Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jooj sto ti je lepa Honda! Ja obozavam crne motore, ili indigo sive... Svoje obicno i ofarbam tako :D

Razlikuje se vidim maska iznad fara takodje, ti imas i deflektore kod zmigavaca i dole "bikini/ralicu" kako ko zove :D

8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Da gledao sam da je kupim u kompletu sa svim dodacima,samo mi jos fali gumeni prsten oko rezervoara a ispod sedista i kompletna je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Probah metodu kao sto je objasnio @N.F.S.,upalio, metno u prvu i na 3500 rpm vagao sa kvacilom nekoliko sekundi pod zadnjom kocnicom i rekao bih da je za nijansu lakse okretanje rukom zadnjeg tocka ali nije to jos to. I primetih ili je subjektivni osecaj da nakon toga lakse ulazi u brzine na centralnom stenderu i lako ulazi u ler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Ali koliko vidim moracemo mi negde na pivu pa da razradimo ovo kako treba, nisam siguran da li sam ovo dobro uradio, ostaju još nizbrdice ali kad prodje ovo oko zabrana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao sto ti pisah, zato i volim u temi da pisem a ne na PP (mozda jos neko slicnu muku ima) ako je korpa u problemu ili nazubljena ovaj metod nece pomoci. 

Zalepljene lamele odlepljujes sigurno tako.

Citam da je osetljiva na nivo ulja, ne "voli" da na max bude, odvadi da nesto iznad sredine meraca ostane... Kada menjac "otvrdne" sa medju gasom saltuj na dole...

Papucica treba biti podmazana takodje, ima dve gumice koje mast na mestu drze. (koristi neku od MOLY masti, LM47 npr.)

Tek sam je uzeo, dok istrazim model :D

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Da potvrdim samo napisano od @N.F.S.,neznam razlog ali ulje na max joj zaista ne prija. Proverih nivo i odvadih nekih 50gr od max i pesma, druga prica skroz, više prva ne klakće bučno, ler gas ide ko u puter. U prvu malo cimne ali nije tako bučan kao ranije. Enigma i dalje ostaje sa lamelama, vrti se rukom pod kvačilom ali ima jako opterećenje, probam sa nekom nizbrdicom pa izveštavam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Kao sto ti pisah, zato i volim u temi da pisem a ne na PP (mozda jos neko slicnu muku ima) 

 

 

@N.F.S. za pisanje si u pravu.Pisanje na forumu u temi a ne preko PP je korisnije ostaje da drugi vide savte,resenje problema i sl. .Mnogi gledaju forum i tako se informisu o nekom modelu i odlcuju da li da ga kupe ili ne i na sta da obrate paznju prilikom gledanja motora..ili  nadju resenje za problem koji imaju sa motorom.A od tebe ima DOSTA da se nauci i sazna :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala prijatelju, moja ljubav prema motorima je iskrena i nije mi problem da o tome sto volim i pisem.
Ja kada sam pocinjao da vozim nisam se imao kome za savet obratiti.
Zacudio bi se koliko ljudi kriju eventualni problem koji sa motorom imaju, cute iz nekih svojih razloga.
A onomad, kada sam prodavao svoje bejah zeeeestoko napljuvan pa i od administracije foruma zbog " zatrpavanja foruma" i deljenja informacija.
Radio sam ono sto sam mislio da je ispravno, tj. nisam nista krio!
Jos jednom hvala, nije mi tesko da pomognem ukoliko mogu.


Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stigle sitnice sa peskarenja (priprema za plastifikaciju) i medju njima drzac guvernala koji je od priveska izgreban bio (ivica do brave, nije ni nesto vidno ali smeta :D...  

20200502_162542.jpg

20200502_162549.jpg

20200430_160504.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da se podsetimo starog, dobrog podmazivanja sajli :D

Otkacena, u "vis" postavljena, fisek od neke tvrdje kese zalepljen za buzir, stegnuto da ne propusta ulje.

Nalijes (ja koristim 5w40) i ostavis do ujutru!

Obrises sa dekle kvacila visak i sve na mesto vratis :D

Svake godine ponoviti proceduru! Sajle koje izmedju sebe i buzira imaju cevcicu teflonsku se ne podmazuju!!

 

P.S. Na slici je liqui moly ulje, MoS2 aditiv mu daje ovu boju, kao da je preradjeno... Koristim pomenutu marku namenski, kada gravitacija odradi svoje i sajla se unutra "osusi" ostaje tanki film pomenutog aditiva... Sve bude klisko i lepo :D

20200502_200629.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da! Ne sipjte puno ulja, na izlaz buzira kod dekle stavite neku krpu...

Svo ulje sipano preko noci ce izaci dole, ja evo axel-om prskam beton :D, zaboravih da stavim neki karton ili slicno...

Stizu nocas poruke (a zamolih da se sve javno pita, drugome moze korisno biti a ja ne ponavljam ponaosob kao papagaj)

Moze i gusce ulje, malo sporije ce proci ali hoce. Jos je i bolje posto duze ostane u buziru, ona bas gusta, 20w50 npr. mogu se zagrejati da se viskoznost smanji pre podmazivanja na ovaj nacin.

 

"Kako da znam imam li teflon u buziru?"  je takodje jedno od pitanja, ako izmedju sajle i buzira primetite kao plasticnu cevcicu (obicno je bele ili crne boje) to je teflon i ta sajla  se ne podmazuje!

Ali! :Joska:

Prodaju se kod nas sajle kod kojih je kao teflon, na oba ga kraja vidis ali su u stvari samo komadi od po 5/6cm na krajevima...

Takodje, sajle gasa obicno imaju gore do rucice samo po 10akcm teflona, cisto dok prodju one dve metalne krivine, da ne "taru" o zid... One se podmazuju.

Da predupredim pitanja na PP :D, povuces pincetom tu plasticnu cevcicu, ako krene da izlazi iz bucira znaci kratka je, podmazuj :D

Produzi se vek sajli drasticno, komfor voznje takodje!

 

Pozdrav Nenad.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da podelim jos jednu info, smatram da je bas bitna!!!

Vozim vec 3 dana, menjac i kvacilo nisu kao na CBF Hondi ili CBR (oba sam vozio, ne pisem napamet), malo klankce ali ako se papucica "pripremi", blago nategne pre saltovanja u visi stepen bude tih.

Precizan je, nema cimkanja pod kvacilom dok ga u prvoj drzim.

I tako, posto smatrah da je sve razradjeno dolijem novog ulja do max podeoka.

Greska!

Odem do grada i vec na prvom semaforu osetim da me blago "vucka" dok sam pod kvacilom! Hmmmm, vozio dalje, zagrevanjem sve gora situacija... 20min kasnije u ler se nije moglo ni sa medju gasom initi sa vuckanjem napred/nazad.

Da ne duzim, lamele su EKSTREMNO osetljive na nivo ulja (ok, i gradaciju nisam postovao, sipah 10w50 mesto preporucenog 10w30)

SVE je proradilo i vratilo se u funkciju izvlacenjem celih 350ml ulja. 

Za ne verovati ali eksperimentisem drugi put, vratim zapreminu istocenog, menjac katastrofa po zagrevanju, kvacilo ne odvaja skroz, nema lera :D

Odvadim, sve ok!

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Ja sam napravio belaj sto nisam nasao eneos 10w40 kod mene vec 10w30 i kupim komplet za servis, medjutim Darko mi rece nikako 10w30 to je za hladnija podneblja. Ja šta ću, proverim nivo ulja i delovalo mi da malkice fali, kako sam se zeznuo jer ga nisam ni merio kako treba, nedovoljno zagrejao motor i vagao sa ćopave dok sam gurao pokazivač, i uzmem dolijem za svaki slučaj dok ne nadjem 10w40 i odradim servis i eto problema, isti simptomi a akam se sa sajlom kvačila bezveze dok @N.F.S.nije otkrio problem sa viškom ulja. Ništa, špric i vadi i sad je ok. Čim ugrabim vreme zovem Darka da uzmem 10w40 ulje i redovan servis, ali mora se pazi sa tim nivoom ulja dobrano.

Kod sajle kvačila i ostalih ja sam na sličan način podmazivao ali wd sprejem, neznam dal je problem ili ne, ubuduće uzimam moly za takve rabote.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izgleda da ovaj model voli lakoteciva ulja... Onda ga moze imati i do max oznake, sve gusce dovodi do ne odvajanja lamela u potpunosti posto je debljina uljnog filma veca... Ovo nije pravilo vec moje razmisljanje.
Spustanjem nivoa veci je deo korpe kvacila van ulja, u radu jos ga manje u karteru ima pa kvacilo funkcionise...
Sipacu 10w30 sledeci put da razliku vidim.

WD40 ne sluzi za podmazivanje, naprotiv! Isprao je i ono malo maziva fabricki nanetog.
Pozdrav.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

U manualu stoji 10w30,ali onaj dijagram temperatura mi kaze da je 10w40 ideala prema našem podneblju, samo ne sme biti do vrha baš zbog te provere ulja. Neko kaže na centralnom, neko kaže sa vaganjem proveriti, večita dilema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Po manualu se nivo odredjuje dok je na centralnom štenderu. Prvo ga zagreješ , pa onda sačekaš par minuta i tek onda proveravaš nivo. I čep sa meračem se ne zavrće nego samo prisloni.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Honda ponovo na zadnjem tocku :D

15w ulje vec sipano, osecaj bolji ali sag ne!  U svaki stap dodata aluminijumska podloska pod sraf, 9mm debljine... 

Debljina nije slucajna, opruge u stapovima (podaci upitni, sa stranog foruma) trpe blizu 3kg na 1mm sabijanja a posto ih dva ima, sa 9 mm distancerima svaki stap je sabijen sa 27kg.

Da bih kompenzovao podizanje iste sam za po 9mm izvukao u vis iz trokuta... 

Po probi javljam :D

20200505_103025.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugi motor sto se upravljivosti tice!

Kako ljudi voze pa to je haos, kada ga uzeh Deauville je patio od straaaasne preupravljivosti, znaci prednji kraj je bio visi od zadnjeg, u krivini se moralo doooobrano kontrirati, u kombinaciji sa "tankim" uljem katastrova! Blago popustanje ili dodavanje gasa rezultuje prebacivanjem tezine sa osovine na osovinu...

Korekcije u krivini obavezne, umorne ruke takodje...

I tako, posle tri skidanja stapova i zezanja sa amortizacijom nazad dobih neutralnu ciklistiku, sa svakim se motociklom dobrano zezam kada ga uzmem, da ponovim, ljudima verovatno presedne voznja ako po svojoj kilazi i prohtevima ne podese oslanjanje!

20200504_103644.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Znači 9mm je u pitanju, bil to mogao malo detaljnije objasniš pa da probamo i mi neuki a gabaritni malo se zanimamo, da ne ispravljamo krivine sa preupraviljivom dovilkom, sta se stavlja u štapove a šta se sklanja;). Davaj ovako da neidemo po pp:care:. Sad kad je tip top za vožnju, evo predloga za sledeći projekat;).

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja imam 110kg, cesto je i dvoje na motoru (supruga) bas je bio los ugodjaj u voznji kada ga uzeh.  Ako si tu oko 100kg evo recept za tebe (podrazumevam zdrav sklop oslanjanja, opruge u specifikaciji)

Po 460Ml 15w ulja u svaki stap, ono ce svojom gustinom usporiti kretanje u oba smera, ako cesce sam uzivas u motoru opruge sabij sa 6mm (uzmi u gvozdjari podloske precnika 34mm, debljine po 2mm, da se ne zezas kod strugara).

Podloske stavljas odmah ispod srafa na vrhu, lako se sabije sa tih dodatnih 6mm. Stapove vratis tako da u gornjem trokutu izadju po 9mm svaki, koristi subler ili nesto prirucno na cemu ces obeleziti visinu izvlacenja.

Prvo stegnes gornji trokut, na dole sve odvijeno!

Stavis tocak i osovinu, blago privijes, skines dizalicu a motor ostaje na cent. stenderu.

Blago ga par buta opteretis napred, tom radnjom nivelises stapove, trokut i resto.  

Sve vratis i zategnes (donji trokut pre osovine, koc. kljesta, blatobrana...)

Zavrsio si oslanjanje napred :D

Nazad zavijes do kraja pa otpustis za 2 klika (oko 100kg vozac).

Kada to odradis i provozas, javi ovde utisak, kod mene DRASTICNO bolje, bas je bio lose ustelovan, samo pravo da se vozi, pri skretanjima je zahtevao rad a to nije poenta voznje!!!

Eto "sazvakano", sve ukupno sat vremena posla, skidas jedino masku pod farom (da bi prsao donjim srafovima trokuta).

 

P.S. Evo i slike gde se vidi izvucen stap...

20200505_103039.jpg

20200506_074114.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvinjavam se kolegama zbog prljavog srafa na stapu (znaci da je gedora unutra prljava)! Bice sanirano u roku od odmah :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Znaci procedura :D

Vodenjas sa 600 pa 800 granulacijom (smirgla),

uzmes deciju pidzamu (donji deo) pa purolom trljaaaaas!

 

OndaK, na busilicu (mali obrtaji) filc i plava kreda,

operes 3M penom za ciscenje, osusis..

 

Poslednja, coja na busilicu i roze kreda!

Mmmmmm, da ih je 4 redno (grane izduvne:D )

20200508_154813.jpg

20200508_155151.jpg

20200508_155158.jpg

20200508_155316.jpg

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja