Jump to content

Moto Zajednica

Naši video snimci vožnje NA STAZI

Recommended Posts

• duledjo, 407 postova
  • Motocikl: bmw r1150 rtp, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500
6 hours ago, СајберГастарбајтер said:

sluzimo narodu

svaka cast majstore,nisam do skoro pratio ovu temu ali videvsi tebe kako prasis po ovim evropskim stazama ostadoh bez teksta

• Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• mali zeleni, 896 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-6R 2019

Jovane, na svu srecu zivimo u doba interneta i dostupnih informacija. :)

Prosle godine bih otisao na stazu i onda pokusao da sve to pohvatam sam. Medjutim, kada sam bio na jednoj stazi vidim neke "ozbiljne trkace" kako imaju odstampan plan staze i kako nesto beleze.

Elem, beleze apekse, beleze koji im stepen prenosa odgovara, referentne tacke i tako od ove godine ja poceo da radim isto pre nego odem na stazu. 

Odstampam plan staze, odgledam neki video snimak gde se dobro vidi, pokusam da pronadjem gde neko prica o putanjama i apeksima (ako ima na nekom forumu).

Sve to ucrtam na plan (dva tri A4 papira), sve te dobre putanje i na kraju kada odvozam prvu drugu sesiju/stint, pokusam da to nekako uskladim sa mojim licnim utiskom prilikom prve i druge sesije/stinta.

Odmah posle odvozanih sesija/stintova ponovo zvrljam po papirima i usput razgovaram s nekim ko ne vozi prvi put na toj stazi da bih sve to nekako uskladio i odvozio sledece sesije/stintove kako mislim da treba ja da to odvozim.

Sto se tice same staze Portimao, kao i za SPA iskoristio sam guides yutube sa kanala Driver61, zato sto vrlo detaljno opisuje stazu korak po korak (iako je za automobile i jedna krivina nije ista na Portimau). Naravno nije isto za auto i motor, ali je vise nego dobra priprema, da ne izgubis ceo dan, vec da mozes korektno da odvozis vec poslepodnevne sesije/stintove.

• Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja