Jump to content

Moto Zajednica

X-Lite X-603

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 132 postova
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ima u Louis-u na sniženju ova kaciga, pa me interesuje (pošto je stariji model) da li vredi tih para?

Ili je bolje da u toj vrednosti potražim nešto drugo/novije...?!

Potražio sam u ranijim temama komentare ali sam samo naišao na komentar:

AndjeoPakla "Usput su mi dali da probam i X-lite X603, i stvarno je nebo zemlja razlika čim se uzme u ruku, a tek kad se stavi na glavu u odnosu na ove Nolane, dosta kvalitetnije deluje i čvršće, mnooogo je lakša, trokompozitna (fiberglas, kevlar, karbon).. Ali je i cena oko 35 hiljada, snizeno sa nekih 45000,..."(Napisano Jun 19, 2015)

X-Lite.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• votevr, 589 postova
  • Motocikl: Aprilia Tuono V4 APRC, Suzuki DR 650 SE i pola Honde CBR 1000 RR

Gledaj, sve sto ima 5 zvezdica na Sharp testu je preporuka br.1. Da li je stariji model ili noviji je manje bitno. Mozes da imas noviji model ali mozda ima 3 zvezdice, tako da to sto je nova sem dizajna, nema nikakvu prednost, a kaciga je ipak tu za zlu netrebalo. Kupujes je da je nosis i za ne daj boze taj jedan jedini put, kad treba da ti sacuva glavu. Tako da je preporuka uvek za Sharp 5 zvezdica, u odnosu na novu od 3. Generalno i Nolan i X-Lite imaju odlicnu unutrasnjost i vrlo su udobne kacige. Ja sam upravo uzeo za stazu X-Lite 802R na snizenju i deluje vrlo kvalitetno. Ta 603 ima tih 5 zvezdica, a isto i dobre recenzije. Na tebi je da vidis. Cena je svakako dobra.

• Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Honda Varadero 1000, Vespa PX 200

Imam X-lite 1003, ali sam probao kada sam kupovao i druge modele. Mislim i ovaj 603 jer sam išao redom i nisam preferirao niti jednu. X-lite je premium klasa Nolana, to se ne osjeti toliko kada se uzme u ruku, ali u vožnji se osjeti. Znači ipak je i stariji i noviji model u pravilu kvalitetan. O ovome imaš mnogo na netu samo proguglaj, da ne smaram bez potrebe.

Moja preporuka je da obavezno probaš X-Lite jer šta sam primjetio kod X-Lite je da su naprijed "zbijene" odnosno nema mnogo mjesta između brade i kacige. Ovo nisam primjetio na na HJC ni Schuberth koje sam imao, ustvari bilo je drugačije nekako više prostora. Znači oblik glave može bitno odigrati ulogu. Meni ovo ne smeta, ali recimo žena se žali da je X-Lite "guši" zbog toga.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.