Jump to content

Moto Zajednica

Super SOCO TC

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pominjao sam već ovo električno motorče u temi "Strujni udar" ali mislim da zaslužuje i posebnu temu jer je čini mi se prvi takav na našem tržištu (ne računam one električne skutere, ovaj je prvi koji je dizajniran kao motor). Kapiram da verovatno niko od oktanskih ovisnika sa foruma neće dati 3700 evrića za ovo sokoćalo, ali možda je neko bio ili će uskoro biti u prilici da ga provoza, pa će biti zanimljivo da čujemo utiske iz prve ruke. 

 https://www.moto-berza.com/moto-vesti/noviteti/super-soco-tc--elektricni-gradski-motocikl-za-sve-generacije/ 

 

Ima dosta klipova na jutjubu ali meni se sviđa ovaj koji sam već kačio u drugoj temi, pa ću opet :)

 

 

SUSO02tc.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nekada je bilo popularno budženje Tomosa a klinci u 21. veku će morati da hakuju da bi dohvatili veću brzinu :na_glavi:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Zanimljivo motorce sa max brzinom od 75kmh sto je po meni sasvim zadovoljavajuce,plus sto mogu da se stave dve baterije pa se i domet znacajno povecava. Svakako ce biti u izboru za dve-tri godine kada budem hteo da zamenim libertija za nesto novije :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Evo opet Super Soco ... Ranije je bila  preterana cena, međutim sada je 247.000 din sa pdv-om. Ko uspe da ostvari onu subvenciju koju je vlada obećala (za el. mopede 250€), to bi bilo oko 1800 evrića za ovo simpatično motorče. A baš zgodno gradsko prometalo

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco agility city 125 ccm

Meni cela priča izgleda interesantno, posebno retro dizajn

čak sam razmišljao o "našem" Motogrini skuteru, 

ipak na kraju benzin i zagađivanje okoline .:moto2:

Ipak je cela priča sa e skuterima je na početku.

Ovaj "inglišman" ima neka iskustva sa mašinom,

brzo trošenje kočnica (što se ne bi dešavalo da im ubace 

npr. EBS (Electro-magnetic Brake System) aktivni sistem kocenja elektro motorom - RBS (Regenerative Braking System) ,

regenerativna energija kocenjem,

što bi naravno podiglo cenu ali bi usporilo trošenje kočnica i povećalo domet baterije)

neke dečije bolesti "kineske " elektronike.

Ali kako tehnologija bude napredovala, ko zna.

 

https://youtu.be/A9mZRf_-RjI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Има и по нека сличица мотора, али... Њах... 

 

Повлаче као скутер од 50 кубика на самрти, домет са малим Кинезом на њему 65 км, са нашим Нешом неће преко 50 прећи. 

Са мном не би ни кренуо. 

 

Макс брзина 45 на сат. 

 

Ако се откључа, онда јуриша 62-63 на сат, али се драстично смањује домет. 

 

Ок, све ово смо знали. Осим потезања. 

 

Очекивали смо од 120 Њутн метара обртног момента да ишчупа руку из рамена. Јок. Ништа. 

 

Са пуним гасом у "најлуђем" моду, од 3, после 15-20 метара досегне ту максималну брзину. 

То је разочарање, остало ок. 

 

У неке може да се стави додатна батерија, која дуплира домет, што је већ коректно за по граду, али то кошта додатних сома еврића. Чиме цена скаче на преко 3 хиљаде евра, па престаје да буде исплатива инвестиција. 

 

 

Ех, да, заборавих да похвалим кочнице. 

Заиста лепо заустављају. 

Мада, цео мотор има 60 кила, брзина 45 на сат, не знам колико лоше треба да буду, па да не коче? 

 

Али, да, јесу за похвалу, турили два дискића, по један напред и позади, заиста пристојно. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Sve dok ne bude mogao da predje bar 100km sa jednim punjenjem,ali ne da ga vozis 40kmh nego bar 80kmh,nema smisla kupovati ga. Smisla ima samo ako zivis u gradu i prelazis malu km do posla. Ali ideja je dobra i nadam se da ce ih usavrsavati kako vreme prolazi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Најавили су неки скутер величине Беверлија, у који ће моћи да стане та додатна батерија, онда ти је домет стотињак км (док је ново) са већом брзином (верујем тих 60 на сат). 

Ако не буде скупо, није то лоша прича. 

Видећемо. 

 

Неша каже да је скутерче најудобније од свих, да ови што личе на мотор нису ни удобни, нити је положај седења добар. 

Али, опет, то је међеду од преко 100 кг. 

Они који купују италијанску конфекцију неће имати тих проблема. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Probao sam motor...nista specijalno, veoma spor a domet zavisi od vremena nacina voznje itd... domet je definitivno veoma ogranicavajuc tako da nije bas mnogo praktican.

 

Izgled je lep ali je kinez pa je pitanje koliko je kvalitet postojan....

 

Za te novce moze se kupiti lep skuter gde ne razmisljas o dometu (osim ako ti ne radi kazaljka za gorivo)...

 

Blokada se lako skida, mislim da nije neka kupovina....elektricni skuter je 500eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ни један од њих не потеже уопште, троми су, а макс брзина је законска, 45 на сат. 

 

Нажалост, промашај су и са дометом и са свиме... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Već neko vreme pratim utiske o ovom motoru - interesuju me oni od korisnika koji ga voze bar godinu - dve.

(Mislim na Super Soco TC (3000 kw) max brzina 75 km/h - a ne na one slabije-TS 1200 R)

 

- Kao mana se spominje autonomija koja kada ga voziš na većim brzinama realno dostiže nekih 35 km

- Zatim se spominju kočnice koje valjda škripe - al ima i za to rešenje,

- i s vremena na vreme je moguće da se javi neki error i ispiše broj (postoji rešenje i za te situacije).

 

Meni kome treba prevoz (leti) do posla i nazad (30km) sve ovo manje više odgovara (i još ravnica).

a ono što me brine jeste servisna podrška koja je samo u BG (ja sam iz NS) a i oni ti odgovraju na mail u roku od 2 dana...

(još mi nisu odgovorili koji je servisni interval i pošto je dodatna baterija...)

kako ću ako se nešto desi - pa još nositi ga do BG.

 

Rekoše da će se širiti ta mreža - možda i bude nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Pisao sam samo o negativnim stvarima za koje sam saznao - spisak pozitivnih stvari je mnogo duži :-D

- dovoljno mi je da pređe i samo 35km

- zvuk kočnica se može srediti (mada je to samo po vlažnom vremenu)

- i za error ima rešenje ako se možda pojavi.

 

Što se mene tiče - i dalje je kandidat,  ;)  servisna mreže će se širiti...  al ne žurim sa odlukama (a i zima je :-)) 

 

 

 

ff.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Tesko da se moze za taj novac napraviti nešto kršteno. Nemam iskustva sa motorima ili imam sa autima, više nego duplo je skuplji isti auto na elektro pogon nego na SUS motor.

Malo me čudi loše potezanje, pošto bi baš naprotiv elektomotor trebao da ima veliki obrtni moment u startu i da čupa ruke.

Na autima koje sam vozio ( Golf i Up) da nema kontrole vuče, gume bi trajale par dana, to povlaci kao ludo do max brzine, posebno na startu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

U odnose na skutere do 50cc on sasvim dobro poteže (bar po videima koje sam gledao) a da ne pričam o max brzini (75km/h) pa neka je i 60 - opet ok - za nas koji imamo samo "B" kategoriju (AM) i vozimo se do posla i nazad.

 

To je taj rang, gradski skuter, ciljna grupa su svakako oni koji voze 50cc, ostali ne treba ni da razmatraju konkretno ovaj model.

 

Danas su mi odgovorili (Fb) na pitanje u vezi servisnog intervala i dodatne baterije:

Poštovani, nema servisa, samo menjate kočiono ulje, a što se tiče cene dodatne baterije je oko 600 evra.

Ja ipak mislim da će biti tu menjanja pločica a kroz neko vreme i diskova (kako je onaj englez ispričao...) a baterija očekivano košta...

 

Inače motor košta 2450 evra - 250 subvencija = 2200 evra (sa dve baterije 2800e) znači kao Liberty 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@RobiNS vozio sam 50cc (kineza) i probao SOCO, kad bi sad kupovao i birao izmedju ta dva uzeo bi kineza 50cc, a da je SOCO jeftini za jedno 1000evra, onda bi uzeo njega. Mozda ce ti pomogne da se odlucis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Ja bi pre dodao još 1000e pa vozio Piaggio Medley 125 - to mi je isto varijanta, (i da položim za A1)

vozio sam Kymco Agility City (80) koji baš nije klasičan "kineski skuter" i imao sam previše "druženja sa sevisom" al slažem se, može kinez dobro da služi...verovatno.

 

@mrmikiDa li si probao Soko TC bez blokade i na dužem putu? ili ono po parkingu...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
pre 4 minuta, RobiNS je napisao:

 

@mrmikiDa li si probao Soko TC bez blokade i na dužem putu? ili ono po parkingu...?

Na parkingu probao, sve sam model isprobao, najvise mi svideo onaj mali skuter, najbolje povlaci

 

To bi ti bila jos bolja kombibacija, polazes za A1 (ili A) :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre sat vremena, RobiNS je napisao:

.

 

@mrmikiDa li si probao Soko TC bez blokade i na dužem putu? ili ono po parkingu...?

Нема дужег пута са Соком, ако скинеш блокаду, нећеш са краја на крај града стићи.

 

Потезање далеко лошије од кинеских скутера од 50 кубика. 

Не заваравај се. Није та технологија још довољно далеко догурала да буде јефтина и добра. 

 

Иначе, за додатну батерију су ми на штанду рекли да је око 1000€, ако су спустили цифру на 600, то је ок. 

 

Опет, платићеш то неистражено чудо 2600 евради. За те паре можеш 4 кинеска скутера да купиш и да одбациш сваки пут када дође време за сервис. Дуже ће трајати. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja