Jump to content

Moto Zajednica

Selo od osam ljudi i tri psa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Prvi put pisem putopis a nisam nesto vican pisanju , vise volim da citam  :)  al ajd probacu nesto da skuckam pa kome se svidi svidi, bice kratko

Par dana se mislim gde da provozam debelu posto smo na kraju ostali sami , svi ispalise sto zbog posla, para :( sto zbog riba jbg nema veze kazu najbolje se putuje kad putujes sam

Keva bleji gajbi sva kilava i pukla je zalost sto joj je burazer a moj ujak prodao staru kucu u selu Telovac gde su oni odrasli a gde sam ja zadnji put tamo isao pre 25god kao klinac a i ona isto toliko  :(  bilo mi zao zbog svega sto se jos tu izdesavalo i sine mi ideja da skoknem tamo i napravim par fotki sela tj. onog sto je od sela ostalo, ona zbog bolesti i ludog sina tj. mene koji je prodao auto ne moze da ode  :jok: 

 

Nesto o tom selu mozete procitati na 

https://www.poreklo.rs/2016/04/26/poreklo-prezimena-selo-telovac-bela-palanka/

 

 

Sta cu popakujem se uvece i na sabajle da krenem, po planu sam trebao da krenem ujutru oko 7 al sam se odro od alkohola prethodno vece pa sam posao tek u 10 :cirka1: ujutrru

DZuSI2B.jpg

jbga kafa , pljuga i mnogo vode i teraj

 

Planirao sam da idem preko Dunavske magistrale, Velikog Gradista, Golupca i sve uz Dunav do Kladova dalje do Vrbice, Rtkova, Korbova, Brze Palanke, Negotina i na kraju Zajecara kod burazera gde sam planirao da prespavam a sutradan da nastavim ka Knjazevcu, kroz Temsku i Pirotu i kao kraj puta da bude selo Telovac koje je tu negde u tom kraju

Moram da napomenem da je ovo moje prvo putovanje motorom tj. drugo,  pre par god sam isao i do Kozarske Dubice u Republici Srpskoj koridorom  :)  i to je bilo to,  plan puta je bio ispostovan  :)

Krenuh iz Beograda u 10h po najvecoj guzvi Smederevcem >:( razmisljao sam dal da zapalim pljugu i tako da vozim,  taljigao sam se tako sve do puta za Veliko Gradiste i tu je vec bilo opusteno za voznju i pun gas koliko god afrika moze da ide   :rat3:  a to bas i nije nesto mnogo haah

Prva pauza u Golupcu za pljugu i vodu 

 

dge9ClB.jpg

 

Nastavljam dalje sve do Lepenskog vira i tu zastajem na kafu, vodu i klonju posto me priteralo najstrasnije i rekoh sebi stani ovde buraz pocinjes da gubis bitku, odma sedam narucujem kafu i pravac klonja  :Bandolero:  neki momak mi pokazuje za neku izlozbu reko bato izvini ali kornjaca hoce napolje haha nije skapirao foru

 

T4DMSDk.jpg

ukJvGno.jpg

 

Posle kafe teram dalje uz reku i ne gasiram, sve vreme sam drzao 80 90 100 i uzivao u pogledu, saobracaja nigde jbt tek poneko prodje neamm pojma valjda radni dan pa nema nikog

 

DuAr1rc.jpg

LvGk6Lv.jpg

 

Picio tako sve do Kazana i tu stao na pljugu i vodu i napravim par fotki, kazu tu je najdublji Dunav :neznam:  bilo lepo vreme, suncano i idealno za voznju  :takoje:  ja i debela gas inace iz Bg-a sam krenuo sa punim rezervoarom i na 180 km sam stao na pumpu da natocim gorivo i kad ono u rezervoar stade 6.62l , mislio sam da sam vise potrosio i nije mi jasno kako samo toliko jbga kapiram nisam divljao ono penzioner voznja al ajd lepo

 

83GeDAG.jpg

YQ0ugyI.jpg

IGSGS16.jpg

Xk89TKu.jpg

3wRAPR2.jpg

 

Teram dalje

KdlRrIC.jpg

4RBtuNS.jpg

 

Plaza kod Brze Palanke ko na moru

Qvo0d2D.jpg

 

 

 

U zajecar stizem kod burazera i odma trazim pivo  :cirka1: tu se opet lepo nalizemo zajecarca pa sam ujutru opet kasnio sa pokretom  :stabre:  jbga sta je tu je, pravac Knjazevac do Temske pa Pirot

Usput stajem da fotkam, eto da bi imao sta na forume i fejzbuke da kacim

2Mj8eyT.jpg

8nuJgKf.jpg

eaETnt4.jpg

e8JK2u7.jpg

8ueuzz2.jpg

 

Usput stajem do doline potoka Bigar, tu je  vodopad pored puta pa sam stao na pljugu i vodu  :stabre:  lepo siklja vodopad doslo mi da se okupam, posto isparavam kao lokalni pijanac

 

aUGipr3.jpg

yBfLQUU.jpg

FWik5gy.jpg

DlcJthP.jpg

53RiMqz.jpg

UxA0S24.jpg

2WgDmoA.jpg

gnjK6EE.jpg

 

i jedan mLogo lep detchko hah

h92EdWo.jpg

 

Teram dalje do Pirota i tu se pogubim totalno, nisam znao kako da dodjem do tog puta koji vodi do sela, nakacim ajfon kao navigaciju  :cackanje:   al mi ispadne sa holdera i razbije se  >:(   jbg steta totalka nema mu spasa  ali sva sreca pa sam imao drugi tel jbg sreca tkdj.  pa sam njime fotkao inace nista od fotki 

Koliko ja znam Pirot osim sto je poznat po stipsama i Tigar gumama vazi i za steciste afrikanaca ali ja ne videh ni jednog dok sam se vrteo po gradu heh ko zna zasto je to dobro :fajt3:  mozda bi ostao bez motora hahaaha salim se

 

Nadjoh nekako put a to je inace put koji vodi do sela Gnjilan i sela Ponor i to je to stigoh na kraju do ulaza u selo

 

oSIndAm.jpg

 

E sad to selo Telovac je selo moji roditelja sa kevine strane, velika familija ima ih koliko hoces i svi su rastrkani negde po Srbiji i svetu, u tom selu sam ja dolazio kao klinac pre 25god i secam se da je tad to selo imalo mnogo ljudi i uvece su znali da prave posela i sl. i voleo sam tamo da idem sa porodicom. Posle smrti babe i dede :(  moji tamo vise nikad nisu odlazili osim ujaka koji isao i odrzavao kucu. Na kraju je prodao tu kucu nekom tipu iz Bele  Palanke za 500e :confused0068: jbt sad ovi moji hoce da ga lincuju , da je bar mene pitao dao bi mu ja te pare al jbga sad  :dexterr:   posle toliko god i toliko dece i svega koji su prosli kroz tu kucu ja zapucam iz bg-a i ne mogu da udjem u dvoriste, bas bzvz

U selu trenutno ima svega osam ljudi i tri psa, kuce su pocele da se urusavaju a putevi prestaju da postoje, ovi koji su ostali su starci i pitanje je vremena kad ce sve da nestane  :(    setnjom kroz tu pustagiju su me bas sastavile emocije, bas mi je zao

Dok sam se muvao tuda videh samo dva starija coveka koji su inace neki rodjaci mje keve, ispricah se sa njima preko sat vremena, rekose mi sve o selu,  nema nikog pa kad se neko pojavi njima valjda bude drago pa udri po prici

Teska beda

 

Evo nesto fotki sto sam tamo napravio

 

 

ERMudSk.jpg

8AxpKZ2.jpg

EOhggAK.jpg

ojvdICu.jpg

Vf68RBF.jpg

QIz1uNQ.jpg

ugHeetw.jpg

AeYeZC5.jpg

t0EGirX.jpg

A8b8NCm.jpg

 

Skola

gumfMW5.jpg

 

tskCSGB.jpg

eIsbuwy.jpg

OLT91jn.jpg

5dZ2k5D.jpg

YiiEFX1.jpg

D8lcK2H.jpg

HPxTQ3J.jpg

14DVlq8.jpg

Tdhil8A.jpg

hhML6zr.jpg

sgN7POb.jpg

iLCAc4k.jpg

jV3KTB3.jpg

YjMqyxC.jpg

KTs1dgh.jpg

Fs3ujRt.jpg

8F07ibC.jpg

umwX5Ti.jpg

HiCJ8Cu.jpg

2TgOMHi.jpg

WTxfj3g.jpg

KLtx5Zj.jpg

 

 

nekad bila nasa kuca :(

12pGEAf.jpg

 

Inace na ovom brdu pravo u sredini je nekad ogromnim slovima pisalo TITO mladji momci iz sela su isli tamo prenosili ogromno kamnje i ispisali veliko TITO  to su krecili svake god i lepo se videlo, danas se jedva nazire

 

vy0m8e2.jpg

mIuMZuB.jpg

 

Krecem nazad ka bajku, sedam i zove keva, kaze aj molim te vidi da svratis do groblja gde pocivaju njeni roditelji bio bi red, odem do tog rodjaka tu i iscimam ga za svece 

gas do groblja i jedva nadjem grob koji je tu uz put, zaraslo u dzunglu, grobu ne moze se pridje od kopriva 

 

QmDe2BF.jpg

 

 

To je to, palim bajk i idem do Zavojskog jezera gde sam planirao da kampujem, na zalost nista od kampa  :grr:   zablejao malo pa pravac Pirot prvi kafic punim telefon, kafa, voda i  vozi dalje na Babin zub  :takoje: tu na pola puta skontam da nisam sipao benzin al jbga sad nema veze da se popnem nekako pa cu na dole da ga spusti na ler pa posle da izdrzim do pumpe nekako

Gore sam se popeo sa 25 na 5 stepeni, spustio se neki oblak i zaladilo do jaja, znaci ni ovde nista od kampa, ko ga jebe sad,  mrzi me da se vracam sad opet na jezero

 

WmodFHT.jpg

VWx1uEe.jpg

sk93wcU.jpg

 

Ajd debela mosh ti to

CcdwSiX.jpg

Lk8ke0p.jpg

i uspela je

kGk3c2n.jpg

 

Zablejao malo tu napravio par fotki svario pljugu popio vodu a bas sam se bio izlozio da tu zanocim, nisam hteo hotel nego bas kamp jbg  nema veze drugi put i  ajd lagano do dolE

Jebeno malo na leru posto afrika jedva koci kad se zaleti, jos me neka kerina spopala jbt ker ko tele i jos sa njim neki manji govnari   :grom:   jedva ih se otresoh

Dole sretoh neke zabare stao im dzip,  ja stao al dzaba oni ne znaju engleski a ja nista oko mehanike ... bzvz

 

To je to, gas i pravac selo Planinica kod drugara tu malo zablejao sa njim i pravac Negotin i opet nazad magistralom za Bg, tu me izmedju Negotina i Kladova sastavi kisa i jbga ajd ispod nadvoznjaka vadi kisno odelo svari pljugu vodu i gas

Da iskoristim priliku i kazem Vucicu pederu haha

Rpd6TLk.jpg

To je to, peglao sam do Kladova i tu negde posle Kladova je stala kisa  :jee1: tu me je i sastavio mrak i sa par stajanja stigoh do Smedereva i tu zamalo se upisam u gace jebem ti kisno odelo nisam mislio na momenat kad te pritegne besika a ti u kisnom odelu

Stigoh gajbi oko ponoci , jedva sam sisao sa motora, telo sraslo sa motorom sve me boli pakao

Par piva sinoc i krevet

Sve ukupno 1160km u dva dana benzina i vode nemam pojma koliko se potrosilo haah

Eto toliko od mene, kapiram da je ok pisanije

pozdrav svima

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 33
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

hvala svima

razmisljao sam o prodaji motora i vracanja na enduro al posle ove putesetvije ostace jos malo

Bio do keve danas pokazao joj slike uhhh pakao bolje da nisam, uznemirila se opasno

Bice joj lakse sutra kapiram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Za putopis = bravo! Kratko ali jebitacno... ;) takve volim najvise (to je i ona rekla uzgred. ;) )

Za slike - bravo x2...

Za Srbiju, selo, pogled odozgore, napustene kuce, za onu tugu...ne znam sta da kazem... Ne bih dao to parce zemlje i trosan kucerak za je8enih 500 pa makar jednom godisnje odlazio tamo... al ajd sad... podeljena osecanja generalno... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Ovakvih sela ima jako mnogo u srbiji. Po vojvodini sve sami starci ostali . jako tuzno. Svaka cast za voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

:takoje:

rezervat_stara_planina_maj_201814.jpg

 

Bio sam i ja prosle nedelje na slicnoj turi...utisci isti, sve manje ljudi, nestajemo polako, a priroda nikad lepsa nego sad na prolece...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha tzr 50, mz 251, Yamaha R6, Suzuki V Strom 1000

Super fotke i odlicna voznja!
Mogao si da se javis da pijemo kafu u Pirotu, ja bi castio
Za vikend i ja bio do Babinog zuba
cd09abbbc1b2a45f16db5a8794c7bb09.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3085 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Uživao sam u čitanju,a i u slikama...a i u opuštenosti,tvojoj...

Ja planiram sutra malo do Golubca,D. Milanovca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Hvala!!!

 

Jebeš putovanje ako prethodno veče nema master reseta i ondak ujutru polako u safe mode...:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Pančevo-Beograd
  • Motocikl: negde u oglasima...

Odličan put-opis, i ja sam uživao čitajući ga i u pratećim fotografijama, pride.

Da ne kenjam o talentu, kako bi mogao da pišeš i ozbiljnije uz malo brušenja, ali stvarno si to vrlo dobro preneo, osećam se kao da sam te na putu ispratio, a pritom malo i upoznao. Neposredno, eksplicitno, prirodno. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Samo će selo Srbiju da spasi.

Nisam ja to rekao i izmislio...to je stara, više puta dokazana i napisana istina.

Definitivno nije mesto za ovakav komentar, ali ove slike...pa i poneka reč, sve govori o putu kojim idemo...i onom drugom kojim bi možda trebalo, a za taj će nam ponajmanje trebati GPS...i razni drugi S-ovi.

Uh, izvinjavam se putopiscu i auditorijumu...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Lep si to sastavio. Sledeći put opet piši.

A ovo je legendarno:

‘Dole sretoh neke zabare stao im dzip,  ja stao al dzaba oni ne znaju engleski a ja nista oko mehanike ... bzvz’




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja