Jump to content

Moto Zajednica

5. Moto GP, Le man, Francuska 2018

Recommended Posts

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 36 minuta, DonToni je napisao:

Hmmm, ok svi smo videli da je drljao laktom po podlozi... ali da ga podigne laktom :neznam::zbunjen:

Nije samo lakat, kada prednji tocak izgubi prijanjanje inercija je i dalje jaka, gravitacija vuce dole, inercija pravo, ziroskopski efekat radilice nastoji da balansira... Malo gurne kolenom, malo laktom, ispravi guvernal i fizika odradi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Videli smo razne kako pokušavaju da spreče pad laktom i kolenom. Nije valjda Marquez bogom dan da jedini uspeva. Do sad bi valjda još nekom uspelo da navežba trik. Makar ovi redovni padavičari kao CRU i sl. imaji dosta prilika da emuliraju Marquezov rezultat. 

Možda im krene za rukom kad i motor nauči trikove. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Aha, znaci motocikl od Markeza ide sam, kao ovaj sa video snimka, unapred je programiran na idealne putanje, zato je najbrzi.

Pa da, on u stvari pokusava da padne tokom treninga i trke ali motor se bori protiv toga. Cool :D eh ti japanci. A ja kreten izdao Hondu posle 15 godina i kupio BMW.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Tarabici su  to davno predvideli!

Cito sam ja to negde, pomenuli su i male zute ljude i sve su predvideli.

Zvao sam i Milana Tarota, nisam zalio para, i on mi je to potvrdio,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC
On 20.5.2018. at 22:02, Nikola Honda 954 je napisao:

Zato sto je ciganin, zinulo mu dupe za pare,samo pare daj pare , nema kuceta ni maceta ali daj pare, da proda majcu, da proda kacket, samo pare.....  jedini sportista na svetu za koga nema kraja, nema kraja karijere.Vozi ciganine jos 50 godina.....

Сличан коментар би мој комшија Миле рекао о тркама формуле 1 иако ни једну одгледао није.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

“Marc is a freak!” says fellow Honda rider Cal Crutchlow, who isn’t the only rival who holds the reigning MotoGP king in awe. “He saves a bike at 60 degrees of lean 15 times a weekend. That doesn’t happen with anyone else.”

 

The 25-year-old isn’t the first bike racer to rule the world by controlling front-end slides, which is probably a hundred times more difficult than controlling a rear-end slide. The man who first brought this dazzling skill to the sport was ‘Fast’ Freddie Spencer, winner of the 1983 and 1985 500cc world championships.

 

“Marc is a freak!”by Mat Oxley on 22nd May 2018

https://www.motorsportmagazine.com/opinion/motogp/marc-freak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ja sam prvi put vidio to spašavanje laktom i koljenom, kada je čika Edwards na treningu to odradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja se sećam jedne mislim 97.. P. Island, Doohan u desnoj krivini izgubio prednji kraj i jedno 20 metara suljao i pokušavao da ga podigne, sećam se kolko je dimilo, što od prednje gume što od odeće... i đoka!

Pa sad mi recite da Doohan nije umeo a Marquez po 5-6 puta za vikend i bar jednom na trci podigne laktom bez ikakve asistenicije. Ajte molim vas, nismo deca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
42 minutes ago, MOTOM said:

“Marc is a freak!” says fellow Honda rider Cal Crutchlow, who isn’t the only rival who holds the reigning MotoGP king in awe. “He saves a bike at 60 degrees of lean 15 times a weekend. That doesn’t happen with anyone else.”

 

Ovo treba da se čita između redova. Dog wisteling, drugim rečima niko ne dobija ono što Marquez dobija al ne smem da kažem jer ću da završim sa šimikom u dupetu ko Max Biaggi kad je provalio da ga sabotiraju,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Volim da gledam trke, dobru borbu i kvalitetna preticanja, blago ali blago bih zeleo da se Lorenco snadje i probudi... Ne favorizujem nesto ekstremno nikoga, ne tetoviram brojeve vozaca na celo :D

Hondu volim, Jorgeovu preciznost cenim, Markezovoj brzini se divim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Realno...sad kad je provaljen sa tim asistentom srabilnosti, bolje da pobegne u penziju. Hebes vozaca  kada ne ume sam da vozi....da su mogli verovatno bi mu i pomocne tockove okacili. Ovo vise stvarno nema smisla.

I Honda me je razocarala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
On 21.5.2018. at 11:50, Momentum je napisao:

Pazi, ja razumem da se neko ponasa kao da ima 15 godina, to je ok, ali nemoj se seljaciti i praviti budalu od sebe...

Pa forum sluzi da bi glupi bili pametni, dundjeri bili strucnjaci , kao vozaci bili vrhunski vozaci i slicno...... evo meni zanimljivo da budem seljak i da pravim budalu od sebe 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Pa forum sluzi da bi glupi bili pametni, dundjeri bili strucnjaci , kao vozaci bili vrhunski vozaci i slicno...... evo meni zanimljivo da budem seljak i da pravim budalu od sebe 
Nisi ti seljak, to je nedostizno za tebe, a uglavnom oni kao ti, sto su za tastaturom najkurcevitiji, u realnom zivotu budu najvece sisice, pa im forum dodje kao izduvni ventil, da nadomeste svoje licne frustracije iz privatnog zivota. Tako da nastavi da se praznis...
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

On je klasičan internet trol. Ništa više. Prvo pravilo za internet trolove je da ga ne hranite. Ne dajteu povoda za razgovor. Jednostavno ga ignorišite. Provocira na najnižem mogućem nivou ličnosti, na emotivnom i to tako da svako poželi da mu kaže nešto ili čak da se potuče s njim. Nema razgovora sa njim oko činjenica i bilo kakvih informacija zasnovanih na znanju i razumevanju materije. Cilj je provokacija. Dakle, samo bez obraćanja pažnje i lagano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

@brdy Ne mora da znači, bio ovde jedan, banovali ga trajno, ubija golim rukama. Nekima je zaličio na keyboard warriora a on krenuo da se raspituje o adresama... Ne kažem da je Nidža opasan po život ali ne bih se kladio da je baš ovaj iz tvog opisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5237 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Meni liči na nekoga ko prezire forum jer se nekad ranije nije snašao pa sad preko mm dokazuje kako on zna a forumaši budale. :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja