Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Pravo da ti kazem, otkad sam se preselio u HR, potpuno sam izgubio kontakt sa majstorskom ekipom u Srbiji i Beogradu generalno. Neke koje sam znao i koji su bili dobri majstori za HD su sad vec i pokojni. Ja mog servisiram sam (mali servis i sitne popravke), a za ozbiljnije stvari teram u TR bikes, u Varazdinu, kod drugara koji ih servisira 20 godina.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Koliko vidim na netu, postoji HD servis u Beogradu,

 

https://www.harley-davidson.com/eu/en/tools/find-a-dealer.html?type=1&name=Belgrade%2C+Serbia&lat=44.8125449&lng=20.46123&locale=en_EU&programCode=

 

Možda ne bi bilo loše da prvi servis i kontrolu (pritezanje vida uz loctite ;) ) napraviš tamo a onda nabaviš alat u colima pa pomalo ili sam ili kod nekog meštra, ako nema alat, doneseš mu svoj.  :)

 

Osnovne stvari (ulje filter svjećice) ne izgledaju komplicirano za promijenit.

 

Sportster je super kao osnova za nadogradnju/personalizaciju jer ga malo po malo možeš namistit da ti ergonomski odgovara (viši volan, forward kontrole ili crashbar sa highway pegs, bisage ili sisibar za zavezat boršu...ma šta god ti padne napamet :)).

 

Dosta dijelova ima na :

 

WWW.THUNDERBIKE.COM

Official Website of Thunderbike (Germany), manufacturer of custom motorcycle parts for Harley-Davidson & metric cruisers.

 

 

Promenio član overtone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Zato sto svaki motor/model ima svoje specificnosti, da ne kazem slabosti,  na koje posebno triba obratit paznju, u tom slucaju za prvi pregled nakon kupnje polovnog (po meni) ne bi bilo lose da ga pregleda neko ko se bas razumi u HD Iron i poznaje eventualne probleme koji su specificni za taj model, pa da obrati na to paznju (ako ne nadje mestra koji radi HD - postoji HD servis). Dalje redovni moze i sam, kao sto sam  napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Svakako je dobro za prvi put da ga pregleda 'krsten' majstor.

U zavisnosti od godista i modela, potrebno je periodicno stezanje odredjenih srafova na motoru, uz loctite 243 (plavi).

 

Na mom road kingu je agregat  Twin Cam 96" i to su agregati koji se jos uvek poprilicno tresu, tako da srafovi popustaju, od vibracija pucaju nosaci blatobrana i slicne stvari. (To je normalno) 😁 . Agregati posle tog su daleko mirniji i skrozo bez vibracija.... ali to nije to ako ne trese, drugaciji je zvuk, itd. 😎

 

Nakon kupovine i pregleda od strane pouzdanog majstora, sve usputne popravke i sitnice mogu da se rese u sopstvenoj reziji, uz pomoc seta iz Louis-a, koji je cesto na popustu i vise je nego dovoljan za sve sto treba uraditi na motoru.

 

Ja sam uz njega kupio i kvalitetan kilo kljuc (Proxxon MC 60 prihvat 3/8" 12-60 Nm) koji je dovoljan za stezanje vecine srafova na motoru.

2024-03-05 09_51_36-Rothewald ROTHEWALD TOOL SET INCH, 92-PIECE — Mozilla Firefox.jpg

moment-kljuc-proxxon-mc30-mc100-mc200-mc320-slika-48772309.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja