Jump to content

Moto Zajednica

PUTOPIS BEZ NASLOVA

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Pa, odmah na pocetku da se unaprijed opravdam, moram reci da od svih putovanja nemam nekih putopisa ili barem slikovnih zapisa, ne znaci mi to nešto pogotovo što sam veci dio vožnji vozio sam. Sam, zašto? postavljali su mi pitanja. U par rijeci. idem di sam ja naumio, polazim kada odlucim, stajem ili ne stajem kako mi se da, dnevne kilometraže koliko me volja, ne planiram unaprijed nego sve spontano do krajnjeg cilja. Spavam i jedem tamo gdje se zateknem i bitno mi je samo da je postelja cista i hrana koliko toliko dobra. Ne slikam usput pcelice, vodopade, mostove jer putujem da bi vozio, vozio, vozio........

Zašto sada ovo piskaranje? Ne znam ( ili neznam, kako se nekada ucilo ) došlo mi pa sam krenuo.

Ne pišem, kao što sam i rekao, ali jako volim citati putopise. Nije mi bitno, ili bolje reci manje mi je bitno gdje je tko vozio, šta je vidio i slikao. Interesantne su mi oni nenapisani ili bolje neopisani događaji sa putovanja, pogotovo grupnih, koje išcitaš iz putopisa a niti jednom rjecju autor nije to spomenuo. Razno razne situacije u novim sredinama, novim susretima pa onda cuđenja kao pa nisu ni loši ovi ljudi ovdje ili zamislite ponudio mi je rucak, dao mi je alat i radionu da sredim kvar, shvatiš da se dvoje ljudi ( par muški i ženski ) slucajno upustilo u vožnju a rađa se neko poštovanje između njih, međusobna simpatija pa cak i ljubav. Zanimljivo je i ono što se meni dogodilo 2017. kada sam na tel. poziv LoshmiCapo - Milošu rekao: ej majstore krepao mi je BMW a on sam pošto nije nikako mogao osobno doci prenese to Mikulancu i Mikiju i oni krenu iz BGD u Strugu na AL. granicu sa potrebnim rezervnim djelom, dođ i naprave posao i onda normalno je da ljudima pokriješ trošak od 1200 km. goriva, radni dan, autoput i ... a oni nece ni da cuju. To je za mene događaj koji me zainteresira na putopisima ljudi koji putuju i pišu.

Cesto krene jedna grupa ili par pa se vracaju svaki za sebe pa cak i drugim putem. Zašto to tako bude? To mi je interesantno. Interesantno mi je, u nekim putopisima doživljavati ljude. Neki su toliko skromni a prešli su puno km do drugi odvoze do Mongolije i onda im niko nije ravan i naravno oni znaju najbolje i šta i kako.

Evo zdnjih godina se najcešce vozim sa e-maylom na duže i sa KTMko.m na krace vožnje pa se tako desilo da i sada idemo zajedno na jednu vožnjicu.

Rekao mi je e-mayl, od sada dalje ZOKI, u nekom od bajkerskih maštarenja da mu je Sardinija onako neka tiha želja i da ce jednom sigurno otici tamo. U to vrijeme otvorila se i tema AVANTURA 2018. a mi smo nešto za 2018. labavo planirali deltu Dunava ako se dobro sjecam. Tamo, vamo, ovako onako, onda ili kasnije ali nizom susreta i pricanja sa njime rješili smo da i mi idemo na Sardiniju ali ne kao Avanturisti 2018 nego kad odlucimo. Onda ponovo tamo, vamo, ovako onako, onda ili kasnije a sve uz pracenje postova iz teme AVANTURA 2018 definirali smi i mi sami sa sobom, idemo. Poklopili su se i naši dani za odmor i neko putovanje u Maju sa Avanturistickom grupom.

Malo se pricalo i sa mojima iz BGD. šta,gdje, kako, kada pa se i oni odlogirali od planirane RU. i prilagodili se nama ali i oni sa svojim planom i rutom kao zasebna grupa ali opet kao i mi tu negdje u to vrjeme i na tim mjestima. tako je ostalo i do danas. 

Oni su krenuli danas i sutra se kod Venecije nalazimo pa dio zajedno pa dio zasebno pa onda opet zajedno ali i sa AVANTURISTIMA barem na picu ili na jednu vožnju. Ja i Zoki znamo nekoliko njih sa zajednicke vožnje iz Plitvica na Pelješac i zamisli i tamo se nađemo sa BGD ekipom pa dio zajedno magistralom, neki u Bosnu a neki zalutali na Velebitskim vrletima.

Nas troje iz Pule sutra krecemo, nama je to blizu pa necemo autoputevima ( možda 100 km sve skupa ) i ako nas ne zajebe neka biciklijada u blizini Venecije pa dođe do zastoja  mi smo brzo u Livornu.

Evo, nadovezati ce se još netko samo kada se krene i dođe do negdje.

Tema je otvorena i ako Zoki i Ener ne napišu nešto biti cu kao i Alkos, Draki i još mnogo slicnih koji su poceli i ne završili. I to mi  nešto govori kada ja citam takve putopise a sada govori i o meni.

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
Pre 1 sat, mile fazer je napisao:

 Ne slikam usput pcelice, vodopade, mostove jer putujem da bi vozio, vozio, vozio........

 

A probaj jednom iz fazona!   :D

Držim fige i dobra zabava svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

auuu, ovo će biti loodo, imam sliku nemam ton :jee1: ..bio na muzilu i barbarigi ( na braniku otadžbine jna) u doba sarajevske zimske olimpijade, potom obilazio cijelu obalu jadrana višeputa pa malo do triestea, doduše na 4 kotača, takoda srićni bili i lipo snili.. :jee1:

 

follow..io seguo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
A probaj jednom iz fazona!   

Držim fige i dobra zabava svima.
Pusti ga. Nosi foto aparat. Ko' će ga zaustaviti kada krene...
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
pre 46 minuta, e-mayl je napisao:
Pre 1 sat, BusMan je napisao:
A probaj jednom iz fazona!   emoji3.png

Držim fige i dobra zabava svima.

Pusti ga. Nosi foto aparat. Ko' će ga zaustaviti kada krene...

Garantujem da je neotkriveni talenat!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Pratim temu, a dobro da si me naruzio za ne zavrsen putopis. Sad cu morati da ga zavrsim :)

 

Imas pivo od mene za ovo grdjenje :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja