Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Supershadow 250 korisni savijeti i pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova

Pozz drugari..eto kupio kineza nakon 20 godina i teskih pokusaja kupovine motora,kredit,zena,pas,dete,nikako da se sakupi za motor..

I eto ga Supershedow..i od kad sam ga kupio nisam ga jos ni jednom sretno vozio..Odmah je pocelo stucanje pri viskokim okretajima,sve vise i vise,na 80-90 bas onako jako zastuca,da se motor zatrese..a tamo di je polugica za benzin  kad bi pomicao polozaje znala je iscurit koja kap,rekao ja prljavo je to sve i dao ga majstoru,majstor pocistio,namijestio smijesu,skinuo lanac zamijenio lancanike,sredio prednju vilicu,ali nije stigao rijesit trokiranje.Kaze provozaj ga dan dva pa se javi,i ja ga vozim kad odjednom se ugasi na semaforu,struje ima a nema lampice za ler,nece ni zaverglat,ja nesto malo cacko bezveze,probao na guranje,pojavi se lampica,upalim ga..ubacim u prvu ugasi se..i tako par puta..upalim ga opet i nabijem gasa i radi..dodem doma sretno..drugi dan opet isto..treci dan,krenuo kod majstora a motor niti da trzne,nema lampice,nema svijetla,nema nicega..ne mogu do majstora..sta da radim...izdao me a nismo ni poceli,a zena likuje..umirem..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ćao, Proveri glavni kabal koji ide od namotaja , prekidaca copave i za ler da se nije zalepio za auspuh i istopio. Taj kabal nije dobro vezan i meni se to desilo sa istim simtomima a mislim da nisam jedini.  Kada kazem auspuh mislim na lonac koji je horizontalan iza motora i iz njeg idu lonci. Dovoljno je zavuci ruku i napipati kabal

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

eeeee sto je danas lep i suncan daaan....uglavnom skinuo sam sic,stavio kontakt i isao cackati po zicama..i kako sam primio onaj jedan bijeli plasticni komad,tj.onu spajalicu,neznam kak se to zove,ono u sta ulazi sest zica i ima istu takvu musku u koju ulazi..spojnik nekakav.,.pojavi se kontakt..i ja malo to sa vd40 malo stisnem,vratim nazad..kresnem ga i proradi ko urica..krenem na probni krugic,ne cuka,ljepsi zvuk,bolje vuce..nov motor..bas sam sretan,zena malo manje:)...

 

e a da se vratimo na taj kabel da probam preduhitrit nesrecu...daj mi reci sta je to copava?pokusao sam naci taj kabel i mislim da ga nisam uspio naci,imas mozda sliku..ili mi probaj jos malo pojasnit..hvala na odgovoru,taj odgovor sam vec bio vidio jucer i danas sam isao traziti kabel..i jel ima mozda neki savijet za sajlu od gasa,majstor mi ju je zategao ali opeta se olabavila pa mi naglo lovi gas..di se to zateze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ćopava je bočka nogara, nožica. Često ima prekidač koji detektuje da li je spuštena ili podignuta.

Sajla gasa se zateže obično na dva mjesta. Odmah kod ručke gasa, dvije kontra matice, sakrivene gumom, a drugo mjesto je na karburatoru.

I nije Supershedow, nego Supershadow.

Vozi se sa ženom pa ćete oboje biti sretni. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Prekidac copave je najbolje kratkospoiti na konektoru.Jeste da se moze desiti da zaboravite da je vratite ali makar necete imati problema ni sa paljenjem niti da vam se u voznji ugasi.Ko vec nije imao takvih problema moze samo da ga gura i psuje dan kada ga je kupio, ako motor vec nije popravljao :sampion:pa ne zna koji kvar moze biti.A to sta si ti podmazao wd40 je verovatno konektor od brave a to se i meni desilo da se izvukla neka zica iz dzeka pa nije radio kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa sad, ne bih baš rekao da su inženjeri taj prekidač ćopave stavili eto tako tu, čisto da bi ljudima napravili problem sa paljenjem i gašenjem u vožnji...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa napravili su ga zbog sigurnosti ali problem su nekvalitetni delovi!Ja sam moj posle par stotina kilometra morao da prespojim jer je poceo da zeza.A jos kada se pokvari jos nesto onda moras da pretreses redom.Svecice,bobinu,konektore,copavu,osigurac...A ti sad ako volis da popravljas na sred puta onda ;) Meni se desilo da sam nocu zaboravio copava i u krivini je poceo da grebe ali na srecu nisam isao brzo pa sam dobro prosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa dobro kako ko hoce ja sam napisao da se cesto desava da prekidac odkaze i ko ne zna moze da se oteli oko njega.A to se obicno tako namesti da se pokvari na putu, a i to moze da bude veoma opasno pogotovo nocu.Zbog nepaznje ljudi najcesce i gube zivot ali eto neka barem procita onaj ko nije poprevljao kineze, pa neka uvek sa sobom nosi parce zice ukoliko mu se pokvari da zna sta prvo treba da pogleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

auu jeste se raspricali o nekoj copavoj..jel zgodna makar?..nego prosao je ovaj moj kinez dosta,24000km,pa vijerujem da je onaj koji ga je toliko vozio i otklonio te neke greske koje imaju kinezi u izradi..necu nis prespajat,odvajat,nadostukavat dok ne ode..Godinama nisam imao motor i izisao sam totalno iz dira,tak da se ucim..i drago mi je da vidim da nas ima,i da cu tu moci potraziti savijet kad zapne..

zanima me jos par sitnica..ulje od masine mi se uvijek cini kao da ga nema..trebam nagnut motor skroz na desnu stranu da se malo pokaze na onom prozorcicu,jel to tako treba biti ili?znaci majstor je stavio ulje..koje ulje vi stavljate u vase kineze?i na koliko pumpate gume na shadowu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Да пробамо неким редом а не овако бум трас па ко остане :zbunjen:

Ћопава се никако не искључује из употребе и ако зеза купити или поправити исту , глава је у питању . 

Мој бивши је прешао око 50.000 и могао сам са њим на крај света , питање је одржавања у каквом је стању тај мотор који си купио по причи је у неком не баш топ стању . Дакле за почетак узмеш неки дан и купиш контакт спреј а не WD40  све конекторе које угледаш исонектујеш и провериш да ли имају корозију ( решиш да ли спрејем или заменом ако су нагорели ) успут провериш куда се креће инсталација јер је Lemy  имао муке са истом . 

Уље у мотору на страни где је ћопа , прозорче  имаш подеок за мин. и макс. нивоа , мотор треба бити на равном и да ти неко помогне ако не можеш сам да га усправи и тада бациш поглед где је ниво , наравно да ћеш гледати када је мотор угашен бар 5мин. да се уље спусти у картер . Немој дозволити да је испод мин. а ни преко макс. не ваља да неби пропишао неки од семеринга .

На мом мотору сам користио Мотул 5100 15-50 и никада нисам имао проблем , мењао га на 2.500 км 

Гуме се одржавају на притиску који је написан на истој , малко завири , сагни се и прочитај :vlajko:

Ето , надам се да сам малко помогао :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
16 minutes ago, srrdjan said:

Гуме се одржавају на притиску који је написан на истој

Na istoj obično piše maksimalni pritisak, a optimalni piše u uputstvu proizvođača motocikla.

Obično se prednja duva na 1,8 bara, a zadnja na 2,0 bara, ako je vozač teži, ili ima saputnika, onda za 0,2 više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
3 hours ago, srrdjan said:

Да пробамо неким редом а не овако бум трас па ко остане :zbunjen:

Ћопава се никако не искључује из употребе и ако зеза купити или поправити исту , глава је у питању . 

Мој бивши је прешао око 50.000 и могао сам са њим на крај света , питање је одржавања у каквом је стању тај мотор који си купио по причи је у неком не баш топ стању . Дакле за почетак узмеш неки дан и купиш контакт спреј а не WD40  све конекторе које угледаш исонектујеш и провериш да ли имају корозију ( решиш да ли спрејем или заменом ако су нагорели ) успут провериш куда се креће инсталација јер је Lemy  имао муке са истом . 

Уље у мотору на страни где је ћопа , прозорче  имаш подеок за мин. и макс. нивоа , мотор треба бити на равном и да ти неко помогне ако не можеш сам да га усправи и тада бациш поглед где је ниво , наравно да ћеш гледати када је мотор угашен бар 5мин. да се уље спусти у картер . Немој дозволити да је испод мин. а ни преко макс. не ваља да неби пропишао неки од семеринга .

На мом мотору сам користио Мотул 5100 15-50 и никада нисам имао проблем , мењао га на 2.500 км 

Гуме се одржавају на притиску који је написан на истој , малко завири , сагни се и прочитај :vlajko:

Ето , надам се да сам малко помогао :takoje:

srdane...eto mi ga sad..kad sam u petom razredu govorio da mi cirilica nece nikad trebat nisam ni mislio koliko ce mi sad biti zao sta je ne kuzim...jebat ga druze..kuzim samo brojke:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa nista sto vec nije napisano :neznam: Redovno odrzavanje i to je to.To svi mi znamo ali kod nas su problem nekvalitetni delovi!+ delova nema! pa se ti snalazi pakuj od nekog drugog motora delove kupoj polovno i td.Sve je to lepo ne dirati nista dok se ne pokvari ali problem je kada ti se to pokvari na sred puta pa ne znas sta da mu radis. Zato bolje iscitaj ostale teme pa vidi sta se najcesce kvari,a mislim da su svi kineski coperi slicni po pitanju sklopa elektronike i drugih sitnica.I obavezno proveri kako ti radi regler jer to kod njih takodje cesto ili crkava ili prepunjava pa strada akumulator.A sto se tice copave ja ti predlazem da nosis parce zice pa ako ti nekad odkaze da mozes da osposobis motor do kuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
2 hours ago, Mondial said:

Pa nista sto vec nije napisano :neznam: Redovno odrzavanje i to je to.To svi mi znamo ali kod nas su problem nekvalitetni delovi!+ delova nema! pa se ti snalazi pakuj od nekog drugog motora delove kupoj polovno i td.Sve je to lepo ne dirati nista dok se ne pokvari ali problem je kada ti se to pokvari na sred puta pa ne znas sta da mu radis. Zato bolje iscitaj ostale teme pa vidi sta se najcesce kvari,a mislim da su svi kineski coperi slicni po pitanju sklopa elektronike i drugih sitnica.I obavezno proveri kako ti radi regler jer to kod njih takodje cesto ili crkava ili prepunjava pa strada akumulator.A sto se tice copave ja ti predlazem da nosis parce zice pa ako ti nekad odkaze da mozes da osposobis motor do kuce.

regler,kako da to provijerim...a zica je za prespojit copavu?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Regler proveravas unimerom tako sto pipnes na + i - akumulatora i prvo izmeris voltazu akumulatora treba da bude 12 i nesto volti.kasnije startujes motor i meris na leru srednjem i malo jacim gasom koliko puni.Znaci ne sme da prelazi 15 volti mada je i to malo previse ali ako ide preko 15 sigurno ti ne valja regler.A parce zice (bolje je pun presek)napravis u obliku slova U i kod mene se spaja na 2 zelene na dzeku za copavca kod tebe je verovatno slicno.To cuvaj negde na motoru ako se desi da rikne.Simptomi su kod mene bili da u toku voznje odjednom motor pocne da se gasi i treperi neutral lampica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
2 hours ago, Mondial said:

Regler proveravas unimerom tako sto pipnes na + i - akumulatora i prvo izmeris voltazu akumulatora treba da bude 12 i nesto volti.kasnije startujes motor i meris na leru srednjem i malo jacim gasom koliko puni.Znaci ne sme da prelazi 15 volti mada je i to malo previse ali ako ide preko 15 sigurno ti ne valja regler.A parce zice (bolje je pun presek)napravis u obliku slova U i kod mene se spaja na 2 zelene na dzeku za copavca kod tebe je verovatno slicno.To cuvaj negde na motoru ako se desi da rikne.Simptomi su kod mene bili da u toku voznje odjednom motor pocne da se gasi i treperi neutral lampica.

probat cu ga upaliti s spustenom copavom...ako pali neko je to vec odradio;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Kod mene je palio sa spustenom copom ali ne prima gas na vecim obrtajima.Ali ako se dobro secam ako ga ubacis u brzinu e onda nece da startuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
17 hours ago, Mondial said:

Kod mene je palio sa spustenom copom ali ne prima gas na vecim obrtajima.Ali ako se dobro secam ako ga ubacis u brzinu e onda nece da startuje.

e to mi je danas poceo radit..ugasi mi se na semaforu...pa verglam verglam..i kad upali malo mu dam gasa i kao da radi ok i onda kad ga ubacim u prvu se ugasi....lagano me sad vec izluduje..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa dobro to su slatke muke :ooo: ako volis mehaniku.Ne mora da znaci da je do copavaca trebao bi i njega da ispitas sa unimerom ali to je malo komplikovanije ako ne znas koje zice da ispitujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250
srdane...eto mi ga sad..kad sam u petom razredu govorio da mi cirilica nece nikad trebat nisam ni mislio koliko ce mi sad biti zao sta je ne kuzim...jebat ga druze..kuzim samo brojke:)
 
Google translate

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
6 hours ago, Mondial said:

Pa dobro to su slatke muke :ooo: ako volis mehaniku.Ne mora da znaci da je do copavaca trebao bi i njega da ispitas sa unimerom ali to je malo komplikovanije ako ne znas koje zice da ispitujes.

ma slatke muke su mi bile prve sitnice koje sam rijesio,ovo sad je vec svaki dan nesto novo..nemam uopce povijerenja u motor..strah me otic iz kvarta..jer uglavnom i stane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

E kako se namijestava smijesa na karburaturu..nasao sam serafic koji se vrti,ali mogu ga vrtit i lijevo i desno bar 10 do 15 okreta..malo sam cackao i postigao sam da mi pukne iz auspuha..a i masina mi je dobila malo drukciji zvuk..losiji..pogorsao sam stanje..jel postoji neka formula za to ili neki nacin ili je do metode pokusaja i promasaja...

 

I koje svijecice su dobre za tu masinu?

 

jbg ljudi sori kaj davim..novo mi je ovo sve..a niko u mojoj uzoj zajednici ne vozi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja