Jump to content

Moto Zajednica

PUTOPIS BEZ NASLOVA

Recommended Posts

  • Drug član, 3970 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I di je bilo lipše vozit, di je veći doživljaj??

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Po meni i ostalima, bolja je Korzika. Puno bolje ceste, "bolje" krivine, kvalitetniji asfalt, priroda je ljepša. Voziš uz more, a u planinama snijeg.
Sardinija je isto ok, samo mi se čini da je previše nekih čudnih i meni ružnih apartmana. Ceste su dosta dobre, malo je lošiji asfalt. Konfiguracija terena je takva da ima dosta nizina, pa su to dosadni putevi (autoputevi), pa treba dobro planirati rute.
U svakom slučaju i Korziku i Sardiniju treba obići.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 6 sati, e-mayl je napisao:

Po meni i ostalima, bolja je Korzika. Puno bolje ceste, "bolje" krivine, kvalitetniji asfalt, priroda je ljepša. Voziš uz more, a u planinama snijeg.
Sardinija je isto ok, samo mi se čini da je previše nekih čudnih i meni ružnih apartmana. Ceste su dosta dobre, malo je lošiji asfalt. Konfiguracija terena je takva da ima dosta nizina, pa su to dosadni putevi (autoputevi), pa treba dobro planirati rute.
U svakom slučaju i Korziku i Sardiniju treba obići.

Interesantno, kako imamo drugaciji utisak. Slazem da je sto se tice pejzaza da je Korzika stvarno predivna, ako nista samo zbog toga treba otici. Predeli su fenomenalni, sto pored mora, sto u unutrasnjosti ostrva preko prevoja.

 

Medjutim, na Korzici neki putevi su dobri, a neki su puni rizle i svakakvog granja i cega vec ne, narocitu u unutrasnjosti, a bogami i rupa kao recimo D81b od Calvi do Galéria (mozda su popravili sad).

 

Ovo je moj licni utisak od prosle godine polovinom aprila i ove godine sa porodicom ponovo pocetkom aprila. U svakom  slucaju utisak mozda zavisi i do toga kada u koje doba godine odes, da li je padala prethodno kisa pa su ostala svakakva s***a po putu ili ne.

 

Korzika je  prelepa zato sto na razmaku od 50km imas skoro potpuno drugaciji krajolik.

Sardinija je manje lepa i manje raznolika, ali opet ima neki svoj sarm. Ima tog italijanskog haosa i istina je da moras da dobro isplaniras rute da izbegnes "ravni deo", ali i na Korzici su neki od glavnih puteva kao T10 ili T20 vrlo dosadni i ravni u nekim delovima.

 

Moj utisak za Sardiniju je da su putevi kada smo bili prosle godine (sem dva tri izuzetka) fenomenalni. Mi smo isli od severa zapadnom obalom, pa do Kaljarija i onda sa te strane gde ste vi bili smesteni.

 

Nigde rizle, ni suta po putu. Osusenu balegu ne racunam, jer toga imas i na Korzici i na Sardiniji na nekim putevima u unutrasnjosti oba ostrva.  Imam plejliste oba putovanja, gde sam prosao od super do nekih losih puteva (vise na Korzici), ali to i daje draz putovanjima.

 

Za divljanje je meni svakako Sardinija favorit, ali i za kul voznju klizeci po krivinama. Ako je do pejzaza i nekih prelepih kanjona i prevoja onda Korzika definitivno. Kao sto kazes treba posetiti oba ostrva, pa mozda i vise puta, da bi covek doneo odluku koje mu se vise svidja ili pak da odluci da voli svako od njih posebno na svoj nacin, bez uporedjivanja.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

složio bi se sa Zoranom ( e-mayl  ) da su na Korzici bolji putevi ali bi dodao i to da su bolji oni na kojima smo mi vozili. naravno da nismo prošli sve puteve pa je tvrdnja subjektivna ali to vrjedi i za tvoju tvrdnju Sajber Gastarbajter. definitivno i Korzika i Sardinija su po kvaliteti i izvedenosti poprecnih profila puteva raj za motoriste. 

Puteve na Korzici da ih se detaljno ispegla treba dva do tri dana a za Sardiniju barem desetak i to sa 400 - 500 km. dnevno pa da se može reci šta je gdje bolje. 

Grip je i na jednoj i na drugom otoku takav da smo deri. prednost Korzike nad Sardinijom je u tome da nema toliko gužve na cestama pa je i vožnja ugodnija.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
A, reci nam, disu žandari tolerantniji??



Vozim motor a nisam bajker.....
Nismo ih sretali. Samo jedna patrola sa radarom i jedna obična na Sardiniji. Zaustavili su nekog nesretnika ispred nas.
Ima i kamera. Da li su nas slikale? Vrijeme će pokazati. Možda dobijemo još neku sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

@mile fazer Sad bas gledam vase snimke, kako je sve zeleno na delu puta na prvom i drugom snimku. Mi smo bili samo 15 dana kasnije (3-5 juni) i sva trava je vec bila zuta na snimcima, dok je drvece i zbunje ostalo zeleno. Koja razlika u pejzazu u tako kratkom razmaku. Nisam verovao, iako mi je jedna poznanica, ciji je muz sa Sardinije, rekla da je ta nagla promena krajolika, cim upece zvezda, tipicna za Sardiniju . . Neverovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1265 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Obisao sa Avanturistima Sardiniju detaljno, Korziku sam vozio dva dana, sa juga na sever, do sredine Korzike isao bas po sredini ostrva po nekim planinama, posle nastavio zapadnom stranom uz more do severa, zatim sa zapada na istok do Bastije. Moj utisak je da ako gledamo prirodu, Korzika neuporedivo lepsa od Sardinije, ali sto se tice brze voznje tu je ipak Sardinija mnogo bolja, na Korzici putevi losiji, puni sljunka, izmeta od divljih svinja, koza itd... Posle Sardinije Korzika mi je dobro dosla za laganu voznju i uzivanje u prirodi. Verovatno su Mile i Email povrsno prosli Sardiniju, pa zato ovi razliciti utisci.. Inace slazem se da u velikoj grupi nema peglanja, za takvu voznju su idealne grupe od 3 ili 4 clana, kao sto smo mi " avanturisti" praktikovali.. Pozdrav za Mileta i Zorana, na Sardiniji smo se na kratko sreli i provozali 2-3 km zajedno..

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Sve skupa isplati se vidjeti. Doživljaji su subjektivna stvar pa nema smisla ulaziti u rasprave sta je bolje. Najvažnije je da smo se svi dobro proveli i da su ostale lijepe uspomene. Šteta da nije bilo više vremena za neku dužu zajedničku vožnju. Ovih nekoliko zajedničkih km je super samo što nas je bilo puno pa je tesko drzati grupu na okupu. Pozdrav svim avanturistima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Чачак / Duesseldorf
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K9*Husqvarna Nuda 900R*Yamaha RD350YPVS*Honda XR650R

Vrlo kratko ali lepo druženje. 69e41706-ea1f-4e82-b7d5-6dc7f819f791.jpgIMG_1571.JPG


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Evo i od moje ekipe kratak izvestaj. Svi sretni i zadovoljni. Prelepa tura, dosta krivina, podloga odlicna, gume odrane. Predjeno oko 4500 km srece, 10 noci, 11 dana, 4 trajekta, konacan trosak oko 850 eura. Druzenje sa ekipom iz Pule na vrhunskom nivou, posebno trece poluvreme kad se Mile uhvati posla oko klope. Korzika i Sardinija pravi pogodak, biseri dobrih puteva za motore, ni Toskana ne zaostaje. Od stvari koje su za pamcenje izdvojio bih prelepu Korziku i San Marino, nesto sto zaista treba obici.

Stvari za zaborav su cene goriva ( 1.6-1.8 eura ), cene po restoranima, radno vreme marketa i svega ostalog kao i hronican sindrom bola u qrcu italijana i francuza. Mene najvise nervira kad na pumpi za svoj kesh moram biti vidivit koliko para da ubacim u automat da bih sipao gorivo, katastrofa. 

Sve u svemu zavrsili smo jos jedno lepo putovanje, sada pregledavamo slike i video klipove sanjajuci novu avanturu. 

Evo nesto i slika iz telefona.

 

20180505_183753.jpg

 

20180517_083011.jpg

 

20180518_141443.jpg

 

20180518_180416.jpg

 

20180518_180448.jpg

 

20180518_180709.jpg

 

20180519_071644.jpg

 

20180519_093313.jpg

 

20180519_093357.jpg

 

20180519_142617.jpg

 

20180519_142747.jpg

 

20180519_143515.jpg

 

20180519_170505.jpg

 

20180520_175316.jpg

 

20180520_201631.jpg

 

20180522_201650.jpg

 

20180522_202217.jpg

 

20180522_212601.jpg

 

20180524_051916.jpg

 

20180525_145539.jpg

 

20180525_150601.jpg

 

IMG-1a3a01a126db6b9acdcfc962cdc69ba2-_V.

 

IMG-23fe8934439a95e03c86cc6ded638484-_V.

 

IMG-60f157737d16550b6bfcaa2e996283b0-_V.

 

IMG-9b90c5c5b26719104fac246220f3cb3b-_V.

 

IMG-aa259b40ec6a5fce5d28803b72d009f0-_V.
 

Promenio član Mikulanac
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

pozdrav BGD ekipi sa kojom bi mogao voziti svaki dan i svugdje, što se roštilja tice skoro pa da je bio Leskovacki.

slike perfektne a vidim zaposjeli ste i salon na trajektu nakon spavanja na palubi. na sljedecem tarjektu vi upravljate kormilom.

pozdrav i prijateljima Gaji Sevojnu i nick -miku i cjeloj njihovoj ekipi s Milanom na celu.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Skoro da je tako i bilo. Na trajektu Jadrolinije iz Ankone za Split smo zauzeli jedno 200m2 . Imali smo salon, trpezariju, spavace sobe itd... Full konfor. Naravno sve je to van sezone, od juna pocinju velike guzve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

nešto ne štima, ne mogu slike stavljati na forum?????

uredništvo šta se dešava. prije sam mogao a sada na isti nacin ne ide.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

evo da se i ja potrudim i od svih tih, zbrda i zdola, nabacanih slika pokušam napraviti putopis približno u prosjeku dosadašnjih putopisa ostalih clanova zajednice.

e-mayl ( nadalje Zoki ) i ja planirali smo u 2017. nekakav put van naše zemlje samo bilo je nekoliko ideja gdje. tako se kroz ideje i planiranja provlacila Rumunjska po drugi put ali malo detaljnije pa isto tako i Grcka ali i daleki Portugal koji nam je bio i favorit. 

nije trebalo dugo i odluka je donešena, idemo na Sardiniju ali i Korziku jer to nam je izgledalo kao otici      tprilike u isto vrjeme otvorila se tema AVANTURA 2018 i naravno zagolicala nam je maštu i kao odabrana destinacija i kao ekipa koja je stalna u dosadašnjim avanturama sa kojima smo se vec i vozili kao npr Gajo Sevojno, Nick Mik, Milan .....

kalkuliranjem dana i novaca da se odvozi Portugal a i ne imanjem toliko dana ( 12 - 15 ) na raspolaganju sve više smo bili okupirani mislima o Sardiniji i Korzici. 

nije nam dugo trebalo i odluka je donešena, Sardinija sa Korzikom.

kako Zoki i ja ne planiramo duže od pola sata za negdje otici ( u tom roku smo isplanirali i Potugal ) bilo nam je važno samo uhvatiti trajekt i to je prvo što smo u januaru ili februaru napravili. 

naravno nismo se culi ni vidjeli skoro pa do polaska.

mom susjedu, KTMko na BJB, Enerleo imenom, pohvali sam se odlukom da odemo na Sardiniju i Korziku i naravno virus je prešao i na njega te je on bio treci clan naše grupe.

kupilo se nešto opreme, ja konkretno bocne givi meke bocne bisage i kako bi vi rekli nabuđio sam neke nosace za iste, dovario i sam još dva puta i montirao na motor.

ovako je to izgledalo.

P1030854.jpg

P1030855.jpg

cak nije ni loše s obzirom na investiciju.

dan polaska. 18.05.2018. plan je bio skupiti se pred mojom kucicom  i spiciti do iza Venecije i naci se sa BGD ekipom negdje iza Venecije o cemu cu nešto kasnije.

P1030856.jpg

P1030857.jpg

P1030858.jpg

P1030859.jpg

P1030860.jpg

i kao što se na zadnjoj slici da naslutiti krenuli smo na put do Livorna tj. mjesta za ukrcaj na trajekt za Sardiniju ili luku Olbia.

da pojasnim ono što je jasno

Zoran_______________ BMW gs ADV

Enerleo_____________KTK 1290 SD

Mile_________________Yamaha FZ1S

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

za taj dan planiran je dolazak u Livorno i to je bilo nešto manje od 700 km. puta

za sat vremena došli smo do Trsta lokalnim Istarskim cestama i za sljedecih dva sata smo autoputem Trst-Venecia bili u Venecii što je otprilike samo malo duži put nego li Pula Trst a kao autoputevi su brzi i sl. nakon Venecie radili su BMW navigacije i Igo navigation aplikacie pa smo našli našu BGD ekipu.

P1030861.jpg

P1030862.jpg

P1030863.jpg

kako i zašto su oni bili tamo i baš tada?

jednostavno, manje više redovno se cujemo i Zoki i ja sa njima, to su naši prijatelji, drugovi. dosta puta smo se i sa njima vozili a i posjetili smo jedni druge više puta i tu i tamo a i meni su napravili što bi malo tko ali o tome drugom zgodom.

Miki_______________BMW gs ADV

Mikulanac________BMW gs ADV

Daki______________Honda PAN-AM

Gubi_____________BMW 1100 S

Peca_____________BMW 1150 RT

zbog obaveza, neki sa BJB znaju kakvih a neki ce tek saznati, falio je Loshmi Capo ili GM Moto. do zadnjih dana se dinstao ici ili ne ici, i nebi voli biti mu u koži u to vrjeme ali razum je pobjedio želju što mi je još draže pogotovo što ce prilika biti još.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja