Jump to content

Moto Zajednica

Caberg - nikad više

Recommended Posts

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Obično nemam želju da nešto ili nekoga "pljujem" po forumima ali ovo moje iskustvo jednostavno moram da podelim sa vama.

Prve dve kacige koje sam imao su IXS i Marushin. Njima sam bio relativno zadovoljan

       - Ixs je bila full face i to je jedino što mi je kod nje smetalo jer nosim naočare pa je veliko zezanje svaki put skinuti naočare pre skidnaja kacige i obrnuto. 

       - Marushin flip-up kaciga, prosečne finalne obrade, loše ventilacije, bez pin-locka mi je služila celih 6 godina i njom sam bio sasvim zadovoljan. Posle 6 godina bio je red da je zamenim.

Ne zbog hira nego se jednostavno cela razlokala, postala bar dva broja veća i prestala da stoji u otvorenom položaju. Složićete se da je neprijatno kada se kaciga sama zatvori prilikom prelaska preko pruge :)

 Zatim dolaze oni sati surfovanja, foruma, recenzija, testova, raspitivanja i odluka. Budžet mi je dozvoljavao da odvojim do 250€.

U najužem izboru su mi bile Caberg i Scorpion kacige.

I najzad odluka - Caberg Tourmax Sonic

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за caberg tourmax sonic

 

 

Kupljena u Guevari pre dve ipo godine. Cena oko 230€

SHARP test: tada jedina flip-up kaciga sa 5 zvezdica.

Pošto tada nije bilo test komada koji su mogli da se probaju u vožnji a niko od mojih poznanika nije imao ovakvu prvi test je bio nakon kupovine.

       

        Iako sam čitao da suncobran (ako se tako može nazvati) ne pravi nikakve probleme ni zvuke prilikom vožnje, to kod mene nije bio slučaj.

Puckanje, krckanje i vibracije.

Vibracije kacige na brzinama preko 110 su bile nepodnošljive. Posete Ivanu, dodavanje lamelice na vizir motora, vraćanje originalnog malog vizira...... Ništa.

 

Rešenje - demontaža suncobrana.       Uspeh - Delimičan      Buke nema a mikrovibracije su i dalje prisutne ali prihvatljive.

 

       "Odlična ventilacija" je ocena većine sajtova i foruma.

 Ja bih ipak to definiso kao "Nema ventilacije".  Ništa, nula, pakao......   Naravno usledila je full demontaža i pronalazak više od pola stiropora koji su loše izliveni i

na mestima gde su prdviđene rupe za protok vazduha stoji tanak sloj stiropora. (kvalitet!!!!)

 

Rešenje - isezanje viška.       Uspeh - Skoro pa nikakav.

      

Posle ovoga dolazi oko 20.000 kilometara. Čovek se na svašta navikne pa tako i ja na moju kacigu. Neću priznati da sam emotivac i da se vezujem za stvari i takođe neću priznati da sam zavoleo 

ovu moju pa kakva god da je. ( Mislim na kacigu :))

 

Ove godine mi se skockalo nekoliko stvari tako da sam moje KLEpetalo ( KLE 500) zamenio novijim Varaderom, (ovo nema veze sa kacigom, samo se hvalim :) )  i uspeo sam da spojim posao sa 

zadovoljstvom, tako da sam krenuo motorom na poslovnu vožnju do Sofije, Bukurešta, Bratislave, Graca i Ljubljane. 

U Bukureštu primećujem da nešto nije u redu sa kacigom. Isuviše je lako stavljam na glavu i teže se zaključava kada se spusti prednji deo.

1381200359_cabmala.thumb.jpg.d3caf83d93559268701d53ee79caf42e.jpg

 

Kao što možete videti kaciga je pukla. 

OK, kapiram ja da je ona pukla zato što je tu hvatam i širim svaki put kada je stavljam i skidam ali za dve ipo godine ???

Napominjem da kaciga nikad nije pala niti je padano u njoj.

 

Po povratku sa "turneje" kontaktirao sam Guevaru ali mi je ljubazni prodavac objasnio da kacige generalno nemaju garanciju (??) ali da oni izlaze u susret i popravljaju

sitne kavarove u prvih par dana (??) od kupovine i da generalno najveći proizvođači kaciga preporučuju zamenu istig na svake dve godine......

 

Šta više pričati sa njima ?????

 

Nolan 100.5 je prinova. 2 godine garancije na komplet kacigu i 5 godina na školjku.

 

U Predstavništvu Nolana u Sloveniji je prodavac pogledao Caberga i rekao da bi oni to bez pogovora priznali kao pucanje školjke.

 

 

 

Možda sam malo smorio preopširnim pisanjem ali se nadam da ću nekome pomoći i odgovoriti ga od kupovine Caberga.

 

 

 

 

 E da !   Drugari koji su kupili Scorpion kada i ja mog Caberga i dalje nose te kacige....

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ne budi iskljuciv. Ti si imao problem sa TIM modelom Caberg kacige. Ne mozes da kazes SVE Caberg kacige.

Ja sam eto imao Caberg Ego integralnu i bio sam prezadovoljan kacigom i u to vreme svakom bih je preporucio. Sada za po gradu i za put imam Caberg Drift carbon vec skoro 2 godine i sasvim je OK kaciga. Nije top top, ali je u to vreme bila best buy carbon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Caberg-V2R-Road-Pirate_ml.jpg

I dan danas je imam zajedno sa NEXX XR2, 2.5 godine, bez problema. Caberg V2RR Road Pirate

 

Kao sto kolega rece, nemoj da se iskaljujes na ceo brend zbog jedne falicne kacige. Nisu ni one predvidjene da traju dugo. Vecina menja kacige 3-5 godina, u zavisnosti od stanja. Uglavnom unutrasnjost kacige strada. Tvoja je jednostavno napukla od upotrebe. A i kako bi drugacije kupio novu kacigu :) Nemoj da se sekiras, sve je to potrosna roba

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000
13 minutes ago, СајберГастарбајтер said:

Ne budi iskljuciv. Ti si imao problem sa TIM modelom Caberg kacige. Ne mozes da kazes SVE Caberg kacige.

Ja sam eto imao Caberg Ego integralnu i bio sam prezadovoljan kacigom i u to vreme svakom bih je preporucio. Sada za po gradu i za put imam Caberg Drift carbon vec skoro 2 godine i sasvim je OK kaciga. Nije top top, ali je u to vreme bila best buy carbon.

U pravu si,

Možda sam malo preterao. 

Generalizovanju loše slike o Cabergu je doprinelo i to što je drugar kupio Caberg sa faličnim vizirom koji deformiše sliku.

Mislim da se takve stvari ne smeju dešavati kacigama u tom cenovnom rangu.

 

U svakom slučaju kako reče kolega Momentum bar sad imam novu kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ma sve te "flip up" kacige su govno, pri bilo kakvom udesu prvo strada mehanizam, kaciga se otvori, a zatim stradaju brada i lice vozaca, kome je do bezbednosti uzima "full face".

Kontam da je flip up zgodniji jer mozes da se otvori, ali upravo to mu je i najveca mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Iznenađen sam ovakvom falinkom, u cilju zaštite brenda trebalo je da makar prihvate kacigu i daju svoj sud, nije mi jasno da garantni rok ne postoji, mada ipak ovo je sVrbija, šupak sveta na planeti gde su sve budalastine i gluposti jednostavno i lako izvodljive. Idemo dalje, oprez za dalje, srecom ima toliko brendova i lako dostupnih informacija o proizvodu. Srećno sa Nolankom

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Ja Guevari ništa ne verujem!

Možda proizvaođač daje garanciju a njih mrzi da se bakću sa reklamacijom.

 

ja sam kupio pre dva meseca kacigu ARAI CHASER (52.000 RSD).

Pitam prodavca kako se skida vizir. kaže ima na internetu. Pogledam na internetu, vidim da ima plastična alatka koja služi da se raskače bočne plastike. Kod mene u kutuji nema. Gornje dugme za ventilaciju obrijano-slomljeno. Odmah se vratim i kažem prodavcu "ne mogu da verujem da si hteo da me zaj. On se kune da nije znao. Što mi nisi dao ključić za skidanje plastike? Vadi iz druge kutije I izvinjava se.

 

Nikad vise Guvera!

  • Hvala 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

I ja imam caberg drift i zadovoljan sam, došla sa pinlockom gratis, ima integrisane naočale, jedino je ventilacija srednja žalost. Neki dan mi je i pala sa motora, ostalo samo par crtica. Uglavnom slažem se da ne bi baš pljuvao čitav brend radi jedne kacige, nisu baš Shoei ali su okej, pogotovo novi modeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kupio arai i posle par meseci slimim plasticni usmerivac. Zvao vise puta uz odgovor da ce poruciti deo. Od tad je proslo 4-5 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Moram reci da sam pre 5-6 godina uzeo prvu Caberg Duke kacigu, bio sam prezadovoljan njom, pre toga sam nosio HJC kojom nisam bio zadovoljan, a pak citam toliko pozitivnih utisaka o njima na netu.

 

Def se modeli razlikuju, ja trenutno nosim drugu generaciju Duke modela, identicna kao i prva osim sto je mehanizam za otvaranje zamenjen novim jer je na sharp testu imala losije ocene samo zbog toga.

 

Kacigom sam prezadovoljan, jes da nema neku ventilaciju ali ako se dobro secam ni ona HJC nije nesto bila na tom polju dobra.

Jedini problem koji sam imao sa proslim modelom je clip za P/J funkciju odnosno za blokiranje opcije da se kaciga zakljuca kada je otvorena, taj in se redovno prebacivao u zakljucanu poziciju jer su ga lose osmislili, ali na novom modelu mi se to nikada nije desilo.

 

Sto se mene tice kaciga je odlicna, a pre svega sigurna barem sto se testova tice, a to mi je bio jedan od bitnijih faktora u odabiru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja imam isto Caberg Duke I, i prilicno sam siguran da ona ima 5 zvezdica u obe varijante, i kao otvorena i kao fullface. jedina zamerka je kao sto si i naveo, bas taj clip za zakljucavanje...mada, ja je vozim 99% kao fullface tako da me ta cinjenica uopste ne dotiche...to mi je druga po redu Caberg kaciga, i definitivno nemam nameru da menjam brend...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
pre 50 minuta, sasha. je napisao:

mozda u srbiju stizu kacige losijeg kvaliteta kao i sve ostalo

to je samo možda, iako vrlo verovatno ,ali zato SIGURNO proizvodjači svega i svačega prave svoje prizvode kao djubre manje ili veće.

NEMOŽE NIKO DA ME UBEDI DA TREBA DATI OGROMNU KINTU ZA ŠOJI ILI NEKI DRUGI PRESKUPI PROIZVOD PA DA UŽIVAŠ U TOME DA DVE PLASTIKE STOJE JEDNA UZ DRUGU A DA SE NE RASPADNU. SVE SAMA PREVARA.

Ko neveruje nek pogleda neko od ,, Petkazanja,, -emisija tv ns gde čovek iz Zrenjanina ima muzej poloprivrednih mašina  gde postoje parne mašine od 150 godina sa originalnim delovima od metala ,kožnih kaiševa o 10 metara,pakni od bagremovog drveta ...... pa se nisu raspale a sad traba dati mnogo para za obični komad plastke i platna .

Zato sam zimus odustao od kupovine kacige  i moju koju nosim 8 godina ću verovatno nossiti još tolko a hteo sam da menjam čisto radi promene.

Ja sam imao pre 13 godina skoro identičnu caberg kacigu-oblik ,lufteri...jedino bez širita i bila je dobro napravljena osim vizira  kome se skroz oljuštio neki zaštitni sloj i to posle 6 meseci.Jedva sam izvuko nov vizir od gevare posle dugih pregovora  i to samo zato što sam doveo lepšu polovnu sa sobom u radnju a njoj nemože niko ništa da odbije.

pre 50 minuta, sasha. je napisao:

 

 

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Ja imam cabeg duke II vec skoro godinu. To mi je orva kaciga. Ventilacija katastrofa...tj nema je. Kaciga nekada skripi kada okreces glavu lijevo desno. Pocela je da duva ispod vizira ali najvise mi smeta buka koja je ogromna.

 

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

negde sam procitao da treba procitati koje "kompanije"prave kacige za okrugli oblik lobanje,koje za duguljasti,itd.,itd,mozda treba krenuti od te filozofije,pa onda model,pa kvalitet,cena,....

uglavnom,mislim,da nijedna nece trajati duze od 5 godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
On 25.5.2018. at 21:50, sasa ns 1 je napisao:

to je samo možda, iako vrlo verovatno ,ali zato SIGURNO proizvodjači svega i svačega prave svoje prizvode kao djubre manje ili veće.

NEMOŽE NIKO DA ME UBEDI DA TREBA DATI OGROMNU KINTU ZA ŠOJI ILI NEKI DRUGI PRESKUPI PROIZVOD PA DA UŽIVAŠ U TOME DA DVE PLASTIKE STOJE JEDNA UZ DRUGU A DA SE NE RASPADNU. SVE SAMA PREVARA.

 

Znam da je ljudima teško da poveruju da su skuplje stvari obavezno i kvalitetnije, jer u bar 50% slučajeva i nisu, međutim ima izuzetaka. Opisaću vam kratko svoje iskustvo, pa neka veruje ko hoće.

 

2007. godine kupim Nolan N43 Air kacigu, smatrajući da mi je prvenstveno potrebna za gradsku vožnju. Nekako prilično brzo primetim da se ‚‚raširila", zapravo da se sunđer nekako istanjio i da mi je kaciga malo labava. Vozio sam ja to i nisam mnogo obraćao pažnju, ono što mi je smetalo sve više je buka, užasna.  Posle dve godine, odlučim da kupim neku drugu i krenem u istraživanje, milion vrsta, cena, iskustava, ali sve to ipak virtuelno. Nekako u to vreme, moj drugar kupi Šoji kacigu za koju je Boga mi dao pravo malo bogatstvo. Ja sam mu posle nekog vremena tražio da je probam i shvatio da moja i njegova kaciga nisu za poređenje, nikakvo!

 

Elem, da skratim priču, ja odlučim i krenem da skupljam pare da je i ja kupim, potrajalo je to dobrih 2-3 godine (imalo se i drugih obaveza, pa mi je to bilo - ako pretekne), ali na kraju isprsim se ja tih 62.000 dinara i kupim Šoji GT Air.

 

Dakle, shvatio sam da sam sa Nolanom oštetio sluh trajno. Kada stavim Šoji, doživljavam potpunu tišinu, provetravanje fantastično, eh da sam znao ranije... evo već je dve godine imam, unutrašnjost je kao prvog dana, bukvalno.

 

Inače Nolana nosim i dalje, ali samo i isključivo po gradu (veće vidno polje), kupio sam i novu unutrašnjost, vizir, ali se unutrašnjost opet raširila za nekoliko meseci.

Ocena je da kvalitet nije uporediv. Šoji vredi 100%, kome nije hića, može da pričeka, da uštedi, vredi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
pre 40 minuta, boki.64 je napisao:

Znam da je ljudima teško da poveruju da su skuplje stvari obavezno i kvalitetnije, jer u bar 50% slučajeva i nisu, međutim ima izuzetaka. Opisaću vam kratko svoje iskustvo, pa neka veruje ko hoće.

 

2007. godine kupim Nolan N43 Air kacigu, smatrajući da mi je prvenstveno potrebna za gradsku vožnju. Nekako prilično brzo primetim da se ‚‚raširila", zapravo da se sunđer nekako istanjio i da mi je kaciga malo labava. Vozio sam ja to i nisam mnogo obraćao pažnju, ono što mi je smetalo sve više je buka, užasna.  Posle dve godine, odlučim da kupim neku drugu i krenem u istraživanje, milion vrsta, cena, iskustava, ali sve to ipak virtuelno. Nekako u to vreme, moj drugar kupi Šoji kacigu za koju je Boga mi dao pravo malo bogatstvo. Ja sam mu posle nekog vremena tražio da je probam i shvatio da moja i njegova kaciga nisu za poređenje, nikakvo!

 

Elem, da skratim priču, ja odlučim i krenem da skupljam pare da je i ja kupim, potrajalo je to dobrih 2-3 godine (imalo se i drugih obaveza, pa mi je to bilo - ako pretekne), ali na kraju isprsim se ja tih 62.000 dinara i kupim Šoji GT Air.

 

Dakle, shvatio sam da sam sa Nolanom oštetio sluh trajno. Kada stavim Šoji, doživljavam potpunu tišinu, provetravanje fantastično, eh da sam znao ranije... evo već je dve godine imam, unutrašnjost je kao prvog dana, bukvalno.

 

Inače Nolana nosim i dalje, ali samo i isključivo po gradu (veće vidno polje), kupio sam i novu unutrašnjost, vizir, ali se unutrašnjost opet raširila za nekoliko meseci.

Ocena je da kvalitet nije uporediv. Šoji vredi 100%, kome nije hića, može da pričeka, da uštedi, vredi.

ja nisam takvog mišljnja jer sam već stuko dosta godina pa se sećam da su nekad svi proizvodi radili za ono što su bili napravljeni.To je polako počelo da se menja početkom devedesetih.Sad da bi se dobio takav proizvod treba dati mnogo para i onda su ljudi ushićeni njegovim kvalitetom jer sve ostalo veoma brzo ili odma ustartu pravi probleme.

To koriste oni proizodjači koji dobro rade stvari i udaraju enormne cene a to je ustvari standard koji bi svi morali da ispunjavaju a ono što stvarno mnogo košta treba da je samo ekskluziva za bogate jer se oni tim nužno odvajaju od ostalog naroda i tim  potvrdjuju statusni simbol.

Kaciga od koje se gubi sluh ni netreba da postoji pa samim tim ona od 62.000 mora manje da košta jer ona treba da je samo prosek.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 9 sati, sasa ns 1 je napisao:

ja nisam takvog mišljnja jer sam već stuko dosta godina pa se sećam da su nekad svi proizvodi radili za ono što su bili napravljeni.To je polako počelo da se menja početkom devedesetih.Sad da bi se dobio takav proizvod treba dati mnogo para i onda su ljudi ushićeni njegovim kvalitetom jer sve ostalo veoma brzo ili odma ustartu pravi probleme.

To koriste oni proizodjači koji dobro rade stvari i udaraju enormne cene a to je ustvari standard koji bi svi morali da ispunjavaju a ono što stvarno mnogo košta treba da je samo ekskluziva za bogate jer se oni tim nužno odvajaju od ostalog naroda i tim  potvrdjuju statusni simbol.

Kaciga od koje se gubi sluh ni netreba da postoji pa samim tim ona od 62.000 mora manje da košta jer ona treba da je samo prosek.

Oprosti, ali ovo se zove demagogija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Ljudi za buku, cepici za usi, ima kvalitetnih za 10evra iz Louisa, eliminise samo zvuk vetra, ostalo sve u saobracuju cujes.

 

Uglavnom svi prave kacige za najzastupljeniji oblik glave(uza sa strane malo duza pozadi), sto znaci ako spadate u neki od druga dva oblika, tipa okrugli skroz ili mnogo uzi sa strane a mnogo duze od napred ka pozadi, mozes da uzmes i kacigu 10 000evra, dzabe.

 

Nakon toga sto se tice kacige treba gledati skoljka od kog je materijala, naucno dokazano da su neki efikasniji od drugih(naravno to proizvodjaci gurnu tu informaciji negde skroz dole, ili je neki ni napisu, a taj koji nije napisao odmah ga preskociti).

 

Ako neko ne zna engleski ili nesto ne razume nek pita

 

Kako utvrditi oblik glave i na osnovu toga odabrati odgovarajucu kacigu

https://www.revzilla.com/common-tread/motorcycle-helmet-guide

 

Koje materijali su najbolji i najefikasniji:

 

 E ako uradis sve kako treba i kaciga je i dalje S, onda je stvarno S.

Isto za flip up bih se slozio da taj mehanizam jeste ustvari slaba tacka pri udaru, i uvek bih preporucio full face.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Schuberth C3 već godinama u upotrebi i ne mogu uočiti nikakvu razliku u opadanju kvalitete ili funkcionalnosti.
Nije mi teret zamjeniti kacigu, ali zašto kad je sa novim vizirom opet nova.....



Vozim motor a nisam bajker.....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Pre 10 godina (2008) kupljena je moja KYON 510/3 kaciga koju sam nosio i leti i zimi. Vec u prodavnici je imala par godina starosti, mislim da je proizvodnja na zigu 2005 (?). Kupio sam odmah i rezervne vizire.... nije trebalo. Ima zasivenu krpicu 22-03 testa (osnovni) a nema nikakav SHARP ni NCAP test na laboratorijsko lupanje niti znam gde se uopste moze ponovo kupiti. Kineska je proizvodnja, naravno i placena je 65 evra U PRODAVNICI.

    Citam ovu temu i mislim kakav sve krs dolazi kod nas, sa vrlo poznatim zvucnim imenom i nosilac ocene 5 (najbolji) na udar (ma da je ocena i 4, ili 3...), sa cenom 230 evra. Pukla kaciga Caberg sama od sebe bez lupanja, nema na njoj ogrebotine ni boje drugog vozila, nista. Naprezao je vlasnik da uvuce svoje usi, ili mozda naocare,,, MA DA JE VLASNIK PIJAN GURAO U NJU LUBENICU NOGOM, to je jednostavno NEDOPUSTIVO.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ja nemam lose iskustvo sa caberg justisimo gt koju sam kupio ovde na forumu od kolege koristim je 2 god ima lako skidajucu unutrasnjost koja se lako opere i brzo osusi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ja odavno imam V2RR. I dalje je u dobrom stanju, ali je realno mnogo lošija i bučnija od Scorpiona koji sam uzeo kasnije kao da nisu isti cenovni rang. Sada gledam koju kacigu uzeti. Kapiram da neki Shoei mora biti dobar, ali je i mnogo skuplji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Moram i ja da podelim svoje iskustvo sa Caberg kacigama. Uzeo sam pre par godina Justissimo GT. Ne znam koji mi djavo bio da uzmem flip-up kacigu ali sam vec posle dva-tri meseca video da sam bacio pare. Mehanizam za cvikere je katastrofa i bez obe ruke, ne moze da radi glatko (jedna na cvikerima, druga na slajderu). Cvikeri se glave i kad se spustaju i kad se dizu. Unutrasnji sundjeri na obrazima su krenuli pre par meseci da se cepaju a potom i da se krune. Trenutno je koristim kao kacigu za saputnicu ali sl. godine na sajmu definitvno uzimam nesto drugo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja