Jump to content

Moto Zajednica

50 ГОДИНА НА ДВА ТОЧКА

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Прошли смо поред Ротердама, немој да се љутиш


Živim inače pored Roterdama. Da sam znao tj da ste mi pomenuli rado bih vas ugostio.
Neki drugi put, nikad nije kasno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
11 hours ago, Savan said:

 



Neki drugi put, nikad nije kasno.


Биће прилике :aha:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
15 hours ago, Gastrorider said:

dobri ljudi uvjek dobrodosli, a niksicka pivara nikad bolja :)

То важи и за тебе, нама Зајечарска пивара никад боља (Никшићко код нас пуне у Апатину)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
On 2.7.2018. at 10:00, Komsa je napisao:

Вратили смо се.

Видим да је Пиотр (Гриба) написао пар реченица о боравку у Гдињи (Gdynia), на свом језику па ко разуме разуме, ја да.

Мало док се среде утисци и слике па ће бити и лаганог текста.

Претходно морам да средим подрум и помоћне просторије од поплавице.

Dobrodosli majstori!

Tako se to radi!

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Sve cestitke cestitke za poduhvat uspesno priveden kraju, a posebno za ovako divnu autobiografsku motorasku pricu koja svakog od nas ostavlja bez daha. Jos jednom sve cestitke i veliki pozdrav mojim dragim prijateljima Gorici i Komsi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Drag files here to attach, or choose files...
Max total size 0.09MB

 

Хвала Мико, и ти си допринео безбедном путешествију.

Само да се промени ово црвено па крећемо праву причу о путовању. Оно са пивом је била мала шала, мада смо озбиљно тестирали свуда:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Размишљао сам извесно време шта би требало написати. Идеје су се кретале од тога да не пишем ништа и да само уз понеки коментар пустим слике, до тога да у ситна цревца разглабам. Ни сада нисам сигуран да ли сам добро изабрао.

            Пре путовања екипа мојих другара се организовала да ми пожели сретан пут и то ме је мало разнежило, па смо морали да пивом регулишемо ниво емоција. То пиво ме је после пратило све време путовања. Некако сам осећао обавезу да свуда оверим (макар) по једно пиво, чисто ради урока и добре среће.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Ово је начин да се мало допунимо. Слике сам углавном радила Ја а помагала сам и око текста. У ствари, једва сам га наговорила да нешто напише пошто је још увек под утиском, а више у води до чукљева у подруму и "собици".

IMG_0005.jpg

Етапе смо распоредили тако да се полако навикавамо на километражу и успутне прилике,саобраћај, обиласке и слично а да имамо и мало времена да се регенеришемо за следећи корак. Имали смо и дневне планове путовања којих смо се мање-више придржавали.

            Елем, 08.06. између 13-14h кретосмо ка северу уз краће задржавање у банци у БГ (знате оне тривијалне ствари око девизног рачуна и картица), где нас је сачекао Омар и мало се возао са нама и уз поздравно љуљушкање мотора у знак поздрава код "Змаја" одосмо ка Новом Саду и првом одморишту. Уз пут смо  као прави бунтовници и "револуционари" узели учешће у блокади саобраћаја код Оџака и одмах после тога, на путу ка Сомбору сместили се у удобну кућицу преморени од "дуга пута" и врућине. Ту смо имали занимљиву опкладу, Горица је испред дворишта брала укусне трешње за које сам ја тврдио да су вишње. На крају је изгубила опкладу и морала да еротски апстинира извесно време.

            Све је текло лепо, рекло би се по плану да није кренула озбиљнија кишица. То се наставило и ујутру, али нас није поколебало па смо после кафице одшнирали скафандере за кишу и храбро јурнули у водурину ка Бачком Брегу. Знао сам да ће прво питање бити "Имате ли ракију и цигаре?", али је ефекат промрзлог и покислог мученика, уз одсечну тврдњу да ми то (сем 6 лит.) немамо јер идемо да обиђемо прелепу Хунгарију, учинио своје и тако уђосмо у Јевропу.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Одмах су почеле и прве мукице са ТомTомом, лудео је на сваком кружном току,сто пута сам га рестартовао тако да смо уз моје додатно познавање друмова коначно стигли до Алсорса. Језеро Балатон свима познато, нама се време избистрило а Опен ХД ФЕСТ - због кога смо и кренули на ову страну нас је чекао. Провели смо неко време чисто из радозналости, уз претходну намеру да скупаримо ако нам се баш баш свиди, али сем лепих и великих стејџева нисмо нешто били толико фасцинирани да би остали. Некако нам се чинило исто као код нас само поприлично веће,намуњено и без праве душе .Ни звучна имена светске музичке сцене нису нас задржала јер некако нисмо били у том расположењу.

IMG_0007.jpg

 

IMG_0014.jpg

IMG_0022.jpg

IMG_0025.jpg

IMG_0027.jpg

IMG_0037.jpg

IMG_0042.jpg

IMG_0045.jpg

IMG_0047.jpg

IMG_0049.jpg

IMG_0060.jpg

IMG_0062.jpg

IMG_0073.jpg

IMG_0076.jpg

IMG_0077.jpg

IMG_0079.jpg

IMG_0081.jpg

IMG_0082.jpg

IMG_0091.jpg

IMG_0093.jpg

IMG_0095.jpg

IMG_0097.jpg

20180608_170046.jpgСАМО БЛОКАДА

20180608_173602.jpgОЏАЦИ И БЛОКАДА

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

;)Морам претходно да нагласим да Мађари једноставно НЕЋЕ да говоре други језик (Енглески нпр. па је комуникација прилично тешка, сем часних старијих изузетака), иначе се уредно јављају на путу.

Истог поподнева смо кренули даље предивним путем ка Ђеру,кроз долине и шумарке, да би у једном моменту скренули ка Комарому и Комарном у Словачкој. Вече је већ било поодмакло па смо потржили смештај али безуспешно. Тада се ниоткуда појави Роберт (негде смо затурили његову слику, али објављујемо чим дође), који иначе скоро сваке године долази у Гучу, јер је претходно снимио нашу таблицу и спроведе нас до веома пријатног и удобног мотела у Врбову.

            Удобност кревета је учинила да смо орни и весели уграбили јутро да кренемо даље. Дани увозавања су прошли и сада је ваљало повећавати километражу и убрзати обиласке. ТомТом је наставио да лудује па смо отишли на неки други пут ка Татрама него што је било планирано. Свеједно нам се свидео и испоставило се као добра варијанта јер није било претераног саобраћаја а валовитос пејсажа је отварала стално нове слике. Тако стигосмо до места Врабле и првог освежења. Ја баш нисам нешто љубитељ сладоледа али сам радо пристао да балансеро проба "Јадранску мрзлину". Када нас је чуо да се договарамо око избора, предусретљиви власник је одмах истрчао да нам помогне, замислите човека - Македонац. Одмах се ту успоставила веза са рођеним братом који држи посластичарницу "Шехерезада" у Новом Саду и ми му обећасмо посету. Мало затим нам се придружише и Италијани из Трста па је угођај био потпун.

            Топлота је полако освајала и ми похитасмо даље према Зволену. Стварно је било задовољство путовати кроз ове пределе који су пружали такве слике да је просто немогуће не уживати и истоврремено жалећи што ни један ф.апарат не може то да у целости забележи већ се мора задржати у глави и урезати у сећање. Зволен смо обишли лагано без задржавања, и наравно дегустирали локално пиво.

            # Морам одмах да вас подсетим, пошто ће сигурно бити оних који ће рећи да је требало свратити овде или онде, задржати се ту и ту , да смо на почетку написали да нам и није намера да се свуда задржимо, све видимо и сваког обиђемо, не зато што не желимо него што реално за то немамо довољно времена, имали смо своје тачке.

 

            Пут нас је даље вукао ка Ниским Татрама и крајолицима као нацртаним. Киша нас је хватала два пута, а ми смо храбро гурали даље и нисмо дали да нам ишта поквари задовољство. У та два наврата на стајалиштима где смо се облачили упознали смо неке Краковљане а на другом Шкотланђанина. Стаде човек и улете у заклон, мирише на алкохол а тврди да пије само кад стане, па му понудих моју ракиицу да се мало подгрејемо. Оде човек даље у пљусак а ми сачекасмо да мало утихне па се стидљиво извукосмо у већ слабашну кишицу и настависмо кроз блато и "блато" које је бујица изнела на пут. Испоставило се да је кишурина пала само ту око нас и створила бујице, а даље се отварала ведрина и крајолици све до Катовица где смо провели ноћ. На крају нам је ноћна чуварка понудила своју залиху пива за лаку ноћ, иако је то требало да јој прекрати ноћно дежурство , а нисмо ни ми остали дужни.

IMG_0107.jpg

IMG_0114.jpg

IMG_0120.jpg

IMG_0122.jpg

IMG_0139.jpg

IMG_0140.jpg

IMG_0143.jpg

IMG_0147.jpg

IMG_0149.jpg

IMG_0153.jpg

IMG_0154.jpg

IMG_0156.jpg

IMG_0162.jpg

IMG_0163.jpg

IMG_0166.jpg

Није оно што мислите, већ ово доле-шумске јагоде за "Меду"

IMG_0174.jpg

IMG_0178.jpg

IMG_0180.jpg

IMG_0181.jpg

IMG_0184.jpg

IMG_0196.jpg

IMG_0201.jpg

IMG_0207.jpg

IMG_0208.jpg

IMG_0216.jpg

IMG_0220.jpg

IMG_0221.jpg

IMG_0224.jpg

IMG_0225.jpg

IMG_0227.jpg

IMG_0230.jpg

IMG_0232.jpg

IMG_0233.jpg

IMG_0236.jpg

IMG_0237.jpg

IMG_0240.jpg

IMG_0244.jpg

IMG_0246.jpg

IMG_0248.jpg

IMG_0249.jpg

IMG_0252.jpg

IMG_0254.jpg

IMG_0255.jpg

IMG_0259.jpg

IMG_0267.jpg

IMG_0269.jpg

IMG_0271.jpg

IMG_0273.jpg

IMG_0275.jpg

IMG_0276.jpg

IMG_0278.jpg

IMG_0279.jpg

IMG_0285.jpg

IMG_0287.jpg

IMG_0291.jpg

IMG_0293.jpg

IMG_0298.jpg

IMG_0299.jpg

IMG_0300.jpg

IMG_0304.jpg

IMG_0306.jpg

IMG_0312.jpg

IMG_0313.jpg

IMG_0316.jpg

IMG_0168.jpgПобегла ми слика пре шумских јагода

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Negde sam jednom napisao da su krajolici i pejzaži pored izabranog puta privilegija putnika. A najlepši su s motora. Vi ste uživali, a mi možemo da naslutimo.
Kad pročitam putopise koji me oduševe, osim pohvala za učesnike, obično imam i molbu: ako možete postavite rutu sa google maps?
Pozdrav i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Нешто овако, мада не волим да постављам јер машта читалаца мора да ради, са малим одступањима продужили смо до Катовица

image.png

image.png

image.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Део текста о боравку у Пољској вам је пренео мој брат Гриба (Piotr Grzybowski).

            Да додам само да је пут од Катовица до Gdynia-e био праћен снажним ветром и солидним временом, зачудо без кише. Километрима су се протезали валовити равничарски предели, ту и тамо прожети шумарцима и густим шумама, па смо решили да не дангубимо кроз монотону равницу где је све исто и свирнули на аутопут. Пољаци возе као лудаци, никаква ограничења брзине нису важила па смо се и ми мало уклапали да би уграбили што више времена за обилазак. Приметно је и да се мотористи не јављају једни другима, са часним изузетцима. Мислим да се и међусобно слабо друже, сем када направе групу из различитих крајева Пољске па негде путују или се наменски окупе (по моторима, категоријама,мануалима можда роштиљу).

WARNING!!! VODITE RAČUNA NA "AUTOPUTU" OD JUGA KA SEVERU - KROZ NASELJA IMA SEMAFORA PA OPUŠTANJE MOŽE SKUPO DA KOŠTA (INAČE SE NE NAPLAĆUJE SVE DO 100km PRE GDANJSKA 5-6€).

            Гриба нас је сачекао на једној пумпи и спровео кроз замршени систем искључења и одвајања ка центру града и његовом стану. Одмах је било уочљиво да је напредак присутан. Лепо уређен град, кажу по угледу на New York са управно постављеним квартовима и лепим и уређеним зградама. Наредних дана смо обишли све што је вредело, и то пешке, а мотор је био у гаражи. Гриба је направио нови држач за моја додатна лед светла, а све је одисало чистотом и уредношћу. Дакле, Пољаци су озбиљно узнапредовали, велики и уређени градови и јак и густ саобраћај.

            Посебно је приметна уређеност слободних и зелених површина, док су фасаде озбиљан уметнички пројекат. Две су нам посебно привукле пажњу. Једна се видела из нашег стана и дочарава пад НЛО-а у Балтик 60-тих година прошлог миленијума, а другу дешифрујте сами.

            И сад бих ја могао још да разглабам о Кашубијанима, борби Абрахама за припојење и независност... и вероватно добио кеца за промашену тему?!

            Мало ми је било чудно да нигде нема наших људи. Уз пут смо се обишли само са једним колима из Суботице чак нигде камиона, а у граду срели пар музичара са неког крузера.

            Били смо и на излету по околини, удахнули Балтик (не вотку),шетали по доковима и дрвеним променадама у мору, осетили плаже и уживали у кантри клубу. Задњег дана смо озбиљно икиснули јер смо пошли по лепом времену па нас је природа опоменула на непредвидивост. За јутро је морало све бити суво те су домаћини укључили грејање само у купатилу (и то може лети) и заиста је све било спремно.

            Испратили су нас донекле заобилазним путем идеалним за кривинарење ваљда да макар мало продужимо боравак, уз загрљај, обећање да се поново видимо-па ми смо браћа и тако треба- а они се вратише кући са сузама у очима да се спремају за пут у Румунију и Албанију (јавили су нам се из Неготина). Ја сам мало тврђи па ми ветар додирну очну јабучицу .

                 Само да знате, г-ђа Марта вози Трансалп 650 и на пут стално иду са два мотора!!!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Сада наравно преузимам ја.

Тешко је у мору слика одаврати баш оне које ће поткрепити причу а остале које су такође интегрални део догађаја елиминисати. Не смем ни да кажем колики је фонд.DSC00961.jpg.9e27839fbab5a2f0c1d9a9ce046c3d8f.jpgОва му је посебно драгаIMG_0197.jpg.15720a24e88b36958c24c773516ba789.jpg

DSC01150.jpg

IMG_0024.jpg

IMG_0031.jpg

IMG_0047.jpg

IMG_0049.jpg

IMG_0081.jpg

IMG_0088.jpg

IMG_0097.jpg

IMG_0107.jpg

IMG_0153.jpg

IMG_0167.jpg

IMG_0181.jpg

IMG_0188.jpg

IMG_0193.jpg

IMG_0194.jpg

IMG_0206.jpg

IMG_0215.jpg

IMG_0321.jpg

IMG_0328.jpg

IMG_0333.jpg

IMG_0343.jpg

IMG_0345.jpg

IMG_0346.jpg

IMG_0353.jpg

IMG_0363.jpg

IMG_0364.jpg

IMG_0370.jpg

IMG_0374.jpg

IMG_0376.jpg

IMG_0388.jpg

IMG_0394.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow
Pre 1 sat, Gora-munja je napisao:

Баки, пратимо и Ми Вас .

Ако се чјеш или видиш Са Нешом-поздрави га

Hvala, nadam se da uzivate kao i ja dok citam vas putopis koji je odlican pogotovo sto neke deo ice sam prosao, doduse kamionom ali se prisecam nekih slika. Kad sam video toranj iznad Nitre,Slovacka, osmeh i to veliki jer je Nitra moj grad :)

Pozdravicu Nesu samo mi recite kojeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

Svaka vam cast. 

Citam i nerviram se sto nisam poceo dosta ranije sa citanjem pa da vas nagovorim na pauzu negde uz obalu Belgije. Knokke-Heist ili Brugge su vam garant bili usput a tu sam mogao da pomognem sa nekim pivom ... :grr: 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero
14 hours ago, tep3a said:

Svaka vam cast. 

Citam i nerviram se sto nisam poceo dosta ranije sa citanjem pa da vas nagovorim na pauzu negde uz obalu Belgije. Knokke-Heist ili Brugge su vam garant bili usput a tu sam mogao da pomognem sa nekim pivom ... :grr: 

 

 

Mogao si... prošli smo tuda...pogotovu što smo iskusno zaboravili da unesemo mapu Belgije u navigaciju!!!;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja