Jump to content

Moto Zajednica

Naši video snimci vožnje NA STAZI

Recommended Posts

S obzirom da je jos uvek mrka kapa za voznju na stazi i kako su svi "kod kucama" vise manje, na televizijama se pustaju reprize, a glavna tema je Korona, rekoh hajde da podelim sa vama, dok ne dodje vreme da ponovo predstavim neku novu stazu. Snimak nije moj, ali sam ja na njemu, dok me kolega nije izgubio u gomili.

 

Ukratko,  snimak je sa Aragona od jesenas, gde me je snimio jedan poznanik dok me je pratio u toku jednog stinta.

 

Obecavao mi je snimak vec par meseci i sada kada je igrom slucaja kod kuce, nasao je konacno vremena da ga posalje. :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto je lepo videti..bas mi se vozi neka staza malo da istrosim visak energije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Uf, ja bih sad vozio i po Holandskoj ravnici, ovi ovde zabranili voznju motora.. Kakvo je stanje u NL? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Danas smo trebali imati grupnu vožnju ali kao i sve druge grupne aktivnosti morali smo otkazati. Mozes pojedinačno ali preporucuju i to da se ne radi. Većina i posluša, ja sam se dvoumio posto je izuzetno vreme danas, hocu li otvoriti sezonu na motoru ili na brod. Biće ipak na brod.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Posle duze pauze doslo vreme za predstavljanje jos jedne interesantne staze.

 

Staza se zove Bilster Berg u Nemackoj, dole ispod Hanovera, i u stvari je testni centar za automobile.

 

A cik pogodite ko je dizajnirao?

 

Pa cuveni Tilke. Nema sta da se doda na to.

 

Inace je zbog izgleda zovu jos "mini Nurburgring"

 

Medjutim nisam mogao bas da skroz uzivam zbog "mehanickih" problema koje sam imao. Dva puta mi je motor pustio ulje na filteru u roku od nedelju dana.

 

Prvi put na stazi Bresse, gde sam isao da probam da li prolazim sa 95dB chicanom na motoru i onda sad u Bilster Bergu. Na stazi Bresse je bas propisao ulje i ostavio sam trag u krivini pre glavnog pravca, nisam pao, osetio samo toplo na cizmi i odmah skrenuo u sljunak, tu se malo i ulje zapalilo kako je palo na izduvnu granu, mislio sam ode motor zapalice se, na svu srecu nije. Na kraju platio samo kaznu (cenu za potrosenu kolicinu absorbanta za ulje - 8 dzakcica). Hteo da snimam za sebe, ali kamera nije htela, stalno se iskljucivala, tako da imam samo kada sam je ukljucio da snimim ulje posvuda.

 

 

Na zalost jedan tip je pao na moje ulje (highside) ali nije nista slomio, sve je ok.

 

Stavio posle toga novi filter, cak zategao filter kilo kljucem kao fabrika kaze, ali sam bio skroz izgubio poverenje u motor posle ponovnog izlivanja ulja, tako da nisam ni mogao da vozim koliko i kako sam hteo.

 

Izmedju ostalog i zbog oce kisa/nece kisa, menjaj gume, ne menjaj gume, skidaj, vracaj filter, pusta, ne pusta, pa onda padovi drugih i seckanje sesija ili cak i preskakanje sledecih dok se ne sredi staza, su doveli do toga da sam sve ukupno vozio manje nego sto vozim normalno za jedan track day. Na kraju balade izgleda da je uzrok osovinica na koju se srafi filter i koja je imala lufta. To sam dotegao i ponovo stavio filter na sledecoj stazi (koju ce jedan drugi clan foruma da vam predstavi). Za sad ne pusta i kako rece majstor na toj drugoj stazi verovatno je to bio uzrok, sto je u neku ruku potvrdio i moj majstor u razgovoru telefonom, kada sam se vratio, pa nema svrhe da trazimo nesto drugo, posto za sad ne curi. Nadam se. :stabre:

 

Bio sam dva dana na Bilster Bergu, ali umesto 2x180km koji je neki standard za track day, u preskocima sam izvezao samo 100km i "ostao sam gladan" staze, a i nisam vozio ni 70% svojih mogucnosti. Ali sto kazu Francuzi c'est la vie.. prodje i idemo dalje.

 

No dobro, najbitnije je predstaviti stazu koja je ipak nesto posebno (a takve staze i volim).

 

Za one sa jacim masinama i brzim netom u 360°

 

 

 

 

I za obican narod normalno u 1080p (na kraju skidam kameru i snimam motor)

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Evo i mene iz hladne i kisovite Holandije iako po sledecem snimku to tesko moze da se zamisli. Stavicu na kraju i kratak klip snimljen telefonom pored staze iz paddocka, svega sat vremena ranije.

 

Da se vratimo na pocetak i kao prvo da se jos jednom zahvalim nasem clanu @СајберГастарбајтер sto me je ipak nagovorio ili bolje receno motivisao da se upustim u ove vode. Zelja je postojala odavno, cak neki i pokusaji pretprosle godine ali nekako se onaj konkretni korak uvek izmicao iz raznih razloga. Nemanje vremena, porodicne obaveze, nedostatak zastitne opreme...za sve je nasao resenje. Jednodnevni track day, ponedeljak kad su deca u skoli, pa cak i link ka izuzetno povoljnom koznom odelu. Kad se neko toliko potrudi za tebe onda prosto nemas izgovora i dobijes dodatni stimulans. Ostalo je samo jos to cuveno promenljivo vreme kao neka nepoznanica ali i prognoze su bile ok, sve do par dana pred trackday. Na to dodavsi da je Сајбер odlucio jednog momenta da preskoci trackday iz tehnickih razloga + najavljenu kisu dovelo je do toga da sam i ja poceo da sumnjam da li da odem. Medjutim, sledi poziv i ponovna promena plana, on i pored svih problema i pored velike razdaljine, ipak dolazi i tog momenta odlucujem, a kad nesto odlucim ili pop Dojcilo ocita, to ce tako biti, a odlucih da sutra ujutru da padaju sekire, ja dolazim na stazu. Sekire nisu padale, ali sam prethodni dan imao goste i jako kasno je se leglo, a ustalo cini mi se jos ranije ali to me nije sprecilo da se negde malo pre 8 nadjem na ...

 

 

Zandvoort-u

 

Staza prvobitno namenjena za autotrke, sagradjena negde posle drugog svetskog rata. Nalazi se na samoj obali severnog mora odmah kod gradica Zandvoort, usred pescanih dina koje daju stazi valovit pejzaz. Ove godine je trebao ponovo da se odrzi F1 nakon 35 godina pauze ali zbog covid19 to je se odlozilo za godinu dana kasnije. Klimu sam vec opisao, vetar, kisa, sunce i tako u krug celi dan. Ko se ne boji pokisnuti imace dozivljaj da prepricava

 

Evo snimka, 360°, ne obracajte paznju na pilota, on je imao taj dan vatreno krstenje 

 

 

eyJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJtZWRpdW1faWQiOiIxNjQ2MTM4NTk5ODA2MDc1OTI0Iiwib3duZXIiOiI5M2NhZTliNS0yYTE1LTQ0MjUtOWIwYi1jMTQzZDMxNjJiMDciLCJpc19wdWJsaWMiOnRydWUsIm8iOjEsInRyYW5zIjoiR1BBVCIsInJlZ2lvbiI6InVzLXdlc3QtMiJ9.BlM5c1gekJLOVm4q8gkjDwY277phH54GxZnCZwjRSqQ&key=d49f341d3a9e661e9d55f3bf191d57ed6a371d7edfe8fdab4af22d9bcdc3d587

GOPRO.COM
Per GoPro geteilt  

A evo i klasicnog snimka onima kojima 360 predstavlja problem.

 

eyJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJtZWRpdW1faWQiOiIxNjQ4MjQxMDgwODg3NDEyNDc3Iiwib3duZXIiOiI5M2NhZTliNS0yYTE1LTQ0MjUtOWIwYi1jMTQzZDMxNjJiMDciLCJpc19wdWJsaWMiOnRydWUsIm8iOjEsInRyYW5zIjoiR1BBVCIsInJlZ2lvbiI6InVzLXdlc3QtMiJ9.K52InV9vjOxlTsiI1iqjt7iTQVEw9jOk67jBEdoAlRg&key=19ff739c462464a96b03e92d26c3aa82ddc1106f812cd13dd871319cd42a117c

GOPRO.COM
Per GoPro geteilt

 

 

Preostaje samo jos da nagovorim / motivisem naseg komsiju @Gajo Sevojno  da nam se pridruzi u akciji prangijanja po stazi gde mozes da izvuces sve konjice i da ih zaposlis. Po meni jedno jako lepo a ujedno i korisno iskustvo.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da, i snimak sa druge strane oblaka


SHARE.ICLOUD.COM

Sign in to iCloud to access your photos, videos, documents, notes, contacts, and more. Use your Apple ID or create a new account to start using Apple services.



SHARE.ICLOUD.COM

Sign in to iCloud to access your photos, videos, documents, notes, contacts, and more. Use your Apple ID or create a new account to start using Apple services.





Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Igram se malo sa gopro kamerom, nisam je tako davno kupio, bar ne tako davno za moje pojmove i nisam imao prilike da se zadubim malo u mogucnosti exportovanja fajlova. A delimicno i zato sto gopro nije imao destop aplikaciju za windows vec samo za apple. U medjuvremenu je se to promenilo i ima aplikacija i za windows pa je to bio okidac da se malo pokrene akcija po tom pitanju. 

 

U prilogu isti onaj snimak od pre 2 posta samo uploadovan na youtube i rekao bih da je lepsa slika.

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 10 sati, Savan je napisao:

Evo i mene iz hladne i kisovite Holandije iako po sledecem snimku to tesko moze da se zamisli. Stavicu na kraju i kratak klip snimljen telefonom pored staze iz paddocka, svega sat vremena ranije.

 

Da se vratimo na pocetak i kao prvo da se jos jednom zahvalim nasem clanu @СајберГастарбајтер sto me je ipak nagovorio ili bolje receno motivisao da se upustim u ove vode. Zelja je postojala odavno, cak neki i pokusaji pretprosle godine ali nekako se onaj konkretni korak uvek izmicao iz raznih razloga. Nemanje vremena, porodicne obaveze, nedostatak zastitne opreme...za sve je nasao resenje. Jednodnevni track day, ponedeljak kad su deca u skoli, pa cak i link ka izuzetno povoljnom koznom odelu. Kad se neko toliko potrudi za tebe onda prosto nemas izgovora i dobijes dodatni stimulans. Ostalo je samo jos to cuveno promenljivo vreme kao neka nepoznanica ali i prognoze su bile ok, sve do par dana pred trackday. Na to dodavsi da je Сајбер odlucio jednog momenta da preskoci trackday iz tehnickih razloga + najavljenu kisu dovelo je do toga da sam i ja poceo da sumnjam da li da odem. Medjutim, sledi poziv i ponovna promena plana, on i pored svih problema i pored velike razdaljine, ipak dolazi i tog momenta odlucujem, a kad nesto odlucim ili pop Dojcilo ocita, to ce tako biti, a odlucih da sutra ujutru da padaju sekire, ja dolazim na stazu. Sekire nisu padale, ali sam prethodni dan imao goste i jako kasno je se leglo, a ustalo cini mi se jos ranije ali to me nije sprecilo da se negde malo pre 8 nadjem na ...

 

 

Zandvoort-u

 

Staza prvobitno namenjena za autotrke, sagradjena negde posle drugog svetskog rata. Nalazi se na samoj obali severnog mora odmah kod gradica Zandvoort, usred pescanih dina koje daju stazi valovit pejzaz. Ove godine je trebao ponovo da se odrzi F1 nakon 35 godina pauze ali zbog covid19 to je se odlozilo za godinu dana kasnije. Klimu sam vec opisao, vetar, kisa, sunce i tako u krug celi dan. Ko se ne boji pokisnuti imace dozivljaj da prepricava emoji4.png

 

Evo snimka, 360°, ne obracajte paznju na pilota, on je imao taj dan vatreno krstenje 

 

 

eyJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJtZWRpdW1faWQiOiIxNjQ2MTM4NTk5ODA2MDc1OTI0Iiwib3duZXIiOiI5M2NhZTliNS0yYTE1LTQ0MjUtOWIwYi1jMTQzZDMxNjJiMDciLCJpc19wdWJsaWMiOnRydWUsIm8iOjEsInRyYW5zIjoiR1BBVCIsInJlZ2lvbiI6InVzLXdlc3QtMiJ9.BlM5c1gekJLOVm4q8gkjDwY277phH54GxZnCZwjRSqQ&key=d49f341d3a9e661e9d55f3bf191d57ed6a371d7edfe8fdab4af22d9bcdc3d587

GOPRO.COM


Per GoPro geteilt  

A evo i klasicnog snimka onima kojima 360 predstavlja problem.

 

eyJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJtZWRpdW1faWQiOiIxNjQ4MjQxMDgwODg3NDEyNDc3Iiwib3duZXIiOiI5M2NhZTliNS0yYTE1LTQ0MjUtOWIwYi1jMTQzZDMxNjJiMDciLCJpc19wdWJsaWMiOnRydWUsIm8iOjEsInRyYW5zIjoiR1BBVCIsInJlZ2lvbiI6InVzLXdlc3QtMiJ9.K52InV9vjOxlTsiI1iqjt7iTQVEw9jOk67jBEdoAlRg&key=19ff739c462464a96b03e92d26c3aa82ddc1106f812cd13dd871319cd42a117c

GOPRO.COM


Per GoPro geteilt

 

 

Preostaje samo jos da nagovorim / motivisem naseg komsiju @Gajo Sevojno  da nam se pridruzi u akciji prangijanja po stazi gde mozes da izvuces sve konjice i da ih zaposlis. Po meni jedno jako lepo a ujedno i korisno iskustvo.

 

 

 

 

 

Idemo sledeci put zajedno. Sad sam bio opravdano odsutan :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Nije nova staza, vec sam je predstavio sa Tuonom, ali sam zadovoljan jer sam brzi sa 600 nego sto sam bio sa litrom.

 

Inace i sam dan je bio borba sa litrama..pa ce mozda biti zanimljivo nekima koji se neckaju oko 600cc za pocetak.  Oduvaju me na pravcu, a ja ih stizem u krivinama, kao trka macke i misa.

 

Ovaj track day sam bas uzivao posle prethodnih problema s curenjem ulja i stegnutosti u voznji i nepoverenja u motor u Nemackoj i Holandiji.

 

Znaci, za mlogo dobar internet VR 360° 5K

 

 

i za siroke narodne mase standard 1080p

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR750
Pre 13 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

...pa ce mozda biti zanimljivo nekima koji se neckaju oko 600cc za pocetak...

Ako nije tajna, kojih si gabarita, koliko si visok i tezak :jee:

Ne vozim 600, vozim 750, ali u principu isto je.
Ja sam 192cm, 87kg i bas imam problem da se doslovno spakujem na motor.
Diskretno sam spustio i rasirio heblove i fuzastere spustio za jedanu rupicu dole

da bi mogao da se barem malo pruzim preko rezervoara.
Bolje je definitivno, ali ipak nekako klaustrofobicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

He, he, mnogo manji i laksi...moj komentar je bio za napredovanje u voznji na stazi.....za tvoje gabarite svaka 600cc ce ti biti "klaustrofobicna", vec imas gsxr750 koji je uz gsxr600 i kawu od 2004 naovamo najveci po gabaritima, a da nije litra.

 

Upravo ono sto si ti uradio plus mozda neki rearsets koje ces jos unazad da pomeris pomazu. Posle je sve stvar navike.

 

Vozi moj drugar tvoje visine i tezine  Daytonu 675 koja je kompaktnija.. kaze navikao se. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR750
Pre 20 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

...plus mozda neki rearsets koje ces jos unazad da pomeris pomazu. Posle je sve stvar navike.

 

Vozi moj drugar tvoje visine i tezine  Daytonu 675 koja je kompaktnija.. kaze navikao se. :)

 

Ima jos jedno podesavanje unazad na fabricmom mauntu.


Ostaje mi jos to da probam, pa da krenem sa navikavanjem :)


Valjda cu za sledecu sezonu biti spreman :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Kad si u Rimu, ponasaj se kao Rimljani. :)

 

Nova staza, koju nisam opet uspeo da otkrijem do kraja.. snimak je treca i poslednja sesija za taj dan. Sve zbog moje gluposti.:tras2:

Kada mi je flesovan ECU prosle godine, oni su iskljucili Pair sistem (kleen air, kako god ga zvao). Ja sam samo stavio vakumske cepove na crevca i nisam fizicki stavio dve metalne plocice i jbg, izduvni gasovi se grejali, grejali i napravili karambol. Evo i slika stete.

 

 

Na svu srecu na stazi bio neki lokalac majstor (lokalni trkac, koji i sprema motore za stazu) i sve je sredio sutradan, zamenio sta je  trebalo zameniti od kablova i elektrike, zakrpio airbox itd..i makina je proradila.

 

Uglavnom snimam poslepodne voznje na novim stazama, ali rekoh hajde da pocnem ranije, da izbegnem da kamera odbije da radi zbog velike vrucine 34°C, kao na Bresse sto se deilo. Tako sam i snimio trecu i poslednju sesiju za mene za taj dan, gde je i motor poceo da trokira i cudno se cuje poslednja dva kruga, pre nego sam morao da izadjem.

 

Da ne gusim, objasnio sam svoju glupost, ovde je prica o stazama.

 

Da ne bi korone i igranja Ride2  i Ride3 igrice, ne bih ni znao za ovu stazu kod Rima.

Posto sam igrao sa drugarima s foruma u igrici, rekoh daj da odem i vidim uzivo stazu.

Nije bio ceo dan, ali mozda nekom drugom prilikom se vratim da je overim kako treba.

 

Za siroke narodne mase, obican snimak u 1080p

 

 

i snimak u 360° 5K za one sa brzim internetom

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6
23 hours ago, СајберГастарбајтер said:

 nisam fizicki stavio dve metalne plocice i jbg, izduvni gasovi se grejali

 

 

 

 

 

Block off Plates?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Dok cekam Savana da predstavi Zolder, gde smo zajedno vozili pre nedelju dana, dodajem u track day turizam jos jednu lepu stazu u Spaniji, koju sam vozio u nedelju.

 

Super staza, fizicki i tehnicki zahtevna i sa dosta jakih kocenja. Druga krivina na levo sa dosta, dosta dzombi, i samim tim je uvek bila izazov. Da ne pricamo koliko jos brze se moze uci u prvu krivinu posle pravca.. .impresivno, ali to zahteva jos vremena za vezbu i velika m**a.

 

Circuito de Navarra

 

Za obican narod u 1080p

 

 

 

i za one sa super brzim internetom u 360° 5K

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja