Jump to content

Moto Zajednica

Dodje i taj dan, posle 33 godine

Recommended Posts

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Na zalost, takve stvari se redovno dogadjaju kod nas. I u ovom, mom slucaju stvari su pocele da se pakuju naopako, uz vec prilican broj propusta u proceduri. Svaki savet, slucaj i iskustvo su dobrodosli, a nadam se da ce se sve sloziti po zakonu, ovako ili onako.

Hvala na pozitivnim zeljama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

E moj Neso,uvek postoji prvi put, a on je obicno najgori (meni je bio 1971g slomio nogu,bio mlad pa se kurcio vozeci sa gipsom,nisam slusao lekare,tako da i danas to osecam). Zelim ti brz oporavak, a ovo sa stetom ce se srediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 13 sati, SHOKLA je napisao:

Hvala ljudi!

Ako je do mene, evo vec zurim sa oporavkom. Samo da me izvuku iz ovog gipsa, evo vec se treci dan patim... :-)

Još nešto u vezi gipsa...

Meni je doktor nakon 15 dana u gipsu, produžio gips do sledeće kontrole (još 7 dana). Na sledećoj kontroli nije bio on nego ga je drugi dr. menjao i nije hteo da mi skida gips nego reče da dodjem na sledeću kontrolu kod "svog doktora"...

Taj produžetak od 15 dana nošenja gipsa me je "koštao" dva meseca fizikalnih terapija duže... Posle su mi mnogi potvrdili da je otprilike svaka nedelja u gipsu proporcijalna mesec dana fizikalne terapije <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Nešo, dočekali ste nas kraljevski, još jednom hvala.

Šteta što je tako ispalo, ali budi srećan, moglo je biti daleko gore. Koleno će zarasti, a motor će se popraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Brz oporavak ti zelim kolega.

 

Danas se na par metara od mene desio ceonu sudar automobila i skutera. Pozvali smo hitnu. Dosli su brzo i ... pozvali helikopter.

 

Sve ovo pisem samo zbog jednog: Cuvajte se ljudi. Znam da ova poruka nije nova ni orginalna ali zivot je samo jedan.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Joj bre Nešo, pa ipak je slomljeno koleno?

Čoveče pa ti si nas sa takvom nogom dočekao i ispratio a i mene vodio na sladoled :neznam: .

Haos.

A lepo ti rekoh da odmaraš kod kuće dok ti se sve malo ne slegne.

Sad malo miruj, slušaj doktore i leči se da sve brzo prođe, taman kad dođem a nadam se uskoro ( valjda će se ovaj moj motor ikada popraviti ) pa da idemo na onaj dobar sladoled, ali ja častim :)

Ipak je sve dobro prošlo kako je moglo da bude.

Želim ti brz oporavak. Samo polako i strpljivo, sve će biti ok.

Veliki pozdrav do sledećeg viđenja i druženja !

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Vrlo nezgodna saobraćajna situacija.

Iako je (kao u ovom slučaju) sve čisto kao suza, dosta toga može biti naknadno izokrenuto. Čuvaj se toga na svaki način.

 

Želim Ti kvalitetan oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 16 sati, makikt je napisao:

Joj bre Nešo, pa ipak je slomljeno koleno?

Čoveče pa ti si nas sa takvom nogom dočekao i ispratio a i mene vodio na sladoled :neznam: .

Haos.

A lepo ti rekoh da odmaraš kod kuće dok ti se sve malo ne slegne.

Sad malo miruj, slušaj doktore i leči se da sve brzo prođe, taman kad dođem a nadam se uskoro ( valjda će se ovaj moj motor ikada popraviti ) pa da idemo na onaj dobar sladoled, ali ja častim :)

Ipak je sve dobro prošlo kako je moglo da bude.

Želim ti brz oporavak. Samo polako i strpljivo, sve će biti ok.

Veliki pozdrav do sledećeg viđenja i druženja !

 

 

Sta ces, jednostavno nisam mogao odoleti sladoledu... (a ni tebi uz sladoled (ali nemoj nikome da govoris)) :-D

Thnx i POZZZ!!!

Vidimo se.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Brz oporavak kolega. Tek sad vidim temu.

Mislim da je sve rečeno oko situacije tako da neću da ponavljam.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Imam pitanje u vezi moje saobracajke od 12.05. opisane u prvom postu ove teme, i treba mi savet potkrepljen iskustvom ili pravnim znanjem:

Naime, na prodavnici preko puta koje se dogodila pomenuta nezgoda postoji kamera za nadzor - sigurnosna kamera. Ali, vodjen lokal-patriotizmom, poznanstvom i komsijskim odnosima sa drugim ucesnikom nezgode, vlasnik prodavnice odbija da preda i pokaze snimak kamere, koji bi dosta toga postavio na svoje mesto. Postoji li neki brz, zvanicni nacin da se primora da taj snimak dostavi, posto se za koji dan navrsava mesec dana od nezgode, pa da mu snimak kojim slucajem "ne zastari', izbrise se, zagubi, presnimi...

Polozaj prodavnice se vidi na fotografijama.

IMG_1455[1].JPG

IMG_1456[1].JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Druže zna li policija da tu ima kamera ? Ona mora tražiti taj snimak i on ga mora dati..A interesuje me jel prvi kontakt ostvaren ovde kao na slici, tj u vrata, ili naprijed ispred branika gdje je ulubljeno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 1 sat, SlobodanR1 je napisao:

Druže zna li policija da tu ima kamera ? Ona mora tražiti taj snimak i on ga mora dati..A interesuje me jel prvi kontakt ostvaren ovde kao na slici, tj u vrata, ili naprijed ispred branika gdje je ulubljeno ?

Kontakt se dogodio tačno na tom mestu gde je motocikl i ostao. Ona ulubljenja napred su od ranije, i na njima se već vidi korozija.

U vezi kamera sa prodavnice, nisam upoznat da li ih je policija tražila, ali na zahtev mojih prijatelja da ih dobijemo, vlasnik radnje nije želeo da izadje u susret.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Можда преко адвоката тражити снимке од власника или од полиције (суда, зависи докле је процес стигао) званично захтевати да набаве?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 57 minuta, Zuba87 je napisao:

Можда преко адвоката тражити снимке од власника или од полиције (суда, зависи докле је процес стигао) званично захтевати да набаве?

Za sada sam uspeo samo da dobijem zapisnik o saobracajnoj nezgodi, i to pre par dana. O bilo kakvom pocetku ili nastavku procesa, za sada nema ni govora. Danas je tacno mesec dana od saobracajke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Видео сам питање чим сте га поставили, али сте били јасни у томе да желите искуства са тим, а не предлоге и нагађања.

 

Идем сада до две адвокатске канцеларије, па ћу их питати шта може да се уради, али не очекујте превише, једни се баве привредом, а други кривицом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Мрка капа, форсирају ми суд, а лепо има кажем да није одржано никакво рочиште, да не постоји број предмета...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Druze vecina tih "manjih" DVR-a ima hardove od 1TB-2TB, tako da ako su HD kamere u pitanju, i konstantno snimaju, mozda imaju nekih 2-3 nedelje snimaka unazad. A sigurno je da policija moze traziti snimak na uvidjaj, i da se koristi kao dokaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 3 sati, SHOKLA je napisao:

Za sada sam uspeo samo da dobijem zapisnik o saobracajnoj nezgodi, i to pre par dana. O bilo kakvom pocetku ili nastavku procesa, za sada nema ni govora. Danas je tacno mesec dana od saobracajke.

ne verujem da ima neke drasticne razlike od MKD i SRB pa cu da pisem ono sto znam. Kada vec imas policijski zapisnik, po njemu se jasno vidi jesi li kriv ili ne. Na njemu sigurno ima i semu/prikaz udesa. tako da samo polako, na sud ce sve da se dokaze (ako je sve ovo u zapisniku).

Imao sam slican udes mnogo godina pre i pomocu zapisnika sam dobio ono sto sam trebao/trazio.

Ima par pravnika tu na forumu pa nadam se da ce oni potvrditi ovo sto sam izneo

Zelim brz oporavak, sve moze da se kupi osim zdravlje i zivot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Po zakonu je onaj ko ima video nadzor duzan da cuva snimke mesec dana. Nakon toga moze da ih brise.

Trebao si odmah sa policijom odes i uzmes snimke ako vlasnik nije hteo dobrovoljno da ih preda (pogotovu ako se zna sa vozacem). Ako ih nije obrisao mozda jos uvek imas sanse da ih preuzmes.

 

ZAKON O PRIVATNOM OBEZBEĐENJU Član 32

Kada se poslovi zaštite objekta ili prostora koji se koriste za javnu upotrebu vrše uz upotrebu uređaja za snimanje slike, pravno lice i preduzetnik za privatno obezbeđenje dužni su da na vidljivom mestu istaknu obaveštenje da je objekat ili prostor zaštićen video obezbeđenjem, a korisnik usluga je obavezan da to prihvati i arhivirane snimke čuva najmanje 30 dana i da ih, na zahtev, stavi na uvid ovlašćenom policijskom službeniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 4 sati, Novus je napisao:

Garantni fond isplacuje stetu kada je vozilo neregistrovano a postoje telesne pivrede!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Pod uslovom da ja ne budem proglasen krivim za izazivanje nesrece, pretpostavljam...? A ukoliko se prica "napakuje" drugacije, nepovoljno za mene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja