Jump to content

Moto Zajednica

Smederevski put 20.05.2018. 09.00h

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

koliko vidim nas treba da zanima samo nesreca a ne ono posle,smatram da je kolega ok postupio.ostalo ce "zakon" da resi...koji bas nije naj jasniji po pitanjima pa uglavnom kad nemaju izlaz dele krivice (obostrane)  ali otom potom. mislim da nema potrebe za emocijama,saosecanjima osoba koji su prouzrokovali nesto kao sto je ovo....idemo dalje,dobru i bezbednu sezonu zelim svima.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Prelazila je na crveno, šta je trebalo da stane da joj se izvinjava što prelazi na crveno.
Svako ko je stupio na put odgovara za svoje postupke, tako i ta baba da je sačekala zeleno nebi joj se to desilo.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

  • Tužan 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jel sad proglašen zelenim onaj semafor, gde sin vlasnika one televizije ubio devojku na crveno!? mislim da je prvo bilo crveno, a onda su advokati naštelovali da bude zeleno, mislim na zeleno za vozila....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

stvarno dobro pitanje je za ove nase kamerice na motorima zar njihov snimak ne bi bio objasnjenje situacije koja se desila,pa policija uhvati silne ubice i pljackase na osnovu snimaka nadzornih kamera sa obliznjih radnji ,banaka ili slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Koliko se sećam, glavni argument odbacivanja ličnih snimaka na suđenjima bio je taj što lica koja su snimljena navodno nisu bila obaveštena o tome da će biti snimljena, niti su dala svoju saglasnost za to. Iz tog razloga je na objektima koji imaju video nadzor neophodno da stoji obaveštenje o istom, pa se valjda zbog toga takvi snimci mogu smatrati validnim.

 

Znam, deluje nebulozno. I meni je tako delovalo, a i dalje mi deluje. Ali nije to ništa čudno, rekao bih, za zemlju u kojoj se zakoni donose na zvonce.

 

Čini mi se da se i ovde vodila neka diskusija na tu temu, pa bi eventualno moglo tamo da se nastavi ili da se otvori nova tema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ja snimam svaku moju vožnju i skoro svaki put ima neka konfliktna situacija.

Danas baba gura bicikl i prelazi put ispred mene van pešačkog prelaza, ni pogledala nije, čak kad sam joj svirao okrenula glavu na drugu stranu jer je videla kameru na kacigi.

Sutra kad je neko polomi odgovaraće kao za normalanu osobu.

 

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Шта сте се наврзли на човека ко смрт на бабу?!

Срећан је што је жив јер је могао ударити главом о асфалт и да остане на месту мртав... или да падне под ауто који је могао да га прегази...

 

Блесаву бабу је могао и да убије и за њу одговара као за човека (сад ће ме душебрижници разапети, ал неће бити први пут).

 

Написа неко нешто (намерно нећу цитирати јер ћу бити погрешно схваћен као и много пута до сада) типа: 

"старији родитељи, баба са отупелим рефлексима која се не сналази у простору, шта би радио да је твој родитељ или баба?" 

 

Е, особе са таквим рефлексима и проблемима у сналажењу у простору и саобраћају се не пуштају да претрчавају улицу сами!!! Да сам ја у таквој ситуацији, моја баба не би ишла сама и угрожавала себе и друге!!!

 

Сваким даном је природна селекција на делу (речи мог сина) али мотористи су у критичним ситуацијама криви по дефаулту и много перипетија имају да докажу своју невиност, што се из овог случаја јасно види (20-30 сведока а нико да посведочи... Питајте и Шоклу који је имао удес пре неки дан)

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1908 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

zakon i javno mnjenje su nama vozacima dodelili vecu odgovornost nego pesacima.Vozac se smatra odgovornim u svim situacijama , zato su i uveli plilagodi brzinu putu.A mislim da ima i u zakonu da treba obratiti paznju na decu i stare i nemocne.A kad vozimo motocikle krivi smo u startu,a zasto zato sto pojedinci divljaju pa cela populacija ispadne crna ovca.Uostalom nedaj boze nikom da nekog ubije makar 100 puta bio u pravu,ceo zivot da ga to prati

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Doneli su vozacima vecu odgovornost, zato sto vozac ne moze da bude dete i neko ko nema 18 godina (ili 16-17 po novom, kako vec) i neko ko nije prosao "lekarski". Ali, u nekim situacijama se to zloupotrebljava. O konkretnom slucaju u kom je kolega imao udes, ne bih polemisao, jer nisam ovde da sudim, a i nemam dovoljno uvid u situaciju.

 

Za vikend smo isli do Djerdapa, Dunavom, u Cupriji haos, kroz centar ne moze brze od 10 na sat, bake i deke od po 90 godina uzjahali bicikle, a i pesaka kad idu su kriticni, salavrdaju, obilazis ih kao kamione, gastarbajteri se razgacili (jbg leto je, dobili godisnji pa dosli u rodnu grudu da pokazu svima nova kola), pored kafica uz kolovoz parkirali limuzine i ostavili vrata otvorena, valjda da se ne greju kozna sedista. Mika i pera se dovikuju kao da su preko brda, a sve na sred ulice. Rekao sam sebi da bih se ubio kada bih svaki dan morao da prodjem kroz centar Cuprije.

 

Opet, naoruzas se strpljenjem i klaj-klaj dok ne izmilis na otvoren put, samo kazem u srpskim palankama je kaubojstina u saobracaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mislim da je ova tema, preko centra Ćuprije i vrleti Banje Koviljače, polako dostigla svoj maksimum. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 12 sati, vasa.93 je napisao:

Koliko se sećam, glavni argument odbacivanja ličnih snimaka na suđenjima bio je taj što lica koja su snimljena navodno nisu bila obaveštena o tome da će biti snimljena, niti su dala svoju saglasnost za to. Iz tog razloga je na objektima koji imaju video nadzor neophodno da stoji obaveštenje o istom, pa se valjda zbog toga takvi snimci mogu smatrati validnim.

Ispod kamere (zavisi da li je na kacigi ili napred na motoru) zalepiti "VIDEO NADZOR" ili "PAZI, SNIMA SE" :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
1 hour ago, Dexterr said:

Mislim da je ova tema, preko centra Ćuprije i vrleti Banje Koviljače, polako dostigla svoj maksimum. ;)

Hm, ima tu jos prostora ihajjj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec



''Ovo je ovde Balkan'' reče Bajaga...
Ako ljudi mogu da ''brane'' kolegu koji je sa npr. ?00km/h u naselju udario u kamion(u prekršaju) i poginuo, pa zatim kolegu koji je nakon proslave ispravio krivinu sa xyz-km/h i takodje poginuo, jako teško mi je da spakujem, da isti ti ljudi napadaju čoveka koji je nekome prekršiocu napravio otvoren prelom, dok je bio, hipotetički, životno ugrožen. Koliko god se pojedinci ''gnušali, ili ovo, ili ono...''


Све речено.
Човек је за цео дан вожње имао топ спид од цела 72км.
При том, колико видимо, ударац није био његовом кривицом а опет се толико окривљује и блати.

Да га је баба ударила са бока и оборила, мислите да не би само наставила где је наумила?
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Baba bi pobegla što pre.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока


И онда би је на babskiforum.com немилосрдно осуђивали како није имала трунке емпатије за јадног момка.

Или би можда рекли: Тооо Ђурђаа, нек си му средила нови мотор! Нек!
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Naravno to su sve ludaci divljaju sa tim motorima i ne gledaju kuda voze a pešaci mogu i na crveno da prelaze.

 

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ima i onih koji poštuju semafor :

 

  

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Motor će se popraviti, pare će se zaraditi, osiguranje će pokriti štetu...sve je to OK. Život je najbitniji. Zdravlje je najbitnije. I sve je to OK.

 

Ali preteraste ga maksimalno. Baba izleti čoveku i umalo i oni da nastradaju...čistom srećom su ostali nepovređeni. Baba je "nastradala" a s obzirom da je ona i glavni krivac to je jedino "pošteno".

 

Da su oni pali sa motora izbegavajući babu, garantujem da ih nebi ni pogledala a vi ovde "razvaliste" čoveka jer vama nije pokazao dovoljno empatije ka babi. Kakvi ste licemeri to je neverovatno...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 4 minuta, Djeneral je napisao:

Motor će se popraviti, pare će se zaraditi, osiguranje će pokriti štetu...sve je to OK. Život je najbitniji. Zdravlje je najbitnije. I sve je to OK.

 

Ali preteraste ga maksimalno. Baba izleti čoveku i umalo i oni da nastradaju...čistom srećom su ostali nepovređeni. Baba je "nastradala" a s obzirom da je ona i glavni krivac to je jedino "pošteno".

 

Da su oni pali sa motora izbegavajući babu, garantujem da ih nebi ni pogledala a vi ovde "razvaliste" čoveka jer vama nije pokazao dovoljno empatije ka babi. Kakvi ste licemeri to je neverovatno...

Samo bih voleo da ih vidim, (kad im se, a to nikom od kolega ne želim) nešto tako desi. Neka svako zamisli takvu sličnu, hipotetičku situaciju, pa tek onda neka ostavi komentar.  Svi smo, kao, dušebrižnici, a svako bi joj se naj.... majke da je pao zbog nje i povredio se. 

Razlika je, očigledno, samo u tome, da li u tome učestvujemo, ili komentarišemo preko neta. 

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma pregazi sve što ti izleti na put, ko sme i ima pravo da te spreči da odeš na kafu. Sve je manje bitno od sopstvenog interesa i potreba.

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

"Malo" si bezobrazan. Nije on zgazio babu koja je uredno prelazila ulicu na pešačkom prelazu sa zelenim svetlom na semaforu. Nije mi ni jasno otkud vam pravo da osuđujete čoveka za nesreću u kojoj se jasno vidi da nije kriv. Najpre ga napali jer pred vama nije pokazao dovoljno empatije prema babi, a sada će još i kriv ispasti jer nije gurao motor kroz naseljeno mesto sa babama po putevima.

 

Pre 1 sat, Šumadinac je napisao:

Samo bih voleo da ih vidim, (kad im se, a to nikom od kolega ne želim) nešto tako desi. Neka svako zamisli takvu sličnu, hipotetičku situaciju, pa tek onda neka ostavi komentar.  Svi smo, kao, dušebrižnici, a svako bi joj se naj.... majke da je pao zbog nje i povredio se. 

Razlika je, očigledno, samo u tome, da li u tome učestvujemo, ili komentarišemo preko neta. 

Lepo reče Šumadinac...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja