Jump to content

Moto Zajednica

Naši video snimci vožnje NA STAZI

Recommended Posts

Uf, tri paklena dana, tri dana voznje na 35 stepeni na tri razlicite staze.

 

Subota Dizon (vec postavio snimak staze), nedelja Manjikur (zabranjene kamere) i ponedeljak Leman, koja je nesto novo.

 

Ono kad mislis da si Supermen, a shvatis da je ipak mnogo tri dana voznje za redom. Pocevsi od pakovanje satora i opreme, pa raspakivanja iste kad stignes na stazu, unosenje dnevno po 4-5 litara vode u sebe, te pakovanje motora i svega u kombi i voznja uvece od jedne do druge staze sto autoputem sto obicnim putevima, ponovo raspakivanje i mrtav na duseku spavas od 1 do 7 ujutro.

 

Prve dve staze su bile planirane od ranije, a Leman je upao u poslednji momenat jer je neko odustao tako da sam ugrabio mesto.

 

Na zalost to je bio treci dan, tako da sam bio skroz out, no nema veze, jedno iskustvo vise, da znam sta necu uraditi sledeci put. Moze voznja tri dana za redom, ali na jednoj stazi.

Inace dobro je da i imam snimak, jer kamera nije izdrzala na suncu i iskljucivala se posle minut dva od vrucine. Ipak je uspela da snimi

2/3 ove sesije/stinta.  Nesto nisu ni gps overlay radili u editu, tako da je snimak bez toga.

 

Sad izgleda treba da nabavim ventilator i za kameru, ne samo za hladjenje motora izmedju sesija.

 

Inace mnogo lepa staza, vozna i samo se ne treba preforsirati drugde pre dolaska ovde. :tras2:

 

Business as usual, 1080p

 

 

 

i 360 za one sa skupljim kartama.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Globetrotter ponovo jase...

 

Nova staza, novo iskustvo..... moto GP staza... Circuit de Barcelona-Catalunya.

 

S moje strane, polako pocinjem da razumem funkcionisanje male Kawe. Jos imam lose navike iz litre, ali brzina u krivinama se poboljsava.

 

Nema puno preticanja,  nesto na samom pocetku i kada sustignem jedan Panigale od 10 minuta na gore, koga sam jurio 2-3 kruga.

 

U stvari nisam jurio, samo sam vozio svoj ritam, a on se nasao na putu  prilikom kocenja na pravcu ;).  Posle je isao za mnom do kraja.

 

Da iskoristim da pohvalim Dukatistu, tip je na kraju stinta prisao  u Pitlejnu i pokazao mi :takoje: na 16:10 (vidi se na 360 snimku).

 

Normalan snimak 1080p

 

 

i za one koje vole da zveraju okolo 360°

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 27 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Globetrotter ponovo jase...

 

Nova staza, novo iskustvo..... moto GP staza... Circuit de Barcelona-Catalunya.

 

S moje strane, polako pocinjem da razumem funkcionisanje male Kawe. Jos imam lose navike iz litre, ali brzina u krivinama se poboljsava.

 

Nema puno preticanja,  nesto na samom pocetku i kada sustignem jedan Panigale od 10 minuta na gore, koga sam jurio 2-3 kruga.

 

U stvari nisam jurio, samo sam vozio svoj ritam, a on se nasao na putu  prilikom kocenja na pravcu ;).  Posle je isao za mnom do kraja.

 

Da iskoristim da pohvalim Dukatistu, tip je na kraju stinta prisao  u Pitlejnu i pokazao mi :takoje: na 16:10 (vidi se na 360 snimku).

 

Normalan snimak 1080p

 

 

i za one koje vole da zveraju okolo 360°

 

 

I moram da ti kazem da od kako postavljas snimke mene odusevljava umece kako gadjas kasne apexe. Ja ne umem to da uradim i uglavnom vozim putanjom bez apexa kada treba gadjati kasni apex 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Globetrotter ponovo jase...

 

Nova staza, novo iskustvo..... moto GP staza... Circuit de Barcelona-Catalunya.

 

S moje strane, polako pocinjem da razumem funkcionisanje male Kawe. Jos imam lose navike iz litre, ali brzina u krivinama se poboljsava.

 

Nema puno preticanja,  nesto na samom pocetku i kada sustignem jedan Panigale od 10 minuta na gore, koga sam jurio 2-3 kruga.

 

U stvari nisam jurio, samo sam vozio svoj ritam, a on se nasao na putu  prilikom kocenja na pravcu .  Posle je isao za mnom do kraja.

 

Kako ti se cini Catalunya u odnosu na ostale staze? Ja cu mozda imati opciju za zimsku voznju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 31 minuta, dvlns je napisao:

I moram da ti kazem da od kako postavljas snimke mene odusevljava umece kako gadjas kasne apexe. Ja ne umem to da uradim i uglavnom vozim putanjom bez apexa kada treba gadjati kasni apex 

Da ti kazem da mi je pomogla jedna banalna stvar. Kada sam prvi put promenio plocice na stazi. Posto moras bar jedan stint da ih "razgazis", onda generalno bas i ne kocis, vec se fokusiras na brzinu ulaza i na putanje. Tada sam odvozio najbrzi i najtacniji krug na istoj stazi. Moj guru/ucitelj splinter mi rece da sam igrom slucaja primenio dobru tehniku, koja je da se pravis da su ti kocnice otkazale i da vozis kao da ih nemas. Kod pocetnika, samo kocenje mentalno  oduzme puno koncentracije, kako da se zaustavim pre krivine da ne uletim prebrzo... i tako ti ne ostaje puno "mentalnog vremena" da se koncentrises na ulaz, putanju i izlaz iz krivine. Posle toga sve vise pokusavam da bar prvi ili drugi stint vozim tako ne bih li bolje pogadjao apex.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 17 minuta, rastkojokic je napisao:

 

Kako ti se cini Catalunya u odnosu na ostale staze? Ja cu mozda imati opciju za zimsku voznju...

Bas sam mislio o tome. Opet bogohulim, ali mi se vise svidela od Mudjela. Da ne gresim dusu, Mudjelo je odlican, ali mi je Barsa ipak nekako draza. Ako odes neces zazaliti, to je sigurno, dal' Barselona, dal' Mudjelo. Naravno Spa je jos uvek wauh......jer je nesto van normi zbog svoje duzine od 7km, a i krajolika. :)

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Super! Hvala za povratan info... Par ljudi mi je reklo da je Catalunya najbolja staza za poboljsavanje voznje jer ima sve vrste krivina. Kazu sa je i to jedan od razloga zasto se u F1 cesto tu voze testovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 11 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Da ti kazem da mi je pomogla jedna banalna stvar. Kada sam prvi put promenio plocice na stazi. Posto moras bar jedan stint da ih "razgazis", onda generalno bas i ne kocis, vec se fokusiras na brzinu ulaza i na putanje. Tada sam odvozio najbrzi i najtacniji krug na istoj stazi. Moj guru/ucitelj splinter mi rece da sam igrom slucaja primenio dobru tehniku, koja je da se pravis da su ti kocnice otkazale i da vozis kao da ih nemas. Kod pocetnika, samo kocenje mentalno  oduzme puno koncentracije, kako da se zaustavim pre krivine da ne uletim prebrzo... i tako ti ne ostaje puno "mentalnog vremena" da se koncentrises na ulaz, putanju i izlaz iz krivine. Posle toga sve vise pokusavam da bar prvi ili drugi stint vozim tako ne bih li bolje pogadjao apex.

Jasno sve, sta da ti kazem upao sam u zamku za pocetnike. Svaki put sebi kazem sad ces da radis na tacnosti voznje i svaki put posle prve krivine zanemarim to i krenem u jurnjavu za vremenom. 

 

Sigurno ti mnogo doprinosi to sto menjas staze cesto i onda nemas "pritisak vremena" ali na zalost ekonomski i drugi faktori mi ne dozvoljavaju to. Kada vrtis istu stazu ili nekoliko istih daleko teze je ispravljati greske koje su vec postale patern

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 6 minuta, rastkojokic je napisao:

Super! Hvala za povratan info... Par ljudi mi je reklo da je Catalunya najbolja staza za poboljsavanje voznje jer ima sve vrste krivina. Kazu sa je i to jedan od razloga zasto se u F1 cesto tu voze testovi

Rastko u mom odgovoru imas moje misljenje koje sam ti na kraju mrajeva izneo i u februaru pred odlazak u Spaniju. To sto se nadjes na novoj stazi ti daje mogucnost da bez pritiska radis na voznji. Pritisak sami sebi pravimo na stazama koje smo puno puta vozili a umece nije ispratilo pritisak. Jednostavno tako je i nema losih staza na svakoj se nesto nauci. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Rastko u mom odgovoru imas moje misljenje koje sam ti na kraju mrajeva izneo i u februaru pred odlazak u Spaniju. To sto se nadjes na novoj stazi ti daje mogucnost da bez pritiska radis na voznji. Pritisak sami sebi pravimo na stazama koje smo puno puta vozili a umece nije ispratilo pritisak. Jednostavno tako je i nema losih staza na svakoj se nesto nauci. 
 
 


Slazem se... To vreme koje jurcamo na poznatim stazama je veliki kocnicar u sustini za generalni napredak


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 2 sati, dvlns je napisao:

Jasno sve, sta da ti kazem upao sam u zamku za pocetnike. Svaki put sebi kazem sad ces da radis na tacnosti voznje i svaki put posle prve krivine zanemarim to i krenem u jurnjavu za vremenom. 

 

Sigurno ti mnogo doprinosi to sto menjas staze cesto i onda nemas "pritisak vremena" ali na zalost ekonomski i drugi faktori mi ne dozvoljavaju to. Kada vrtis istu stazu ili nekoliko istih daleko teze je ispravljati greske koje su vec postale patern

Naravno, kad se takmicis s ljudima koje znas i koji ce da te zezaju za svaku sitnicu (ako su te pretekli) :). Jos kad si takmicarskog duha, podseca na ono brojanje do 10 na provokaciju, koje se zavrsi na 3 i jbg udri bitangu.

Jedino da budes super cvrst karakter i da sebi kazes: "bicu danas najsporiji, ali cu pogoditi svaki apex".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Evo dok se profesionalci zagrevaju na Aragonu u free practice, mi smo imali paid practice iz svog dzepa pre neki dan na Circuito de Jerez - moto GP stazi u Herezu ili Heresu (sa onim shushkavim s na kraju - bar tako izgovaraju).

 

Par popularnih kanala su bas izbacili klipove na jutjubetu gde na istoj stazi predstavljaju novu R1 i R1M 2020, pa hajde da i ja predstavim isto R1M iako nije najnovija. ;)

 

Klip ima radni naziv "Kada zeleni mis lovi R1M cica macu" (i usput je streca). :jee:

 

Cica maca od straja malo zalutala oko treceg minuta (vidi se na 360°), ali se vratila u igru i strecanje cica mace traje do 8. minuta ovog klipa.

 

U stvarnosti, drugar vozi R1M, pa sam mu rekao da cu da ga snimam da vidi u kojim krivinama bespotrebno usporava, da bi bio brzi sledeci put.

 

Na sledecoj stazi (na rolerkosteru) sigurno nece biti tako, vec ce Cica maca da vodi kolo, jer je on vec vozio cetiri puta tamo, a meni ce biti prvi put.

 

kao sto standard nalaze 1080p

 

 

i 360°

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

E, sad u ovom video stazopisu dodje vreme da predstavim i rolerkoster.

 

Ne znam sta da kazem, impresivna, spektakularna staza.

 

Treba joj prici s dosta strahopostovanja (kao i svakoj drugoj :)), dok se bar malo ne zagrebe kako voziti neke delove staze, a ne menjati pelene za svaki stint.

 

Suska se da ce uci u MotoGP kalendar do 2022, kao zamena za Aragon

 

Da li treba da zameni Aragon je pitanje, jer je Aragon sigurno super, ali svakako zasluzuje da bude deo MotoGP cirkusa.

 

Zamenila je na mojoj licnoj listi na broju 1 Spa.

 

Kamera i video ne moze da docara ni delic kako izgleda voziti na ovoj stazi. Ionako sve kamere nekako odaljuju i peglaju svaku nizbrdicu/uzbrdicu....ali bolje ista nego nista.

 

Definitivno razumem zasto drugar dolazi vec cetvrti put za redom. Dva tobogana, pregibi/prevoji na slepo, ogromna brza krivina pre pravca, zacinjena sa dve dzombe preko kojih moras da predjes na punom gasu sa oborenim motorom....  sve u svemu najbolja staza za pumpanje adrenalina i uzivanje u voznji na stazi.  Die Beste!!

 

standard 1080p

 

 

i 360°

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja