Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Dok se @BaneZ ne javi sa vrstom ulja,kod mene je eneos 10w40 i zadovoljan sam do sada sa njim.Vozio sam proslog leta Grcku pod preko 40 temperaturama i nije bilo problema, nego sad razmisljam, mozda sam ja nesto zeznuo dok sam ga prao cackao sam oko sajle kvacila i kocnice, pa sam mozda tu izgubio ler. Nisam ga od tad vozio desetak dana i posle problem sa lerom, mora se to detaljno podesiti.

20200426_134904.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sada sam se cuo sa sinom vlasnika, motor je povremeno paljen ali nije ubacivan u brzinu! Prva voznja je do moje kuce a posle dve godine...
Imam ideju, odoh da probam, ako upali javljam!

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Sipao Motul 5100, 10-40w. To mi je sad druga zamena sa istim uljem. Prilikom zamene na oko 9000 km, potrošnja je bila do nekih 200 ml. E sad jedino kod menjača što mi se ne svidja je da je malo ipak bučan prilikom ubacivanja u prvu, a kako se ide naviše sve je tiši. Pretpostavljam da je to normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

A i kada je ulje menjano bilo je u odličnom stanju, prilično žuto i gusto, ( što mi reče majstor, džaba ovo ispuštaš, moglo je ovo još da se tera ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Veliki servisni interval imaju,ali me cudi ta potrosnja.Kod mene ni kapi nije potrosio a vec sam blizu servisa na 12k. Menjaci jesu bucni u prvu, zato kvacilo, ubacis i palis bar tako izbegnes taj cudni klap;). Ta prva im je mana, da su malo bučniji, a ler gas u mestu cekamo resenje od @N.F.S.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Upravo dodjoh , mislim da sam uspeo da razlepim lamele, kada na centralnom stenderu ubacim u neku od brzina i pod kvacilom probam okrenuti tocak nece da moze! Kao kocnicu da sam zgazio (u leru se vrti lagano, ne drzi kocnica).

Dok je tako na glavnom stenderu, startujem ga i saltam, kao u puter, ler i resto brzine idu lagano.

Ali, kada ga spustim i u prvu ubacim obori ler za 100tinak obrtaja...

Znaci ne odvaja kvacilo skroz! Kao sto rekoh, rukom tocak ne mogu pomeriti ako je u brzini a kvacilo stisnem.

I tako, dodjem do jedne dugacke nizbrdice, ugasim motor i pod kvacilom a u drugoj brzini ga pustim da ide niz strminu!

Dole upalim, vrtim se na vrh pa ponovo...

Sada evo tocak mogu okretati rukom, u prvu brzinu upada mekano.

U ler sam ukapirao da voli u pokretu, malo nogu da naviknem i to je to!

Stajao je dugo, neka lamele "upiju" malo svezeg ulja...

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
Pre 4 sati, N.F.S. je napisao:

Upravo dodjoh emoji16.png, mislim da sam uspeo da razlepim lamele, kada na centralnom stenderu ubacim u neku od brzina i pod kvacilom probam okrenuti tocak nece da moze! emoji23.png Kao kocnicu da sam zgazio (u leru se vrti lagano, ne drzi kocnica).

Dok je tako na glavnom stenderu, startujem ga i saltam, kao u puter, ler i resto brzine idu lagano.

Ali, kada ga spustim i u prvu ubacim obori ler za 100tinak obrtaja...

Znaci ne odvaja kvacilo skroz! Kao sto rekoh, rukom tocak ne mogu pomeriti ako je u brzini a kvacilo stisnem.

I tako, dodjem do jedne dugacke nizbrdice, ugasim motor i pod kvacilom a u drugoj brzini ga pustim da ide niz strminu!

Dole upalim, vrtim se na vrh pa ponovo...

Sada evo tocak mogu okretati rukom, u prvu brzinu upada mekano.

U ler sam ukapirao da voli u pokretu, malo nogu da naviknem i to je to!

Stajao je dugo, neka lamele "upiju" malo svezeg ulja...

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Sutra isprobavam istim redosledom,samo posle da nadjem nizbrdicu:takoje:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam drug, na jug sam isao. Krusevac... Ima znaci jos jedna crvena deauville u Bg

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Imao sam iste probleme na kawama, kada je bilo Motul ulje u njima. Jednostavno su lepile lamele.  Bardahl ili  Elf ulja su to rešila. Za razliku od kawinih menjača sa karakterističnim "klikom" u prvu, i donekle drugu brzinu, na hondinom menjaču (ST1100 Pan European), nemam nikakvih negativnih iskustava. Menjač precizan, tih, ler se lako nalazi i iz prve, i iz druge. Verovatno je to samo od dugog stajanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Nisam drug, na jug sam isao. Krusevac... Ima znaci jos jedna crvena deauville u Bg emoji6.png

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Vidi mogao sam da se zakunem da si ti. Copy paste. 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Što se potrošnje ulja tiče i ja sumnjam da je išta potrošila, nego mi to palo na pamet onako, kad mi je Ljuba menjao ulje pa pogledao u posudu sa podeocima, pa sam ja tu nešto računao. Po meraču na motoru ne mrda nivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Eh Ljuba, da li taj čoek radi još, oodavno ga nisam video, nemoš u Va naći majstora ni lupom, zato sam počeo sam i uz pomoć drugara na daljinu pa kako bude, dok nešto ne pokvariš nemožeš ni naučiti popraviti:takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Tu je mislim još uvek, trebalo je da se vrati za Holandiju u martu ali je verovatno zbog ove situacije i dalje ovde. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Niko, druze ako ne razlepis kako opisah, mozes ovako uraditi.

Upalis, ubacis u prvu, kvacilo drzis!

Nagazis zadnju kocnicu, podignes obrtaje na oko 3500rpm i tako pod kocnicom pustis kvacilo malo preko vage, da obrtaji padnu, dva puta po 5-6 sekundi i to je to!

Ne duze da ne spalis lamelu i ulje...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod mene se menjac razradio, ne treba vise medjugas pri saltovanju, sve mekano i fino...  Sretan sam, ne bih trpeo bilo kakvu anomaliju a znam koliko bi me kostalo eventualno rasturanje :D

Za sada lep i povozan motor! Ostalo je trnjenje u desnoj saci, tako, posle 30ak min voznje, narucih distancere i sundjeraste rucke... Nadam se poboljsanju situacije! :D

Voznja sa skroz podignutim vizirom kao u autu, razgovaramo supruga i ja kao u sobi :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Hvala na savetu, jos nisam stigao da probam, javljam sta sam uradio. I ja takodje osecam trnjenje ali na malo duzim distancama, pa bih probam takodje sa distancerima, ako imas preporuku za neke šibni ovde ili da se naručuje sa alija. Mada kod mene je to kao kad sam otisao kod doktora zbog bolova u levom kolenu i rekao mu, doktore cim predjem 50ti km pocinju bolovi, trnjenje, ispod čašice kolena, šta li može biti. Dosta čudno me gledao:lol3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ove distancere sam vec na CBF Hondi vozio, blago u vis i ka meni, njih narucih i za ovaj motor sada... Gledam juce sajlu kvacila, deluje knap duzina za fabricki guvernal, moracu je nekim drgim putem dovesti do rucice ili da pazarim duzu...

Kada stignu (ako stignu, posto mi dosta narucenog stoji "negde tamo") javljam sta se desava, moze li se namestiti i kakav je ugodjaj.

Malo se edukujem o motoru, vecina na "Deauville Owners UK" forumu kazu da se na cudljiv menjac treba naviknuti. Nekad mekan, nekad tvrd ali uvek radi :D

Mnoooogo je pisanja na pomenutom forumu  otvoreno na temu kvacila i menjaca, obicno odmah po kupovini ovog tipa motora svezi vozaci traze resenje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uzeo da pripremim sta treba za plastifikaciju, drzac guvernala ogreban priveskom kljuca, tegici "popustili" koje kude... I tako dok sam ih smirglao primetih da nije gvozdjucina vec plemenitiji prohrom! Magnet ga ne hvata i ima tu boju...

Blago poliranje i voala! Ogledalo... :D

 

P.S. @Niko druze, ne ljutis se sto u tvojoj temi pisem? 

20200430_143633.jpg

20200430_141355.jpg

20200430_143819.jpg

20200430_145841.jpg

20200430_150037.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I evo oba gotova, prva je slika sa crnim tegvima.... Lepse mi je ovako polirano.

P.S. Zalepih i foliju ispod guvernala sa obe strane, tu su kasete za sitnice, dohvata se noktima (kao ispod brave na automobilu)... Prvo sam polirao, sanirao zateceno pa folija! 

333.jpg

1.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Ne ne taman posla @N.F.S.ovo i treba tu da stoji, sve vezano za ovu lepoticu na jednom mestu. Vrlo korisne stvari i uzajamna pomoć na jednom mestu. Samo napred, davaj ideje da se radi nešto pametno kad već putovanja su na stendbaju.

PS zakleo bih se da su tegovi plastikom presvučeni, sad gledam kod mene drugačiji.

20200430_170719.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Lepo kaze jedan kolega, od Nenada se motor kupuje preko telefona. Svaka cast, svaki put kad nesto uradis ja gledam da li bi se nesto slicno moglo uraditi na mom motoru. Cini mi se da moze kod mene jer kad sam smirglao staru farbu sa tegica nazirala se lepa povrsina koja bi mogla da se ispolira, ali se skidala mnooogo tesko. Pokusacu da i ja tako sredim pa makar morao da kupim nove. :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala Zlatko! Jos ovu hondu rasturio nisam, pribavih (jedva) manual pa proucavam... 

Elem, pisem sa @Nikona PP, izgleda da ima razlike u motociklima koje vozimo, kod mene treba da je poslednja verzija Deauville sa ABS-om, vizir se steluje u "koracima/klikovima" gore dole, bez alata, rukama izvlacis i spustas, stoji cvrsto u svim pozicijama, 20ak cm hoda...

Uslikaj kako je kod tebe posto kazes da se na sraf steluje.

5.jpg

6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Evo kako je kod mene,do 2009 modela je ovakvo podesavanje,a posle do 2012 i kraja proizvodnje je rucno podesavanje,bez kljuca.To je jedina razlika medju modelima,sto je lepa vest:),nije potrebno bilo nista dodavati. Mehanizam odgovara i ovim starijim modelima ali je papreno skupo kupovati posebno.

 

20200430_180527.jpg

20200430_180628.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja