na balegu,nevideh u krivini da se gumaraba ispraznila i naleteh direkt. Da nije bilo absa poleteh i odleteh, isto sam primetio da nije u trenutku reagovao jer nisam brzo vozio ali taman kad je zatrebao ispravi me.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

 Inace sam 1982god, vozim od "92-ge a od 98 godine 1000 kubika (1L :D )

 

 

'92 si imao 10 godina... 

'98 si imao 16 godina... 

 

Vozio sa kartom,putovao bez vozacke dozvole? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas tako kako si napisao! Tori tomos sa 10 god, u osnovnoj sam vozio BT50 sa nemet racing zujkom.

Ko je u tom periodu dozvolu imao? Takvo vreme bilo...  Stavljah vec slike moje Suzane :D

(Da, nije ni registrovan bio)

 

Ne podrzavam i ko me licno poznaje zna da sam uzoran u voznji, po svakom pitanju!!!

Ovo je klinacki bilo, moji razvedeni, menjao stvari iz kuce i gitare koje sam svirao za motore... Dobro mi je i glava na ramenima...

2.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za suzanom sam vozio cbr1000f jedanaest godina, u pretstavljanju po uclanjenju na ovaj forum napisah da vec par godina vozim pomenutu hondu a registrovao sam se 2008 god :D

 

Ovde je vec preciznije, idu godine covece.... 

 

 

Promenio član N.F.S.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

...

Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

osnovnoj sam vozio BT50 sa nemet racing zujkom.

... au mora da smo se nekada i malo jurcali. Ja sam '81 i od '94 do 2000 imao BT50N tamno sivi full oklopi. Cesto smo iz Jagodine dolazili u KG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moj je bio crveno/zeleno/sivi.... Sa "M" guvernalom
Kvacilo sa trodelnom lamelom, sklop kurble izbacen zbog tezine, klip 42,5 prva specijala pumpe za vodu
Kanali sireni i polirani, vrteo se 17000 obrtaja.
Jednu trku oko zastavine ambulante i generalka...
Ja sam ga poklonio Zlatku, otac mu je pakovao menjace za trke na jugicima, a on ga je prodao Ace Mamuta sinu Gagiju koji je nesto malo njime trku vozio

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Aaaaa ne ne nismo sigurno, takav BT je isao sigurno 200... zapamtio bih. Moj je bio full fabrika. 

Vidimo se uskoro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja