Jump to content

Moto Zajednica

WANTED - REWARD

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova

Popili smo i pice na kraju zavoja i to 6 pica za 5.5 evra. Onda preko Skadra u CG. Tu nas je carinik oduvao i izbacio iz reda na 20 min, jer smo pretekli kolonu. To jos nisam doziveo, ali za sve postoji prvi put. Preko Ulcinja idemo u Bar, pa u Sutomore na spavanje. Dobar smestaj i ljubazni domacini, mada ta vrsta letovanja nikako ne bi bila moj izbor. 

Ujutru obidjosmo Porte montenegro, steta sto nije ovde pa da fenseraj ide tamo. Boka lepa ko i uvek ali vec sad u predsezoni mnogo ljudi, bar za moj ukus. U Kotoru guzva kakvu ne pamtim i parkiranje doticnih na pogresnom mestu. Preko Perasta, meni licno najlepseg u Boki sa pogledom na Gospu od Skrpjela, hitamo prema Trebinju. Carinici i ovog puta neumoljivi. Andreja spasavam od kazne za prekoracenje brzine stecenom vestinom pregovaranja. Brzo mi je na lep nacin uzvratio taj gest. 

IMG_20180520_110222.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Raspakujemo se u Trebinju i ja hitam prema Cavtatu. Svi junaci nikom ponikose, samo Andrej skace na noge lagane i tockove brze. Pametnjakovic mladji govori da jedemo pa polako, ali zov mladosti je jaci. 37 km od Trebinja do Cavtata. Opet smo dangubili na granici u koloni. Ta cobanska pravila nikako da svatim, ali valjda takvo podneblje. 

IMG_20180520_155746.jpg

IMG_20180520_155729.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Okupao sam se jedini od ekipe i otvorio sezonu. Turizam je na visem nivou od CG pa je to uzrok mojoj turistickoj razmazenosti, bar sto se letovanja tice. Ko se na dobro jednom navikne.... 

Hvala Andreju sto me je pratio na mom sentimentalnom putovanju u proslost. 

Skocismo na limene konje pa nazad u Trebinje. Opet zezanje na granici. Super klopa u kafani Tarana i rodjendansko iznenadjenje mojih drugova. Posto sam slabo video Trebinje, nocno tabananje po istom sa Acom. Veoma lepo mesto. Voleo bi da ga posetim opet. 

IMG_20180521_073254.jpg

IMG_20180521_073609.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Posle dorucka pravac Dubrovnik. To nije mesto kakvo ja pamtim a bukvalno sam spavao na Stradunu. Dosli kruzeri i od turista ne moze da se zivi. Sta li je u sezoni samo oni znaju. Neka im je Bog u pomoci. Cujem vrse javnu nabavku za brojace turista i zstvarace ulaz preko odredjenog broja. Valjda je to jedino resenje. Posle pentranja po zidinama i magnetica bezimo na parking motorima. Puno bajkerskih ekipa iz raznih zemalja, lepih devojaka. Zao mi je sto sam propustio zicaru, sugurno je pogled spektakularan ali neki drugi put. 

 

IMG_20180521_091136.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

IMG_20180518_074128.thumb.jpg.5ab79853fdedfca1986623395ba0206c.jpgPosto je Bruno sve lepo objasnio evo da i ja ostavim malo literalnog traga na putopisnom nebu foruma i opisem putovanje iz mog ugla. 

Dule je super osmislio putovanje i videli smo bas mnogo za malo dana. Presli smo 1925 km i mnogo granica, nekad iste a nama drage zemlje sa malim iskorakom u Albaniju. 

IMG_20180521_141630.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Pada dogovor i hitamo prema Makarskoj. Pametnjakovic mladji naravno iskace iz grupe i daje po gasu. Na jednoj krivini na stajalistu sa suprotne strane made da stanemo i Dule bas koci jako i zamalo da dodje do udesa. Coveku se kupa, mada takav dogovor nije bio 20 min ranije niti je to pomenuo. Pritisak mi plako raste. Jurimo za Brunom i Andrejom. Stizemo ih na pumpi pred Makarsku i pada dogovor da se okupamo u nekom manjem mestu. Saljivdzija ponovo menja dogovor u poslednji cas i ulazimo po najvecel suncu u zakrcenu Makarsku. Tu mi konacno pada mrak na oci i sa dogovorom o mestu spavanja, napustam grupu. 

Super odluka, bar po meni. Drazi mi je moj nacin zivota nego povodjenje za neizivljenoj mladosti. Dolazim u pitoresko mesto Promaja i pada kupanjac na skoro praznoj plazi. Motor u hladu, a stvari na klupici ispod drveta. Prava uzivancija, letovanje kako treba da bude. 

IMG_20180521_144143.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Sve je tu i menjacnica i klopa i suveniri. Nakon kupanja lagano uz magistralu, Split Sibenik, Zadar. Predivni predeli. Steta sto nisam imao saputnika da slika, jer gubim dosta vremena da stanem i slikam. Guzva jeste ali uzivam u predelima. U Splitu se utrkujem sa lokalnim skuterasem, cisto da ne bude sve po njegovom. 

IMG_20180521_165043.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Napomena da je i magistralni put duz obale odlican, ali do mesta Drage je fenomenalan. Oni bar znaju zasto su uzeli i potrosili strane kredite. U mestu je luksuzan kamp sa besnim prikolicama. Kampuju veoma bogati ljudi a ne sirotinja kako nasi misle. Odlican smestaj i dobar domacin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Ujutru zbog vremenske prognozeenjamo rutu i zurimo za Plitvice. Ostavljamo bocne kofere i spremamo se za obilazak. Bruno je sve lepo opisao a ja cu dodati samo malo slika. Pametnjakovic mladji sz uzda u srecu i dzemper ali je priroda neumoljiva. Sto rece nas narod 'U srecu sz uzda lud, a pametan u svoj ud', sto se i ovom prilikom pokazalo kao tacno. I pored  biblijskog potopa super smo se proveli. Stvarno vredi obilazak tih 5 sati. Za svaku preporuku. 

IMG_20180522_104450.jpg

IMG_20180522_110223.jpg

IMG_20180522_125034.jpg

IMG_20180522_133200.jpg

IMG_20180522_145753.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Svemu sto je lepo dodje kraj. Poslednjeg dana preko Gline, Petrinje, Slunja(gde sam bio na bojevom gadjanju pre 30tak godina) izlazimo na auto put. Jedino mi u banci u Sisku pri promeni deviza sluzbenica trazi da procitam sa licne karte jer ne zna cirilicu. Inace od Plitvica na ovamo se vidi i po nazivima da je tu ziveo vecinski srpski zivalj. Trio za Rio hita monotonijom auto puta koju da ne bi zaspao prekida malim pauzama. Na kraju snimam na pumpi i reklamu za kafu pa mozda postanem i movie star, mozda... 

 

 

 

 

 

IMG-974eaf22fd112ad09c10f9baede4a742-V.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Na kraju da zakljucim, fenomenalan provod i mnogo gradova u pet noci i sest dana. Neke delove moramo da ponovimo a neke nove da dodamo, ili da gradivo utvrdimo. 

Sa nekim ljudima cu ponovo na put, a sa nekima necu ni ulicu da predjem. Drazi mi je moj zivot nego uzdanje u srecu junacku. Do sledeceg putesestvija pozdrav svima i nadam se da smo malo priblizili lepote ove ture. 

IMG_20180522_102119.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Odlican putopis :D 

Pametnjakovic mladji je moj favorit i celoj prici :)  Primecujen da pametnjakovic stariji uvek ima problema na granicama,secam se prosle godine na povratku iz Rumunije prosao covek kroz rampu motorom. Ne znam da li je neko imao slicno iskustvo na forumu? :)  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Samo da dodam granični prelaz sukobin kad je gužva motorom se prolazi prolazom za pješake nebitno sa koje strane ulazite dajete dokumenta jednom policajcu on ih doda kolegi iz druge države i on vam vraca dokumenta i idete dalje

ovo pišem za buduće putnike kao info

u Porto ste trebali popit piće nikakva razlika u cijenama  u odnosu kotora

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Na granicnom prelazu Sukobin tako ke bas i bilo. Meni hrvati nisu trazili pasos 2 od 3 puta koliko sam im prelazio granicu u ovoj turi. Samo kazu pici vrucina je... takodje stranci na motorima cekaju u koloni... tako da ne vidim zasto bi neko bio povlasceniji. Naravno stane covek u hlad i zamoli carinike da te propuste ako je vrucina ,obicno imaju razumevanja ako si normalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam jel dobro tumačim da je usput bilo ozbiljnih nesuglasica?
Dok sam citao prvo sam pomislio da su u pitanju neke prijateljske ‘izmedju sebe’ šale. Ali sad više nisam siguran i sumnjam na ono prvo nažalost.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
1 hour ago, Savan said:

Ne znam jel dobro tumačim da je usput bilo ozbiljnih nesuglasica?
Dok sam citao prvo sam pomislio da su u pitanju neke prijateljske ‘izmedju sebe’ šale. Ali sad više nisam siguran i sumnjam na ono prvo nažalost.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Kad sam bio mali igrao sam jednu igru koja se zove izmedju dve vatre.

Neprijatno za balansiranje.

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ma sve je to bila zaebancija,nema mesta za dramu. Svi smo se super slagali sem mene i Darka. Al to je do Darka ja sam cool tip :P Putovanje je bilo odlicno ,ruta super ,vreme posluzilo,asfalt cim smo presli granicu Srbistana drasticno bolji,predeli predivni,motori svima sluzili besprekorno. Jednom recju balkan u malom je vidjen na ovoj turi. Ceo trosak oko 350e  i neke 2000km.  Svi momci su se lepo proveli ako iskljucimo moja i Darkova zajebavanja koja su neminovna jer smo na neki nacin slicni. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja