Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100 GS

Recommended Posts

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

@đuntaHvala na odgovoru.I ja sam dosao do zakljucka da kod brzog i odlucnog saltanja ,ustvari,ima manje"buke.Tvoj odgovor mi je to samo potvrdio.Sada sledi vezbanje.

Izvinjavam se na off-u na oglas ali nadam se da ce komentar nekome pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bio je noćas komentar, ovo je oglasna tema i ne bi trebalo da izađe iz tog okvira, "elaborirao" sam Draganu u Vazlanu da bi pre svega podupro prodaju svog motorcikla uz obrazloženje širokog usko tehničkog izlaganja. Na svom motoru sam uradio punu reviziju menjača jer je umeo da se čuje kao udarac pri prebacivanju iz treće u drugu, pomenuto zaključavanje na drugi niz ključeva, a inače je tipična ta pojava za petu brzinu prvo kod BMW-a, pa valjda treća itd. ne sećam se statstičikh podataka. Zamenjeni su svi ležajevi Timkenovim, stavljeni svi silkonski semerenzi koji su principijelno bolji, korigovana geometrija svih parova, a ne samo mužjaka,  po uzoru na kasnije modele BMW-a, sve tačno podešeno što je inače vrlo teško postići, jedan ležaj treba da ima predstegnutost a drugi pa zazor recimo, tako da menjač radi van serijski, možda po neki  dobar 1.2 može da se poredi, ne svaki. O ceni revizije neću da pričam, napolju to košta ko vreća zlata, mene je koštalo "samo" delova i ultra zahtevne obrade, inače jeste sumarum skupo kao uslužna repraracija.

 

pre 32 minuta, vazlan je napisao:

@đuntaHvala na odgovoru.I ja sam dosao do zakljucka da kod brzog i odlucnog saltanja ,ustvari,ima manje"buke.Tvoj odgovor mi je to samo potvrdio.Sada sledi vezbanje.

Izvinjavam se na off-u na oglas ali nadam se da ce komentar nekome pomoci.

 

:dobrodosli2:, Vidi, razlikuje se buka od, da kažem normalnog klaktanja od usled pomenutog kvara, mnogi voze takve motore ni ne znajući da je u pitanju defekt, pogotovu kad se manifestacija javlja povremeno i nesvesno čini  ubrzano šaltanje kao boljim načinom. Ja dosta dobro umem da isprovociram prenos da ofira kvar, jednako uspešno i da ga zaobiđem načinom koji sam preneo, mada se inače sportski izvedeni menjači i na automobilima tako koriste, muški odlučno, ili šahovskom terminologijom, "taknuto maknuto", bez "mice trakalice", a za to treba malo vežbe i to pređe u rutinu.

 

Svaki of koji je nekom koristan, ne smatram takvim pa ni ništa protivan, uživaj kad usvojiš.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM
8 hours ago, đunta said:

Bio je noćas komentar, ovo je oglasna tema i ne bi trebalo da izađe iz tog okvira.

Zato sam ga i izbrisao, jer ne volim da offujem po oglasu. Tema o mjenjacima je interesantna i kasno sam primjetio da je oglas. Ni ovo ne bih napisao da nisi prozvao odgovor. Tebi sretna prodaja motora u odlicnom stanju a komentar cemo u odgovarajucu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma uvek je intersantno ako ima zanimanja za bilo šta. Da dopunim uzgred. Šaltanje sa pred pritiskom i odlučnom komandom važi za sve modele BMW-a pa čak i za vodenjaka. Taj pred pritisak ne treba da traje, mora da bude krakotrajan i sinhron sa stiskanjem komande kvačila i poluge menjača, znači sve u mili vremenu. Pomenuti problem manje više se može javiti kod svih modela, uključujući i K, a takođe i kod drugih  marki motora. Jeste izraženiji kod serije 1100, delom zbog konstrukcije, delom zato što se dugo nije znalo kako postupati sa menjačem, a ta serija potiče još iz 1994 godine. Ovo je snop, po užljebljenju kliza viljuška i pomera levo desno prenosnik, vide se na slici 3 ključa od ukupno 6, taj jedan je polu ključ od 3 takva, a sa desne strane se zaključava, 3 na 3, razdel 120° i tu leži objašnjenje zašto valja da se što brže zaključava. Tvrdoća prenosnika je preko 60 HRC-a, ultra tvdro ali pri udaranju jedan o drugi se mogu oštetiti.

 

DSC02412.JPG.226705d4adadefd851884b27e48348e7.JPG

 

Spremljeni svi novi ležajevi i silkon semerizi:

 

DSC02780.JPG.0beb00fd8d90a518725cc28a39a542e1.JPG

 

I prostrt mozaik za sklapanje:

 

DSC02771.JPG.6a71ccfb74e6dae0e69a0637ea2b28bd.JPG

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Deklovi ventila, koji su mahom kod većine BMW-a oštećeni, su izgledali ovako svojvremeno:

 

001.jpg.547b2e8d27b22d2391b8ee091d02daa6.jpg

 

Poravnati bez da su zahtevali gitovanje:

 

002.jpg.3483e4e45ba2973c6c077ef15c01843c.jpg

 

mukotrpno skinuta plastifikacija pošto je ni naj jača peskara ne može skinuti:

 

003.jpg.f26e2ad8da0fa687d3a8e080d515dd92.jpg

 

fino perskiranje:

 

004.jpg.0b8247586c7dc05e850ba3a6904e4ad5.jpg

 

hemijsko i trajno antikorozivno prajmovanje avio postupkom:

 

005.jpg.9f8c2a01765c22c5d2a04cdcac5beec0.jpg

 

Dilema je bila da li ponovo plastificirati, ima prah u istoj boji ali potpuno mat a i nema kod nas adekvatnih za spoljnu  već su svi za unutrašnju upotrebu, pa je moja njonja rešila da ide na istu sivu boju klasičnim lakirerskim postupkom, tanak sloj epoksija koji se zagladi da bude ko staklo, potom po dva nanosa PPG baze i laka sa malo ubijenim sjajem:

 

006.thumb.jpg.50d521354b3c40ae832c202543f7151b.jpg

 

007.jpg.80c6745d9092e9dcbaea84ae5561e095.jpg

 

Šrafovi i podloške pregalvanizovani nikl koktelom, dihtujuće gumice osvežene kuvanjem u nekoj smrdljivoj smoli:

 

008.jpg.0773b36923f89b324529dd35202d2dd4.jpg

 

Zamenjena ulivna flanša i stavljeni novi O-prstenovi jer je jedan "majstor" to zeznuo, česta pojava na BMW-ima i to izgleda novo, tj. lepše jer ima vrlo lepu sjajnost:

 

009.jpg.f4ce656c83ecc112bdb909dfb1a50abf.jpg

 

Otprilike tako sve izgleda na polovnom motoru, nije loše i nema funkcionalne smetnje već samo takvi detalji bodu oči, kom manje kom više, pa kolko je ko tolerantan il voljan da ulepša, kod mene se i poleđina vidi i onda udri. Simbolično, ceo motor je tehnički i estetski ovako urađen.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Đunta, uz svo poštovanje, nemoj spamovati oglas radovima na svom motoru (a svi znamo da ih je bilo dosta) samo da bi ti oglas bio na vrhu. Prodaće se motor svakako, srećna prodaja.

 

Pozdrav iz Novog Sada.

  • Zbunjen 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moj oglas, moj motor, niko ne mora ni da čita nit pa nešto drugo. Sem toga, postoji žargoni "up", "aktuelno" itd. u masi oglasi i to nije spam, a jeste nešto, što naravno ima za cilj da oglas bude pri vrhu, sadrži i ponešto korisno za nekoga. Inače je redovna pojava de se dušebrižnici upliću u tuđe oglase bez obzira što ih to ne zanima niti imaju nešto slično da kupe, prodaju il šta već, pa i to nije spam nečijeg oglasa, a lično iznošenje argumenata  u dodatnu svrhu pojašnjenja lične stvari, jeste. Zato mnogi i zaključavaju oglase, ja nisam hteo, ali je posle ovakve neumesnosti ću to učiniti uz izvinjenje normalnim članovima foruma koji su mogli možda da nađu nešto zanimljivo i opšte primenljivo za svoj motorcikl, a uz to, što je možda i naj bolje, zamoliti moderatore da u potpunosti izbrišu oglašenu temu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja ne vozim ovakve motore,i ne bih nikad kupio,ali sa radoscu citam napisano.Tako da nista ti ne zakljucavaj,pisi brate mili sta god.Taman Zika56 da vidi sta i kako da uradi na svom...:PMozda da otvoris temu kako si sve sredjivao.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Baš sam se razočarao kada sa video sinoć da je zaključana tema. Samo piši. Ovo je jedan od zanimljivijih oglasa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"Spam" kada na forumu potencijalnom kupcu pises sta si odradio na motoru koji prodajes... Svasta.

Informacija nikada nije na odmet, slikom podkrepljena jos vecu tezinu ima, upoznas se sa motrom i pre nego ga uzmes... Ume Djunta da dobrano prosiri nesto sto treba biti koncizno ali to ovde nije slucaj.

Sretnu prodaju zelim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Stara poslovica," Dan je pametniji od noći", a reče i bata Laka da prenoćim sa definitivnom odlukom, pa tako i činim, i ja sam čovek od krvi i mesa. Po broju ispraznih postova, verovatno smo tu negde, kad se pretraži sadržaj člana mahom su oglasne tematike što za sebe, što za druge, a ja ne znam dal sam postavio oglas više od 5 puta za protekle godine, jednostavno se ne bavim špekulacijama čak ni kad je potreban deo za servis nekog motora koji radim. Šta žulja, upravo ono što sam napisao, padanje oglasa osvežavanjem nekog drugog:

 

brkic.png.95fa1d752fd0f9f111fad3e96f6d519f.png

 

Ne koristim licemerne fraze, "Uz dužno poštovanje", jer ga nemam za ovakve, ali imam i poštovanje i obavezu prema većinskom auditorijumu. Ovog časa je oglas pročitan 2.835 puta, po statistici su ga pročitali svi aktivni članovi,( čiji je broj desetak puta manji od formalnog), onih koji trenutno kupuju motor ima barem deset puta manje, a koji baš žele neki BMW još toliko puta manje, pa smatram da su sa oglasom upoznati 100% svi potencijalni kupci, tako da je potpuno besmisleno tvrditi da osveženje oglasa ima animirajuću svrhu i podvoditi ga pod lični spam.

 

pre 13 minuta, sashac je napisao:

Ja ne vozim ovakve motore,i ne bih nikad kupio,ali sa radoscu citam napisano.Tako da nista ti ne zakljucavaj,pisi brate mili sta god.Taman Zika56 da vidi sta i kako da uradi na svom...:PMozda da otvoris temu kako si sve sredjivao.:takoje:

 

Da, upravo sam se time rukovodio, delom i da odgovorim javno na pp oko detalja. Kupovinom drugog motora, počeo sam da grupišem u jedan folder sve vezano za motor koji prodajem, video sam pojedine detalje kojih bi se vrlo teško setio i palo mi na pamet da bi to nekome bilo korisno, bilo da se upusti u nešto slično, bilo da odustane od takve neke namere smatrajući je nerazumnom. Odlično znam da sve što se uradi na motoru i automobilu ili naknadno ugradi kao dodatna oprema, je bačena para, odnosno poklon kupcu, lepše zvuči, gotovo ni malo ne utiče na cenu, tek ako doprinese da se stvar brže proda, a u većini slučajeva je i kontra produktivna jer ljudi zaziru od rađenih i radije će kupiti lošije za minorno nižu cenu, što je i razumljivo i u krajnjol liniji i oprvdano jer svi mi imamo neko negativno iskustvo po sistemu, "Ispod Mire, sto đavola vire"; "Spolja gladac, a iznutra jadac" i tako moramo rezonovati, odnosno biti oprezni pri kupovini polovnog, jednako bi se i ja postavio ko god da je u pitanju, da ne kažem i prema samom sebi, takva smo sorta izgleda.

 

Hteo sam svojevremeno da otvorim temu o opštem radu ili restauraciji po uzoru na jednu na hrvatskom moto forumu za koju sam zaključio nakon čitanja da me čovek ušio, međutim, veoma dobro znam da me čak i prijatelji izvrgavaju kako ne prija, a sem toga, egzistiram od rada i zaista nemam toliko vremena, ustao sam u 6 da bih otvorio oglas. Drago mi je što čitam prispele komentare u međuvremenu, izvinjavam se što ih ne komentarišem zaslužno, pa samo veliko hvala.

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Da sam ja imao prilike da kupim ovako sređen i održavan motor kada sam kupovao moj, ne bih ni razmišljao.

 

Te 2012. nisam mogao da nađem iole pristojan 1100GS ili 1150GS kod nas. Nagledao sam se svega tada i odlučio da zapucam u Njemačku.

 

Ja lično bih pre uzeo ovakav motor nego neki koji "nikada nije bio u servisu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
10 hours ago, brkicNS said:

Đunta, uz svo poštovanje, nemoj spamovati oglas radovima na svom motoru (a svi znamo da ih je bilo dosta) samo da bi ti oglas bio na vrhu. Prodaće se motor svakako, srećna prodaja.

 

Pozdrav iz Novog Sada.

Kada već pišemo o spamovanju oglasa:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nisam mogao ni sanjati da cu zaliti sto nemogu da si priustim BMW,iskljucivo ovaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Potpuno se slažem sa Markoneom. Moje iskustvo je identično.

 

Sa ovim motorom "na kraj sveta" i nazad... i to onoliko krugova koliko novčanik dozvoli...

 

Imao sam zadovoljstvo da se lično uverim u to šta je definicija pojma "perfekcionizam".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ne kažem ja da Đuntini radovi na motoru nisu zanimljivi, ali postoji druga tema u kojoj je Đunta već pisao o tome. Ukoliko ima nekih izmena na motoru i novih fotografija, onda ima smisla kačiti fotke i pričati da je urađen servis, zamenjene gume itd. A pisati šta je SVE u prošlosti rađeno nije korektno i u redu prema ostalim članovima foruma čiji oglasi time ubrzo postanu nevidljivi. Pritom, hteo bih da pomenem da ja trenutno ništa ne prodajem pa stoga nemam dublje namere, samo sam skrenuo pažnju (kao što su i meni starije kolege skrenule pažnju kada sam ranijih godina kršio pravila foruma gorenavedenim postovima). A to za poštovanje nije licemerno jer ja ne mislim da ti radovi nisu dobri za pročitati, samo im nije mesto u temi za prodaju ukoliko to Đunta nije radio prošlog vikenda (a čini mi se da nije skidao dekle motora pre par dana).

 

@Markone, taj komentar je bio u šali zato što ti voliš da prodaješ korišćenu opremu iz svoje prodavnice po skoro identičnoj ceni. Neću ti više pisati, ne brini. :)

 

Pozdrav,

Marko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Motor sam vozio više puta, nema sumnje dobar primerak svoje generacije.

 

Retko šta preporučujem, ali ovaj motor je više nego ok. Đunta je pošteno naveo šta treba doraditi i sa tim radovima je motor savršen.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Komentarisati tuđ oglas je kao da se nekom kaže da prlja tanjir iz koga jede. Da je do komentatora i takvih pisanja, forum bi se zatvorio za nedelju dana. Zna se zbog čega je forum od ugleda a to svakako nije zbog ispraznih pisanja i ne znam  koje kredibilnosti ona imaju da bi se bavila uredništvom, formalna sloboda logovanja jeste egalitarna ali sve drugo nije.

 

Motor nije opran od jesenas, još pre BMW okupljanja kod Lalajka, nije ni sad još uvek, ne bavim se vikend pred prodajnim šminkanjem i maskiranjem kako to čine preprodavci, svaka slika koju objavim je verodostojni izgled ovog časa bez obzira kad  rađeno i slika načinjena, promene koje odstupaju od generalno dobrog po mom kriterijumu, su iznete, ala napuko prednji blatobran, svakako ih ima kao što je sjajnost inox izduva recimo koji čim se zagreje, promeni malo boju i naravno da ga neću polirati svaki čas, pogotovu ne ležeći ispod motora.

 

Ovo je izrada stikera, nanos sloja namenske smole koji trajno štiti odštampane nalepnice i daje im debljinu, svako može da ih uradi, jedini je problem naći male količinine komponenti. 

 

IMG_20150819_201917.jpg.476144e95ca7a21b82da8fab22c47058.jpg

 

Poklopac ramena postoji fabrički i krade se inače, kao i poklopac svećica  i ta oplata ajnšprica, GS ima samo sa jedne strane ali model S ili RS ima na oba i paše na GS, moj motor ima obe nove. Čep ramena ima zaštitnu funkciju, napravljen je od crne plastike sa ulegnućem za stiker, a sa unutrašnje strane ima zaptivnu oring gumicu da voda ne može da prođe na pivot.

 

IMG_20151230_135113.jpg.cf3ae96fc72c0aff67b4f9cf6d6487b2.jpg

 

Osovina prednjeg točka sa leve strane ima neki dihtujući crni plastični čep, a sa leve strane ide go širok stezni šraf, on je razbušen, narezan navoj pa preniklovan i uvrnut preko njega  kao mali slajder sa stikerom, jednako je napravljen i za desnu stranu, (kočioni disk na slici je jesenas zamenjen novim, sva kočiona klješta hidraulično izservisirana i spolja ofarbana, ima tema na forumu sa detaljima, kao i opšta opservacija efikasnosti kočnica):

 

IMG_20151230_135153.jpg.ad2f0cd5aeecb797a89a2d2dd1d8ef5a.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uh, prijatno sam se iznenadio  po statistici čitanosti, da uvedem hot lajn po Dinar pa u dobrotvorne svrhe? Ovako, ako prodam motor preko foruma, dat je i na oglasnom sajtu, doniraću jednu punu obuku po izboru, pošto ih ima sad naokolo, uslov je da učesnik bude početnik i da nema mogućnosti da je priušti sebi iz materijalnih razloga, ne mora javno da se javi ako se stidi, rešićemo inkognito.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mozda su kvalitetni, nisam upotrebljavao ali dizajneru estetika je odstranjena hiruskim putem...  Ovako na prvu deluje kao da je proizveden "53. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 19 minuta, N.F.S. je napisao:

Mozda su kvalitetni, nisam upotrebljavao ali dizajneru estetika je odstranjena hiruskim putem...  Ovako na prvu deluje kao da je proizveden "53. 

Sad si ga ugasio :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja