Jump to content

Moto Zajednica

Naši video snimci vožnje NA STAZI

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Hockenheim ring, lepo proveden vikend uz vožnju, druženje i pijančenje. Prisutni: Sajbergastarbajter, Savan i moja malenkost.. Na snimku moja poslednja sesija toga dana, sa početnih 2:20 tokom prve vožnje vreme spalo na 2.11, jako sam zadovoljan sa obzirom da su ovo moji prvi koraci na stazi...:)

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Idemo dalje, posle preduge pauze od skoro 3 nedelje, ovoga puta je na red došao Mettet, staza u južnom  delu Belgije. Na 4.45 jedno lagano izletanje, panično kočenje, mozak mi govorio da pustim kočnicu i da zalegnem u krivinu ali telo nije slušalo.... Inače staza je jako krivudava sa jednim dugim pravcom pored pita, i još jednom brzom levom krivinom, sve ostalo su spore i oštre krivine.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Sledeća staza koju sam posetio je Croix en Ternois, nalazi se na krajnjem severozapadu Francuske. I ova staza spada u manje i krivudave, takozvane mikrostaze. Ovde sam dan započeo u početnickoj grupi 1 da bi me posle popodnevne pauze prebacili među " ludake" tj u grupu 3 od ukupno 4. Ispostavilo se da su momci u grupi 3 jako brzi. 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Evo za kraj sezone još jedan snimak sa Croix en Ternois, ovaj je zanimljiv jer ga vozim sa novim motorom, iz straha da neću se snaći sa novom mašinom, upisujem u grupu 2, ali me posle dve sesije prebacuju u grupu 4. Inače, novi motor je kawa zx6r totalno sređena za stazu i skoro pa nova, samo 950km prešla. Nakon višemesečnog nagovaranja od strane 3 druga i članova ovog foruma, da ih sad ne imenujem, prepoznaće se sami, kupujem 600cc, iako sam bio protivnik toga, mislio sam da to nije dovoljno brzo:)) , evo snimka pa prosudite sami da li je 600cc dovoljno ....

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 4 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

@Gajo SevojnoДај једну фотку љуте машине да балавимо. :care:

Aha, jedan od "krivaca" za kupovinu kawe je se javio :sampion:

 

Promenio član Gajo Sevojno
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

To će ti Sajber najbolje odgovoriti, on je nedavno kupio R6, koliko sam video u oglasima, trenutno u Belgiji su samo 3 na prodaju rj27, oko 12500€ im je cena..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Надам се да ће српска секција форума успети да реши зачкољице с Наваком, да вам у здрављу и весељу крене сезона.

Гастос секција је почела сезону овог викенда у Шпанијама.

 

Било планирано и раније, али због ковид непознаница је одгађан почетак негде доле у Андалузијама.

 

Елем пошто је ипак март месец, рекох да не идем превише далеко јужно, спустих се мало испод Тарагоне, на стазу Калафат.

 

Надао се по обичају лепом времену, али прогноза се у пар дана пред полазак погоршала, тако да није било сигурно до последњег момента да ли ћу да идем, јер ми се не почиње сезона на кишним гумама.

 

Тамо негде у четвртак је изгледало да неће бити кише бар један дан већ јак ветар, а негде начуо да пошто се стаза налази одмах поред мора може да набаца песак. :stabre: Па рекох у последњи моменат узећу слободно па шта буде.

Што се тиче песка, то ми било прво питање на брифингу, с обзиром да је целу ноћ шибао скоро оркански ветар до негде 8-9 ујутро.

Но организатори ми рекли да није ситан и фин, већ да иако има да је стварно крупан и да не представља никакав проблем. Тако ме разуверише и опустих се.

 

Успео сам да возим суботу и пола недеље, пошто је тачно у подне у недељу почео потоп, па се спаковао и назад кући. С обзиром да сам баш испао ван форме, нисам успевао да издржим дуже од пола сваке сесије... 10 минута макс. Али добро за почетак је ок.

 

Лепа стаза, с доста бацања лево десно пиф паф на једном делу стазе и захтева добру мобилност на мотору. Асфалт је у добром стању има добар грип.

 

calafat-staza.jpg

 

 

За оне са јачим машинама што се тиче рачунара или који воле да зверају около када гледају снимак на мобилном, 360° VR

 

 

И за широке народне масе, обичан снимак

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Да наставимо даље туристичка путовања по разним стазама.

 

Стаза Ногаро на југу Француске после Тулуза.

 

Као и раније, обичан снимак, скраћена верзија.

 

 

И 360° 5К цела сесија

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Сад одосмо мало у бившу ДДР и на стазу Шлајцер Драјек (Schleizer Dreieck) илити Шлајцерски троугао. Није као бермудски, али може човек да се изгуби док нађе улаз.

То је стаза, која је нормално део пута између села и пар пута годишње се затвори и користи као стаза, да ли за немачки шампионат, да ли за неки догађај као што сам ја присуствовао.. Туринген мото шоу, па је било мало ветарана, мало приколичара, мало трка, а и мало вожње као типичан дан на стази ко је хтео.

 

DsDpyVn.jpg

 

Мало атмосфере

 

xgah3aw.jpg

 

9ahmBN9.jpg

 

JAH0aKH.jpg

 

XgCuhxi.jpg

 

L7EtHeW.jpg

 

 

Но да се вратимо на вожњу.

 

Снимак 360 степени

 

и обичан за радни народ

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Нешто што је недостајало претходно, а увек је представљало проблем јер су камере забрањене, је да представимо стазу Мањикур (Magny-Cours), где је бити брз потребан Већикур.

 

A-A-A-A-A-A-A-AA-A-A-A-A-A-A-A-A-A-AMAGNY-COURS-CIRCUIT-2.thumb.jpg.a23d9c01ad53146a06059332acb4789d.jpg

 

Сва срећа па инструктори, када платите мало коучинга вас снимају и отуд и овај снимак једне од мојих топ пет стаза на којима сам возио до сад.

 

Иначе је вожња требало да буде у основној оргнизационој поставци гериле - тројкама, али због изненадних техничких проблема спала је књига на два слова, на мене и @Savan . У окрњеном саставу смо се потрудили да максимално уживамо, што смо и урадили, само нам је недостајао трећи @Gajo Sevojno да потамани Мергез кобасице.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Priznaj da si uzeo koučing samo da bi imao snimak sa Magny Cours-a? :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

NAVAK, plava grupa, poslednji stint.

 

Zvuk je baš loš pa smanjite što bi rekli ,,volumen" pre puštanja. :)

 

Ako se još neko od nas početnika libi da li da dođe na stazu, vidite da nije ništa strašno.

 

 

 

Promenio član Hacky
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Стаза Кремона или када вас прате духови прошлости.

Елем последица горења инсталације на Валелунги 2020, остала је нека огољена жица, која је прекидала контакт на другом цилиндру.

Прво сам мислио да зеза квикшифтер и да прекида па сам њега откачио, али исти симптоми.. не ради други цилиндар с времена на време. Отуд и овај снимак. Куд не ставих камеру раније, док је све радило како треба. :moto2:

 

Свећице проверене, нове иридијумске ни пах хиљада на стази, заменио бобине други и трећи цилиндар да ли ће да се појави грешка на трећем цилиндру, али не.

 

Увек грешка на другом цилиндру.. добро бар сам одвозио мало, и нисам имао више живаца да склапам, расклапам мотор. Дођох кући и видех да је жица, а нисам видео на стази.

 

Но да се не вадимо, снимак са пар кругова са 4 цилиндра и круг и по Кавасаки трипл. Свидела ми се стаза, као и већина пре тога, сем можда две, три где се нећу више појавити, не што су лоше стазе, већ далеко да би оправдале пут до њих.

 

Снимак 360 степени, по обичају

 

 

 

и снимак за широке народне масе без ”виртуелне реалности”

 

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Malo se vozilo prethodni vikend. Tri musketara na tri kawe, sve tri iste. Došlo se vece pre kako bi se lepo instalirali i bili spremni za ujutru. Roštilj je uvek spremam za takve prilike i uz casu vina i piva atmosfera postaje svetska.

Vreme odlično, potrudio se nas cetvrti musketar za to, dao je sve od sebe da nam namesti sunce i oblake kako treba.

Staza je već ranije opisana tako da neću trositi reci na to. Mogu samo da potvrdim da je staza stvarno odlična, tecna, lepe krivine ima i odličan ugodjaj da se odvozi. Za svakog ima po nešto.

Evo jedan snimak pa svako neka proceni za sebe.




Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Evo I mog snimka sa Le Mansa, još samo 25 sekundi brže i obaram vreme Markeza :BJB-Kawasaki:

 

Promenio član Gajo Sevojno
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja