Jump to content

Moto Zajednica

Klasična i unikatna moto oprema

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vremenom u moto svetu, posle razne opreme koja mi je prošla kroz ruke pored motocikala i sve što ide sa njima kao neki pod-hobi počeo sam da skupljam klasičnu moto opremu, unikatnu. To je isključivo kožna oprema jer naravno, tekstil je od skoro prisutan, on ne može prići koži niti imati eksluzivnost, stil i pojavu kao koža.

Primetio sam da je u Srbiji koža slabo popularna i oprema iz naslova jako retka. Zašto, pa moramo priznati da nismo imali tu kulturu nošenja opreme do skoro, siromašno smo i malo tržište. Postoji naravno masovno proizvedena oprema od kože od već poznatih brendova ali ona ne može da se poredi po kvalitetu kože, debljini, kroju i načinu izrade. Razlika je ogromna i to se oseti prvo pod ruku a svako ko provede prvih 100 kilometara iz cuga shvatiće sve bez podpitanja.

 

U mojoj kolekciji imam "Harro" kožni kombinezon iz dva dela. Njega nosim kada namenski krenem na turu, nikada po gradu. Proizveden je 1996. godine, od teške kože. "Harro" kao firma više ne postoji u obliku kao nekada, postoji jedan mali ogranak ali ne znam kako funkcionišu. To su bili kombinezoni uvek četvorcifrene cifre nemačkih maraka. Trenutno možete kupiti nov kombinezon, "Harro Rennweste" ali stariji su ipak no1.

43243-100_03.jpg.293d4b9e398394a1d568db43d2a1bbba.jpg

Harro_Rennweste_Pro_3.thumb.JPG.51110ed73c3ef4e930a75da0f183e786.JPG

s-l640.jpg.de3a4524ab8a122423a0d3c979cfb703.jpg
Inače, "Rennweste" ima kulti status i deo je moto istorije. Svaki ozbiljan motociklista na CB750, R90S, Z900 je imao ovakav kombinezon. Pravi se isključivo ručno, svaki komad. Firma datira iz 1944. godine mada se porodica osnivača bavila kožarstvom tri veka unazad. Njihovu kožu i rad nema šanse da ne primetite, to je jednostavno štrči iz mase, ako ne to, nema šanse da ne vidite malteški krst. Koštali su Boga oca tada. Pratim redovno inostrane oglase i taj kombinezon mi je na listi želja.

 

Eto za početak da shvatite o kakvoj se opremi radi, ako nekoga interesuje, poseduje, voli ovakve komade nastaviću da pišem, ima tu dosta materijala.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

Evo i ja dajem glas za nastavak.

 

Iako deda, ja sam u ovom svetu beba i željan saznanja. Više sam naklonjen retro, ne zato što mi priliči godinama, baš me zabole za godine, već zato što doživljavam motor kao sredstvo uživanja i smirivanja, a ne podizanja adrenalina :)

 

Zato, udvolji dedi i nastavi da pišeš, zanimljivo si počeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Iz moje kolekcije, 1996. godiste :)IMG_20180518_183922.thumb.jpg.d335ea53961a3b72bc618f68d7dc260d.jpg

 

Supruga izbegava, preferira tekstil ali u poslednje vreme shvata sta je teska kozna jakna. MQP, takodje firma koja se ugasila, iz Holandije. Imaju jako kvalitetnu opremu, koza im je debela, lepo sivena i odlicno postavljena. Sta god od MQP koze nadjete necete pogresiti.

IMG_20180518_184120.thumb.jpg.639fa5ab9fee41c320c662fa285893bf.jpg

 

Ajmo dalje, retka zverka, kombinezon austrijske saobracajne policije i zandarmerije.
Njih je pre doosta vremena sila firma "Schuh" koja je sila takodje i za civilno trziste. Civilne stvari su retke, za ovaj kombinezon do sada nisam ni pronasao da se prodaje slobodno.

 

61783_web.jpg
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja