Jump to content

Moto Zajednica

Kvacilo ne odvaja ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Pozdrav svima, da ne bi otvarao novu temu postavicu pitanje ako neko moze da mi pomogne,

 

U piranju je mz es 175/2, nikako ne mogu da skinem korpu sa radilice, verovatno je sve zapeklo od stajanja, probao sam obicnim radapcigerima nece ni da krene, danas mi strugar napravio po fabrickom crtezu za radapciger i opet nece, ne znam da li postoji neka mogucnost da se greje, ne znam ni sam vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Naravno da je zapeklo, još ako je sve fabričko da nije nikad skidano . . .  

  Nategni je radapcigerom, a onda grej brenerom, malo kuckaj čekićem i nadaj se najboljem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Dobar dan kupio sam mz251 radio mu generalnu,i nove lamele na kvacilu sve sastavio kako treba gledao sam video na jutubu kako svaba sastavlja kvacilo njegovim koracima sam i ja, no sad imam problem sto mi kvacilo stalno proklizava otpustio sam ga skroz i opet proklizava,sta moze biti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Može biti da ti ne valja konus u srcu kvačila. Imaš ovde temu koju je naš pokojni član "drumskalisica" pokrenuo i u kojoj je objasnio korake pri slaganju kvačila. Mislim da je MZ 250 u pitanju...ali to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Dešava se i ako koristiš neadekvatno ulje u menjaču. Ako se dobro sećam u korisničkom uputstvu piše da se ne koriste ulja koja u sebi imaju grafita ili molibden disulfata. Ja sam tako zeznuo svog MZ-a TS 150 pa sam morao da menjam lamele. 

Kolega ti reče da mogu biti sabijene opruge ali mogu biti i one metalne ploče što idu između lamelica. One ne treba da budu usijane već treba da imaju neku išrafiranu teksturu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja