Jump to content

Moto Zajednica

Tank torba ili koferi u gradu

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Pozz. 

Iz iskustva dali tank torbu staviti ili kofere znam da svaki ima različitih namena ali mslm da je suvisno imati i jedno i drugo za gradske kratke vožnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.
pre 2 minuta, markoizkule je napisao:

Ja u kesu pa vezem za rolbar. jos ako je burek ili parce pice onda montiram blize auspuhu.

Al realno brate, sta ti jbte pitas.

A ako je XXL pizza ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Najbolje je da sve potrpas u kofer, i to ubacis u tank-torbu, pa okacis na rol bar... A picu "odradis" pre ili posle voznje...  :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 19 minuta, SHOKLA je napisao:

Najbolje je da sve potrpas u kofer, i to ubacis u tank-torbu, pa okacis na rol bar... A picu "odradis" pre ili posle voznje...  :-P

Neee, picu/burek u tank torbu, a to sve onda u kofer...da se ne oladi pica/burek...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 2 minuta, ThePainkiller je napisao:

Neee, picu/burek u tank torbu, a to sve onda u kofer...da se ne oladi pica/burek...

Ne pisemo o istoj PICI...  :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Čovek je nov na forumu, hteo je da se započinjanjem kakve-takve teme malo uključi u zajednicu. Očigledno je pomislio da je ovo mesto na kome se motoristi druže, razmenjuju ideje i iskustva, pomažu jedni drugima, pogotovo mladim i po stažu mladim motoristima i onima koji imaju želju da to postanu.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, stoka je napisao:

Čovek je nov na forumu, hteo je da se započinjanjem kakve-takve teme malo uključi u zajednicu. Očigledno je pomislio da je ovo mesto na kome se motoristi druže, razmenjuju ideje i iskustva, pomažu jedni drugima, pogotovo mladim i po stažu mladim motoristima i onima koji imaju želju da to postanu.

Da bi se ukljucio u zajednicu nije potrebno da zapocne kakvu-takvu temu,vec da otvori temu u delu gde se prvo napise nesto o sebi. Ko si,odakle si,sta vozis... Osnovni je red.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
1 hour ago, stari roker said:

Da bi se ukljucio u zajednicu nije potrebno da zapocne kakvu-takvu temu,vec da otvori temu u delu gde se prvo napise nesto o sebi. Ko si,odakle si,sta vozis... Osnovni je red.

To sve piše na njegovom profilu, ko hoće da pročita, može. Ne znam dali je osnovni red ali definitivno nije ni drugarski ni lepo, a bogami ni kulturno, rugati se nekome ko pita nešto, izreka kaže da nema glupih pitanja, samo glupih odgovora, ili zato što ne poznaje nepisana pravila foruma.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Pitanje je bilo zbog skidanja nameštanja nisam imao kofer na motoru do sada , dali može da se lako obije dok sam na poslu ali ako nekom teško da odgovori ni nemora . U svakom slučaju hvala na odgovoru svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 6 sati, stoka je napisao:

To sve piše na njegovom profilu, ko hoće da pročita, može. Ne znam dali je osnovni red ali definitivno nije ni drugarski ni lepo, a bogami ni kulturno, rugati se nekome ko pita nešto, izreka kaže da nema glupih pitanja, samo glupih odgovora, ili zato što ne poznaje nepisana pravila foruma.

Sta pricas kolega,kome sam se ja rugao??? Osnovna kultura je kad negde dodjes da se predstavis ko si i sta si. I krava kaze muuu kad prodje ,a ne covek. To cak i nisu nepisana pravila foruma,a i da nije tako zna se sta je red... Ja ne ulazim u to da li je pitanje glupo ili ne. Niti sam ga komentarisao. Ako smatras da treba da odgovoris-ti odgovori.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Pre 13 sati, Misko je napisao:

Pitanje je bilo zbog skidanja nameštanja nisam imao kofer na motoru do sada , dali može da se lako obije dok sam na poslu ali ako nekom teško da odgovori ni nemora . U svakom slučaju hvala na odgovoru svima.

 

Nije da se nešto često dešava, ali može lako da se obije, tako da svakako nemoj ostavljati nešto vredno unutra. Dosta ljudi (većina, rekao bih) koji koriste motor kao osnovni prevoz za grad ne skida kofer kada parkira. Ko će da se bakće sa tim... E sad, ima ljudi koji ne vole kofer pozadi, ruži im motor, utiče na balans i šta ti ja znam, oni se uglavnom odlučuju za običan ranac. Naravno, kako to uvek biva kod nas, naći će se neko da kaže kako ne valja nositi ranac na motoru jer loše utiče na nešto valjda, nisam nosio pa nisam ni pazio kad su bile te priče... Ako ti je već ova cela dilema na umu, možda je najbolje da nađeš tank torbu koja može da se nosi i kao ranac, tako da možeš da je nosiš na rezervoaru kad voziš, i na leđima kad hodaš.

 

P.S. 'ajd ne bilo ti teško, otvori temu tamo u predstavljanjima pa napiši rečenicu-dve ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Pitanje je bilo zbog skidanja nameštanja nisam imao kofer na motoru do sada , dali može da se lako obije dok sam na poslu ali ako nekom teško da odgovori ni nemora . U svakom slučaju hvala na odgovoru svima.
Ako se plašiš obijanja i krađe, onda kofer. Skineš i poneseš sa osobom. Lakše ti da nosiš jedan nego dva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ja uvek imam i tank torbu i top case (kofer). U tank torbi držim: prvu pomoć, kišno odelo, sprej za gume, navigaciju, rez.rukavice i još po nešto. Kofer mi je prazan i služi da držim dve kacige, kornjaču i štitnike kolena. Kada stanem, sve mogu da spakujem, jakne nosimo, a po potrebi ponesem i tank torbu. Motor mi stoji u garaži, a kada putujemo, koferi (zadnji i bočni) su zaključani mehanizmom za nosače na motoru, tako da se ne mogu jednostavno odneti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Za dlaku ode tema u 3 lepe....

Ja po gradu a bogme i na putu preferiram top case.

1. Otkljucas, ubacis/izvadis sta ti treba i milina. Nema nosenja sa sobom.

2. Sto rece @Čeh

4 hours ago, Čeh said:

Nije da se nešto često dešava, ali može lako da se obije, tako da svakako nemoj ostavljati nešto vredno unutra.

3. Ima mnogo vise mesta nego u tank torbi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Mesta nikad dosta...

Ali po gradu definitivno ti je bolji kofer stavis sta trebas zakljucas i ides.

A sa tank torbom, hmm ne znam bas dal smes da je ostavis na neko vreme samu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
14 hours ago, stari roker said:

Sta pricas kolega,kome sam se ja rugao??? Osnovna kultura je kad negde dodjes da se predstavis ko si i sta si. I krava kaze muuu kad prodje ,a ne covek. To cak i nisu nepisana pravila foruma,a i da nije tako zna se sta je red... Ja ne ulazim u to da li je pitanje glupo ili ne. Niti sam ga komentarisao. Ako smatras da treba da odgovoris-ti odgovori.

Prijatelju, ne žlim da se raspravljam sa bilo kim i ispravljam krive Drine, iziritiralo me je to da je prvi odgovor, ne tvoj komentar, koji je čovek dobio ovde na forumu podrugljiv i zajedljiv, a ni tvoj komentar nije pomogao da se on oseća dobrodošlo ovde. Takođe nema smisla, pogotovo ne danas, raspravljati o tome šta je "osnovni red". 

Pogledajte po forumu koliko ljudi je tu aktivno, i onda to uporedite sa vremenom od pre deset i više godina. Uračunajte tu i činjenicu koliko je u ono vreme dostupnost do interneta bila manja i zapitajte se zašto je to tako, zašto sad ima jedva tri-četiti aktivne teme. Posećenost nije tako slaba ali zbog određene vrste ljudi malo ko se usuđuje da bilo šta napiše zato što se svaka diskusija pretvori u nadkurivanje i omalovažavanje. Postoji ovde dobrih ljudi koji dosta znaju i žele to znanje da podele se drugima ali to ne rade samo iz razloga da ne budu ismevani. Sve ovo gubi i svrhu i smisao, na žalost. 

 

Elem, što se tiče samog pitanja, za mene, pošto sad trenutno na motoru nemam kofer, manja tank torba na magnet extra stvar, dokumenta, rukavice, maramu i slične sitnice gurnem unutra, za ručku i sa sobom.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Neka ti bude. Imas pravo da mislis kako hoces,ali ja nemam ja nameru da se raspravljam oko toga. Mislim da je ok da prihvatis da neko ima drugacije misljenje. Kako god...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Dobitna kombinacija je ranac + kofer, ali, ne ranac na leđa nego u kofer. Kad staneš samo pokupiš ranac i ostaviš prazan kofer, još ako ti je frka da ga ne obije neko (misleći da ima nečeg unutra) ostaviš ga otškrinutog, na izvol'te.

Dodatna prednost ovog je što u nekom trenutku imaš na raspolaganju zbirni "tovarni prostor", npr. - vraćaš se kući a malo se zaneo u kupovini.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja