Jump to content

Moto Zajednica

Costa Amalfiana, Italija - Maj 2018

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova

1. Maj, dan rada i prateca 2 neradna dana. Jos ono Utorak i Srijeda slobodni. Uzmem Ponedeljak slobodan i eto spojim 5 dana uzastopno. E pa da se ide nedje u voznju. A dje?!
Bio sam rad poci na Sardijinu i Korziku, cuo sam da je za voznju idealno. Al racunam, 2 dana do tamo, 2 dana za povratak i eto meni ode odmor Sardiniju sam samo pomirisao. Tako da moram nedje blize
I tako pade odluka da se ide na Costa di Amalfiana, Pompeja i Napulj. Zovem Ognjena, oce i on da ide, kaze slicno se i njemu u glavu vrzmalo. 

Plan:
Podgorica-Drac-Bari-Napulj-Bari-Dubrovnik-Podgorica
Unaprijed kupujemo samo brodske karte. Preko sajta affery.com, Durres-Bari, Ognjen, ja, 2 motora i kabina - 150 EUR. Bari-Dubrovnik, sve isto ali 250 EUR. U krv. Ali se ispostavilo da je brod mnogo kulturniji pa i nije bilo strasno. Smjestaj cemo traziti usputno.

Dan 1. 
Podgorica-Drac. 
Kratka kafa pred polazak i taman da krenemo kad ga evo drug Madza da pozeli srecan put sa njegovom Audi azdajom. Oko 16h krecemo kako bi stigli na brod koji krece u 22h. Inace valja doci 2 sata ranije na check in. U Skadru stajemo na najjace profiterole na svijetu, da dignemo malo secer:) Dalje gas do Draca. Dolazimo oko 20h, srecni jer smo pretekli zivi,kakvih smo sve kamikaza vidjeli. Ukrcaj na brod, i pazljivo posmataramo ove kako nam vezuju motore. Svezase to pazljivo, nema sto :)
Kabina 2krevetna, na sprat kreveti, mozda nekih 3m2,ne vise. Wc povelik. Odma vidimo problem da ce faliti vazduha koliko je to malo a ventilacija skoro pa ne radi. Trazimo novu sobu al oces klinac.Jos ova kaze, jedina bolja soba od ove je sa prozorom al te nema slobodne. Spavali smo sa otvorenim vratima na kraju kako se ne bi pogusili:)

A u sobu smo samo prespavali, do 1 iza ponoci smo gluvarili na palubi i u brodskoj kafani I uzivali u pogledu sa pucine na Drac.

Inace o samom brodu - brod je AF Francesca - vozi na liniji Drac-Bari-Drac. Brod kao brod je ok, u najmu GNV-a tako da je Italijanski brod. To kazem jer svo osoblje prica na IT. Putnici uglavnom kamiondjije. Spavanje po podu je za tu liniju norlmalno. Podsjeca kao izbjeglicki kamp. Steka Malbora na brodu je 31 EUR, (u IT je 60 EUR). 

Dan 2
Bari - Irsina - Tolve - Potenza – Batispaglia
Ustali smo se rano kako bi ispratili ulazak broad u luku Bari a I da bi se spremili na vrijeme. Izlazimo na palubu kad ono

Image

Vrijedilo se ustati! Ubrzo iskrcaj, prolazak granice i gas. Gas k****, Ognjenu se KTM raspao :D. Aj dobro, nije se raspao samo mu otpao saraf koji drzi njegovu maglenku. Brzo se snadjoismo za saraf, pritegnusno to i gas.

Vozimo ka Irsini, sve zeleno lijepo, , ceramo 100-120, put sirok, otvoren a nidje nikog. U Irsini nas zaustavljaju carabinjeri, malo prodiskutovasmo i pustise nas, nisu nam ni dokumenta trazili.
Inace, u ovu juznu Italiju niko ENG ne umije govoriti, sreca pa znam donekle IT ali je zato Ognjen bio uskracen price

Kafa u Irsini pa krecemo prema Tolve-u. Uh, nasao sam neki put iz II svjestkog rata, los, prekopan, pun sodera. Bas sam promasio put al dobro. Tolve, selo na vrhu brda, nismo se mnogo zadrzali tu sem da napravimo koji snimak i sliku.

Image
Image

Kacimo se na autoput prema Potenzi sa ciljem da odriftimo pravo do Batipaglije dje planiramo da prespavamo. Inace, ovdje je sad osnovno naci hotel sa dobrom garazom gdje su motori sigurni jer lopova i kriminalaca u ovoj regiji ne fali. Dobar hotel - hotel park, 2 kapije do garaze, hotel ok, cijena ok. i tu smo se smjestili.

Inace kad smo izasli da ufatimo krug kroz Batipagliu, shvatili smo da je to nesto slicno Tuzima. Grad prije Salerna kao sto su Tuzi prije Podgorice. Al nema veze, ipak su cijene u Salerno bile mnogo skuplje tako da ne ubija moral.

Dan 3
Dorucak - kakav moze biti italijanski dorucak. Malo kroasana i to je to. Ne moze nas to drzati ni sat
Ajmo na neki dorucak da valja. Prvi supermarkt, malo pecenice, prsute, sira i koma komares. Ne vozi nam se uopste ali ipak moramo, idemo na amalfi obalu danas

Batispaglia - Positano - Pompeja - Nola

Vec u Salerno su nas docekale ogromne guzve. Pfff, nikakvo uzivanje probijati se kroz kolone al ajde. Sve se nadamo iza krivine da vise nece biti guzvi. Al klinac. 

Image
Image

Kad smo dosli u Amalfi, precicom smo pobjegli iz guzve jer nismo mogli vise iako je plan bio ici sve uz obalu do Positana pa kasnije do Sorenta. Vrucina, kvacilo/prva je nesto sto nas je slomilo ovih 20km. Izasli smo na Pompeju gdje smo sjeli u neku kafanu i razladjivali se limuncelom i nekom zaledjenom limunadom. Nije nam se posjecivala ni pompeja ni nista. U kafanu je bilo top jer je bio hlad pod neki platanima a ovi specijaliteti od limuna bolno dobri.

Image
Image

Poslije kafane smo se direktno zaputili u hotel u Nolu. Idemo ka trznom centru “volcano buono” I odsjedamo u Holiday In-u koji je u sklopu centra. Pravi pogodak, motori sigurni, dobar shopping da me zena ne masakrira kad se vratim I kafane su blizu. Izgleda ovako

Image

I pogled na Vezuv
Image

Kako danas osim guzve nista vidjeli nismo, odlucismo da se vratimo sjutra ujutro rano da obidjemo sve ovo na valjan nacin kako bi izbjegli guzvu i vrucine.


Dan 4. 
Pun pogodak
Nola – Salerno – Amalfi – Positano – Pompeja – Nola

e ovo pisem kad ugrabim vremena

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
1. Maj, dan rada i prateca 2 neradna dana. Jos ono Utorak i Srijeda slobodni. Uzmem Ponedeljak slobodan i eto spojim 5 dana uzastopno. E pa da se ide nedje u voznju. A dje?!
Bio sam rad poci na Sardijinu i Korziku, cuo sam da je za voznju idealno. Al racunam, 2 dana do tamo, 2 dana za povratak i eto meni ode odmor Sardiniju sam samo pomirisao. Tako da moram nedje blize
I tako pade odluka da se ide na Costa di Amalfiana, Pompeja i Napulj. Zovem Ognjena, oce i on da ide, kaze slicno se i njemu u glavu vrzmalo. 

Plan:
Podgorica-Drac-Bari-Napulj-Bari-Dubrovnik-Podgorica
Unaprijed kupujemo samo brodske karte. Preko sajta affery.com, Durres-Bari, Ognjen, ja, 2 motora i kabina - 150 EUR. Bari-Dubrovnik, sve isto ali 250 EUR. U krv. Ali se ispostavilo da je brod mnogo kulturniji pa i nije bilo strasno. Smjestaj cemo traziti usputno.

Dan 1. 
Podgorica-Drac. 
Kratka kafa pred polazak i taman da krenemo kad ga evo drug Madza da pozeli srecan put sa njegovom Audi azdajom. Oko 16h krecemo kako bi stigli na brod koji krece u 22h. Inace valja doci 2 sata ranije na check in. U Skadru stajemo na najjace profiterole na svijetu, da dignemo malo secer:) Dalje gas do Draca. Dolazimo oko 20h, srecni jer smo pretekli zivi,kakvih smo sve kamikaza vidjeli. Ukrcaj na brod, i pazljivo posmataramo ove kako nam vezuju motore. Svezase to pazljivo, nema sto smile.gif&key=fd672f303b67296159956de174a483b221f038a1ced3b326db23c319cfc4466b
Kabina 2krevetna, na sprat kreveti, mozda nekih 3m2,ne vise. Wc povelik. Odma vidimo problem da ce faliti vazduha koliko je to malo a ventilacija skoro pa ne radi. Trazimo novu sobu al oces klinac.Jos ova kaze, jedina bolja soba od ove je sa prozorom al te nema slobodne. Spavali smo sa otvorenim vratima na kraju kako se ne bi pogusili:)

A u sobu smo samo prespavali, do 1 iza ponoci smo gluvarili na palubi i u brodskoj kafani I uzivali u pogledu sa pucine na Drac.

Inace o samom brodu - brod je AF Francesca - vozi na liniji Drac-Bari-Drac. Brod kao brod je ok, u najmu GNV-a tako da je Italijanski brod. To kazem jer svo osoblje prica na IT. Putnici uglavnom kamiondjije. Spavanje po podu je za tu liniju norlmalno. Podsjeca kao izbjeglicki kamp. Steka Malbora na brodu je 31 EUR, (u IT je 60 EUR). 

Dan 2
Bari - Irsina - Tolve - Potenza – Batispaglia
Ustali smo se rano kako bi ispratili ulazak broad u luku Bari a I da bi se spremili na vrijeme. Izlazimo na palubu kad ono

41981567902_b78f064413_b.jpg&key=455756a5e793d565c81cec2bf059cd590330d14be7a2ac4899bbb102c1972edc

Vrijedilo se ustati! Ubrzo iskrcaj, prolazak granice i gas. Gas k****, Ognjenu se KTM raspao biggrin.gif&key=81a0ed652495ca83b8a9237fedc2fe699d3e8841dc8eb3d9b13fb187b06bd07c. Aj dobro, nije se raspao samo mu otpao saraf koji drzi njegovu maglenku. Brzo se snadjoismo za saraf, pritegnusno to i gas.

Vozimo ka Irsini, sve zeleno lijepo, , ceramo 100-120, put sirok, otvoren a nidje nikog. U Irsini nas zaustavljaju carabinjeri, malo prodiskutovasmo i pustise nas, nisu nam ni dokumenta trazili.
Inace, u ovu juznu Italiju niko ENG ne umije govoriti, sreca pa znam donekle IT ali je zato Ognjen bio uskracen price

Kafa u Irsini pa krecemo prema Tolve-u. Uh, nasao sam neki put iz II svjestkog rata, los, prekopan, pun sodera. Bas sam promasio put al dobro. Tolve, selo na vrhu brda, nismo se mnogo zadrzali tu sem da napravimo koji snimak i sliku.

40218014800_1240188e2f_b.jpg&key=7cbb5e7510dced42ecd4aeeca8a4259489bf6ae8a4ed7ccfa2c5b95bf0a50075
42025940501_498d0995bf_b.jpg&key=b68f922093ac3bf04ed221848706816850c8e3b484f31ea42aa635ab7187102a

Kacimo se na autoput prema Potenzi sa ciljem da odriftimo pravo do Batipaglije dje planiramo da prespavamo. Inace, ovdje je sad osnovno naci hotel sa dobrom garazom gdje su motori sigurni jer lopova i kriminalaca u ovoj regiji ne fali. Dobar hotel - hotel park, 2 kapije do garaze, hotel ok, cijena ok. i tu smo se smjestili.

Inace kad smo izasli da ufatimo krug kroz Batipagliu, shvatili smo da je to nesto slicno Tuzima. Grad prije Salerna kao sto su Tuzi prije Podgorice. Al nema veze, ipak su cijene u Salerno bile mnogo skuplje tako da ne ubija moral.

Dan 3
Dorucak - kakav moze biti italijanski dorucak. Malo kroasana i to je to. Ne moze nas to drzati ni sat
Ajmo na neki dorucak da valja. Prvi supermarkt, malo pecenice, prsute, sira i koma komares. Ne vozi nam se uopste ali ipak moramo, idemo na amalfi obalu danas

Batispaglia - Positano - Pompeja - Nola

Vec u Salerno su nas docekale ogromne guzve. Pfff, nikakvo uzivanje probijati se kroz kolone al ajde. Sve se nadamo iza krivine da vise nece biti guzvi. Al klinac. 

27155511537_1aa0bd5f06_b.jpg&key=dd2c85807e8e9ed302f4ae70225d71b59917048497f0b3e4f8332f5b508a6645
41305662214_71015e428e_b.jpg&key=a2b5624c4bfeb5a6af0fcd5d12bdb80639064b44145b3a62d87778dd689f72e2

Kad smo dosli u Amalfi, precicom smo pobjegli iz guzve jer nismo mogli vise iako je plan bio ici sve uz obalu do Positana pa kasnije do Sorenta. Vrucina, kvacilo/prva je nesto sto nas je slomilo ovih 20km. Izasli smo na Pompeju gdje smo sjeli u neku kafanu i razladjivali se limuncelom i nekom zaledjenom limunadom. Nije nam se posjecivala ni pompeja ni nista. U kafanu je bilo top jer je bio hlad pod neki platanima a ovi specijaliteti od limuna bolno dobri.

41305662374_5fa25286e1_b.jpg&key=0c0ba7fee5002f27bbf52122e6d523a96676ea8186d5c0603ccb7ebfbb6d7f48
41305662604_aba72ab670_b.jpg&key=6d37b39efcf6c483d4b3107b0b98397d5c4289dc7a706da1ad59659b3aab97d7

Poslije kafane smo se direktno zaputili u hotel u Nolu. Idemo ka trznom centru “volcano buono” I odsjedamo u Holiday In-u koji je u sklopu centra. Pravi pogodak, motori sigurni, dobar shopping da me zena ne masakrira kad se vratim I kafane su blizu. Izgleda ovako

40218013900_e7ebd7172a_b.jpg&key=35107d3f35c6ca4d9ba69cc2cd6b36c01141d4450b991ac93dc91663059d6c8b

I pogled na Vezuv
40218013780_e5e562609b_b.jpg&key=5f299dd904237af06853b235291b630cc946ede305da1f04dc39acce9659e245

Kako danas osim guzve nista vidjeli nismo, odlucismo da se vratimo sjutra ujutro rano da obidjemo sve ovo na valjan nacin kako bi izbjegli guzvu i vrucine.


Dan 4. 
Pun pogodak
Nola – Salerno – Amalfi – Positano – Pompeja – Nola

e ovo pisem kad ugrabim vremena

Slicno planirano 10/06 tako da jedva cekam nastavak. Ako moze malo vide detalja bio bih zahvalan. Takodje da li se isplati uopste uzimati kabinu na trajektu za Bari? Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Sto se tice kabine, tu ima milion kombinacija..da ih ne nabrajam, recu cu samo nas plan i kako je bilo..
Mi smo isli dvojica sa dva motora i morali smo kupiti 2 karte posebno zbog motora..moja je karta bila 110 eura i ona je ukljucivala unutrasnju dvokrevetnu kabinu, prevoz za motor i mene a ognjenova samo za njega i motor i ona je bila cini mi se oko 60 eur. Prespavali smo zajedno u kabini

Ovo kazem da ne pogrijesite i da ne rezervisete i jedan i drugi kabine kako ne bi bacali pare. Sem ako ne zelitr totalno odvojene kabine

Sto se tice da li uzeti kabinu ili ne, ja sam prije za da..50 eura doplate na dvojicu je ok jer ipak sjutra treba voziti motor i valja biti odmoran..jeste da se nismo naspavali zbog manjka vazduha u samoj kabini ali spavali jesmo i znacilo nam je ispruziti noge nakon motora.

Obavezno trazite kabinu sa prozorom..brodski prozori se ne mogu otvoriti ali kako su uglanvnom brodovi starije proizvodnje, prozori po malo 'fure' pa je ventilacija top mada zimi to i nije tako dobro

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
Sto se tice kabine, tu ima milion kombinacija..da ih ne nabrajam, recu cu samo nas plan i kako je bilo..
Mi smo isli dvojica sa dva motora i morali smo kupiti 2 karte posebno zbog motora..moja je karta bila 110 eura i ona je ukljucivala unutrasnju dvokrevetnu kabinu, prevoz za motor i mene a ognjenova samo za njega i motor i ona je bila cini mi se oko 60 eur. Prespavali smo zajedno u kabini

Ovo kazem da ne pogrijesite i da ne rezervisete i jedan i drugi kabine kako ne bi bacali pare. Sem ako ne zelitr totalno odvojene kabine

Sto se tice da li uzeti kabinu ili ne, ja sam prije za da..50 eura doplate na dvojicu je ok jer ipak sjutra treba voziti motor i valja biti odmoran..jeste da se nismo naspavali zbog manjka vazduha u samoj kabini ali spavali jesmo i znacilo nam je ispruziti noge nakon motora.

Obavezno trazite kabinu sa prozorom..brodski prozori se ne mogu otvoriti ali kako su uglanvnom brodovi starije proizvodnje, prozori po malo 'fure' pa je ventilacija top mada zimi to i nije tako dobro

Sent from my HTC 10 using Tapatalk



Hvala ti puno. Ostatak putopisa cekam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Aj da dodam za ferry...

Moze se kupiti karta za vise ljudi, npr. 2, 3 ili 4, a pojedini site-ovi za rezervaciju dozvoljavaju 2-3 vozila po rezervaciji. Mi smo imali normalnu ventilaciju, inace leti je klima na brodovima dosta jaka i prilicno je sveze. I jeste bolje da se uzmu spoljasnje kabine, sitna je doplata.

Isto smo bili 1. aprila na amalfitani, samo uvece...i bila je guzva ozbiljna, posto je tamo bio uskrs...ali smo uspeli da obidjemo citav krug...najvise smo zaglavili od Amalfija do Salerna (tu smo spavali).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
Aj da dodam za ferry...
Moze se kupiti karta za vise ljudi, npr. 2, 3 ili 4, a pojedini site-ovi za rezervaciju dozvoljavaju 2-3 vozila po rezervaciji. Mi smo imali normalnu ventilaciju, inace leti je klima na brodovima dosta jaka i prilicno je sveze. I jeste bolje da se uzmu spoljasnje kabine, sitna je doplata.
Isto smo bili 1. aprila na amalfitani, samo uvece...i bila je guzva ozbiljna, posto je tamo bio uskrs...ali smo uspeli da obidjemo citav krug...najvise smo zaglavili od Amalfija do Salerna (tu smo spavali).

Doktore, ima li gde taj putopis na forumu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, AcimZvornik said:


Doktore, ima li gde taj putopis na forumu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nema jos uvek...treba malo vremena...jos ni slike nisam prebrao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Ustajanje prije 6 i vec u 6 smo na motore,i  gas prema Salernu. Malo na autoput pa iskljucenje na put sa 4 trake u 2 smjera koji bi top. Putna brzina 100-130kmh al krivudav, svidje nam se put.Na neku pumpu ufatismo jutarnju kafu da nas razbudi al jako kratkop
Dolazak u Salerno oko 7.30 pa istim putem kao juce ali sad mnoooogoo bolje. Guzve nema, temperatura vazduha odgovara tako da svaka ona krivina ima smisla, svaki pogled na prelijepu obalu puni energijom i sa osmijesima na licu prolazimo Miouri, Amalfi. U Amalfi negdje oko 8.30 kafenisemo dok se gradic budi. Uh ljepote. A ne pamtim da sam se ranije i teze ustao iz kreveta nego tad ali ima jutro neku car pa mi kasnije nije smetalo. Malo slikamo

42105457901_b374cd2c9e_b.jpg
42060084032_791e694fd6_b.jpg

Nakon kafice, gas naprijed do Positana. Do positana do sada nije bilo guzve, sve je bilo kako se i pozeljeti moze ali u positano ulazimo vec oko 9.30-10h pa vec se guzva pocela formirati. HAOOOSS al kafa u Positano sa pogledom na more opet vraca pozitivu. Snimamo i tu i idemo dalje.

42105458861_3b4db57143_b.jpg
28232673738_3cb79d2240_z.jpg


EEE vise srece nego pameti - nama u izlazak iz Positana prema Sorentu nije bilo guzve ali kontra strana - pa kolona je bila jedno 5-6km sigurno a niko se ne pomjera. Vozim, gledam i razmisljam u sebi - sva ona tuzna lica koja cekaju u autima sa naslonjenom glavom na rukama od dosade. Mislili su 'idemo u Positanu, da se malo prosetamo i slicno' a oni cijeli dan u auto proveli da bi samo dosli do Positana. Je*** ti takav odmor i takav turizam.

Srecom po nas, kao sto rekoh u nasem smjeru guzve nema i dobrim putem gas do Castellmmare di Sabia gdje je opet poveca guzva i na autoputu al srecom zaustavna je ucinila da mi na motorima nemamo problema :)

42060082302_c80a6d70e7_z.jpg

U Pompeju dolazimo orni i odmorni da posjetimo staru Pompeju, naostreni za veliki prostor koji moramo obici pjeske. Al sta se desava - tesko li je pogoditi. Kolona na ulazu jendo 400m. AOoooooo ove guzve ce nam doci glave. Prvi parking, palimo dron i posaljemo ga preko one ograde. Vozamo onaj dron i sve vidimo, kao da smo unutra. A ljepota, jos ni karte ne kupismo

42105457321_beea3c8367_z.jpg

Poslije razgledanja iz vazduha Pompeje,  preko San Giuseppe Vesuviano idemo do Nole. Uh kakav dio, samo smo gledali ko ce sa puskom izac da nas presretne. Kao kroz favele Rio de Jeneira da smo prolazili.  Brzo se tuda provukosmo i u Vulcano Buono smo dosli oko 14h. Tus i svratismo do CIS nole da se javimo prijateljima.

Sjutra povratak za Bari pa brodom na Dubrovnik

Dan 5

Spavamo do kasno jer imamo vremena i oko 14h se odjavljujemo iz hotela i lagano krecemo prema Bariju. U bari cemo nesto prezalogajiti, izgubiti malo vremena i taman da se ukrcamo na brod.
Vracemo se autoputem tako da GoPro ide off sa kacige tako da sada slika nema. Tek ima na ulazu u Luku i brod.

Cika koji nas je uputio na brod
42105455701_266a36de74_z.jpg

a brod izgleda ovakooo
42105456841_c17be8469a_z.jpg
27235247317_e257286d57_z.jpg

A Bari iz vazduha ovako
28232673108_c604d3b4d4_z.jpg

Ovaj brod da kazem mnogo kulturniji, mnogo vise turista nego li na onom iz Draca dje su sve kamiondzije. Usluga kulturnija, soba bolja i tako. Sprijateljismo se malo sa Novosadjanima pa u pricu do kasno u noc. Bjese tu i par iz Australije koji je na godisnjem (citaj: GODISNJEM) obilasku Evrope. Pitam ih ja - pa kakvu drogu to svercujete pa mozete sebi priustiti godinu dana bez posla i na drugom kontinentu. Kaze on meni- mi radimo za drzavu i imamo mogucnost da radimo 4 godinu za 80% plate a peta nam je godina cijela slobodna. Blagos blagos

Dan 6

Dan dolaska kuci.
Tako smo se komirali bili na brodu da kada smo se probuduli vec smo bili privezani na dok u Dubrovnik. A i brod malo poranio. Carina tek u 8 otvara tako da nismo mogli izaci van. Odlicno. Taman da opalimo koju sliku iz vazduha

41385839174_96d495e25a_z.jpg
42105456531_344463f2e1_z.jpg

Od Dubrovnika do PG preko Trebinja cca 3 sata. Nismo nidje stajali sem na pumpu u Trebinje da iskoristimo to jeftinije gorivo :)
Zdravo i srecno dosli. ~1300km, 5 nocenja, 2 broda i cuvena Amalfi obala. U povratku komentarisemo ovu manju turu - i nismo odusevljeni. Cijela ta obala podsjeca na ono sto mi imamo u CG. Za nekoga iz continentanog dijela koji se sa morem druzi manje nego mi vjerujem da jeste atrakcija ali nama dvojici i nije toliki merak. Tura koji smo odradili prosle godine u Alpina je daleko bila bolja i ljepsa

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

hvala

drago mi je da iskreno komentarišete svoju ne oduševljenost ,(mahom je sve sjajno i divno ).

preporučujem za dolazeće letnje temperature Kopaonik i centralnu Srbiju (nema gužve, super interesantni putevi ,jeftino ,......) . javite se da prodiskutujemo a PG je u mojim planovima za leto.

Pozdrav svima i sve u najboljoj nameri  ------ Tesha  Mladenovac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Odlicno, svaka cast.

Koji dron ste koristili? Jel vam nisu pravili problem na granici zbog nosenja drona?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Dvala drustvo
Koristimo dji mavic pro, imamo 3 baterije po 20ak minuta leta...sto se tice granica, ni na jednu ga nisam prijavljivao, ja na to glefam kao na kameru sto u sustini i jeste..tako fa dodje kao personalni predmet..

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
16 hours ago, pejamachine said:

Bjese tu i par iz Australije koji je na godisnjem (citaj: GODISNJEM) obilasku Evrope. Pitam ih ja - pa kakvu drogu to svercujete pa mozete sebi priustiti godinu dana bez posla i na drugom kontinentu. Kaze on meni- mi radimo za drzavu i imamo mogucnost da radimo 4 godinu za 80% plate a peta nam je godina cijela slobodna. Blagos blagos

 

Ljudi u razvijenijim zemljama sveta mnogo vremena provedu putujuci, takva je kultura, iako su i pare bitne, ipak nije sve do novca. Dok sam bio u srednjoj skoli, obisli su nas nemacki tinejdzeri koji su sa rancevima putovali po Evropi, sator-sator, kamp-kamp, voz-voz, nebitno, bitno je putovati. Onaj ko ima, naravno da ide po hotelima, ali oni imaju mogucnost da izdvoje vreme, sto mislim da je za zemlje poput nasih (balkanskih) nemoguca misija. Kod nas ako radis, imas nesto malo para, a vremena nigde, ako ne radis, nemas dinara, onda ti je dzaba vreme, ili si u masini, ili nisi, ko te pita za kvalitet zivota.

 

Bravo za putopis, pretpostavljam da ste iz Crne Gore, ja se uvek odusevim kad vozim putem uz obalu, vama je to smor, vi jurite planinske prevoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Volim i ja uz obalu da vozim kad se poklope sve kockice a prije svega vrijeme. Omiljeni dio uz obalu koji sam presao, je onaj potez od Zadra do Senja.To mi je fantazija za voznju. Prosao sam ga prosle godine na povratku sa 10-dnevne ture u Alpima ali mana je bila ta sto nas je vjetar nosio, nismo se mnogo pitali sa motorima. Cekam da mi ispane 3 dana slobodno ove sezone da odem do tamo da napunim baterije :)

A sto se tice planine, meni je a i mnogim u CG, planina jedina opcija tokom ljeta. Jer toliko je vruce da voznja u Podgorici i na CG primorju je neprijatna tako da se drzimo samo planina i hladnijeg vazduha. Prosto nije opcija voziti motor juznije od Podgorice u Julu i Avgustu



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Ja imam motor ali leti idem na more u CG kolima zbog puta koji je za moje godine veliko opterećenje.inače putopis je odličan, lepo je opisan ovaj deo Italije.Malo sam se iznenadio zbog tih delova koji liče na favele Ria.Pozdrav iz Vojvodine,Srbija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
On 5/15/2018 at 8:01 AM, dtesic said:

hvala

drago mi je da iskreno komentarišete svoju ne oduševljenost ,(mahom je sve sjajno i divno ).

preporučujem za dolazeće letnje temperature Kopaonik i centralnu Srbiju (nema gužve, super interesantni putevi ,jeftino ,......) . javite se da prodiskutujemo a PG je u mojim planovima za leto.

Pozdrav svima i sve u najboljoj nameri  ------ Tesha  Mladenovac

Tek sad procitah post...
Napisao sam u postu ispred, planine su jedina opcija za mene preko ljeta. Isto tako sam napisao da je PG - NO GO za mene preko ljeta
A sto se tice iskrenosti - pa jbg, nije bila ideala, bas smo se namucili onaj prvi dan sa onim guzvama, sjutra je vec bilo bolje ali nista posebno za vidjeti. Tako da u globalu, onako..ne kazem da smo promasili, drago mi je da se poslo i vidjelo ali necu ubrzo ponovo tamo ici :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 423 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Hvala na putopisu, inace za sve koji ne znaju gde da se upute sledece jeseni ili ranog proleca naj toplije preporucujem Amalfi, ostrvo Kapri Napoli i Salerno. Jedna sasvim druga dimenzija Italije koju svi vise manje poznajemo. Pravi Mediteran i poseban dozivljaj, kao kad 80/90 odes u Grcku a ono ti sve drugacije i naopacke u odnosu na tvoj grad u SFRJ.

Svi su u fazonu: "Sta ti trazis ovde!?" ali u pozitivnom smislu, narod opusten i debeo, odlican soping, jeftina klopa bez turistickih zamki.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Imali smo goste iz Sorenta prošle nedelje....i pričamo tako, naravno i o njihovom zavičaju. Znači prvo što su rekli da se u obilazak NE IDE  kopnom, već barkama. Pomenuo moj drugar dolazak kamperom...to nikako kažu. Ima mesta gde možeš da se sretneš sa busom, put tesan...i tu kreće agonija, za sve.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Putopis sa alpa nije na ovom forumu vec na mom maticnom forumu nolimitbikers je ispisan...
Evo kratak video ovdje da postavim koji sam slozio nakon tog putovanja :)



Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Video je super, sve sažeto u 10tak minuta... samo mi je malo smetalo sto je slavo vidljiv font komentara u uglu ekrana, ali to nije umanjilo užitak u gledanju prelepih scena, pogotovo onih snimljenih dronom.

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Čista desetka, vidi se koliko ste uživali a i mi “gledaoci” uz ovaj video.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja