Jump to content

Moto Zajednica

severian

Naši video snimci vožnje NA STAZI

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 251 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Msm da sam video kad se ovo desilo, ali ne uzrok, već sam izlaz na travu. Ako si nastavio po travi dalje ka padocima, onda je to to što sam video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• SC22, 361 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
8 hours ago, Forsberg said:

Msm da sam video kad se ovo desilo, ali ne uzrok, već sam izlaz na travu. Ako si nastavio po travi dalje ka padocima, onda je to to što sam video.

Da to je to :)

• Drug član, 4245 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

31.08

na cak 180 km od mene iz Rotterdama, a, da se ne bi guralo ujutru rano sa svim ostalima sto idu na posao, pijacu itd itd a sa druge strane da ne bih morao jako jako rano da ustanem i potom ceo da da zevam, krenulo se dan ranije na stazu da bi se na kraju tog prethodnog dana popilo pivce i nazdravilo i bio spreman ujutru da se krene voznja na stazi.

Slika nekih sto su nas prethodili i svojom voznjom ipak postavili neke rekorde na ovoj stazi. Zasluzeno krase plocu na ulasku na stazu

f4d13ea40c9e27fe9850670d2fbebaf9.jpg

A odmah po ulasku kroz kapiju su mi dali broj koji cu taj dan sa ponosom da vozim.

e031f865feaa0d89940751344d33098c.jpg

Kao sto se da videti na prethodnoj slici, vreme je bilo 'onako', trebala je kisa da pada celu noc i u 6 ujutru da zavrsi svoj nastup. Ocigledno da nemamo nikakvog uticaja na to i padala jetvrdoglavo sve do nekih 10h ujutru. Zato evo i prvi snimak solo voznje, upoznavanje staze, lagano i oprezno (TC lampica se nije gasila), turisticki:

A onda negde na trecem stintu je kisa vec uveliko prekinulo nastup a staza je vec bila onako solidno suva sa ponekom baricom. Do kraja dana je bila skroz suva i popravila je drasticno dozivljaj u pozitivnom smislu. TC je spusten sa 3 na 1.

A ukoliko nekome jos nije jasno o kojoj stazi se radi:

Circuit Zolder u Belgiji. :) 

• Sviđa mi se 1

• Drug član, 4245 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Idemo dalje, nije se sedelo mirno u kuci. Sledecu stazu cu pamtiti po tome sto sam se dosta neckao. Prvo sam je bio rezervisao, pa otkazao zbog nekih licnih okolnosti a potom kad je se crv vec dobro bio uvukao ponovo zakazao i organizovao porodicni izlet. Staza je na zaokruzeno 450km od mene i takodje sam krenuo dan ranije, tj u subotu rano ujutru da bi stigao tamo popodne. Drustvo mi je pravio drugar sa njegovom porodicom a bukirali smo smestaj u obliznjem gradicu gde smo provodili vecernje sate.

Da ne duzim puno, staza Ecuyers u Francuskoj, tehnicka staza sa mnogo krivina i malo pravaca.

f5a218a1de576815107316d9ce4782f0.jpgb8420a4ea1f4bac990c0e57874cb5511.jpg907fc09ce4bec5ec42f01621bcd5faf4.jpg

Vozilo se dva dana, nedelja i ponedeljak. Nedelja temp oko 25°C a ponedeljak 33°C. Na stazi je buka ogranicena sa max 95db a ujutru se vrsi kontrola pre izlaska na stazu. Na samoj stazi nemaju merace dinamicke buke tako da je ujutru trenutak 'biti ili ne biti'. Moj crni ljubimac voli da rezi i laje i u kombinaciji sa yoshimurom i maks prigusenjem ipak dodiruje 100dba na 5,5k obrtaja na koliko se testiraju litre, sto je 5 previse. Na momenat je izgledalo da cu dva dana voziti na lepom crvenom motoru koji pravi dosta manje buke i kojeg sam poveo kao back up ako stvari krenu po zlu. Ali organizatori nisu znali za to i smilovali su se na kraju i pustili me ipak da vozim na lepom crnom.. Tu se rodila nova ideja, nedelja na crnom a ponedeljak na crvenom! Kako sam u fazi orijentisanja sa kojim i kakvim motorom nastaviti karijeru ovakav momenat mi je odlicno dosao da mogu da uporedim dva rzlicita motora na istoj stazi pod slicnim okolnostima.

I evo lepog crnog, nazalost nemam snimak zadnjeg stinta jer sam stisnuo pogresno dugme na kameri i napravio samo sliku umesto snimka. Ali i 5 stint je bio ok:

[/url]  

I naredni dan:

Obratiti paznju na krivinu posle 50 sekunde snimka. Kad preambiciozno das gas u krivini pri dosta visokim temp okoline a pri tom na gumama koje nisu bas za to. Dobro je proslo ali ipak malo secne pa postanes oprezniji nakon toga.

• Sviđa mi se 3

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja