Jump to content

Moto Zajednica

CRF450L

Recommended Posts

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Treba da izadje u septembru, za sada spekulisu sa cijenom od $10,399, sto je ludilo. Ako bude neka normalna cijena razmotricemo ☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

To je manji problem, restrikcije se lako povade. Ali ulje i vazdusni filter na svakih 1000km je malo neobicno za dual sport. Doduse, cackanje venitla je tek na 32.000 km. Plus je alu ram i tezina od oko 130kg wet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Honda uopšte  nije objavila podatak o snazi ovog motora i ni jedan od ozbiljnijh izvora nigde ne navodi podatak o snazi, čak ni špekulaciju ili predviđanje na osnovu poznatih podataka (pričam o MCN, ADVPulse, Transworld Motocross itd)... Jedino što se zna je da radilica na novim L i X ima 13% veću masu u odnosu na R (zbog većeg obrtnog momenta i traktabinosti u tehničkoj vožnji), da je kompresioni odnos malo niži u odnosu na R (samim tim se očekuje da vršna snaga bude niža od 60KS koliko ima R), klip na X i L je drugačiji u odnosu na R (ima 3 karike), promer ventila ostao je isti kao na R ali uz neke druge modifikacije koje treba da doprinesu dužem servisnom intervalu, bregasta je naravno različita, mape ubrizgavanja takođe... Logično je da će X i L imati manje "konja" i veći obrtni momenat od R s obzirom na namenu... Takođe, pretpostavljam da će zbog emisionih standarda posebno L biti fabrički uštrojen ali isto tako ne sumnjam da će se bilo kakva "štrojevina" uklanjati za pola sata... Zamena ulja na 1000 km mi je totalno nerealna za dual sport i to će biti veliki minus ako stvarno bude tako, ali mislim da treba sačekati da se motor zvanično pojavi...

 

S druge strane 131 kg "kerb weight" je masa motora sa svim tekućinama, natankan do čepa. Znači da je suv oko 120 kg, što je po meni sjajno za dual-sport legalan za ulicu (kad od toga odbijete koji kilogram na izduv koji treba da zadovolji norme vezane za emisiju gasova i buku da bi izašao legalno na ulicu spuštate se u zonu ispod 120 kg suv).

 

Cena koja se pominje je po meni ludačka, ali ja smatram da je ludačka za nove motocikle uopšte.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Moja greška - 'teo sam napisati "wet"... Kako god - 131 kg je  SA gorivom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova
pre 45 minuta, icatenej je napisao:

S druge strane 131 kg "kerb weight" je masa motora sa svim tekućinama, natankan do čepa. Znači da je suv oko 120 kg, što je po meni sjajno za dual-sport legalan za ulicu (kad od toga odbijete koji kilogram na izduv koji treba da zadovolji norme vezane za emisiju gasova i buku da bi izašao legalno na ulicu spuštate se u zonu ispod 120 kg suv).

Apsolutno odlično, zbog čega će mu mnogi mnogo toga oprostiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2055 postova

Key 2019 CRF450L Info (for those in a hurry):

  • 2019 CRF450L Price / MSRP: $10,399 (targeted)
  • 2019 CRF450L Release Date: September 2018
  • 2019 CRF450L Colors: Red
  • 2019 CRF450L Horsepower: 25 HP
  • 2019 CRF450L Torque: 23.6 ft/lb TQ
  • 2019 CRF450L Miles Per Gallon: TBA
  • 2019 CRF450L Seat Height: 37.1 inches
  • 2019 CRF450L Weight: 289 lbs (curb)

       Link: www.hondaprokevin.com (klik)

 

Maks. Güç (kW @ dev/dak)

25 Hp (18.4 KW)

       Link: www.motorcular.com (klik)

 

''Peak power is 18.4kW, with peak torque of 32Nm. Important from the hobby trail-rider’s perspective is the engine’s reliability and gap between service intervals. And this is where the CRF450L’s build quality and design really stands out; it will go 32,000km between major strip downs, with an air filter oil and oil filter change every 1000km.''

      Link: hondanews.eu (klik)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2055 postova

''Update (5:00 PM 5/24/18): I have just heard back from American Honda on my questions about maintenance intervals and horsepower. Unfortunately, I didn’t get quite the answers I was hoping for.

I’ll start with the good news. My Honda contact said they don’t have official horsepower figures yet, and often don’t publish this information anyway, but horsepower for the US version of the CRF450L will be “in the forties.” Not exactly hair-on-fire beastly, but I can live with it given the new 450L’s very reasonable weight. And besides, that probably means it’s detuned a bit in the name of reliability and longer maintenance intervals, right?

Nope, at least not the longer maintenance intervals part. According to Honda, oil / filter change and air filter service interval is just 600 miles, and valve inspection is 1,800 miles. Ouch.''

 

         Link: www.citybike.com  (klik)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Već sam pročita negdi daje podatak za zamjenu ulja svako 1000km netočan, predvidjena je svako 10t km

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

U principu - ovo ispod su jedini zvanični podaci koje je Honda objavila trenutno:

 

CRF450L-Specs.jpg

BTW., ovde lepo piše da "Curb Weight" uključuje "svu standardnu opremu, potrebne tečnosti i pun tank goriva - spremno za vožnju"... Znači da je moja računica apsolutno tačna i da taj motor suv ima cca 120 kg, a sa nekim aftermarket izduvom će ići i lepo ispod 120.

 

Jedino i dalje ne mogu da zamislim da će zamena ulja i filtera ići na 1000 km s obzirom da će sigurno biti detjuniran u odnosu na R bar za 10-15 KS. To bi po meni u priličnoj meri obesmislilo ovaj motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2055 postova

Ako je tačan podatak da je kapacitet ulja 1,15l, nije realno očekivati intervale zamene od 5k km ili 10k km...

 

''(Eric Hall), one of our editors reached out to his contact at Honda on oil capacity and per the service manual, 1150cc/ml with filter. This is similar to the R model, something they run an extra 100cc in w/o issue.''

Link: thumpertalk.com (klik)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako ostane ovaj podatak za količinu ulja i interval zamene, nešto mi se javlja da će dodatni rezervoar za ulje u obliku kita sa priključnim crevima vrlo brzo biti dostupan na aftermarket tržištu za ovaj motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Pitanje kako je deriviran agregat. Kod 690, 701 i drz 400 npr agregati su pravljeni od 0 da imaju dug servisni interval koji je od starta planiran...tj duzi nego kod takmicarskih jednocilindrasa. Ovaj Hondin motor je donekle deriviran iz 450x a taj opet iz 450r koji je cistoktvni mx motor. Nesto slicno bi bilo poredjenje sa Ktm 450 sxf > 450 exc > pa od tog motora naparviti dual sporta dodajuci veci rezervoar, malo promeniti ogibljenje i veci apremnim za ulje. Ok promenili bi do odredjene mere agregat ali je to ipak napregnuta 450ka. Ostaje pitanje da vidimo u kojoj meri je Hondin 450l u osnovi 450x zapravo sto se tice motore. Ja licno mislim da ce biti nesto izmedju...ne verujem da ce biti bas promena ulja na 10k km ali nece bas biti ni da se mere radni sati.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

2018 KTM 500EXC, 106 kg suv, 63 ks $10.799. Posto je "stari" model nije problem naci deal za $9500-9700. Ista cijena za 690. Good luck Honda.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja