Jump to content

Moto Zajednica

podmazivanje brave

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2805 postova

ceo žiivot podmazujem brave na vozilima a i na vratima sa wd-om.Očisti podmaže ali se mora jedno dve nedelje nositi wc papir sa sobom da obrišeš ključ pole podmazivanja.

Sad mi drugar automehaničar tvrdi da to nije dobro da to vlažno podmazivanje nije dobro -navuče se prašina.Da se podmazuje samo grafitom od olovke.

Prepuno sam rezervoar pa mi je ušao benzin u bravu.On me savetuje da očistim brejk klinerom i grafitom podmažem .Meni se jednom zaglavio ključ u bravu od rezervoara i nisam mogao nikako da ga izvučem našpricao sam wd i posle par sati je popustila brava.Ja nevidim da je wd tolko loš da bi se izbegavao ali ako postoji nešto bolje dajte predlog šta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja protiv wd-a nemam baš ništa... Spasao stvar u xy situacija, tako da ću ga i dalje korististiti i nalaziti mu nove primene. To sa grafitom nisam probao, a ne kapiram ni kako bih, ako mi se npr zaglavi ključ u bravi... Mada, npr, za podmazivanje vrata na autu, sam probao možda bolju stvar od wd-a. Sprej kojim se podmazuje oružje. Nekako duže traje od wd-a i slabije ga voda spira.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Postoji namenski lubrikant za brane, u suprotnom možeš da je zezneš. Ne bi smelo sve što ima silikona ili masti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pa rekao ti je čovek sve....što bih otkrivao rupu na saksiji. Grafit je zakon

ceo žiivot podmazujem brave na vozilima a i na vratima sa wd-om.Očisti podmaže ali se mora jedno dve nedelje nositi wc papir sa sobom da obrišeš ključ pole podmazivanja.
Sad mi drugar automehaničar tvrdi da to nije dobro da to vlažno podmazivanje nije dobro -navuče se prašina.Da se podmazuje samo grafitom od olovke.
Prepuno sam rezervoar pa mi je ušao benzin u bravu.On me savetuje da očistim brejk klinerom i grafitom podmažem .Meni se jednom zaglavio ključ u bravu od rezervoara i nisam mogao nikako da ga izvučem našpricao sam wd i posle par sati je popustila brava.Ja nevidim da je wd tolko loš da bi se izbegavao ali ako postoji nešto bolje dajte predlog šta.


Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja