Jump to content

Moto Zajednica

Mz etz 150 crkavaju svecice

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Pozdrav svima. Od skoro imam mz etz150. Dugo je stojao a klip je bio zapekao pa se nije vozio. Danas sam stavio novi klip cilindar sredjen na 57mm ,nov karburator tajvanski, sbe to lepo spakovano, medjutim kada sam ga uplalio kao da se gusio i poceo je da trokira posle cega se ugasio i nakon duzeg kurblanja ustanovio sam da je crkla svecica koju sam tek kupio.. kupio sam jos dve nakon toga i svaka mi je crkla posle par minuta rada motora. Kad je skinem bude cadjava i suva.  Na kraju stavim bosnu f100 koja je izdrzala najduze...par km ali ako npr.krecem i ubacim u brzinu motor pocne da se gusi i nece da primi gas uopste kao da ne reaguje na rucicu gasa samo mumla i ugasi se. Onda moram da kurblam pa ako upali ne smem gas da dodam nego postepeno. Ja bih voleo ako ima neko da mi pomogne jer nisam siguran sta se desava. Zamenio sam bobinu kondezator platine mislim da su ok. Sada ima ok varnicu ali ista stvar cim ga upalim posle par minuta crkava i to tako sto baca varnicu unutra oko elektrode.. ako neko zna javite. Hvala.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Slikaj svecicu,mozda ti smesa ne valja mada ne bi trebala tako brzo da izgori.Meni su gorele na coperu ali su svecice bile masne mada ne bi trebala ni da bude cadjava.Kako si nastelovao paljenje?Jer ima valjda crno i belo paljenje ako sam dobro upoznat?Probaj da vratis staru bobinu ako je ispravna mozda je neka fals.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Pozz ... hvala svima na odgovorima. Eto da javim da sam danas otvorio casicu karb.i bila je puna do vrha. Nastelovao sam plovak i sada ima oko pola casice i podesio sam paljenje da baca varnicu na 2,5 mm od gmt. Jedino sto nisam imao spijune da precizno nastelam platine pa sam odokativno to napravio. I skinuo sam filter vazduha cisto da vidim kakvo je stanje. Upalio sam ga tako i radi ekstra. Medjutim da napomenem da bobina nije org.polovna neka od juga stara 100god.ali snjom bolje radi nego sa starom. Tako je radio bas dobro i vukao je dobro ali kad sam vratio filter kao da za nijansu ne prima gas na malim obrtajima i nece preko 5000 obrtaja..!?  Vazduh podesen kada je sraf zategnut odvijem ga dva ipo kruga. Imam utisak da se gusi od viska benzina a opet sa druge strane daje druge simptome..naime kada se doda gas do 5-6000 obrt.jako sporo spusti obrtaje i to bi trebalo da ukazuje na siromasnu smesu..medjutim kad skinem svecicu ona crna? Sto bi se tumacilo kao prebogata smesa?? Da napomenem dok sam ga vozio bez filtera vazduha i kad sam stao pogledao sam svecicu i bila je braon sto bi ukazivalo na dobru smesu..  

Neznam sta se desava mada sumnjam u na semeringe mada ne dimi sada a sumnjam i na bobinu mada daje solidnu varnicu.. ako imate neki predlog resenje javite se.  Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Filter vazduha je nov. A sto se tice nivoa goriva u solji podesio sam ga po shemi da plovak zatvara na 12mm od ruba solje karburatora. Inace kad ga tek upalim ujutru jako lepo prima gas i inace dobro reaguje ali kad ubacim u brzinu( kvacilo nije bas najbolje i uvek kao da po malo vuce i kad je pritisnuta rucica) kao da se ugusi jer je kvacilo ukopcano i onda moram da ga isturiram pa da krenem. I kad vec krenem i pustim kvacilo nece da pocupa na gas nego moram postepeno dok ne udje u 3-4k obrtaja pa tek onda ga razvucem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Dali moze motor da radi ako su losi semerinzi pa da zbog toga nece da vuce dobro i kao kad svecica probija nece da izvuce max.obrtaje ve  samo do 5k?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Može da radi i sa lošim semerinzima, ali loše radi. Ako su semerinzi loši - onda motor hoće i više da dimi ( jer povlači ulje iz menjača ), a i ulje u menjaču se razredi jer se meša sa benzinom.  Odvrni onaj šraf sa strane ( za kontrolu nivoa ulja u motoru ) , nagni motor da malo iscuri ( u neku posudicu ), pa vidio kakvo je. Ako je ulje retko i smrdi na benzin - onda su ti otišli semerinzi na radilici. 

  Moguće je da mu i taj tajvanski  karburator ne odgovara. Ako imaš nekog u blizini ko vozi isti motor i da mu lepo radi - vidi da ti pozajmi karburator- staviš njegov pa probaš kako sa njim radi . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Probacu to sa uljem da proverim. Imam jos jedno pitanje. Naime,ranije dok sam popravljao i vozio tomose to sto nece da slozi "sitne"obrtaje to je bilo zbog platina i stelovanja ili zamena istih kao i bobine,medjutim na ovom mz-u sam zamenio kond.i bobinu ali nisam platine. Ono sto sam primetio da mnogo varnice platine u toku rada motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kod mene na MZ sam i ja imao problem kada skinem filter ok, radi, vratim, ne radi. MZ vuče vazduh kroz ram ispod rezervoara. E tu sam ja vršio neke prepravke i zapušio sam rupice koje tu postoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Ne treba ti to elektronsko paljenje,mz odlicno radi i sa njegovim originalnim paljenjem. Ako je mehanika dobra,radilica lezajevi,semerinzi,kompresija problem ti je karburator. I ja sam imao muke dok moj motor nisam ustelovao da radi kako treba. To sto si ti odvio sraf za smesu 2,5 kruga ti nista ne znaci. Uradi to po sluhu. Zagrejan motor nasteluj u mestu onako koliko mozes pa ga steluj posle u voznji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Sta podrazumevas po sluhu? Inace na drugim motorima kad odvrces ili zavrces sraf vaduha menja zvuk i rekciju na gas.. kod mene slabo. Tek kad zavrnem do kraja skoro tek onda pocinje motor da se gusi. Imam jos pitanja. Dali sme da varnici platina? Radilica ima malo lufta gore-dole..mozda pola mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Platine se valjda steluju na 0.50 ali to zavisi od motora do motora.Za Tomos je 0.50 a za ugao to ne znam.Sto se platina tice bilo bi dobro da ih smirglom poravlnjas, jer ako ne nalezu dobro jedna na drugu moguce da ti zato varnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako ti platine mnogo varniče - to znači da ti ne valja kondenzator, mada je moguće da je sve tu u nesrećnoj konfiguraciji, jer ti je bobina polovna od nekog juga. Inače, kad crkava kondenzator - motol lepo upali i malo radi , al ubrzo počne da brljavi - čim se kondenzator malo zagreje . A što se tiče škodinih platina - one pasuju na Jawu, a na MZ-a idu od Trabanta i Wartburga . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 18 minuta, drumskalisica je napisao:

Ako ti platine mnogo varniče - to znači da ti ne valja kondenzator, mada je moguće da je sve tu u nesrećnoj konfiguraciji, jer ti je bobina polovna od nekog juga. Inače, kad crkava kondenzator - motol lepo upali i malo radi , al ubrzo počne da brljavi - čim se kondenzator malo zagreje . A što se tiče škodinih platina - one pasuju na Jawu, a na MZ-a idu od Trabanta i Wartburga . 

u pravu si, davno sam vozio oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Ja vozim mz-a trenutno etz 251 a vozio sam i etz 150 al davno. Ako mislis bezbrizno da se vozis moraces uloziti neki dinar u njega. Platine,kondezator,bobina kabel i svecica to fino poslazes i resio si struju. Ja za stelovanje zazora platina ne koristim spiune,i to radim odokativnom metodom i sve radi bez greske. 

Kad to resis predji na karburator. Taj sraf za vazduh ni kod mene ne reaguje nesto posebno u mestu dok radi motor al u voznji reaguje. Ako ga previse odvrnes ili zavrnes motor se gusi nece da vuce. Probaj da se igras i sa iglicom,digni  ili spusti da vidis kako reaguje. Za pocetak posto si radio cilindar i klip ja bi digao iglicu da dobija vise goriva i ulja koje ga maze. To crkavanje svecice i sporo spustanje gasa me asocira na manjak goriva. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Hvala na predlozima. Probao sam sa iglom ali kad je podignem gusi se.. nisam probao da u toku voznje stelujem vazduh ali to je sledece. Imam problem definitivno sa strujom..znaci platine ne rade kako valja i resio sam da predjem na elekteonsko bezkontaktno paljenje i da resim to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja