Jump to content

Moto Zajednica

X-Lite X-603

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ima u Louis-u na sniženju ova kaciga, pa me interesuje (pošto je stariji model) da li vredi tih para?

Ili je bolje da u toj vrednosti potražim nešto drugo/novije...?!

 

Potražio sam u ranijim temama komentare ali sam samo naišao na komentar:

AndjeoPakla "Usput su mi dali da probam i X-lite X603, i stvarno je nebo zemlja razlika čim se uzme u ruku, a tek kad se stavi na glavu u odnosu na ove Nolane, dosta kvalitetnije deluje i čvršće, mnooogo je lakša, trokompozitna (fiberglas, kevlar, karbon).. Ali je i cena oko 35 hiljada, snizeno sa nekih 45000,..."(Napisano Jun 19, 2015)

 

 

X-Lite.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gledaj, sve sto ima 5 zvezdica na Sharp testu je preporuka br.1. Da li je stariji model ili noviji je manje bitno. Mozes da imas noviji model ali mozda ima 3 zvezdice, tako da to sto je nova sem dizajna, nema nikakvu prednost, a kaciga je ipak tu za zlu netrebalo. Kupujes je da je nosis i za ne daj boze taj jedan jedini put, kad treba da ti sacuva glavu. Tako da je preporuka uvek za Sharp 5 zvezdica, u odnosu na novu od 3. Generalno i Nolan i X-Lite imaju odlicnu unutrasnjost i vrlo su udobne kacige. Ja sam upravo uzeo za stazu X-Lite 802R na snizenju i deluje vrlo kvalitetno. Ta 603 ima tih 5 zvezdica, a isto i dobre recenzije. Na tebi je da vidis. Cena je svakako dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Imam X-lite 1003, ali sam probao kada sam kupovao i druge modele. Mislim i ovaj 603 jer sam išao redom i nisam preferirao niti jednu. X-lite je premium klasa Nolana, to se ne osjeti toliko kada se uzme u ruku, ali u vožnji se osjeti. Znači ipak je i stariji i noviji model u pravilu kvalitetan. O ovome imaš mnogo na netu samo proguglaj, da ne smaram bez potrebe.

 

Moja preporuka je da obavezno probaš X-Lite jer šta sam primjetio kod X-Lite je da su naprijed "zbijene" odnosno nema mnogo mjesta između brade i kacige. Ovo nisam primjetio na na HJC ni Schuberth koje sam imao, ustvari bilo je drugačije nekako više prostora. Znači oblik glave može bitno odigrati ulogu. Meni ovo ne smeta, ali recimo žena se žali da je X-Lite "guši" zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Upravo stigla kaciga... dosta sam se premišljao... išao da probam neke po gradu (svideo mi se Shark Ridill sa plavom grafikom https://yamaha-barel.com/shark-ridill-black-1867 ) i prelomio...

Najmanje mi se sviđa ovako mat crna, ali cena i kvalitet mi je prevagnulo na odnos grafike i integrisanog vizira za sunce.

 

Slike:

 

IMG_1-1.jpg

IMG_2-2.jpg

IMG_3-3.jpg

IMG_4-4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Cbr1000rr

Ja sam kupio  x-lite x802rr ultra carbon GP ta 650e osim sto je nenormalno laka nema nista drugo sto bi me odusevilo a uz to je i nenormalno bucna, mislim da su ti druge marke kao shark i schubert mnogo bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hoće da ti skrenu pažnju da su kupio premijum kacigu iz klase koja ti ne odgovara. Za tišinu se kupuju kacige za touring a ne race.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Upravo to sto su ti rekli, ne jednom se srecem sa ljudima koji kupe kacigu zato sto je skupa a ne razmisljaju o nameni kacige. 

To sto je kaciga skupa ne znaci da je tiha, kod trkackih kaciga buka je nevazan elemenat,  potencijalo turing kaciga ce biti mnogo tisa a spoljna obloga nece biti trokompozitna ili karbonska vec obicni polikarbonat. 

Buka unutar kacige je zbir mnogih elemenata. 

Zato kupovina kacige nije ni malo prosta stvar i pitanje je mnogih kompromisa. 

 

8 hours ago, alex007 said:

@grofMani se glupih komentara..ne pogorsavaj sebi stanje jos vise

 No ovo : "Mani se glupih komentara ... ne pogorsavaj sebi stanje jos vise" ne razumem i voleo bih da mi objasnis ... mozes i na PP.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Cbr1000rr

Ja trke i vozim zato sam je i kupio najvise a mislio sam da ce za tolike pare biti malo tisa, tampone za usi koristim uvek tako da mi buka i nije neki problem. Nisu sve race kacige bucne npr Shark nije.

 

Sad onaj drugi deo kad si napisao "dvlns...dzaba se trudis..." pa si u nastavku verovatno mislio "dzaba se trudis..glupi nikako da shvate" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Vidis, ja verujem da je i SHOEI xspirit3  ili neki ARAI tisi.... a opet nisam probao pa ne tvrdim 100% znam da se drugar zali bas na tu shark da mu je losa i da sva skripi... a nije bila jeftina... 

S druge strane razumem delimicno razocarenje gde za svoj (ne mali) novac ne dobijes proizvod kakav si mislio da ces dobiti... zato u normalim uslovima postoje test kacige pa nema razocarenja....

 

Pogresno si mi ugurao reci u usta.. ja se tako ne izrazavam ... nisam tako vaspitan.  I o kakvom stanju pises ? Ne razumem nadmeni stav? Cemu to? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Drugar se zali na Scorpion a ne na Shark. 

 

Probao sam sve premium race kacige i posedujem X-spirit 3 i RPHA10+ i obe su "bucne".

 

Shark ima izuzetno uzak otvor za glavu tako da je moguce da malo manje vazduha cujes. Meni je izazivao "klaustrofobiju" prilikom skidanja sa glave i odustao sam odmah od njega. Mislim na onaj model sto Lorenzo tera u GP zaboravio sam kako se zove.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Nisam imao priliku ranije da vozim sa "R" kacigom... Znao sam dok sam je merkao da je, recimo, "race" kaciga i zbog načina kopčanja i zbog toga što nema integrisane sunčane naočare (što obično sad imaju "touring" modeli), mada po ceni se da zaključiti da nije premijum model.

Odlučio sam da uzmem baš nju jer mi je odnos kvaliteta (materijal izrade i ocene sa testa) i cene odgovarao.

Nisam je još probao u vožnji, i dalje koristim moju staru (pr)overenu Nitro-vku.

 

Jedino što sam do sada uočio, kad sam je probao, je to da je dosta plića što mi takođe govori da je R model...

Verijem da će joj bar ventilacija dobro raditi, jer na Nitru kako god da namestim otvore ništa se ne menja :neznam: <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ne nuzno jer su kanali za ventilaciju na race kacigama napravljeni za polozaj kada lezis na rezeroaru odnosno sto bi rekli vice sampioni u fudbalu tada su kanali najucinkovitiji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja