Jump to content

Moto Zajednica

Naši video snimci vožnje NA STAZI

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Na snimku, najbrzi je vozac stare vfr 800 iz 98'...koliko sam primetio

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Pozdrav ekipa, nisam cest gost na forumu al rekoh da podelim jedno od svojih iskustava. Yas Marina North circuit Abu Dhabi na SD1290R 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Na Yas-u ih postave kao referejce zbog ljudi koji su prvi put na stazi. Ima cunjeva za apex, marker za kocenje i za ulaz u krivinu. Mada je brejking marker konzervativno postavljen malo dalje. A inace marsali su profi trkaci pa kao i baja koji me je pretekao pred kraj pokazu par caka i fora ako primete da treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Da vidim da su zuti markeri tacka ulaza i apex ne vidim za izlaz i vidim da su crveni tacka kocenja (bar mi se cini). Dobra fora skroz i sigurno pomaze dosta 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Da da, nema markera za izlazak, zeleni je apeks, zuti tacka ulaza i crveni marker za kocenje. Super je fora kad si prvi put tamo, ali kasnije znaju malo da odvlace paznju. Meni je ovo bio drugi track day na North circuit-u pa sam se previse fokusirao na njih i gubio dosta na brzini u krivini, kasno otvarao gas za izlazak i isao previse usko. Za par dana cu napraviti snimak na Yas-u ali na South circuit-u gde sam bio davno jednom samo pa cu da postavim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Evo nastavka track day turizma. Staza je Ales na jugu Francuske, na sat vremena od Ledenona. Ovo je drugi put za mene na toj stazi, prvi put sam se skrsio u aprilu, ali dobro je da je kaciga stradala i malo sam bio ugruvan.

Elem, ovaj put je interesantno da je bio neki klinac 11-12 godina, koji je vozio s nama u srednjoj grupi. Vidi se na pocetku pre izlaska na stazu kako ga cale stavlja na motor Ninja 300, a ja ga sustizem negde blizu 6 minuta ( i nakratko se divim kako lepo izgleda kako vozi).

 

Kao i u pregledu Ledenona, za one u lozi i sa brzim internetom 5.7k 360° video

 

I za one ciji provajder im jedva obezbedi normalnu vezu u 1080

 

GPS je dosta brljavio tako da se ne treba previse pouzdati u brzine a i iscrtane putanje kojim iscrtava stazu (nisam bas sekao krivine kroz sljunak). U svakom slucaju da predstavim jednu simpaticnu stazu, na kojoj nema odmora.

Zadovoljan sam kako sam vozio, ali kad vidim tipa koji projuri kao metak pored mene 10:09, vidim da ima jos dosta da se radi. Ali polako, pre svega je bitno uzivanje u voznji.

@DaNiro Tamo negde od 14:20 pratim jedan SD1290R kao sto ti imas :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Covece prelepa staza, voleo bih da mogu tamo da vozim jednom ! Ovaj malac na Kawi je hit, vidi se da cale namece prave vrednosti od malena :D 

 

 Djuk opasna masina stvorena za ovakve staze, niske brzine i snage na pretek, samo onaj momak izgleda stegnuto malo na njemu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Jos jedan klip sa Yas Marina staze , ovog puta South layout. Vozio sa ortakom koji je pocetnik. Temperatura vazduha 42 stepena, vlaznost 80%. Staza bila klizava malo zbog vlage al je svakako bilo zabavno :) Kasanije klip sa drugim ortakom koji je pro. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Jos jedna prezentacija "track day turizma" pre nego sto se sezona zavrsi. Staza je Dizon-Prenoa, kao sto ime kaze kod grada Dizon, u regionu Zlatna obala u Burgonji. Svojevremeno se tu vozila formula 1 Velika nagrada Francuske od 1974. do 1984.  Planiram do kraja septembra da odradim jos Manjikur (Magny-Cours), ali tamo ne dozvoljavaju kamere, kol'ko mi rekose, tako da odatle nece biti snimaka.

 

Prvi put sam vozio na ovoj stazi i konacno sam skoro istrosio fenomenalne gume Bridgestone S21 (ukupno 10 dana na stazi, znaci oko 1800-2000km plus na putu nekih 700).

Znam da za cistunce to nisu prave gume za stazu, ali se trose kako treba i preporucujem je svima koji hoce da voze od pocetnicke grupe pa do srednje (kao ja) i da ne investiraju u grejace.  Da je poslednji dan bio na nekoj stazi sa podjednakim brojem krivina i na levo, mozda bi izdrzale i citavih 12 dana. Ovako je ostalo za mozda jos jedno prepodne kao slick na desnoj strani.

IMG_20180827_163340.jpgIMG_20180827_163322.jpg

 

Prednja guma naravno da moze da se vozi jos ihahaj, ali posto cu da predjem na SuperCorsa SP (da probam), ipak menjam obe.

 

IMG_20180827_163355.jpg

 

 

Ne koristim grejace (stoje spakovani od prosle godine) i za svih 10 dana na stazi od pocetka aprila, kada sam vozio na stazi Isoar po vlaznom, gume sam zagrevao na stazi. Veoma brzo postizu radnu temperaturu i posle jednog, dva kruga pri dobrim ubrzanjima i jakim kocenjima su vec na dobroj temperaturi. Nisam eksperimentisao sa pritiskom, vec sam se drzao preporuke 1.9 bara pozadi i 2.1 napred na hladno i za moj ritam voznje je bilo taman.

 

Ako ste postali brzi na stazi, pa vam je vreme tik blizu grupe najbrzih, onda svakako treba preci na prave gume za stazu i naravno sve sto ide uz to.

 

Ali ako ste pocetnik ili solidan vozac u srednjoj grupi i za sad ne zelite da investirate u gume, koje morate da menjate posle 3-4 dana voznje, ovo je po meni odlicna budzet varijanta za dugovecnost gume i za performanse.

 

Elem, da se vratim na snimke iz Dizona. Kao i u pregledu prethodne dve staze u ovom letnjem periodu, za one u lozi i sa brzim internetom 5k 360° video

 

 

 

 

I za radni narod verzija u 1080p

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Aprilia RS 250 mk1, Aprilia rs 250 mk2, Honda cbr600rr(2005)

Druze hvala na postu, veoma korisna informacija, znao sam da je ta guma odlicna ali ne da je toliko trajna na stazi. Sa slika se vidi da se odlicno trosi, vidi se da je pritisak bio odgovarajuci. :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: sremcica
  • Motocikl: cbr1000rr
On 8/28/2018 at 5:35 PM, СајберГастарбајтер said:

Jos jedna prezentacija "track day turizma" pre nego sto se sezona zavrsi. Staza je Dizon-Prenoa, kao sto ime kaze kod grada Dizon, u regionu Zlatna obala u Burgonji. Svojevremeno se tu vozila formula 1 Velika nagrada Francuske od 1974. do 1984.  Planiram do kraja septembra da odradim jos Manjikur (Magny-Cours), ali tamo ne dozvoljavaju kamere, kol'ko mi rekose, tako da odatle nece biti snimaka.

 

Prvi put sam vozio na ovoj stazi i konacno sam skoro istrosio fenomenalne gume Bridgestone S21 (ukupno 10 dana na stazi, znaci oko 1800-2000km plus na putu nekih 700).

Znam da za cistunce to nisu prave gume za stazu, ali se trose kako treba i preporucujem je svima koji hoce da voze od pocetnicke grupe pa do srednje (kao ja) i da ne investiraju u grejace.  Da je poslednji dan bio na nekoj stazi sa podjednakim brojem krivina i na levo, mozda bi izdrzale i citavih 12 dana. Ovako je ostalo za mozda jos jedno prepodne kao slick na desnoj strani.

IMG_20180827_163340.jpgIMG_20180827_163322.jpg

 

Prednja guma naravno da moze da se vozi jos ihahaj, ali posto cu da predjem na SuperCorsa SP (da probam), ipak menjam obe.

 

IMG_20180827_163355.jpg

 

 

Ne koristim grejace (stoje spakovani od prosle godine) i za svih 10 dana na stazi od pocetka aprila, kada sam vozio na stazi Isoar po vlaznom, gume sam zagrevao na stazi. Veoma brzo postizu radnu temperaturu i posle jednog, dva kruga pri dobrim ubrzanjima i jakim kocenjima su vec na dobroj temperaturi. Nisam eksperimentisao sa pritiskom, vec sam se drzao preporuke 1.9 bara pozadi i 2.1 napred na hladno i za moj ritam voznje je bilo taman.

 

Ako ste postali brzi na stazi, pa vam je vreme tik blizu grupe najbrzih, onda svakako treba preci na prave gume za stazu i naravno sve sto ide uz to.

 

Ali ako ste pocetnik ili solidan vozac u srednjoj grupi i za sad ne zelite da investirate u gume, koje morate da menjate posle 3-4 dana voznje, ovo je po meni odlicna budzet varijanta za dugovecnost gume i za performanse.

 

Elem, da se vratim na snimke iz Dizona. Kao i u pregledu prethodne dve staze u ovom letnjem periodu, za one u lozi i sa brzim internetom 5k 360° video

 

 

 

 

I za radni narod verzija u 1080p

 

 

Pridaje neko grejace??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari.

Evo novog nastavka track day turizma.

 

Bio sam nestrpljiv da sto pre pocnem sezonu, a jedino gde covek moze da pocne je tamo gde je suncano i toplo. Naravno ima optimista koji pocnu i na plus 3, ali to vec nisam.

 

Elem, gde poceti nego tamo gde oni vanzemaljci zavrse...na toplom spanskom suncu i na Moto GP stazi Rikardo Tormo - Valensija.

 

Predstavljam vam Valensiju iz ugla coveka od krvi i mesa, koji je imao srece da je odvoza.

 

Kao i u prethodnim iteracijama, jedan snimak je 360°, a drugi je 1080p Hyperframe koji prati stazu.

 

Staza je dovoljno dugacka da nema guzve, a i nije nas bilo puno, tako da sam uglavnom solo na snimku.

 

Dodao sam ipak i treci snimak, gde ima vise ljudi na pocetku i gde sam napravio bolje vreme.  Malo vise "dinamican" (jedno proklizavanje na 5:08), ali nesto je Garminov GPS zezao, pa 360 pogled nije pratio stazu vec se fiksira s vremena na vreme gde se GPS zabagovao, tako da iako sam od njega hteo da napravim 360 nisam uspeo, jer ne izgleda ok, ali najbolje vreme je najbolje vreme. :)

 

Ah, da i ton sam opet zeznuo na snimcima :grr:, zato sto svaki put posle duze pauze zaboravim koja su podesavanja... sad znam i obecavam da cu se potruditi za sledeci put.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari posle duze pauze.

 

Evo jos jednog nastavka track day turizma.

 

Plan je bio da od marta vozim bar jos par puta, a usput i da vam prezentujem bar jednu novu stazu, ali bilo je malih i velikih pehova i neiskoriscenih voznji. 

 

Poceh da pisem ukratko sta i kako, a onda shvatih da bi to bila citava tema, pa sam odustao. 

 

Ovo je tema za snimke za staze.

 

Staza je Le Vigeant (l'Vižon), ili circuit du Val de Vienne (val de vjen) na recimo "zapadu" Francuske. Vrlo zahebana staza.

 

Posto nisam vozio sa svojim motorom, dobio sam "zuti prsluk" jer sam prvi put na toj stazi, na motoru koji prvi put u zivotu vozim (R6 2003 - sve fabrika)  i koji ne poznajem, na gumama koje nisam do sad vozio (Dunlop GP racer 211).

Medjutim, prsluk je bio prvenstveno zbog drugih  (lokalaca), da me ne bi pri preticanju ocesali laktom, to jest da bi bar malo vodili racuna.

Moram priznati da su uglavnom bili korektni, sem dva tri puta.

 

Inace je staza poznata sto je "vrlo zahtevna" iako ne izgleda na prvi pogled.

 

Izmedju ostalog poznata po tome sto ima i najvise padova u svim kategorijama, kada se voze track days.  Dok sam vozio prvi krug, gledam i ne verujem koliko ima linija koje presecaju popreko stazu, najvise od fuzastera, ali i od drugih delova motora. :)

 

Ja sam vozio oprezno, zbog milion razloga (bar dva sam naveo gore), ali za prvi put na stazi koju ne znam, na motoru koji ne znam sam zadovoljan, plus nisam pao. Cak sam i uzivao zadnje dve sesije.

 

Sto se tice videa, mislio sam da sam snimio bar tri poslepodnevne sesije (stinta), ali nisam. Tek na kraju provalio da nisam obrisao klipove sa kartice koju sam prebacio sa GoPro-a u Garmin. Na toj kartici sam snimao i Spaniju sa Garminom i vise proba motocikala na nekom test danu sa GoPro i magarac ostavio sam sve snimke, a 360° raw trazi mesta, puuno mesta. 

 

Snimak koji je uradjen je samo 3 kruga, ako se ne varam, i to posto smo se vratili u padok posle sudara neke dvojice na stazi.

 

Inace prva sesija u mojoj grupi na 4 krivine 4 tipa u sljunku u istom krugu, posto su odvrtali na hladnoj pisti (khm, khm kao ja u Alkarasu, ali to je druga prica - a i nema snimka).

 

Trazio sam i presao u nizu grupu (druga od cetiri) i tu mi je bilo ok. Inace ceo bogovetni dan u svakoj grupi u svakoj sesiji je bilo od 2 do 4-5 motora koje su dovozili sa staze. To jos nisam video.

 

Posle sam razgovarao sa jednim profi trkacem  koji radi coaching tamo i on kaze da je to uvek tako ovde  :)

 

 

Prvi snimak je 1080p Hyperframe koji prati stazu, a 360 nesto zeza, ali pokusacu i njega da stavim. Ovaj put nisam iskljucio zadnji mikrofon.

 

 

 

evo i 360, youtube odradio (prvo javljao neku gresku)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja