Jump to content

Moto Zajednica

Ford Capri 1.3

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Kao što sam rekao ,auto je još u fazi nameštanja a vi se uhvatili zazora kao da je tako zavareno. :neznam: Evo još koja fotka,meni se ne sviđaju ove linije ali šta da mu radim.

IMG-4bab1b2a8b81c1ffa69ec5277a271f5c-V.jpg

IMG-2b4b28bfd3bc2230e42c5b8d4feecec1-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Shvatio sam da je uslužan oglas i ne prihvataj sve srcu. Iako se i meni sviđa ovaj model, ipak je previše novca. Zbog čega? Prvo, nije poseban motor ni oprema. Da je onaj V6 pa još i nekako ali nije, nažalost. Drugo i poslednje, restauriran je. Očuvani primerci, na kojima ništa nije rađeno, vrede dosta, ma koliko da su prešli. Čim se nešto restaurira, gubi autentičnost i kraj. Cena pada ali drastično. Ko sređuje, to treba da radi za sebe, ne da bi podigao vrednost, jer je to upravo pogrešno. Znam dva brata koja su opasno gotivila stare Volvoe i jednom uspeju da skupe kintu i kupe jedan, u skroz lošem stanju. Amazon, čini mi se. Nekih, pet, šest godina su ga obojica sređivali. Kako skupe kintu, oni tras u auto. Doveli su ga do savršenstva. I stavili na oglas. Tražili su 25 hiljada evra za njega. Zašto? Pa eto, uložili su godine i skoro 20 hiljada u njega. Nisu ga prodali. Još uvek je u garaži i vozaju ga onako, kad im se ćefne. Izdavali su ga i za svadbe i slične prilike a od tog oglasa je prošlo jedno 15 godina. Čuvaju ga za nekog entuzijastu, pojma nemam. Šta hoću da kažem? Ako ga tvoj drugar sredi, neka ga vozi sve dok mu ne dosadi a onda neka ga stavi na oglas za malu cifru jer ovako nema smisla, veruj mi. Samo će se nervirati jer auto prodaju retkost u opremi i motorizaciji, originalnost i godine staža a ne kilometri, nova farba, presvučena sedišta i slično. Ko ima da odvoji 6 soma, sumnjam da bi kupio ovoliko star auto, zar ne? Ipak, nek' je sa srećom sređivanje pa kako bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Uf sada kada si okacio dodatne slike... paa mislim da ti drugar ne bi trebao ni da sanja tih 6000€  al dobro nek pokusa...

 

@lomitelj da nije u pitanju onaj bordo volvo Amazon u Bgd-u? Ko ima 6 soma i kupuje auto nece dati, ko ima 66 soma i hoce da ispuni decacki sam dace (ne za ovaj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne bih da kvarim oglas,ali eto uslo se u pricu. Prvo nisam zeleo da komentarisem cenu,samo moja sacanja iz detinjstva. Ali sad kad smo vec u prici nadam se da ce postavljac teme ovo shvatiti kao neku opustenu pricu,a ne kao rusenje oglasa.

Za dobijanje velikog novca nije problem restauracija , ali koja se odradi kako treba. Znaci do detalja. Sve original. Ali nije svaki Capri isti. Ovo jeste lep auto. I svaki poznavalac ce se okrenuti za njim. Ali za te pare? Ne.

Sta ga cini besnim? Ono ispod haube.

Imali smo pre nekako oglas za Lancu deltu ovde na forumu. Rece covek da je najbolji auto na svetu. Jos se uvredio sto se drugi nisu slozili sa njim. Jeste najbolji reli auto osadesetih,devedesetih... ali hf turbo integrale... Tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vlada mišljenje da se nekim prosečnim farbanjem bez nekog posebnog prethodno uloženog truda auto može vratiti u stanje dosta bolje od prethodnog. Istina je da je bolje ništa ne čačkati nego odraditi to samo da bude nazovi ofarbano. Meni bi lično odbilo ovako ofarban auto i na ovak način sredjen. Tek kad vidim ispod haube da je skroz presprican u istu boju kao i spolja...
Isto i za sedišta, nije sve u tome da se provuče štrafta preko ivice sedista u boji spoljašnjosti.

Sve u svemu neko farbanje od možda 750€ + 300€ sedišta ne može da digne vrednost autu. To bi svako onda napravio, kupi neki krš i ulozi neke sitne pare (kaže majstorima da mu to odrade van sezone kad nema gužve i da ne moraju da zure) i stavi na oglase za dosta više posle.

Šta znam, ne želim da nečiji trud omalovazam ali moje skromno mišljenje je da ovaj auto nema skoro nikakvu kolekcionarsku vrednost. Iako je na prvo oko zanimljiva pojava i može odlično da posluzi nekom momku da uhvati neku cupi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 38 minuta, Savan je napisao:

Vlada mišljenje da se nekim prosečnim farbanjem bez nekog posebnog prethodno uloženog truda auto može vratiti u stanje dosta bolje od prethodnog. Istina je da je bolje ništa ne čačkati nego odraditi to samo da bude nazovi ofarbano. Meni bi lično odbilo ovako ofarban auto i na ovak način sredjen. Tek kad vidim ispod haube da je skroz presprican u istu boju kao i spolja...
Isto i za sedišta, nije sve u tome da se provuče štrafta preko ivice sedista u boji spoljašnjosti.

Sve u svemu neko farbanje od možda 750€ + 300€ sedišta ne može da digne vrednost autu. To bi svako onda napravio, kupi neki krš i ulozi neke sitne pare (kaže majstorima da mu to odrade van sezone kad nema gužve i da ne moraju da zure) i stavi na oglase za dosta više posle.

Šta znam, ne želim da nečiji trud omalovazam ali moje skromno mišljenje je da ovaj auto nema skoro nikakvu kolekcionarsku vrednost. Iako je na prvo oko zanimljiva pojava i može odlično da posluzi nekom momku da uhvati neku cupi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Cupi koje se loze na ovakav auto odavno su babe!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
10 hours ago, Golub said:

Uf sada kada si okacio dodatne slike... paa mislim da ti drugar ne bi trebao ni da sanja tih 6000€  al dobro nek pokusa...

 

@lomitelj da nije u pitanju onaj bordo volvo Amazon u Bgd-u? Ko ima 6 soma i kupuje auto nece dati, ko ima 66 soma i hoce da ispuni decacki sam dace (ne za ovaj)

Bio je neka sivo-svetlo plava varijanta. Doduše, možda su ga ipak prodali pa je prefarban ali ga se u toj boji ne sećam. Davno beše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja se sećam tog Amazonca...i to od mnogo davno. Ako mislimo na isti jedno vreme je imao GM tablice (Gornji Milanovac).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Cupi koje se loze na ovakav auto odavno su babe!

Nemoj mešati sponzoruse. Međju normalnim devojkama ima i onih koje vole originalne stvari.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

E,pusti drugara da prodaje svoj auto.....Ovde ima metirajala za jebanje do 101 i nazad....6000Evra.....I reci mu da je ovo bila avantura,a za dalje,neka kupuje policijske puntaće i na njima skida kajmak,restauracija je sasvim druga filozofija,što sam siguran da obojica znate.

Šta je koknijevci?!...mislite da se lako uzima kinta?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Neki plavi, mk1 model, PA table sa vecim motorom 2.3 ili 2.6 pod haubom i 1.3 u gepeku, ne secam se tacno, bilo je davno.. Ono cega se secam su pogledi ljudi koji su nas pratili dok smo prolazili ulicom...

Ne znam kako je i gde zavrsio taj auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Mnogo volim ovaj auto :) Moj otac ih je imao nekoliko kada sam bio dete... Zelenog sa mat crnim krovom 2.3 v6 kojeg je slupao, njegov motor se vukao po garaži do pre 5-6 god . Dvogrli Solex u koji upada pesnica :) Posle je imao belog sa mat crnim krovom 1.3 v4 ... Oba su bila mk1 i ozbiljna smekerica pre 30 god... Ja bih našao negde v6 spakovao ga i uživao u autu... Teško je naći odgovarajućeg kupca za tako nešto, sve i da je savršen... Lep auto, obožavam model i voleo bih i ja jednog :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja