Jump to content

Moto Zajednica

Prenos motora dobijenog na poklon

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Zdravo svima.

Zelim da kupim registrovan motor u drugom gradu. E sad, posto vlasnik radi 12h dnevno, nikako nije u mogucnosti da odradimk kupoprodajni ugovor. Pa da ga ne bih cekao mesec dana, predlozio mi je da napravi ugovor o poklonu za motor. Kaze da mu ja ne trebam, samo moj potpis, i da u mojoj opstini posle platim porez i izvadim novu saobracajnu na moje ime i tablicu, posto je motor vec u registraciji.

Iskustva, kako to ide, da li ima mozda i lose strane ovoga, bas mi je malo i u neku ruku cudno? Inace ok deluje covek.

Hvala unapred

 

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Mozes bez problema tako uraditi. On nek over svoj potpis kod notara na ugovoru , kupis motor pa ti overis svoj kod svog notara i posle platis porez u svojoj opstini. Ja tako radio par puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Aposlutno legalno i prolazi sve kao sto ti je vec receno. Budi bez brige. Porez ces da platis isto kao da ste pravili normalan kupoprodajni ugovor,samo ces to raditi na svojoj opstini stanovanja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

To je samo rupa u zakonu :jee1: .Da sam ja to odmah znao a ne da cimam coveka i za kupoprodajni ugovor a posle i za porez i za odjavu tablica i saobracajne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Jedini zajeb moze biti kasnije da ako nesto nije u redu nemas nikakav povrat novca jer ti je covek poklonio a ne prodao za novac

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma kakav povrat novca :lol2: Kod nas dok se sve to presudi ima da prodje 10 godina, a vise para ima da puknes na advokate i rocista nego sto je vrednost jednog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije mi jasno ovo baš.

 

I ugovor o poklinu i ugovor o prodaji moraju da potpišu obe strane.

Ni kod jednog ni kod drugog nije neophodno da u isto vreme to urade.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Tako je ,ali kada se radi ugovor o prodaji,porez mora da se plati na opstini prodavca. Kada napravi ugovor o poklonu onda kupac na svojoj opstini plati porez. Mnogo laksa varijanta kada su razliciti gradovi,jer se ceka poresko resenje nekoliko dana. Kupac onda mora opet da ide do poreske uprave da bi uzeo resenje nakon uplate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Samo jedna napomena;

 

Prenos vlasništva putem ugovora o poklonu se

u opštini Novi Beograd čeka 3-6 meseci

 

tačnije, ako ste sa Novog Beograda a kupite motocikl preko ugovora o poklonu čeka vas golgota poreske uprave u trajanju od 3-6 meseci na taj način. Upravo sam imao takvo iskustvo i NIKAD VIŠE!!

 

Najjednostavnije je u mestu prodavca napraviti ugovor kod notara i ovlastiti lokalnu agenciju da uradi prenos, nakon par dana dobijete poštom sve na kućnu adresu, za nekih 20-ak eura više, nego da ste sami putovali još koji put tamo vamo opa cupa... Poklon nikad više!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja na vozdovcu ,pre nekih 3nedelje cekao 48h sve ukupno.

Drugar u rakovici izjurio nesto pa je zavrsio brzo, inace mu rekli oko 30dana. 

Sve zavisi od opstine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1165 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Drugar u opstini Rakovica ( citaj - JA ) ,je bio na granici nervnog sloma kad su mu rekli da je zakonski rok 60dana... razmisljao sam da li da izvadim pucu iz torbice i rokam sve redom ili da napisem status na fejsu i probam da nadjem neku vezu ... na kraju sam se odlucio za opciju br 2 sto se ispostavilo kao bolje resenje ... epilog , zavrsio sam za par dana sve , ali je istina da ako nemas nikog moze da te zadesi opasno sranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Placa se porez i na ugovor o poklonu, ali se zato dosta ceka na izradu resenja. Kada pravis Kupoprodajni ugovor, porez se obracunava na ime prodavca u njegovoj opstini stanovanja. Meni su pre nekoliko dana za pola sata izdali resenje o visini poreza, ja sam kao kupac platio i dobio odmah uverenje o placenom porezu sa kojim sam otisao u policiju i preregistrovao skuter na moje ime.  Porez za Liberty 2000. god je iznosio 840 dinara, overa ugovora kod notara 720, i usluga agencije koja nam je iskucala ugovor 500 din. Kod notara se sve zavrsi za pet minuta ako nema guzve.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja danas bio u poreskoj u Nišu da podnesem poresku prijavu zbog prodaje motora. Rekoše da svratim za 5 do 7 dana po potvrdu... :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

mene ovih dana presvukose u rujp Vozdovac porez za kawasaki z500 iz 1981god 2307din,pitao sam ga da li je normalan i u kojoj je knjizi to gledao kaze ne4ma taj model pa je uzeo priblizan a to je zzr600.Mogao sam da pisem zalbu da platim taksu 1900din i da idem u Porecku da oni procene za 500din pa sam odustao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ne isplati se da se zalis, nego platis koliko traze. Tako je to kod nas, nazalost.... A brzina poreske zavisi od mesta do mesta, negde ti napisu resenje odmah, a negde ih mrzi pa moras da cekas..... ja sam imao srece sto su sve za 15 minuta zavrsili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U NS pre mesec dana  su mi zavrsili porez za dva dana. Doduse , oslobodjen sam placanja poreza zbog neisplativosti. Naime osnovicu za porez su odredili jako malu..

U pitanju je bio ugovor o poklonu vozila.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Da ne otvaram istu temu, treba da dobijem skuter na poklon, koji je uredno odjavljen i treba da ga ja registrujem. Radimo ugovor o poklonu. Covek je iz Nove Pazove a ja iz Beograda, i pricao sam sa ljudima i rekli su mi da sa tim ugovorom o poklonu koji je overen kod notara treba da idem u opstinu Zvezdara kako bi mi odredili da li placam ili ne porez na prenos...Da li neko zna u opstini Zvezdara gde treba da se to preda? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Predaje se u poreskoj upravi ali koliko znam mora prodavac,odnosno darodavac da preda u poreskom u njegovom mestu prebivalista. Oni odredjuju visinu poreza,izdaju resenje i na osnovu njega placa porez. Kada plati porez,dobija resenje o placenom porezu sa kojim ti ides u ljermontovu gde vadis novu saobracajnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kolega delimicno tacne informacije, u slucaju poklona daroprimac placa porez u svojoj opstini, u konkretnom slucaju ne bih isao na ugovor o poklonu (iako je zaista poklon u pitanju) jer ces u Pazovi zavrsiti porez (ako napravite klasican kupoprodajni ugovor gde prodavac placa porez u svom mestu) za 24h dok bi u Bg moglo da potraje par nedelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Када сам у фебруару узимао Крме, у пореској Звездара су ми рекли да им треба две недеље да заврше порез.

А онда сам се одлучио за Палилулу (уместо да купим, добио сам мотор на поклон) и ту добио решење за брзих недељу дана (две године пре тога ми је тај исти поступак иста општина завршила за два дана).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja