Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Supershadow 250 korisni savijeti i pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
2 hours ago, Mondial said:

Daj sliku koji si srafic si dirao.

Znaci ja sam cackao po ovome malom zlatnom,i pretpostavljam da je on za smijesu zraka i benege..a ovaj veci na drugoj slici je za ler gas..no sad kad sam uslikao vidim i pored tog za ler da ima jos jedan koji se moze rihtat..sad sam malo zbunjen..

IMG_20180527_112830.jpg

IMG_20180527_112856.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa nisi trebao to da diras za ovaj karburator ti ne mogu pomoci jer je drugaciji za V masine.Ja mislim da na prvoj slici se steluje leptir gasa ali nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
2 hours ago, Mondial said:

Pa nisi trebao to da diras za ovaj karburator ti ne mogu pomoci jer je drugaciji za V masine.Ja mislim da na prvoj slici se steluje leptir gasa ali nisam siguran.

znas da je moguce da je to..jer mi se nekao gas poceo drukcije ponasat,a ja sam mislio da je to do labave sajle pa je isao zatezat..onako kad spustim gas do kraja pa ga idem dat pre naglo ga nekao uhvati..

 

a mislis da je ovaj pored ovog za stimati ler,da je to za mijesavinu?..jebat ga ucim..nisam nasao na netu slicni.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Na ovim karburatorima ne mozes stelovati mesavinu jedino na ler dizni stelujes kako ce ti motor raditi na leru.Tako je barem na mom karburatoru mada kod mene se na srafu za leptir sinhronizuju karburatori a kod tebe je to sve ide preko jednog.Nisi to trebao da diras jer ako rastelujes karburator onda ces morati da teras kod majstora jer se karburator malo teze steluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
1 hour ago, Mondial said:

Na ovim karburatorima ne mozes stelovati mesavinu jedino na ler dizni stelujes kako ce ti motor raditi na leru.Tako je barem na mom karburatoru mada kod mene se na srafu za leptir sinhronizuju karburatori a kod tebe je to sve ide preko jednog.Nisi to trebao da diras jer ako rastelujes karburator onda ces morati da teras kod majstora jer se karburator malo teze steluje.

ma morat cu kod majstora svakako....znaci mislis da ovaj nema za smijesu..a ovaj serafic pored onoga za ler gas?izgleda kao da je za stelanje..neceg..cudno kao na cijelom netu nema nikakvog linka..ful malo ima o keeway supershadow...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa ne znam na koji sraf mislis? Na donjoj slici levo?Ne vidi ceo karburator da bih znao sta je sta za princa znam koji sraf gde ide a za ovaj ne znam.Na princu posto su 2 karburatora ima 2 ler dizne i jedan sraf odozgo za sinhronizaciju i jedan gde se kace sajle pa i na njemu mozes da podignes ler gas,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
3 hours ago, Mondial said:

Pa ne znam na koji sraf mislis? Na donjoj slici levo?Ne vidi ceo karburator da bih znao sta je sta za princa znam koji sraf gde ide a za ovaj ne znam.Na princu posto su 2 karburatora ima 2 ler dizne i jedan sraf odozgo za sinhronizaciju i jedan gde se kace sajle pa i na njemu mozes da podignes ler gas,

znaci na prvoj slici imas ovaj zlatni koji je duboko userafljen i njega je i majstor vrtio i za njega mislim da je zrak..a na drugoj slici imas ovaj veliki koji je krizni ali on je napravljen tako da se moze rukom do njega i oblikovan je kao za prste da ga vrte i njega kad vrtis minimum se mijenja,ali ovaj do njega ravni,taj mi je sumljiv i nisam ga dirao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Pozdrav, da se ukljucim u pricu...

Kao prvo da li je karb uopste ociscen jer spolja je dosta prljav?

E na prvoj slici se visi sraf za podesavanje smese. Uvrnes skroz do kraja sraf. ne moj da pretegnes. Pa za pocetak odvrnes 2 cela kruga.

Druga slika, veci sraf ti je da podesis ler gasa, posto nema obrtometar na motoru podesi tako da kad je zagrejan da ni da se ne dere ni da se ne kao gusi. A manji sraf sluzi samo da se ispusti benzin i lonceta karba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Ako zelis da naucis vise o ovom motoru, trazi podatke o Yamaha Virago 250 modelu. Agregat, karb i elektrika paljenja su identicna na shadowu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
26 minutes ago, johnny55 said:

Pozdrav, da se ukljucim u pricu...

Kao prvo da li je karb uopste ociscen jer spolja je dosta prljav?

E na prvoj slici se visi sraf za podesavanje smese. Uvrnes skroz do kraja sraf. ne moj da pretegnes. Pa za pocetak odvrnes 2 cela kruga.

Druga slika, veci sraf ti je da podesis ler gasa, posto nema obrtometar na motoru podesi tako da kad je zagrejan da ni da se ne dere ni da se ne kao gusi. A manji sraf sluzi samo da se ispusti benzin i lonceta karba...

pa trebao bi biti ociscen..majstor je rekao da ga je cistio jer sam ja mislio da mi cuka zbog karburatora a ne zbog struje..to sa dva kruga sam nekako i pokusao..sad jos jedino sta me muci je to da mi sad recimo kad se priblizavam semaforu,i kocim motorom,4ta,3ca,2ga,i onda se ugasi..i tada ga trebam tri cetri puta zaverglat da upali..neki put to napravi i kad ga ubacim u prvu..thx za viraga,znao sam to a nisam se sijetio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma to moze biti i filter za gorivo ako ga imas jer se rezervoari dosta ljuskaju i zacepe filter.Moj u toku voznje izgubi snagu i sa punim gasom jedva 50 dok ne probije pa onda ide normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

eto novog problema..hladan pod cokom pali i kad se zagrije se ugasi i vise ga nemres upalit..+ pukno je iz auspaha kao iz topa..lagano gubim bitku s njime i s zivcima..a ovome od koga sam ga kupio zelim da mu se isto desava s njegovim motorom...eee jedan dan ga nisam vozio normalnog....zajebo me ko naivca najveceg...proklet bio od danas pa nadalje....gurao sam ga sad 3 kilometra..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Definitivno moras krenuti od pocetka. Pre svega pregledaj struju posto po oskustvu to bude problem kod vecine benzinaca a uglavnom se cacka karburator bez veze. To sto ti je puklo je smasa koja se upalila u auspuhu.

 

Neko je vec rekao. Kontakt sprej u sake i svaki kontakt i zicu pregledati od pocetka do kraja. Iscupati svaki konektor i naprskati.

 

Karburator ako nije ciscen skinuti i ocistiti za svaki slucaj. Montirati filter goriva posto znaju da im korodiraju rezervoari pa cisćenje karba bude kratkog daha. Ciscenje i stelovanje karburatora poveri strucnjaku. Jeste da kosta ali bar eliminises to kao razlog.

 

Ja kada sam sredio svog isao je bez problema. Isao sa njim sa devojkom i do Kosovske mitrovice i koje kuda.

 

Najgore je kada se masina zapusti i kada se problemi nagomilaju, tada jedino pomaze da se sve pretrese od prednjeg do zadnjeg tocka.

 

p.s. Ako vergla a nece da upali probaj mrdaj korman levo desno. Posto na njega dolazi dosta zica desi se da se neka problemticna tako zategne i uspostavi kontakt. Imao takav slucaj sa nekim drugim kinezom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Proveri obavezno filter za gorivo i pogledaj svecice dali su masne ili suve jer ako vergla a svecice su suve onda ne dolazi goriva.Ako su masne onda verovatno te zeza struja.To moze da bude CDI ili bobina.Tako je i mene zezalo da se motor odjednom ugasi i celog sam ga rasturio da bih video sta je problem.Obicno to bude neki konektor,ali moze da bude i prekidac copave!Dakle najbolje ti je da skines svecice i zaverglas da bi video dali baca struju ako baca ides dalje. Desava se da se iz konektora izvuce zica i da ona ne prenosi dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
1 hour ago, lemy said:

Definitivno moras krenuti od pocetka. Pre svega pregledaj struju posto po oskustvu to bude problem kod vecine benzinaca a uglavnom se cacka karburator bez veze. To sto ti je puklo je smasa koja se upalila u auspuhu.

 

Neko je vec rekao. Kontakt sprej u sake i svaki kontakt i zicu pregledati od pocetka do kraja. Iscupati svaki konektor i naprskati.

 

Karburator ako nije ciscen skinuti i ocistiti za svaki slucaj. Montirati filter goriva posto znaju da im korodiraju rezervoari pa cisćenje karba bude kratkog daha. Ciscenje i stelovanje karburatora poveri strucnjaku. Jeste da kosta ali bar eliminises to kao razlog.

 

Ja kada sam sredio svog isao je bez problema. Isao sa njim sa devojkom i do Kosovske mitrovice i koje kuda.

 

Najgore je kada se masina zapusti i kada se problemi nagomilaju, tada jedino pomaze da se sve pretrese od prednjeg do zadnjeg tocka.

 

p.s. Ako vergla a nece da upali probaj mrdaj korman levo desno. Posto na njega dolazi dosta zica desi se da se neka problemticna tako zategne i uspostavi kontakt. Imao takav slucaj sa nekim drugim kinezom.

sta je to korman?

 

Svijecice bacaju iskru,i suhe su i crne kao da je prebogata  smijesa sta vijrovatno i je jer sam zavrnuo onaj serafic..

 

a majstor mi ne gine samo sta sada imam problem kako do majstora s motorom...to mi je skroz cudno sta hladan sa cokom upali iz prve i kad se zagrije se ugasi i gotovo..i nece da upali vise..to mi se ne cini kao struja,jer tada nebi upalio ni hladan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

1.Proveri konektore.

2.Kada nece da upali tada skini svecice i proveri dali su mokre i dali baca varnicu jer ako verglas 5-6 puta svecica bi trebalo da bude mokra.

3.Probaj da sa spricom kada nece da upali ubacis po malo benzina direktno u cilindar tako sto odsrafis svecicu i malo uspricas benzin.

Ako tada hoce da upali onda ti ne dolazi benzin znaci ili je zapusen karburator ili ti zapusuje dovod od rezervoara.Ako ima slavinicu na rezervoaru skini je i ocisti jer je verovatno pun rdjom i zapusuje.Nema tu mnogo mudrolijeides redom pa odstranjujes jedno po jedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
2 hours ago, Mondial said:

1.Proveri konektore.

2.Kada nece da upali tada skini svecice i proveri dali su mokre i dali baca varnicu jer ako verglas 5-6 puta svecica bi trebalo da bude mokra.

3.Probaj da sa spricom kada nece da upali ubacis po malo benzina direktno u cilindar tako sto odsrafis svecicu i malo uspricas benzin.

Ako tada hoce da upali onda ti ne dolazi benzin znaci ili je zapusen karburator ili ti zapusuje dovod od rezervoara.Ako ima slavinicu na rezervoaru skini je i ocisti jer je verovatno pun rdjom i zapusuje.Nema tu mnogo mudrolijeides redom pa odstranjujes jedno po jedno.

svijecice uvijek suhe i crne...probat cu ovo s spricom..

a ako je zastopano dovod benzine kako to da hladan uvijek upali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa ne znam ni ja ali svecice nebi trebale da budu suve ako ga duze verglas.Kada svecica baci varnicu on mora da upali jedino ako ga struja ne ometa mada ti si napisao da varnice ima znaci jedino gorivo moze da bude problem.Jesi li proverio svecice da nisu probile na masu?Moguce je da te zeza CDI ili Bobina.Ali probaj to sa spricom ali nemoj puno da nalijes dovoljno je po 2 zatvaraca od plasticne flase po cilindru ako onda upali onda ti ne dolazi gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
54 minutes ago, john314 said:

korman je guvernal...pozz 

hehe sad cu ispast tenkre...mada guvernal mi je vec poznatije,cuo sam za to ali jos uvijek ne znam sta je to..ni kad guglas ne dobijes rijesenje...jebat ga ucim

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
3 hours ago, Mondial said:

To ti je volan ili upravljac :jee1:

hahahaha bohe....zanimljivo kako net nema tih rijeci u bazi,nisam ih nasao..ali da kreten sam..

 

probat cu zaverglat i vrtit volan..koliko god to cudno zvucalo..ali i kinezi su cudni pa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
4 hours ago, Mondial said:

Nemas potrebe vrteti volan ako ima struje na svecici.Vec probaj da mu direktno dodas benzin kao sto sam ti napisao.

a evo danas ga upalio hladnog..i drzao dok se nije zagrijao u leru i radio je 20 minuta ko urica i onda sam krenuo u dir po kvartu i ugasio se nakon 200 metara i opet nije htio upalit..kad je pod opterecenjem se gasi..ma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa jesi li probao sa spricom?Moze tebi i 3 dana raditi na leru ali cim pocnes da ga vozis vise goriva vuce!I nemoj da ti radi toliko na leru jer moze da se pregreje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja