Jump to content

Moto Zajednica

Smederevski put 20.05.2018. 09.00h

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 18

Gledajući vikend putovanja vas forumaša oko mi privuče jedna tema gde se nalaze (između ostalog) slike Golubačke tvrđave, Kapetan Mišin Breg, Krupajsko vrelo. Dogovorim se lepo sa verenicom u subotu veče da se naspavamo, pa lagano ujutru da krenemo bar ta tri mesta da obiđemo. Mrzim taj glupi autoput, rekoh ajde lepo Smederevskim putem, lagano, lepo vreme, nisam išao nikada, bar da vidim neku novu krivinu. Ni moja sapunica nije veliki ljubitelj brzine, tu smo da uživamo u laganoj vožnji, čestim pauzama i slikanju. Sve krenulo lepo, upalio neki Yamaha tracker, snima mi rutu, prosečnu brzinu, nagib, ubrzanje (ove poslednje tri mi i ne trebaju). 

Evo kako to izgleda kod mene. Kao da vozim bicikl:

Screenshot_20180520-201401_MyRide.thumb.jpg.432d720b33c2101cd886613375b4a97e.jpg

 

Vreme predivno, put ne toliko loš, motor još ni spreman za prvi servis, treba da se razradi. Lagana vožnja, 2 preticanja na isprekidanoj liniji, vozim kao da polažem za vozačku, ispred mene semafor, 2 trake, zeleno, prolaze automobili, sve u redu, i samo odjednom ispred mene kamikaza. Baba Frogger, na crveno, između automobila, žuri da posadi cvet. Udarac neizbežan. Nisam ja pilot borbenog aviona, znam da nemam reakcije kao oni, ali teško da u 0.3s može da se uradi mnogo. Screenshot_20180520-201444_MyRide.thumb.jpg.4046111e6693cd7145c931d31b02fe49.jpg

 

Baba od udarca završila tamo gde je i trebala da bude, na pešačkom, ali, i dalje joj je crveno. Ne samo na semaforu, već i na glavi, i na rukama, i na otvorenom prelomu noge. Ej! Kakva smo mi krhka bića. Ma, ni 30km/h. Na stanici 10-ak ljudi. Na pešačkom prelazu uredno čeka jos ukupno 20-ak sa obe strane. Svi videli šta se desilo, niko da posvedoči. Lik iz menjačnice donosi snimak mojoj verenici, spreman da svedoči, čovek čini mi se ne vozi motor ali njegov brat vozi, zna čovek kako nam je. Prilazi još jedan dečko policiji, sam, ja ću da svedočim, izjavljuje legenda, kuva kafu čovek nakon uviđaja. I još dva dečka, lokalci, prilaze da pitaju kako je meni i verenici. Momci pre par dana motorima išli rutom koju smo mi namerili. Ovo je neviđeno. Gledaju te ljudi kao sotonu zato što imaš motor, i samo zato što imaš motor. 

Eto i snimka iz menjačnice. 

 

Epilog svega, ljudi su smeće izgleda. Da nije bilo ljudi koji su kolege dvotočkaši, ili imaju rođake na motorima bio bih kriv 100% samo zato što vozim motor. Put nastavljen posle dobrih 2 sata, viđena Golubačka tvrđava i kvalitetan domaći ručak sa Kapetan Mišinog brega se našao u našim gladnim stomacima, a Krupajsko vrelo će sačekati sledeći vikend. Moj mezimac, Trejs (verenica mu dala ime) čeka prvi servis u utorak, i nadam se uskoro zamenu polupanih delova o trošku osiguranja, ili kako već to ide. 

Nije moralo da se desi, ali, uvek moze gore. Pozdrav svima, i srećni vam puti. 

 

IMG-20180520-WA0002.thumb.jpeg.73e08f8ff8a8dd2dc021bd5aac2146a2.jpeg

20180520_140640.thumb.jpg.8ce6d135388b6e5d7f7cf0ea88e391b6.jpg

IMG-20180520-WA0067.thumb.jpg.b97f90bd62d1bf28c44d74859a2ca3ec.jpg

 

  • Sviđa mi se 4
  • Tužan 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Ti se nadaš naplati štete a o babi i otvorenom prelomu ništa.Bitno je da si se spasio i posle dobro najeo,svaka ti čast...

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
pre 20 minuta, kwiss je napisao:

Ti se nadaš naplati štete a o babi i otvorenom prelomu ništa.Bitno je da si se spasio i posle dobro najeo,svaka ti čast...

Pa sta je trebao, da zavrsi cekicem sto je baba pokusala?

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 3
  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Treba svakog ubiti ko pređe na crveno i van pešačkog prelaza i posle se opušteno častiti ručkom i to obavezno objaviti na svim društvenim mrežama...

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ovakve situacije nisu retka pojava. Iz susedne kolone cesto izlaze pesaci, i treba prevideti to.
Prosle godine su mi iz takve kolone na 50m od pesackog izletela kolica sa bebom koju je majka gurala.
Od cima sam zablokirao tocak, jedva ostao na tockovima i kada sam majku pitao da li je normalna,
odgovorila mi je sa: "Pa sta sad?" Od svih odgovora, samo sam opsovao u sebi i nastavio dalje.

Trenutak nepaznje se dogadja svakome. Nekog to kosta polomljenim telefonom, cvrge na glavi, ogrebotine,
a nekog eto, otvorenog preloma i svasta nesto.
Ne kazem da je tako, ali ovako opisano/napisano, deluje da mislis da je baba dobila sta je zasluzila.
Baba je kriva, ali je neljudski da kazes da se nadas da ce osiguranje pokriti popravku,
a da izostavis da napises slicno i za babu, i to se moze dodati u tvoj epilog.
 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 18

Baba je zbrinuta, obavesten sam, nisam bezdusan da ne pitam. Babi i njenoj porodici sigurno nije zao zbog mog stresa i stresa moje saputnice, jer i milion snimaka i ocevidaca da ima njihova bakica sigurno nije kriva. Traze ljudi zamerku na svaku izgovorenu i neizgovorenu rec. @hard_rock nije lik dao original snimak, vec je snimao monitor kamerom telefona zato izgleda ocajno. 

  • Tužan 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

eh te bake, babe, babuskare..pre nekoliko dana u oml. brigada (od "ćevap"-a prema keju) iz ll brzine ubacim u treću, gas a sa desne strane su kante za smeće i u tom trenu iza poslednje kante istrčava baka da pređe ulicu, STANE na pola moje trake na 7-8 metara..već sam video :maloljut: ali susret pogleda kroz njene naočae i inercije kretanja obiđem je s desne strane i pipnem je levim retrovizorom..sveusvemu zippa na "ko zna šta"..bake budite opreznije :neznam:  

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Mike Litorris

 

Znas li sta je baba, staramajka, majka tvoje majke, volis li svoju majku, volis li svoju babu, imas li babu uopste, mozda?

 

Samo se postavi da se (pu pu pu ne daj Boze) ovakav epilog desi tvojoj babi, pa procitas negde, kako tamo neki Mike pise isti text kao sto si ti napisao sa istim slikama.......kako bi to video, kako bi to doziveo (?) ja, da ti odma kazem lose, vrlo lose <_<

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja ne kapiram sta ste napali coveka?? Sta je trebo da radi? Da sedne i da place ceo dan, i sve bi bilo ok??
Krenuli su, desilo se sranje i to ne njegovom krivicom, i sta sad? Nije niko umro, Bakuta ce biti u gipsu par meseci, i nadajmo se nauciti se pameti, (mada ako do sad nije...) i jbg, desava se, ide zivot dalje...

  • Sviđa mi se 3
  • Tužan 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
2 hours ago, Mike Litorris said:

Baba od udarca završila tamo gde je i trebala da bude, na pešačkom, ali, i dalje joj je crveno. Ne samo na semaforu, već i na glavi, i na rukama, i na otvorenom prelomu noge.

:staa2::jok::jok: ne znam sta bih rekao...

 

2 hours ago, Mike Litorris said:

Epilog svega, ljudi su smeće izgleda

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Te babe (I dede) i vecina ostalih starijih ljudi koje zive tu u okolini u Save K. se ponasaju kao da je put njihov trotoar i ne jebu zivu silu, hodaju sredinom puta, ne jebu pesacki semafor koji je bas kod menjacnice, stoje na putu da popricaju sa drugima i drkaju se sto im sviras da se sklone....

Verovatno su tako radili i tamo odakle su dosli, jebiga, navika....

Imate srece sto su momci iz menjacnice dobri likovi (vlasnik mislim da i vozi motor), inace bi te panduri zabedili da si ti kriv, jer im je baba verovatno rodjaka ili su iz istog sela, grada! A i sam si verovatno video da si u ocima vecine bio ti kriv jer si skoro ubio jadnu bakicu!!!

Steta sto niste otisli i vi u urgentni, jebiga ogulila se kolena...

Mozete svi ostali da mislite sta hocete, ja tuda prolazim svakodnevno i tacno znam kakav je tu mentalitet ljudi... Bakuta je dobila sta je trazila, ko je jebe, sad nek razmislja dok lezi u gipsu kako se prelazi regionalni put!!!

Nadam se da je corba bila ukusna i da ste vi dobro... :takoje:

  • Tužan 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Tvoj nick uz ovakav tekst nikako ne ide, al' šta sad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
Pre 2 sati, kwiss je napisao:

Treba svakog ubiti ko pređe na crveno i van pešačkog prelaza i posle se opušteno častiti ručkom i to obavezno objaviti na svim društvenim mrežama...

Pa svako ko prelazi na crveno je samoubica ali verovatno nema snage da to sam ucini.

 

Ljudi o cemu pricamo, baba, deda, mladic, devojka svako bukvalno svako ko prelazi na crveno svetlo ozbiljno ugrozava svoj zivot.

Ne samo svoj nego i tudje zivote a na to apsolutno nema pravo.

Sta bi se desilo da je na primer bio u kolima i da izbegne babu skrene u suprotnu traku i naleti na neki motor, automobil sa porodicom...sta bi onda pisali ovde?

 

Zato semafor i postoji a ne da po sopstvenom nahodjenju tumacimo svetla i svoja prava.

Zato i postoje pravila saobracaja i pesaci su ucesnici u saobracaju sto znaci da imaju prava ali i OBAVEZE.

 

Razumem ja steres i probleme pa svi ih imam ali ako nisi sposoban da se samostalno setas ulicom onda ti treba pratioc bas da ne bi sebi i drugima ugrozavao zivot.

 

Pitanje za ove sto osudjuju momka sto je nastavio voznju, sta je trebao da uradi?

Da ide sa babom u bolnicu, plati lecenje i izvinjava joj se sto je dok je prelazila semafor na crveno bas on tuda nasao da prolazi.

Da oseca krivicu sto on i devojka nisu nesto polomili ili sto su eto namerno prosli kroz zeleno svetlo...Molim vas...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

meni je žao gospodje ma koliko da je kriva platila je veliku cenu,treba pokazati malo saosećanja prema njoj a reći ko je jebe meni je malo degutantno.:jok:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nesreće se događaju, imao sam i ja par sličnih situacija, ali čitajući pojedine komentare u ovoj temi sramota me i što dišem isti vazduh sa nekima, a još me više sramota što sa takvima spadam u istu kategoriju koja sebe naziva motociklistima.

I onda još neki insistiraju da smo mi nekakva "braća" i da treba da se podržavamo međusobno i da budemo složni!?

Sačuv'o Bog od takve "braće" i od takvih "bajkera"!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kolega je na malo grublji nacin opisao ovu ruznu situaciju i verujem da je imao dovoljno ematije prema povredjenoj osobi... To sto je nastavio put je stvar njegovog izbora mada ja licno ne bih mogao.

 

Poenta je sto je Zika napisao da ovakvim cinom pesaci svesno ugrozavaju svoje ali i zivote drugih ucesnika i zabole ih.

 

 Imao sam slicnu situaciju prosle godine kada je lik sa trotoara okrenut ledjima krenuo da pretrcava ulicu da bi stigao tramvaj...Nije ni pogledao... Izbegao sam ga ali sam bukvalno jedva povratio balans inace bih ja zavrsio na tom trotoaru samo horizontalno...Epilog on bi usao u tramvaj, a ja bih najebao...I nije mi jasno da se u ovakvim situacijama brani i opravdava krivac na osnovu posledica... Kao coveku zao mi je babe i mislim da je skupo platila cenu narocito u tom zivotnom dobu, ali mi je drago sto je zrtva u ovom slucaju nas kolega prosao bez posledica i apsolutno ima prava da razmislja o naknadi stete.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

pre 28 minuta, max80 je napisao:

Kolega je na malo grublji nacin opisao ovu ruznu situaciju i verujem da je imao dovoljno ematije prema povredjenoj osobi... To sto je nastavio put je stvar njegovog izbora mada ja licno ne bih mogao.

 

Poenta je sto je Zika napisao da ovakvim cinom pesaci svesno ugrozavaju svoje ali i zivote drugih ucesnika i zabole ih.

 

 Imao sam slicnu situaciju prosle godine kada je lik sa trotoara okrenut ledjima krenuo da pretrcava ulicu da bi stigao tramvaj...Nije ni pogledao... Izbegao sam ga ali sam bukvalno jedva povratio balans inace bih ja zavrsio na tom trotoaru samo horizontalno...Epilog on bi usao u tramvaj, a ja bih najebao...I nije mi jasno da se u ovakvim situacijama brani i opravdava krivac na osnovu posledica... Kao coveku zao mi je babe i mislim da je skupo platila cenu narocito u tom zivotnom dobu, ali mi je drago sto je zrtva u ovom slucaju nas kolega prosao bez posledica i apsolutno ima prava da razmislja o naknadi stete.

 

Kolega, prvo je to da mi na forumu možemo samo da komentarišemo i da predpostavljamo (na osnovu podataka koji su nam dostupni), a da krivicu ipak utvrđuju oni koji su za to stručni i nadležni. 

A interesuje me da li si možda pročitao i ovaj komentar od člana ovog foruma?

 

Pre sat vremena, ser je napisao:

Te babe (I dede) i vecina ostalih starijih ljudi koje zive tu u okolini u Save K. se ponasaju kao da je put njihov trotoar i ne jebu zivu silu, hodaju sredinom puta, ne jebu pesacki semafor koji je bas kod menjacnice, stoje na putu da popricaju sa drugima i drkaju se sto im sviras da se sklone....

Verovatno su tako radili i tamo odakle su dosli, jebiga, navika....

Imate srece sto su momci iz menjacnice dobri likovi (vlasnik mislim da i vozi motor), inace bi te panduri zabedili da si ti kriv, jer im je baba verovatno rodjaka ili su iz istog sela, grada! A i sam si verovatno video da si u ocima vecine bio ti kriv jer si skoro ubio jadnu bakicu!!!

Steta sto niste otisli i vi u urgentni, jebiga ogulila se kolena...

Mozete svi ostali da mislite sta hocete, ja tuda prolazim svakodnevno i tacno znam kakav je tu mentalitet ljudi... Bakuta je dobila sta je trazila, ko je jebe, sad nek razmislja dok lezi u gipsu kako se prelazi regionalni put!!!

Nadam se da je corba bila ukusna i da ste vi dobro... :takoje:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Samo ne razumem gde citate bilo sta lose napisano o udarenoj babi? U recenici "Baba od udarca završila tamo gde je i trebala da bude, na pešačkom...." Nije napisano da je baba trebala da bude udarena nego da je trebala da bude na pesackom, a nakon toga saljivo napisano kako je bila povredjena. Nazalost mozda malo grublja sala u nezgodnom trenutku, jos vise nazalost sto mnogi to shvataju previse ozbiljno a ne kao salu. :D

Svakako pesaka koji ne gledaju gde idu i ni najmanje ne postuju saobracaj je previse, ova situacija se zavrsila mnogo bolje nego sto je mogla pogotovo sto je upitanju starija osoba

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, Adam92 je napisao:

Samo ne razumem gde citate bilo sta lose napisano o udarenoj babi? U recenici "Baba od udarca završila tamo gde je i trebala da bude, na pešačkom...." Nije napisano da je baba trebala da bude udarena nego da je trebala da bude na pesackom, a nakon toga saljivo napisano kako je bila povredjena. Nazalost mozda malo grublja sala u nezgodnom trenutku, jos vise nazalost sto mnogi to shvataju previse ozbiljno a ne kao salu. :D

Svakako pesaka koji ne gledaju gde idu i ni najmanje ne postuju saobracaj je previse, ova situacija se zavrsila mnogo bolje nego sto je mogla pogotovo sto je upitanju starija osoba

kolega, jesi li pročitao komentar koji je iznad tvog i ono što je boldovano u tom komentaru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Ja mislim na prvi komentar u temi, gde je opisana situacija, gde se ne nalazi ni jedna psovka ili ruzna rec, pa ni upucena babi iz price :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja