Jump to content

Moto Zajednica

Super SOCO TC

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Hvala @Zuba87 ,

vidim da si ti poprilično razočaran - verujem ti, čitao sam sliče utiske po netu... ali ako bude prilike probaću i ja, to je ipak najbolja varijanta :-)

 

Mene je za početak najviše razočarala "podrška", nisam našao sagovornika (kod predstavnika) sa kojim možeš ozbiljnije popričati,

kao da ni oni ne znaju šta tačno prodaju...niti se nešto posebno bave time...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Твој те инсект никад не лаже :)

 

Правили су велику промоцију, најављивали свашта нешто, плаћали рекламе око месец дана по друштвеним мрежама и на крају је то било заузеће десетак паркинг места, траком ограђено, једна тенда, чисто да не буде да су све време под сунцем, један или два мања рекламна паноа, 3 моторчића и троје људи у тиму који су потпуно необавештени. Позвани данас за сутра и без неких папира из којих би могли да прочитају нешто о тим моторима. Врте 4 информације које пишу и на паноу и то је то. Девојка рече да  се подсећа податка који је добила када је радила претходну њихову промоцију, месец дана пре. 

 

То је неозбиљно и очигледно је да немају намеру да се удубљују у тај посао. 

 

Рецимо, нису имали тачну информацију за гаранције, двоје људи нам је дало различите. 

Када питаш за нешто више или да ти појасне нешто, одговор буде: "Јао, не знам ја то, можете видети на сајту.", што опет буди сумњу у озбиљност фирме која их заступа. 

 

Нисам то хтео да помињем до сада, јер је неважно наспрам разочаравајућег производа који нуде, те се нико неће одлучити за њега, након што га проба. 

 

Да може да иде тих 65-75 на сат и да му је аутономија 100 км, био би исплатив и поред незаинтересованог увозника. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Pritom su mu spustili cenu, Do skoro je kostao malo vise od 3.000e, sad je, mislim oko 2.500. Na kineskim sajtovima ima dosta slicnih motora u ponudi, cena im je oko 700-800 dolara. Za te pare bi mozda i vredeo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@Zuba87 slazem se u potpunosti stobom, ta firma se bavi skroz drugim stvarima, pokusavaju da se prosire ali na los nacin i los proizvod, da ne ulazim u detalje.

 

Zato sam i spomenuo cenu, da je jedno 1000evra jeftiniji, pa da se covek dvoumi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Ja sam se zainteresovao na osnovu iskustava ljudi koji to voze godinu ili dve dana (ali ne u našoj zemlji), pošto su kod nas ljudi u stanju da pametuju bez obzira koje iskustvo imaju sa istim i da iznose zaljkučak spram nekih svojih potreba - koje se razlikuju od čoveka do čoveka... da ne spominjem ukuse... ;)

 

Ovo je više gedžet neko motor pa ga prodaju firme koje se bave računarima... 

 

Al pošto smo zaključili koliko su neozbiljni - pada u vodu bilo kakvo razmatranje.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Биће кроз коју годину то све боље, направиће озбиљнију ствар за ове паре, па ће имати смисла. У целом свету је у повоју та врста возила, тако да ће бити напретка, сигурно. 

 

Само тренутно, за мале паре, не може да се нађе нешто вредно пажње. 

Јер скупо, а добро, и сада имамо. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја би вам предложио уградњу електро делова на обичан бицикл.

Ем јефтиније, ем поузданије, ем здравије!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
40 minutes ago, bracabgd said:

Ја би вам предложио уградњу електро делова на обичан бицикл.

Ем јефтиније, ем поузданије, ем здравије

Jesi li ugradio? 

Imas li preporuku za nekoga koji ugradjuje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ima na Zvezdari servis, vidim na kp u komentarima da ih dosta fale. Rade prepravku bajseva na elektro pogon. I bas hteo da kazem o ugradnji na bajs jer je znatno jeftinije od kupovine elektroskutera a dobija se isto, mozda i bolje jer ti pedale uvek ostaju kao nezavisan pogon kojim ces da dovrsis voznju ako se baterije isprazne. Setovi idu od 300e pa navise. Za 700-800 e moze da se dobije ekstra oprema sa dobrom autonomijom i brzinom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Vozio sam TC i ovaj CUx skuter po nekoliko dana.  TC mi se dopao. Nema govora o slabom potezanju, iz mesta vuče bar kao solidan 250cc. Svakako mnogo bolje od moje sadašnje 125-ice. Naravno, to je sa isključenom blokadom i "menjačem" u 3 stepenu, kad su performanse na max, a autonomija, shodno tome, na min. Bez problema sam stizao do posla i nazad i usput malo vozikanja po gradu i to po 2 dana bez punjenja baterije, što bi u km bilo oko 50-60 sa jednim punjenjem. Naravno, ne uvek sa gasom do daske.

Max brzina jeste oko 75 km/h, ali mu treba solidno parče ravnog puta da je dostigne, tako da je realnije očekivati oko 60 u gradskim uslovima. To je za Beograd presporo. I sad kad vozim 70 km/h, uglavnom me svi pretiču i to prilično nebezbedno, pa sam prinuđen da vozim i brže, da izbegnem gradsku ludnicu.

Za to vreme koliko sam ga vozikao, nisam primetio škripu kočnica i mogu da potvrdim da su sasvim solidne, barem kada je o performansama reč, o trajnosti već ne mogu da pričam. LED far je prilično korektan, položaj sedenja onako, nije loš za gradske uslove, a fuzastere je moguće podesiti po visini u par koraka. Do 190 cm visine kapiram da nikome neće biti mali. Problem je, naravno, previsoka cena. Ne znam koliko bi trajala baterija kada bi se punila svakih dan/dva, a kapacitet bi joj vremenom svakako opadao. Takođe, max brzina i performanse opadaju čim kapacitet baterije padne ispod 50-ak %. Nisam ga nikad spuštao ispod 20-ak%, bilo me je strah da ga ne guram do kuće, ali svakako se oseti razlika. Takođe, na uzbrdicama se oseti gubitak snage, naročito ako su strmije.

 

Što se CUx skutera tiče, simpatično povlači, ali nije ni blizu TC-a. Uzak je i može da se provuče kroz iglene uši, tako da mu je to možda i najveća prednost. Autonomija je slična, ali max brzina je 60-ak km/h i 52/53 je realnije da će moći da postigne po gradu, što, opet, smatram presporim. Kočnice su solidne, ali malo slabije nego na TC-u.

 

Oba modela se izuzetno lako voze i moći će da ih vozi i onaj ko ni sa biciklom nije baš na "ti". Cena i trajnost baterije (u dugoročnom pogledu) su im najveće mane, jer ne verujem da baterija može da sastavi duže od 3 god bez ozbiljnog gubitka kapaciteta. Takođe, kada je izvadite i ponesete kući radi punjenja, motorčetu ne radi alarm, koji je inače vrlo solidan - opominje kratkim piskom na čačkanje bilo čega, a na pokušaj guranja kreće da urla kao hitna služba i aktivira motornu kočnicu, pa je nemoguće odgurati motorče (sem ako se ne vuče sa blokiranim zadnjim točkom). Takođe, sirena je negde zavučena i nije je moguće napuniti pur-penom ili na drugi način sabotirati. 

Na TC-u mi se nije dopao poklopac "rezervoara" ispod koga je smeštena baterija, jer deluje kao da je od najtanje moguće plastike i da može da se polomi jačim pritiskom prsta. To važi u slučaju kad je otvoren, kad je spušten, sve je OK.

Kod CUx-a je bagovala kontakt brava u položaju kojim se podiže sedište (ispod sedišta je baterija) i bilo je prilično zeznuto potrefiti položaj u kom hoće da otvori sedište. Možda je do primerka, ali oba su bila poprilično nova, tako da to možda govori o kontroli kvaliteta.

Što se tiče servisa, uvoze ih "kompjuterske" firme i tu može da se računa eventualno na kupovinu rezervnih delova, a o nekom ozbiljnijem održavanju teško da može da se priča.

Iz mogu ugla, ovo su pre zamene za električne trotinete, jer su ipak daleko udobniji, a i domet im je dosta veći, barem u odnosu na manje trotinete koji ne koštaju po 3K+ evrića.

I, da, pošto ne proizvode nikakav zvuk, sem koliko su gume bučne, i to malo koliko su motori uočljivi u saobraćaju, sa njima se gubi. Farovi im jesu dosta jaki, ali to ne može da nadoknadi izostanak zvuka.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)
Pre 3 sati, bracabgd je napisao:

Ја би вам предложио уградњу електро делова на обичан бицикл.

Ем јефтиније, ем поузданије, ем здравије!

Imam elekto bicikl, al on mi je za biciklističke staze ne za put.

Obožavam ga, al za put na posao (15km) pola puta nema biciklističke... ne prija mi da me kola stalno obilaze.

Zato mi treba nešto što ide bar 60km/h

 

@Četka hvala puno, mislim da je to baš tako kako si napisao...

 

evo fotka bicikla ;) (i on je super što stane u gepek od kola)

KLI_2097a.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Kupio sam TC i vozim ga skoro 2 meseca.

Moja iskustva su skoro sva pozitivna.

Vozio sam milion mali skutera, copera i slicnih dvotockasa ... ovaj poteze bas dobro za svoju klasu. Nema sanse nijedan dvotaktni skuter na semaforu protiv TC-a.

Otkljucao sam ga i mozes da racunas na 60km/h na svakom pravcu ... uz strpljenje i u zavisnosti od kilaze i do 70km/h. Mana mu je sto na uzbrdicama pada brzina ali to se isto dogadja i benzinskim skuterima.

Autonomija je oko 60km sa jednom baterijom ... u startu je bila manja dok nisam skontao kako da je produzim.

Registruje se kao 50ccm i vozis bez A kategorije.

 

Opcije za budzenje su fantasticne ... mozes cudo da napravis od njega.

Da ubrzava kao lud i fura preko 100km/h i da ima autonomiju oko 100km ... samo je pitanje koliko zelis da ides daleko sa radom i parama.

Prva registracija je oko 5000 rsd a posle po 3000 (tako mi rekli) a troskova nema :)

Nema servisa a trosak struje je skoro zanemarljiv.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

@kosac11I ja gledam elektricare. Mozes napisati jos neko iskustvo? Kako si produzio autonomiju i da li ti tih 60km radi posao?

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 5/9/2021 at 12:47 PM, kosac11 said:

Kupio sam TC i vozim ga skoro 2 meseca.

Moja iskustva su skoro sva pozitivna.

Vozio sam milion mali skutera, copera i slicnih dvotockasa ... ovaj poteze bas dobro za svoju klasu. Nema sanse nijedan dvotaktni skuter na semaforu protiv TC-a.

Otkljucao sam ga i mozes da racunas na 60km/h na svakom pravcu ... uz strpljenje i u zavisnosti od kilaze i do 70km/h. Mana mu je sto na uzbrdicama pada brzina ali to se isto dogadja i benzinskim skuterima.

Autonomija je oko 60km sa jednom baterijom ... u startu je bila manja dok nisam skontao kako da je produzim.

Registruje se kao 50ccm i vozis bez A kategorije.

 

Opcije za budzenje su fantasticne ... mozes cudo da napravis od njega.

Da ubrzava kao lud i fura preko 100km/h i da ima autonomiju oko 100km ... samo je pitanje koliko zelis da ides daleko sa radom i parama.

Prva registracija je oko 5000 rsd a posle po 3000 (tako mi rekli) a troskova nema :)

Nema servisa a trosak struje je skoro zanemarljiv.

Nisi ti vozio dobar 50cc 2t... 

Ume to da potegne i te kako kad je dobro uštimovan. ;)

Pravda za 2t! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Motocikl: Himalajac

Ko zeli moped za po gradu SS TC je super. Kupis, vozis 5 god, prodas za sta mozes i ponovo. Ako volis vece brzine zaobidji ga, ako ti treba prevoz od tacke A do B na okretnom mopedu brzine do 60 km, da se ne mlatis sa servisom i da te boli patka to je to. Jedino treba obratiti paznju na logistiku punjenja. Ako imas garazu ili lak nacin da spustis kabl do motora na konju si. Cimanje baterije gore dole je smor a za zensko neostvarivo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ovde ljudi su se nalupali zesce,ja imam cux-a 35kma jedino mozes da predjes ako ga vozis uzbrdo sve vreme,moje iskustvo sa dometom je a inace ja imam 75kg ,ako ga vozis sve vreme pun gas prelazis oko 50km a ako ga vozis do 35kmh mozes da dobacis do deklarisanih 75km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super soco cux

Evo i ja da se oglasim prvi put na bjb. Kupio sam SS Cux (nije bilo drugih modela) u computerlandu u februaru za 146000 (40 posto popusta). Registracija ispala 11500 (model iz 2019 pa je morao i tehnički pregled). Uz skuter se dobija kaciga za dinar i dostava je na kucnu adresu sa svim papirima. Lepo je startan i pre skidanja blokade je isao max 48kmh. Kad sam skinuo blokadu ide 58kmh. Sa blokadom domet je 60km, bez blokade 50km (pun gas konstantno, ja imam oko 80kg). Baterija se napuni za otprilike 5 sati od 10 do 100 posto. Generalno utisci - dobro prevozno sredstvo za grad, može da se provuče gde god, jedan jači može da ga odnese pa treba kupiti čengele (rečima Šćepana Šćekića), startniji od većine na semaforu, tempomat je najbolja stvar na svetu. Problemi - tih alarm, motor se ne čuje pa treba koristiti sirenu što nervira ljude oko vas, nedostatak skladišta, retrovizori po drndavom putu hoće da se razglave i mrdaju. Do sad sam presao 300km i generalno sam zadovoljan, pogotovo zbog ovog popusta. 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 999 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Uzeo sam danas prilično impulsivno TC1200R.

Bio juče na test vožnji i za taj mi rekli da je ostao samo jedan i da će mi dati neki dobar popust, još ako uzimam preko firme…

I zovu danas, 90.000 rsd.

 

Ima li nekih novih iskustva sa ovime, saveti itd?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Platio si ga 90.000 ili je toliki bio popust?

Sad mozes i utiske da napises :)

Promenio član Imeiprezime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 999 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
On 7/1/2022 at 4:55 PM, Imeiprezime said:

Platio si ga 90.000 ili je toliki bio popust?

Sad mozes i utiske da napises :)

Toliko sam ga platio + pdv.

 

Ne znam za šta da vam dam link, a fotke nemam, u ponedeljak ga preuzimam tek :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Toliko sam ga platio + pdv.
 
Ne znam za šta da vam dam link, a fotke nemam, u ponedeljak ga preuzimam tek
To neka super ultra mega giga popust cena....
I trotineti su skuplji od toga....

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja