Jump to content

Moto Zajednica

Virago 535 1988 bendix

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Pozdrav ljudi, imam problemcic. Kad startujem motor oce nekad da proklize bendix onako u prazno. E sad gledao sam manual malo i to bi trebalo da bude onaj deo sa 3 valjcica. Takodje citao sam da je izbacena druga generacija tog bendixa koji je bolji. Da li je gore navedeno uzrok mog problema sa startovanjem, i ako jeste da li taj bendix ili valjda frajlauf kako ga zove vecina, moze da se zameni drugom generacijom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Za početak,treba skinuti magnet,možda se i ovaj može spasti. Olabave se tri kratka imbus šrafa koji ga stežu za magnet,pa počinju smetnje u radu. skidanje magneta zahteva namenski radapciger.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Morace se menjati  sad kad sam zagledao vidi se da je pukao lim na bendiksu, tako da definitivno mora nov.Gde bi mogao to kod nas da nabavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

Potraži na ebay, ne može da bude više od 80-100eu, ovo od 26 hiljada i kusur je mnogo!!! Skoro je prijatelj kupio sa ebaya!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Nađi nekog da ti naruči deo iz EU, nekog u blizini (hrvatska , mađarska) pa otiđi po njega, platićeš poštarinu i carinu, neće biti 200 eura al neće ni 50. Sve pošiljke preko 50 eura se carine ako idu poštom (oko 35%) od kataloške vrednosti a uvek nađu najskuplji katalog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

Da li je ovo normalno na virago 535 94 godiste kad stisnem kocnicu prednju ili zadnju nebitno je pali mi svetlo sve dok drzim kocnicu gori i svetlo pustim gasi se svetlo, to mi se desava kad motor nije upaljen samo dat kontakt 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
7 minutes ago, Virago 535 said:

Da li je ovo normalno na virago 535 94 godiste kad stisnem kocnicu prednju ili zadnju nebitno je pali mi svetlo sve dok drzim kocnicu gori i svetlo pustim gasi se svetlo, to mi se desava kad motor nije upaljen samo dat kontakt 

zameni sijalicu u stop svetlu odgovarajućom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Ne nego sa dva vlakna. Jedna je pozicija druga je stop. Ako oćeš proveri sijalicu, ako sumljas izvadi obe iz stopa i probaj da stisneš kocnicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Možeš bez problema. Zameniti. I ja sam sam menjao prvi put. Nemaš ništa sjebati. Obavezno nove srafove I zategni po specifikaciji inače će ti se osdvrnuti ili puci. 10.9 šraf obavezno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Imbus. Magnet ide na 80Nm,srafovi od bendixa na 20Nm i obavezno kad zavrnes srafove ima ih 3 uzmi kirner I lepo ih sa strane kirnerisi. Loctite isto stavljas. Inače trebaće ti radafciger da skineš magnet. Ja sam pravio od deblje plocevine. Kad skines Magnet i zupčanik imaćeš jednu tanku platnu nemoj je. Izgubiti. Platna ide prvo pa onda zupcanik. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja