Jump to content

Moto Zajednica

Predlog, možda

Recommended Posts

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Pozdrav,

Htedoh da predložim ideju, koja se već koristi na drugim stazama a može i kod nas ukoliko se usaglasite/usaglasimo.

 

Pošto je Uprava htela da organizuje Open moto trku u Septembru pa se to izjalovilo … malo sam se bavio, slučajno, drugim stazama u okruženju koje u vreme pauze tzv. Free practice organizuju trke spore i brze grupe. (rooky cup i gp grad). 6 krugova po kategoriji u trajanju od po 20 min. što bi se uklopilo u naše pauze od 13,00 do 13,40h. Možda bi nam bilo interesantno da probamo jedan TD da vidimo kako će ići. Znam da se u to vreme od 13,00 do 13,30 vozi Intro grupa i da bi oni koji tad voze bili možda oštećeni ali možda da probate jedan TD ...

Pretpostavljam da ste razmišljali o ovome, i da imate i za i protiv.

Pozdrav. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Razmišljamo intenzivno o ideji amaterskog trkanja. Fun varijanta, ništa heavy.

 

Shvatili smo šta ljudi ne žele, imamo ideju šta bi možda moglo da se proba. Hoćemo da ponudimo timski koncept, mekano trkanje, ljudi većinom ne žele veliki rizik i to je jasno. Upravo počinjemo da pričamo sa savetom vozača oko koncepta i SVAKAKO hoćemo da krenemo ove godine. Sa svoje strane verujemo da znamo šta i kako i brzo ćemo izaći javno sa tim.

 

No, i tvoja ideja je dobra. Zašto da ne, ako ljudi misle da je zanimljivo, probaćemo.. Intro grupa će preskočiti neki TD.

 

Dobitak od ove sezone, bez obzira na neuporedivo veći broj obaveza koji smo preuzeli u organizaciji uz veću cenu koju plaćamo, je da mnogo fleksibilnije možemo da zajedno probamo ovakve formate i da usvajamo dobre ideje.

 

Naravno, TD kao TD uvek će ostati kao format najinteresantniji za sve. Dobre stvari ne menjamo. :)

 

Hvala na sugestiji!

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
pre 8 minuta, severian je napisao:

 Hoćemo da ponudimo timski koncept, mekano trkanje, ljudi ne žele rizik velikom većinom i to je jasno.

Ova prica pije vodu samo na papiru, a u praksi ne. ;)   

Trka je trka, nema meka ili tvrda. A to koliko ce ko rizikovati, to je individualno. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja se slažem sa Kepinim stavom - suština učestvovanja u bilo kakvoj trci je pobeda. Mogu samo da zamislim kad kod pojedinaca proradi umišljeni "Rosi mod", inat i kurčevitost na šta će da liči "mekano trkanje" amatera :D:D:D Momentalno zamislim šijke na točkovima kao u Mad Max-u :D:D

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Poštujem svačiji stav. Pogotovo ako nije načelne prirode, imali smo ovakvu raspravu mnogo puta, mnogo drugačije stvari izgledaju kada se probaju.

 

Svakako da ne očekujemo, bar ne u velikoj meri, da za ovo bude zainteresovano previše ljudi koji nisu ni dolazili na TD. Zato ne bih da ulazimo sada u teoretisanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Pa koji moj si i javno spominjao celu pricu ako neces do kraja da ispricas. :) 

Zagolicao si me sa tom idejom mekane trke, pa sam malo nestrpljiv da cujem kako to izgleda. Predpostavljam da se tamo ozbiljna ekipa skuplja da bi bilo nesto nezrelo i bezveze, a ne mogu da zamislim tu mekanu trku a da ne bude bezveze? Sve mi nesto apsurdno. 

U ostalom, ako se vec nesto organizujete molim te salji utiske. Mozda mi se dopadne prica, pa da podnesem molbu da ucestvujem. Jos ako su mi mikro sanse da omlatim neku krivinu, dolazim 100 %. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Crna zastava za preticanje, ride through za najbrži krug, gubitak licence za pobedu! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Kepo, oko učešća... mislio sam, ko je bio do sada zna kako se vozi na td, nema tu mnogo razlike od trkanja (bar u dve grupe) i nije ništa strašno. 

 

Pusti semantiku, meko, tvrdo ili nešto treće, stvarno je neopisivo dosadno da se n-ti put ubeđujemo po forumu da li je staza, trka, vožnja notora, rizična ili ne... Već sedmu godinu organizujemo td i bilo bi to bar 10ti put... :)

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Trebate da organizujete za pocetak jednu trku sa ljudima iz crvene grupe, cisto da vidimo kako to izgleda … pa ako nam se svidi a svidice … onda i mi ostali da ucestvujemo ako bude mesta. Voleo bih da se u diskusiju ukljuce I oni koji to voze jako :D da daju svoj sud o svemu. Svi jurimo vreme, ali nekad i onog ispred sebe, nema mnogo razlike od trkanja. Ajde da probamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma nema nikakvih razloga da se ne započne s tim. Klupsko trkanje je kategorija za sebe. A kako je narastao TD izgleda da bi interesovanje bilo veliko. Ljudi većinom paze na druge jer se već i znaju, nema love i sponzorstva, sve je dosta opušteno. Uvek bude neki manijak ali se s time da nositi. 

A da je rizicno to valjda svi znamo. 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja