Jump to content

Moto Zajednica

Dodje i taj dan, posle 33 godine

Recommended Posts

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Imao sam nešto slično i ako je tako kako si napisao a nema razloga da ne verujemo (mala brzina, isprekidana linija) ono što je za vozača Passata problem (ne gledamo sada registraciju to je druga stvar) je to što je on dužan da se uveri da može bezbedno da skrene i tek tada da izvrši tu radnju čak i u slučaju da je puna linija za preticanje a isprekidana za skretanje.

Ono što ti ne treba da kažeš je da si obišao kombi pa si hteo Passata jer kada obiđeš jedno vozilo moraš da se vratiš u traku pa ponovo kada utvrdiš da je bezbedno da obiđeš Passata.

Po ZOBS ti si svakako po obilasku kombija morao da se vratiš i to je morala da bude tvoja namera a ne da pretičeš i Passata.

Kao što znamo u praksi je to sve drugačije.

 

Na kraju koliko vidim ti od kombija nisi ni video Passata koji dolazi sa desne ivice puta, to je sada specifična situacija gde sudija može da kaže da si dužan da utvrdiš da bezbedno možeš da pretekneš a pogotovo ako kombi sumnjivo ide 20km/h.

Sada si miran narednih 33god :) tako da bez sekiracije

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Po ZOBS ti si svakako po obilasku kombija morao da se vratiš i to je morala da bude tvoja namera a ne da pretičeš i Passata.


Mislim da nije tako. Dva vozila ne čine kolonu i smeju se preteći odjednom, bez obzira na međusobno rastojanje.

Neograničen broj vozila može se preticati ako je njihovo međusobno rastojanje takvo da se možeš uključiti između dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pravna strana priče je jedno i u državi u kojoj ne postoji vladavina prava svaki ishod je moguć pa ne očekuj ništa posebno povoljno po sebe sa te strane.

Koleno u gipsu je pravi problem. Gledaj da se otarasiš gipsa što je pre moguće. Pokretljivost u kolenu se teško i dugo vraća. Pozdrav, sa željom da ti rane brzo zarastu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@jboban

Moguće da si u pravu jer kolona vozila predstavlja najmanje 3 vozila

Mislim da je suština ako će Shokla da se brani da shvati zašto sudija po ZOBS može njega da tereti i da spremi ako ga okrive pisanu odbranu.

Ako je mogao i imao pravo da pretekne 2 vozila ne znam kako se sada tretira ovo vezano za prilaz raskrsnici ako se mesto nezgode tretira kao raskrsnica. Mora da barata tim terminima ako se brani jer sudija svakako mora nekako da donese presudu pa vredi pokušati odbraniti se pogotovo ako imaš validne argumente. Ponekad su detalji bitni.

Član 7:

19) raskrsnica je deo kolovoza na kome se ukrštaju, spajaju ili razdvajaju putevi u istom nivou,

Član 57
Vozač ne sme da pretiče drugo vozilo neposredno ispred raskrsnice ili na raskrsnici koja nije sa kružnim tokom saobraćaja.

 

@Shokla

Ti reši i zaleči povrede a ovo je u drugom planu. Razmisli gde je mogla da bude tvoja greška, potraži te elemente u ZOBS i svakako ćeš dati usmenu ili pisanu izjavu/odbranu, dostavi fotografije itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Honda XL 125V Varadero

Ako kazes da je Passat isao na seoski put znači da ti ideš kroz raskrsnicu gde imaš prvenstvo prolaza samim tim preticanje ti je dozveljeno. Preticanje ti nije dozvoljeno ukoliko je vozilo koje pretičes jasno izrazilo nameru da ce skrenuti ulevo (primako se levoj ivici trake, dao levi zmigavac...). Mogao bi da bude problem ko je pre. Da li si ti pre poceo sa preticanjem ili on sa skretanjem. Tu su svedoci ili kamera veoma vredni.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 5 sati, misa-pei je napisao:

Kako si? 

Hvala na pitanju Miso, guram na bolje. Izasao sam iz longete, i nalazim se na polovini prve ture fizikalne terapije. Po najnovijem nRTG snimku, kost zarasta vrlo dobro (nisam ni sumnjao u svoj organizam). Sutra idem za Nis na MRA da vidimo sta je jos i u kojoj meri nastradalo, posto definitivno ima tu i zeznutih ligamenata i mekih tkiva... Inace, pomazem se jednom stakom pri hodu, funkcionisem i ne predajem se.

Pozzz za Ljilju i tebe!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sad maži gavez da meka tkiva budu kako treba. Meni je pomogao. Mnogo. 

Predaja? Ajte, molim vas. :D:D 

Puno pozdrava od nas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja