Jump to content

Moto Zajednica

Održavanje puteva i krpljenje rupa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Pokrećem ovu temu jer mislim da je svako doživeo neprijatnost u vožnji nakon popravke rupa posebnom tehnikom. Mislim na tehniku mlaznicom (lepkom i rizlom). Vozači putničkih i teretnih vozila nemaju nekakav problem nakon reparacije puta. Ali motocikl pleše po rizli koja se ostavlja po zakrpi. ove godine bilo je karakteristično stanje na putu Biljanovac, Jošanička banja, Grčak. Mislim da je ova tehnika na zapadu takođe korišćena ali tamo radovi sigurno nijsu ostavljeni sa velikom količinom zasute rizle. MUP Srbije bi trebao ovu intrvencije na reparaciji puta da tretira kao ugrožavanje saobraćaja pa pozivam sve motocikliste da se izjasne po ovom pitanju i daju predloge kako da sprečimo rizike za pad usled ove situacije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jest, sada da se još bunimo što uopšte i krpe rupe...pa da prestanu i to malo da ih krpe? Ništa u ovoj našoj državi ne može da se uradi valjano, nikada i neće... Džaba se mi tu nešto bunimo...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Da bi ste me bolje razumeli evo fotografija. U ovu raskrsnicu se nemože ući dok se ne spuste noge pa polako.

20180608_151214.jpg

20180608_151235.jpg

20180608_151144.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 Bojim se da cemo nazalost jos dugo vremena imati ovakve puteve .... sve to kosta para , a malo ko placa porez kako treba , svi hoce da jim se smanje porezi , registracije , cene goriva ...

 

 jedino da organizujemo radne akcije , ko nekad ....

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 33 minuta, Velimlje2 je napisao:

sve to kosta para , a malo ko placa porez kako treba , svi hoce da jim se smanje porezi , registracije , cene goriva ...

Ovo kao da je na pinku receno ;)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Koliko se u ovoj drzavi uzima porez mi bi trebali da imamo grejace u asvaltu kroz sve gradove.A to sto se ovde sve radi "drzi bure vodu dok majstori odu" to je druga stvar.Ja razumem radnike koji rade na +50 za nikakve plate ali valjda treba da ima neki nadzor koji ce da kaze e ovo treba da se ocisti.Pa kada neko pogine oni brze bolje stavljaju znakove i popravljaju ono sto su zasrali.Skoro sam gledao kako asvaltiraju jednu deonicu parce po parce.Znaci 100 metara lepo presvucen asvalt pa opet krpa do krpe,pa opet presvlaka pa krpa a nebi me cudilo da je neko uzeo asvalt za celo presvlacenje ali eto mora da se pravi posao i do godine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 22 sati, bdada je napisao:

Ovo kao da je na pinku receno ;)

 

pu pu , samo nemoj sa njima da me uporedujes :jee:

 

dobra replika , imas zasluzeni plus od mene !!

 

mada nekad , i u onome sta ti kaze tvoj neistomisljenik ima istine , makar to bio i Pink :takoje:

 

 

Pre 15 sati, Mondial je napisao:

Koliko se u ovoj drzavi uzima porez mi bi trebali da imamo grejace u asvaltu kroz sve gradove.A to sto se ovde sve radi "drzi bure vodu dok majstori odu" to je druga stvar.Ja razumem radnike koji rade na +50 za nikakve plate ali valjda treba da ima neki nadzor koji ce da kaze e ovo treba da se ocisti.Pa kada neko pogine oni brze bolje stavljaju znakove i popravljaju ono sto su zasrali.Skoro sam gledao kako asvaltiraju jednu deonicu parce po parce.Znaci 100 metara lepo presvucen asvalt pa opet krpa do krpe,pa opet presvlaka pa krpa a nebi me cudilo da je neko uzeo asvalt za celo presvlacenje ali eto mora da se pravi posao i do godine.

 

verujem da to koliko uzima drzava svakog zaboli na dzepu , ali nisu to ni blizu cifre koje uzimaju razvijenije i naprednije zemlje , pa ni oni nemaju grejace u asfaltu .... jeste , oni i zaraduju vise , ali asfalt sigurno nije 10 puta jeftiniji kod nas .... koliko su ovde manje plate ...

 

kod mene su pre nedelju dve uzeli da poprave rupe na glavnom putu kroz grad ... iskopali onim masinama rupe dubine 15 cm onako tu i tamo na duzini jedno 2 kilometra , mozda i jace ... da su istu kolicinu iskopali citavom sirinom puta , nebi popravili ni 100 metara ... sta tu da se radi , rado bi oni prekopali i menjali asfalt na svih tih 2 kilometra , ali to mnogo vise kosta ....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre sat vremena, Velimlje2 je napisao:

 sta tu da se radi , rado bi oni prekopali i menjali asfalt na svih tih 2 kilometra , ali to mnogo vise kosta ....

 

 

Не брини, колега, наплатили су они то из буџета као да је пресвучено 2 км целом ширином пута и још 30 цм у дубину, асфалтом бар за једну категорију већег квалитета од урађеног ;)

 

Мало карикирам, а можда сам и омашио само дубину :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma kradu oni i na sirini i na duzini i debljini!Kad bi malo bolje odrzavali i cistili puteve zimi nebi imali tolike kratere na sred puta.A da sve to kosta a kao ne izdvaja se dovoljno?Pa nista neka uvedu dupli tehnicki?Pa neka asvaltiraju sve 50cm debljine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

ima rupa i rupčaga u srb koje ne mogu da se zakrpe jer se kopa sve dublje :jee: .. ali izravnaće se sve jedared :bacikosku:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Predlažem da popričamo o još nečemu. Vozači Motocikala vole krivine. A krivina najviše u brdsko-planinskim oblastima. zimi je tu najviše snega, I takozvanog, agregata za poledicu - rizle. nju niko nečisti osim automobili u pokretu I pljuskovi. Do juna I dalje putevi ka Goču, Kopaoniku, Staroj planini idr. su vrlo opasni za vožnju. Putevi Srbije I asocijacija za bezbednost saobraćaja bi morale da razreše ovaj problem jer je velikom riziku izložen svaki učesnik u saobraćaju na dva točka. Komentarišite možda se nadležni zainteresuju. nekada su postojali putari koji su čistili deonice lopatom I metlom po potrebi. A sad ništa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem

Opasne su rupe u kisnom periodu kada voda prekrije asfalt a i njih onda ih ne vidimo, ali mozemo da osetimo. Desilo mi se jedanput da umalo nisam pao i nastradao. Srecom pred izbore rupe su poravnali. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 5/14/2019 at 4:28 PM, brus said:

Predlažem da popričamo o još nečemu. Vozači Motocikala vole krivine. A krivina najviše u brdsko-planinskim oblastima. zimi je tu najviše snega, I takozvanog, agregata za poledicu - rizle. nju niko nečisti osim automobili u pokretu I pljuskovi. Do juna I dalje putevi ka Goču, Kopaoniku, Staroj planini idr. su vrlo opasni za vožnju. Putevi Srbije I asocijacija za bezbednost saobraćaja bi morale da razreše ovaj problem jer je velikom riziku izložen svaki učesnik u saobraćaju na dva točka. Komentarišite možda se nadležni zainteresuju. nekada su postojali putari koji su čistili deonice lopatom I metlom po potrebi. A sad ništa.

Postoje i danas zaposleni za ciscenje puteva rucno. I uredno primaju platu.

Doduse ne rade ono za sta su placeni, a to je trend u ovako organizovanoj drzavi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Koja je fora sa onim 'grebanjem' asfalta? Na putu Nis - Svrljig ima par krivina u kojima su grebali asfalt. Pretpostavljam da to rade da bi smanjili kolotraze i izbocine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Ja mislim da je to priprema za nanošenje drugog habajućeg sloja. No, oni ogrebu pa nestignu da postave nov sloj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja