Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Cenjeni imaoci i bivsi uzivaoci Harleya,

 

Vec duze vreme vozim Beverly i uzivam u laganoj voznji, najvise po gradu po nekad i van.

Posto sam fasciniran "vriskom orla" imam u skorijoj buducnosti plan da predjem na Sportster 883.

Misljenja su oprecna ali dolaze 99% od onih koji HD nikad nisu ni imali niti vozili.

 

Od onih koji su ga duze vozili i posedovali, molim za par odgovora:

 

Kakav je za voznju sto se tice manevrisanja, udobnosti i kocenja?

Kakav je za odrzavanje i koliko cesto zahteva isto?

Zasto ste ga prodali?

Dodajte sta god mislite da treba znati.

 

Molim ostale da se uzdrze komentara jer nisam hteo d aotvaram opstu diskusiju vec mi stvarno trebaju provereni podatci. Znam sta je HD jer sam imao sam na kratko 1998 u USA Fat Boy-a ali sam bio klinac od 25 i nisam znao da cenim zver vec je menjao za BMW 635.

Pozz

 

Darko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Od kuće do kafića je sasvim okej, do posla i tome slično. Budeš, "onaj što vozi harlejku". 

Za sve ostalo, jebi ga, treba ti ozbiljnija sprava.

 

E da, možeš da se slikaš za "Fejs" i "Instagram" sa nekom smeće kacigom i bradom. :D

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Javiće ti se verovatno Bokilić jer je on posedovao Sportstera 883 duže vremena, išao s njim do mora više puta, sit se navozao. Ja sam taj motor probao na kraćim relacijama u par navrata i nemam apsolutno ni jedno jedino negativno mišljenje o istom, čak šta više, rado bih ga terao... Motor je agilan, uopšte nije klasični zavaljeni kruzer, ima nisko težište, vozi se i obara kako god hoćeš. Ima dobar obrtni momenat i poteže sasvim pristojno - veruj mi da bi na semaforu mnoge motore ostavio lepo iza sebe dok uopšte skontaju šta bi... Negde od 120-130 km/h pa na više polako gubi dah, ali nije mu to ni namena. Ovaj Bokilićev je bio neki "special edition" ili "anniversary" i imao je screaming eagle izduv, neke specijalne bobine, sedište za suvozača i sisy bar itd... Oko održavanja ne znam ništa, ali se ne sećam da je Boki imao nekih specijalnih problema sa motorom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Alekre prijatelju, koliko marki i tipova motora a mi svi razliciti. Tesko nam je svima udovoljiti.

Ico hvala, Bokilic progovori i ti nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 7 sati, bocca_bastard je napisao:

To je skroz druga masina. Nista slicno malom evo-u. Ali da, ima. Cak moze i na ram sasvim lepo od 883

to je potpuno ista mašina, samo što su promeri cilindara veči i još neke sitnice.....sportster je jedini HD, gde su mu menjač i mašina u istom bloku....svi ostali imaju to razdvojeno....

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

odlican motor, trosi od 3,5 do 4 litre,nema nekih velikih servisa. Moj je bio nabudjen, pa je isao do 170km/h ali to mu je pun gas. Ali u startu ide bolje nego 600m3 sportski motor. Vozi se lako, u krivini je bolji nego pola motora itd itd. Ko nije probao, ne zna sta je dobar motor. Uzecu ga ponovo, voziti par god. Harley nema veze sa ovom pricom i prica za sebe. Moj Harley je bio nabudjen, trosio je 3,5 do 4 litre i to kad ga gazis. Kais se menja na 50.000-70.000 milja. Nije skup za delove, servis k'o servis, 2ipo litre ulja, itd itd. Neko ga voli, neko ne

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 10 sati, bokilic je napisao:

odlican motor, trosi od 3,5 do 4 litre,nema nekih velikih servisa. Moj je bio nabudjen, pa je isao do 170km/h ali to mu je pun gas. Ali u startu ide bolje nego 600m3 sportski motor. Vozi se lako, u krivini je bolji nego pola motora itd itd. Ko nije probao, ne zna sta je dobar motor. Uzecu ga ponovo, voziti par god. Harley nema veze sa ovom pricom i prica za sebe. Moj Harley je bio nabudjen, trosio je 3,5 do 4 litre i to kad ga gazis. Kais se menja na 50.000-70.000 milja. Nije skup za delove, servis k'o servis, 2ipo litre ulja, itd itd. Neko ga voli, neko ne

 Harlije izgleda ne vole oni koji ih nisu vozili

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

bc4c38f2b978-1920x1080.thumb.jpg.afb7ec45e9b6dddece77e235b2c6463c.jpgHvala, cuo sam dovoljno tako da ako imate koga za menjazu uputite ga na m. Ako ne odradim ništa ove sezone onda sledeće moram. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Nemam sportster, ali imam Road King. :)

 

Sportster sam vozio ukupno nekakvih 400km i mogu da zakljucim da je to motor za gradsku voznju ili za kratke relacije.

Moze i da se putuje sa njim, ali moze i prst u oko, ali boli. Jedna od stvari na koju takodje moras da obratis paznju je visina vozaca. Ja sam visok 190cm i kad sednem na stock sportster, izgledam kao dete koje je preraslo bicikl i udara kolenima u volan.

Postoje varijate sa drugim ramom, produzenim komandama, after market sedistem, koje omogucavaju udobniji polozaj visim vozacima, ali mislim da se to ne isplati, jer ti za to treba jos par hiljada eura da bi se izvelo kako treba. Jedina prednost u tom slucaju je to sto dobijes custom motor. :)

 

Ako kupujes polovan, gledaj godista od 2004-2008, po misljenju mnogih su to bile godine u kojima je HD koristio daleko kvalitetnije materijale nego sad. Sad prilicno "fusare". Verovatno ces gledati motor koji nema karburatore, vec direktno ubrizgavanje, pa probaj da izbegnes prvu generaciju EFI-ja koju je HD ugradjivao ( Magneti-Marelli EFI), jer su se ljudi dosta zalili na ovaj Fiatov proizvod. :)

 

Toplo preporucujem da gledas model 1200. Identicna je masina kao na 883, samo ima vece klipove i pruza osetno vise zabave. :)
 

Odrzavanje uopste nije skupo, a ni komplikovano. Rezervni delovi su jeftiniji nego za japanske motore. ;)

Ako planiras da servisiras sam, budi spreman da kupis mali komplet alata koji je po US standardima (zaboravi milimetre).
HD ima malo komplikovanije servise od Japanaca. Na Road King-u se posebno menja ulje u motoru, u "primar"-u i u menjacu. :)

 

I na kraju, mislim da svakako ne mozes da pogresis ako kupis HD. Jako je zabavan za voznju, ima ludacki obrtni momenat, tako da cupa asflat kad agresivno krenes prva-druga-treca. :) Veoma upravljiv i relativno mali potrosac. I za razliku od vecine Japanaca ima dusu.

 

Nadam se da sam barem malo pomogao. Ako te jos nesto zanima, ti pitaj, a ja cu odgovoriti ako znam. :)

PozZ!

 

3105685410157810364282925766684752052538


 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
pre 24 minuta, Alekre je napisao:

Road King je već druga priča.

Kako uspevaš da teraš sa ovim upravljačem? 

Ja ih ne razdvajam puno... Harley Davidson je Harley davidson... jedini modeli koje ne dozivljavam kao HD su V ROD, Fat Bob i Street 750.

Prema Sportsteru imam veliko postovanje, jer im je to model koji najduze proizvode, ipak to ima neku tezinu. :)

 

Upravljac je zakon! Pre kupovine sam bio malo skeptican oko prakticnosti, ali i estetike. (uvek su mi bili smesni ameri koji se loze na previsoke "ape hangers"-e), ali kad sam seo, to je bilo to! Obzirom na moju visinu, upravljac je savrsen! Ruke u neutralnom polozaju, izuzetno dobra upravljivost motora, itd. Fabricki upravljac je dosta nizi, tako da bih sigurno morao da se grbim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Mali doprinos temi ....

Lično bi kupovao 883 umesto 1200 pa bi ga naknadno "preradio" na 1200.Razlog? Puno manja registracija i puno više dobijaš preradom nego standard modelom. Cilindri idu na bušenje, ubace se S&S klipovi i sportske bregaste pa da vidiš raketu.

Kupio bih model sa karburatorima i "hard mounted" mašinom (to je model gde ceo motor "skače" a ne samo mašina).  Servis na njemu je dečja igra, pošto koristi samo jedno ulje (motor i menjač su u istom kučištu). Morat češ nabaviti specialni colovni alat + još neke specialne ključeve kao ključ za menjanje kočionih pločica. Inače jako nezahtevan motor za održavanje i izuzetan obrtni momenat. To je jedini motor kojeg sam do sada "osetio" kao "muški motor".....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
Pre 2 sati, bmw je napisao:

Lično bi kupovao 883 umesto 1200 pa bi ga naknadno "preradio" na 1200.Razlog? Puno manja registracija i puno više dobijaš preradom nego standard modelom. Cilindri idu na bušenje, ubace se S&S klipovi i sportske bregaste pa da vidiš raketu.

Sa ovim se u potpunosti slazem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Da ne otvaram novu temu, kad već ova postoji, pomoć za drugara, potreban je serviser koji može da uradi mali servis na Iron 883, 2012.god. Nalazi se na N Bgd, blok 63, pa je poželjan majstor od poverenja iz Beograda, ev.bliža okolina.

Potpuno ispravan motocikl, potrebna je (za sada) zamena ulja i filtera, vizuelna kontrola, i za kasnije održavanje.

Ako sam pogrešio mesto, sorry, može i na pp.

Hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pa pretpostavljam da je potreban alat "vanstandardni". 

Da ne pominjem servis u novom Merkatoru, za zamenu jednog dela u vrednosti od 20 do ev.200 din, naplatili 6.200 din...stručno, 15 min posla. O.k. nemam(o) ništa protiv njih, ali nek zaradi i neki domaći majstor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
On 5/23/2018 at 7:34 AM, bmw said:

Mali doprinos temi ....

Lično bi kupovao 883 umesto 1200 pa bi ga naknadno "preradio" na 1200.Razlog? Puno manja registracija i puno više dobijaš preradom nego standard modelom. Cilindri idu na bušenje, ubace se S&S klipovi i sportske bregaste pa da vidiš raketu.

 

Koliko moze da kosta ova igranka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
2 minutes ago, Ćomi- said:

Koliko moze da kosta ova igranka?

Delovi su oko 2.000e i na to jos dodas ruke barem 200e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

@sergio posto imam u planu da kupim jedan 883 (cim prodam mog GS-a), da li bi mogao da mi kazes gde motor servisirati, preko koga nabavljas npr. ti delove? Znas li cenu npr. Memphis shades vizira? I tako neke osnovne info. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja