Jump to content

Moto Zajednica

On Norveske do Ostroga - zute banane opet jasu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Evo za pocetak jedna mala teaserica - vragovi, roza palmice, Meki i zute banane...

20180429_063128.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

A evo i rute...opce je poznato da sam u stanju napisat 2 strane putopisa nakon odlaska u lokalni kafic,  pa zamisli draga citalteljice, a i ti, dragi citatelju, sto ce ispast od cijelih 559.000 m putovanja...a sve u 6.brzini i na 11km visini... i 115kg debljini...mojoj naravno, lipotica je i dalje fit kao nekad 

 

ostrog_2.png

 

Kenjam, naravno da ovo gore nije odvozena ruta, iako tehnicki i je. Ako je odvozena kad vozis, jel odlecena kad letis?

 

ostrog.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Svako putovanje, pa i ovo, pocinje ugodnim smjestajem u udobna sjedala novog A320 Neo, moje omiljene nocne more, i naslanjanjem lopatica na naslon za glavu 

 

20180428_053316.jpg

 

Dok me stjuardesa njeznim glasicem upucuje kako otvoriti izlaz za nuzdu, ja pokusavam slomiti noge na 3 mjesta da bih ih uspio sloziti u prostor za noge...A blago mu se kako je visok- recenica koja me momentalno sprijecava u namjer da ikad budem blizak s takvim komentatorima. Materi ti se blago...

 

Nakon sto sam na dva jezika upucen u to da su kava i caj besplatni, a sve ostalo kosta kao 7 dana zimovanja u BiH, odlucjem da je vrijeme za post, jer ne zelim svoju tesko ustedjenu gastarbajtersku crkavicu trositi na ionako nezdrave napitke i ostala jela

 

I dok sam u boli i patnji izbrojao...cek da vidim...3024 seckunde, eto me u Kopenhagenu, gradu necijih predaka, i puno ljepsih dankinja od onih u norveskoj...

 

Sad se vec lagano uzbudjena citateljica pita: kako izgleda glamurozan zivot svjetskog putnika? Evo vako

 

20180428_082934.jpg

 

Cekaonica bruji od uzbudjenih danaca sto idu na more, zaboravljajuci da njihov ten ima samo dva stupnja: albino i res, i nasih glavana s grbovima Hajduka i Dinama, sto taru pivu u 8 ujutro, i glasno svima daju do znanja sto ih ceka na mediteranu kakav je nekad bio...Ja zahvaljujem BOSE-u na Noise reduction sluskama...najbolje potrosenih 260 eura ikad

Jos jedna uputa kako otvoriti izlaz za nuzdu, jos malo kostolomljenja, i idemo...

 

20180428_084922.jpg

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Nakon 6799 seckundara, evo i Splita. Ugodno provedenih 20 minuta u redu za pasosku kontrolu, ovaj put samo s pitanjem odakle, i mojim vec uvjezbanim odgovorom: od tamo, pokazujuci na avion iza sebe. 

 

Taxi me vozi do rive, a na rivi vojni udar...ili se meni to tako cini.

Mislim da bih trebao poceti pratiti vijesti.

 

Prvo naletim na Apache helikopter, pa neke oklopnjake, pa vojne brodove, pa sajam naoruzanja, vojne opreme , gas maski, i svi se nesto selfiraju s praznim puskama, i skacu po oklopnjacima...Mogu zamislit curicu od 5 godina kad za jos 10 godina pogleda stare slike pa se zapita koju pm radi sa AK47 u rukama... a htjela je barbiku...

 

Pitam prvu plavusu sto je ovo, veli ona, gastro sajam. Jebo te gastro sajam, jes ti normalna. Jesan, kaze ona, u onom satoru ima fazola s kobasicom...o jeben te robijo, ne samo da je vojni udar, nego i hranu dijele...

 

20180428_121650.jpg

 

Strateski se smjestam na jedan od rijetkih stekata (terasa) na katu, tako da imam pogled na sve prolaznike i dogadjaje, a pogotovo na duboke dekoltee mladih strankinja, i pokoje domace udavace, sto je zavrsila 3 faksa, radi kao referent u opcini, i vozi fiat punto. Svog nogometasa jos nije nasla...Malo me zbunjuju ovi gladijatori dolje lijevo, ali dobro, reko, valjda nas je Italija opet okupirala, bice bolje... Radje Berlusconija nego ove nase pichke

 

20180428_123823.jpg

 

2 kave s toplin mlikom, 17 memoriranih dekoltea, i vrijeme je za trajekt, tj.katamaran do Vela Luke.

 

Katamaran je isti kao trajekt, al nije.

 

Manji je, vise smrdi po znoju, i wc je toliki da me samo pola stane u njega...

 

Sjedim kraj covjeka koji kaze da mu je placa 300e, i pokazuje mi novi S9+ koji kosta 1.000e... a ja pijem besplatni caj u avionu...ko je tu glup, ne znamo jos...

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Eh da- da objasnim Meki - to je onaj mali zmaj sto visi sa kufera na prvoj slici...Mi u Grazu za Uskrs, odveli djecu u McD da se najedu nezdrave hrane, i ja svima narucim sta oce, a sebi happy meal. Kaze lipotica jes ti lud. Nisan lud, zeno. Vi cete svoje pojest, i ja svoje, ali cu ja dobit i igracku :-) I pitam ja lipoticu kako cemo ga zvat, kaze ona Meki. Ja ga stisnem, i stvarno mekan ko dusa u sisate ruskinje. Reko, moze Meki, mekan je. A lipotica me gleda, zatrepce, zakoluta ocima, podsjeti se zasto je jos uvijek s ovom zvijeri irece: Meki jer smo u Mekdonaldsu, seljo. Eto. A meni je svejedno Meki jer je Mekan. Al joj to ne smijem rec. Nisam lud. Je da ja iman crni pojas, al ona ima muza s crnim pojasom...

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Dodjoh doma, poljubih dijete, poslah dijete da se igra vani, obljubih zenu, te 3 minute kasnije vecerah.

Dosta aorista za danas.

Kako se ujutro u 6 krece na put, ostaje mi dovoljno vremena da skinem ceradu s motora, montiram kofere i GPS, istresem pauke iz cizama, otresem prasinu sa rukavica i zalijepim lipotici roza palmicu na kacigu. Motor je BMW, tako da je uvijek spreman za akciju :-) 

Na put s nama ide jos jedan bracni par, na Fazeru 600, i kako s njima nismo nikad prije putovali, ne znamo sto ocekivati. 

A i nije nam bitno, zato i postoji muzika na motoru, i desna rucica, pa kad ti se ne svidja, odeeeeessss...

Pakiranje je po obicaju ispunilo sljedecih 420 seckundi, a spakovalo se:

  • Vozacka dozvola - nova - EU roza, jer svi znamo da svi vazni dokumenti moraju bit jebene roza boje. Koja li je to budala i na kojoj skupstini UN-a odlucila, mozete procitati ovdje: In 1949, the United Nations defined a convention on road traffic that standardised rules on roads, occupants, rules, signs, driver's licenses and such. It address the notion of driving license for a number of countries, under the wording "driving permit" and declares that its color should be pink. [7]
  • zeleni karton - zelene boje. The first was the Green Card system established in 1949 in Europe, but later other regions followed suit.
  • Zute banane - zute boje. Prolazimo kroz RS i CG , i ne znamo ni koje valute su tamo u upotrebi, a kamoli ima li zutih banana. Sta ako ne ponesem, pa oni imaju samo zelene? Eto sranja. Doslovno. Dakle, nosimo zute. Banane. Neki od nas i zute gacice. Sprijeda. Sutradan. 
  • Lipotica - cipelice za setnju, majice i kosulje
  • Zvijer - rezervne carape, gacice bajkerski crne, naocale za sunce, novcanik bez novcanica. Za sve ostalo tu je Amex.
  • Ovaj put ne pakujemo kisna odijela jer imamo nova RST odijela u bojama koje se slazu (slazucim?)
  • Fotoaparat za nezaboravne snimke - bajkerski crn Canon - jer ja sam kao top
  • GOpro za katastrofalno dosadne video uratke - jer ja idem profesionalno
  • 1,763mm kabela s punjacima
  • E-bay rukavice od 7,99 $ - sa seksi bajkerskim rupicama za hladjenje
  • karton za nosenje boca vina 
  • 1 Bazooka zvaku iz 1979
  • 1 crvenog plasticnog indijanca iz iste godine
  • 14 paketa Durex zvakacih s okusom jagode i mentola
  • 2 paketica keksa s cimetom s Ina pumpe u Neumu iz 2017
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Oko kasnih 2130 se ide na spavanje, i nakon sto me dijete ususkalo i poljubilo za laku noc, uz debilcine iz BB kuce tonem u san...

 

Budi me pjev nekih pticurina u 05 ujutro, i kao i svaki pravi 50-godisnjak, skacem na noge lagane, odradim 100 sklekova i 200 trbusnjaka, obljubim opet lipoticu dok spava, jos 100 sklekova, brijanje nogu i ispod pazuha, i vec sam u garazi.

 

Zdrav obrok od zobi, chia sjemenki i kefira necu ni spominjati. Jer je dosadan kao sto i zvuci.

 

BMW turbina budi zgodnu susjedu, koja kao proviruje iza zavjese u neglizeu, nudeci svoje bradavice milom povjetarcu s mora....

 

I onda se probudim u 6, jedva dignem iz kreveta, oteturam na pisanje, pogledam poprijeko aparat za brijanje, i probudim lipoticu, koja se samo okrene na drugu stranu i promrmlja: ostavite poruku iza zvucnog signala. Cmok. 

 

Nakon kefira i zobi, vec sam u garazi, BMW turbina budi cijelo susjedstvo, koje mi se odjednom sjetilo mame, tate i blize rodbine, al ja to nista ne cujem.

Valjda onaj BOSE noise reduction jos uvijek djeluje. Ionako kazu da je sve u glavi.

 

Oblacimo ponosno nova odijela, ja i vojne cizme, jer su Goretex i seksi i smedje, i super Vibram ugodne za hodanje, a i moj broj 49 u njima izgleda kao 58. Velicina je vazna.Size does matter, bitch.

 

Krecemo, AC/DC vec svira sa zvucnika, vjetrobran se sam dize u zadnju memoriranu poziciju, (BMW ti je to, dragi citatelju), i nalazimo se sa parom.

 

(Op.autora- u daljnjem tekstu par cemo zvati par.) Jasno? Nije? Nije ni meni. Deal with it.

 

Odlucujemo da par vozi prvi do trajekta u Korculi za Orebic.

 

To nam i pase, jer tako ih mozemo ogovarati da nas ne cuju :-)

 

Suncano je, ugodnih 7C, i mi se divimo sami sebi kako smo pamentni i zgodni u slazucim odijelima.

 

Kava u Korculi na pristanistu, dok se prve zrake sunca odbijaju sa prljavog asfalta i zatvorenog javnog WC-a, koji samo zbunjuje turiste.

 

Nista ljepse nego gledat kako Danac gleda okolo , ko srna pod dugim svjetlima, kad skuzi da je wc zakljucan.

 

E moj prijatelju, mediteran kakav je nekad bio. Bez javnih wc-a. 

 

Uvijek ljubazno osoblje Jadnolinije cijepa karte, i znakovima nam pokazuje gdje da parkiramo.

 

Scena kao iz Top Gun-a , s nosaca aviona.

Tako ti je to kad hoces bit CEO, a nisi htio ic u skolu, frustracije se na nekome moraju ispalit van:

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

A evo kako to parkiranje izgleda za one manje upucene ( ako planirate voznju trajektom, ovo isprintajte i zalijepite preko brzinomjera): 

  • Stanes sa strane
  • spustis nogaru
  • ugasis motor
  • ubacis u prvu
  • dignes se sa motora
  • Lezerno nabacis kacigu na retrovizor
  • Njezno odlozis zeninu kacigu u tapecirani kofer
  • odes na kavu s toplim

Nakon voznje od 900 seckundi, odvozis najduzu ulicu na planeti ( vjerni citatelji i citateljice znaju koja je to, a vi ostali citajte, nema besplatno nista),

 

te nakon nekoliko km shvatis da precesto gledas u retrovizor , jer par nije u stanju pratiti tvojih 80kmh.

 

I onda didaktickom metodom samoucenja shvatis da ce ovo biti jebeno spor put... i da postoji razlog zasto vise nisi u nijednom klubu, i zasto volis kad ste ti i lipotica sami kad se vozite...Nikako da naucim od imenjaka Bobbre

 

 

Prvo stajanje je kod Sv. Nikole, 200 lipa da nas cuva i pazi na putu

 

20180429_091537.jpg

 

A drugo u Stonu, ispod 2. najduzih zidina na planeti,  gdje sarmiras lokalne konobarice narucujuci travaricu uz kavu s toplin , tako da znaju da si pravi muskarac.

 

Lipotica toliko rola ocima da ce je glava zabolit. S usana jo citam: a majko, jadna ti sam, bia je normalan do 50-e...

 

BTW, ovo na slici nije lipotica. Zena je lipa, ali nije moja. Moja je BMW majica za na motor.

 

20180429_095432.jpg

 

Nakon kave s toplin, vec je 20C, i ja vec plivam u svom novom odijelu, a i lipotica gubi na kilazi, a nema je previse i inace...Dakle, kad kupujete nova moto odijela:

  • ako pise da je za 3 sezone, onda nije za ljetnu sezonu
  • proljetna sezona u Dalmaciji je ljetna sezona na ostatku planeta
  • otvori za ventilaciju nemaju nikakve svrhe ako imas veliki vjetrobran
  • siva boja je ipak bolja od crne
  • water resistant znaci da ne pusta vodu izvana ali proizvodi vodu iznutra
  • nema na cemu

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

SLijedi nam sporaaaaa voznja do Dubrovnika, bez GPS, jer je zvijer shvatila da sve one rute koje je ubacio u GPS sada ne moze nac u tom istom GPS-u.

A Garmin nikad cuo za manastir Ostrog.

 

TJ. cuo je on, jer ja kad upisem "Mana" on pita da li zelite izabrati Manastir Ostrog.

 

Ja sav sretan kliknem DA, a onda on kaze " trazeno mjesto ne postoji" . Pa kako mi ga nudis kad ne postoji, mater ti americku...

 

Uglavnom, rute sam nasao dan nakon povratka, sakrile su se na SD karticu. Mater i njima.

 

Granice su mi inace drage jer ih predjem oko stotinjak godisnje, ali ova je bila ok.

 

Meni.

 

Paru bas i nije.

 

Jer je muzjak zaboravio zelenu kartu. Onu gore iz Wikipedije.

 

30 minuta i 30 eura kasnije, ipak ulazi i on u BiH.

 

Za to vrijeme meni lipotica u hladu objasnjava da je Trebinje u RS a ne u CG.

 

Ja njoj nista ne virujem. Lipa je i pametna, ali ne moze bit.

 

E moze, moze. 

 

Voznja do CG onako, spora i vruca.

 

Ja bi brze, ali izgubit cu par onda.

 

Iza okuke vidim razbucani parking, a na njemu brdo auta i kamiona, i zakljucjem da se tu dobro jede. ABS odradjuje posao, kontrola proklizavanja me uredno dovodi na parking, a par je ionako jedno 800 metara iza , pa ima vremena za njezne manevre. 

 

E sad kad seljak dodje u restoran, a jos gladan, on bi pojeo sve.

 

Ne i ja.

 

Ja sam se naucio odavno.

 

Ali par nema to silno iskustvo, i narucuje:

  • Corbica od teletine
  • Supica od koprive
  • Salatica od mijesanog povrca
  • Piletina na zaru s pomfrijem
  • Karadjokina snicla

Udavise se ljudi s hranom , jos kad je snicla procurila, svasta im pada na pamet. Ja za to vrijeme boemski bockam sopsku salatu i ispijam Niksicko...te gledam lijepe curke u ljetnim haljinicama i zimskim cizmicama???

 

20180429_130242.jpg

 

BMW je ovaj desno

 

20180429_130246.jpg

 

Lipotica je ova desno. Ovaj celavi s prstenom od Fantoma (sjecate ga se , al nemate pojma kako se zvao onaj njegov crnac) je zvijer

 

20180429_132407.jpg

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Ajde pojelo se fino, popilo i finije, cijene sasvim pristojne za nas norvezane, i idemo dalje.

 

Mi smo ostavili jakne da se suse na sjedalu, pa su sad jakne suhe i sjedala hladna. Par nije.

 

Nastavljamo sporim tempom do Niksica, i nalazimo najuzi moguci put do Ostroga, cestica polu zapustena, na njoj samo mi.

 

Lipotica se ne uzbudjujue, jer nakon svih GPS tura po brezuljcima HR, SLO, HU i slicno, sad nam Garmin nudi i turu po CG brezuljcima.

 

Sunce vani, sunce u kacigama, sto rece netko tu na forumu.

 

Pri dolasku na prve serpentine, lipotica se znacajno stiska uz mene, i ja onako naivan, reko bit ce nesto, a onda se sjetim da je strah takvih okuka... A sta cu ja sad s erekcijom, to je moj problem.

 

Dolaskom na rampu, lik mase i kaze ne moze.

 

Sta ne moze, vidis ti koliko je robe na nama.

 

Ne moze i to je to. Auti da, motori ne. 

 

Nista, parkiraj, skidaj se, vezuj se i polako uzbrdo. 

E sad- Mi smo u dobroj kondiciji, ali bilo je baba sto su skakutale oko nas. 

Svi nasmijani, niko ne stenje bas previse, i odma nam se raspolozenje popravilo. 

Popnemo se do vrha i ugledamo veliki parking. Al ajd , ovo je mjesto mira i tisine, suti i budi miran. 

Meni bilo super. Lijepi, mirni ljudi, tiho, bas onako za dusu. 

A onda se naravno pocnem pravit pametan, jer ja jedini citam forume, pa znam da ljudi tu i prespavaju , i zato ima stotine podmetaca, prekrivaca, i slicno. 

Nemojte me sad gazit sto ne znam tocno kako se sve zove. 

Uglavnom, udjemo u neku malu prostoriju, u njoj dva popa, kaludjera ili sto vec, plafon na metar visine, ja jedva uspio uci.

 

Gledaju oni mene, gledam ja njih, a ovo troje mojih me gura naprijed, kao ti si pametan i nije te sram pitat, a i bolje da ti ispadnes kreten nego mi. 

Pa rekoh: Dobar dan, oprostite, ali ja ne znam sto je red ovdje.

Pita pop koje smo vjere. Rekoh katolicke. 

Kaze on obicaj je da se poljubi krst i poljubi slika, ali ne diraj nista. I ja tek tad skuzim da je i Sv. Vasilije tu s nama.

 

Odradim sve kako treba, ovi moji me oponasaju, jer oni kao vec sve znaju sta treba, a znali bi kurac da ja nisam pitao.

 

Pomolimo se, prekrstimo, izadjemo van, upalimo svijece za zive i mrtve (isto nam ljudi objasnili koje su koje), kupimo par stvari da nas sjete gdje smo bili, i ja tad sjednem ispred na zidic, i sutim i gledam, i miran sam kao sto nisam odavno bio miran.

 

Oni koji me znaju , znaju da je to jako tesko za mene.

 

I odem do cesme, i napijem se vode, i ja sladju vodu u zivotu nisam pio.

 

Da se zbog niceg drugog ne vratim zbog te vode i mira u dusi bih se vratio. 

 

Evo malo slika da ne davim vise

 

20180429_153826.jpg

 

IMG_3849.jpg

 

IMG_3841.jpg

 

IMG_3835.jpg

 

IMG_3829.jpg

 

IMG_3854.jpg

 

IMG_3828.jpg

 

20180430_204503.jpg

 

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Vracamo se nizbrdo, malo je lakse, opet do rampe, cuvar rampe se izvinjava, kaze jutros doslo 30 talijana na motorima, svi se sparkirali ravno na ulaz u Manastir, sef popizdio, svih potjerali, i sef rekao nema vise nijedan motor gore danas.

 

Eto, sjebase nas opet talijani. Niti su nas opet okupirali, niti nam dali da dodjemo do parkinga na vrhu.

 

E necu vise pizze jest bar, sta ja znam, 3 dana...Eto im na.

 

Slijedi serpentinsko spustanje, lipotica isto pod utjecajem Sv. Vasilija, pa i ne zatvara oci, cak kaze bas je ovo bilo interesantno spustanje. 

 

Po onoj istoj uskoj cestici prati nas neki talijan na GS-u, konta covjek ovi znaju di idu.

 

Znam ja di idem, ali ti ne ides tamo di i ja , pa ti je bolje ne pratit me. 

 

Pump, gorivo, kava , i idemo prema Trebinju.

 

Slika uz put

 

20180429_172025.jpg

 

Selfie kraljica

 

IMG_3859.jpg

 

Nu mi nogice

 

IMG_3869.jpg

 

Garmin je cuo za Vojvodjansku ulicu, ali mu nitko nije rekao da se do nje moze doci s obje strane, pa on naravno bira onu prasnjavu.

 

I dok ja lomim amortizere i zube na makadamu, sjetim se one: stani i pitaj seljaka.

 

Covjek nas uputi kamo treba, i naravno , kuca je tu a u njoj nikoga.

 

Zovi po posebnoj tarifi (van EU me kosta 2.7 eura minuta), i eto lika na bicikli, nosi kljuceve.

 

Kuca iznutra ni blizu onoj na slikama, ali sta ces, ima krevet, ima tus, meni dobro. 

 

Kaze biciklista: dobro pricate po naski, s obzirom da ste iz Bugarske. Mi se gledamo, lipotica opet rola ocima, ja gledam u tablice sa HR grbovima...reko ovaj nije cist. 

 

Jos kaze da ima jos gostiju u kuci, iz Rusije. Ajde reko, bar cemo se napit s njima, mozda padne i kakav amaterski video uradak...

 

Kad vidis sta sve ima po pornhubu, sto ne bi i ja...

 

Motori ne mogu u garazu (iako sam pitao ) jer je u njoj stari namjestaj. Dok kontempliram kako napraviti lomacu od te drvenarije, biciklista odlazi s 40 eura i nasim nadama o sigurnom parkingu. Ali kontam, Meki je tu, Spiderman isto, sigurni smo. 

 

Djecji krevetic je savrsen za susenje moto odijela

 

20180429_191426.jpg

 

Tus, presvlacenje, i pjeske do centra do kojeg je stvarno bilo samo 10 min, nadjemo se s jednim prijateljem u kafani pod platanima, drugi nije mogao, ali o njemu malo kasnije.

 

Guglamo kako se platani zovu na hrvatskom, i gle, zovu se platani. Za kurac smo se svi skolovali. 

 

Ja zakljucujem da su muskarci vecinom zgodni, a zene fantasticno zgodne. 

 

Ali od svih je najfantasticniji burek ( je, onaj sa sirom, to smo vec razradili u drugoj temi ovog slavnog putopisca i petrolhead-a). 

A ni piva nije losa. 

 

Trebinje je lijepo mjesto, i svidjelo nam se , za doci opet. 

 

Povratak u nasu kucicu, ispred nje 2 auta BG tabli. Valjda su to Rusi kad smo mi Bugari. Jebem li ga smotana.

 

Ali tisina, niko se ne cuje, nemas koga pozvat na pice.

 

Tus, lezi, par je zaspao u roku keks, mi se prasli 4 puta, i nakon 15 minuta i mi zaspali :-) Sve smo durexe pocijepali od brzine...

 

20180429_210040.jpg

 

U Trebinju se suse i limenke od Cole

 

20180429_200644.jpg

 

On bi prodao stan, ona ne da

 

IMG_3878.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Ajmo dalje. 

Dizemo se svi rano, Beogradjani jos spavaju. 

Muzjak i ja pjevamo dalmatinske pjesme, u nadi da su sve same cure iznad nas, kad odjednom silazi lik od metra ipo, i kaze koji kurac se tu derete, dalmosi.

E jebga, slabo cemo se okusit , a  Samac -Sarajevo ko jebe.

Niko.

Pa tako ne jebemo ni mi.

Ionako nema vise durex zvakacih. S okusom jagode.

Ostala jedna s okusom mentola, ali nju cuvamo za posebne prilike.

 

Opet pjeske do centra (jer je setnja zdrava), na dorucak i kavu.

 

Fini hlad pod platanima, pijaca se otvorila, ima jagoda po 4 marke, odma lipotica kupuje 2 plave kutije pune crvenih jagoda.

 

Taman da napravimo smoothie dok se dokotrljamo do korcule.

 

Opet isti burek i kifle u istoj pekari, i ja zakljucujem da je u pekarama najlakse skuzit ko je domaci a ko nije.

 

Domaci kupe 1 kruh, a stranci 18 kifli, 4 bureka i krafnu( jer nasa djeca vole burek, sjetio se vjerni citatelj i jos vjernija citateljica).

 

U starom gradu sjednemo na kavu, nema osoblja. 

 

Preselimo se prekoputa, narucimo, i tad u onom prvom kaficu izlazi na terasu konobarica, nesto slicno ovom:

 

Waitress-at-_Bikinis-_Sports-_Bar--_Gril

 

Nas dva sad kolutamo ocima, a zene se valjaju od smijeha nasoj patetici. Djecaci ce uvijek bit djecaci. 

 

Lagano natrag do apartmana oko 9h, jer je biciklista rekao da ce doci po kljuceve u 8, a ja ga na cistom bugarskom poslao u neku...

 

Vjerojatno jos prica da su ovi bugari bas nepristojni, a jos i prljavi bajkeri.

 

Po starom dalmatinskom obicaju, zene nose spizu doma

 

IMG_3894.jpg

 

A ja slikavam po gradu , jer sam umjetnicka dusa, super best fotograf, i imam aparat. Drugi nemaju.Aparat. Ne dusu.

 

IMG_3885.jpg

 

Kaze prijatelj od sinoc kupite sportsku opremu, sve je super snizeno. Je, istina, ali takodjer je sve svercana i krivotvorena roba, pa bas i nije tako jeftino. Nula bodova za shopping, ali cista petica za izgled i usluznost prodavacice. Slike nema, jer je lipotica bila preblizu, i cula bi click. Nisam lud da zaginem.

 

ajd recite sta je ovo

 

IMG_3887.jpg

 

Mi na nekoj cesmi. Desni sto se kurci sam ja

 

IMG_3891.jpg

 

Apartman s garazom. Provjerite dva puta da li se u garazi moze i prakirati. Lipotica ima rezervirano sjedalo.

 

IMG_3895.jpg

 

umjetnicka crno bijela 

 

IMG_3874.jpg

 

Umjetnicka roza jer je na njoj ruza

 

IMG_3875.jpg

 

Eto. Ajmo se pakovat i idemo dalje, prema Popovom polju. Ali ne prije nego svratimo u jos dva manastira...

 

Prvo ovaj

 

IMG_3896.jpg

 

IMG_3897.jpg

 

Ja nisam ova zgodna lipotica

 

IMG_3914.jpg

 

Ja ubjedjujem svih da je drugi manastir tamo negdje 

 

IMG_3915.jpg

 

a nije nego je ovdje negdje ( ova slika je 180 stupnjeva od one prije ). Ja da sam Kolumbo, jos bi cekali da nadjem ameriku.

 

IMG_3905.jpg

 

Vidi se da sam u trendu i nosim HD majicu. A pozorni citatelj je mogao primjetiti i da na desnoj ruci nosim rezervni lanac za fazera...

 

Sad kad ste se vratili na ovaj post nakon trazenja slike s narukvicom, idemo dalje...

 

Nekako se izvlacimo iz ogromne petlje u Trebinju, i nakon 8 kruznih tokova, i kockastih znakova, izlazimo na put prema Mostaru. 

 

Ja se radujem jer mislim da idemo tamo, a tamo su dobre baklave.

 

Ali ne idemo tamo, umilnim glasom me podsjeca lipotica. Idemo u manastir Tvrdos. 

 

Jer tamo je dobro vino. I konjak. I rakija. I svasta nesta.

 

1,2,3-a i eto nas ispred manastira. Ja vec prije pitao preko maila kad rade, kaze javite se Miroslavu, on ce vam biti domacin. 

 

I stvarno je bio domacin, svaka cast. Sve nam fino ispricao, svugdje nas proveo, i dao da probamo sve sto su proizveli. 

 

Evo nu slika

 

Nijedna nije Miroslav

 

IMG_3916.jpg

 

Ova sto nije Miroslav iz blizine ( ovo sam objasnio lipotici da moram, jer da ce ovo bajkeri citat, a njima je to drago )

 

IMG_3918.jpg

 

E ovo je Miroslav sto izlazi...

 

IMG_3917.jpg

 

IMG_3921.jpg

 

Cognac du Tvrdos. Sto vidite u konjaku sto se cijedi, ajd jedan mali pshio test ko iz filmova ?

 

IMG_3928.jpg

 

Druzba Malika Tintilinica 

 

IMG_3929.jpg

 

Umjetnicka tresnja

 

IMG_3932.jpg

 

Pile moje lipo

 

IMG_3933.jpg

 

Kupilo se malo ovakvih boca ( e sad znate cemu sluzi kartonska kutija za vino s pocetka ove price ) 

 

20180430_172707.jpg

 

I sad idem spavat jer kad u Norveskoj padne mrak, brze u krevet, jer noc traje kratko . Ljeti. Laku noc, i vidimo se sutra

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Nastavljamo dalje prema Popovom polju. 

Zasto, pita se draga citateljica? 

Nemamo pojma. Vec smo odavno dokazali da nam navigacija nije jaca strana. 

Preticemo par poljaka na GSovima, jer oni stoje a mi se krecemo. 

Odjednom vidimo tablu na kojoj pise spilja vjetrenica. 

 

IMG_3937.jpg

 

Kako nismo nikad bili, idemo. Parking u hladu, ali opremu ne skidamo. 

 

Nu me kako seksi izgledam bez kacige

 

IMG_3935.jpg

 

Pita teta vodic da li cemo na turu, jer da upravo krece. Mozda ne znam kako doci do negdje, ali ocito znam kako doci na vrijeme.

Ulaznica 15KM. A studentska 10KM.

Naravno, posto smo svo 4oro studenti (prava, jer to je tezak faks i traje godinama), placamo po 10 i idemo unutra. 

Ako niste bili, ajte. Ozbiljno. Tura je za 5+.

Na ulazu dva patuljka, a vodic objasnjava da su unutra i umjetni medo i umjetni jaguar, pa da se zene ne uplase kad ih vide.

 

Sta zene, ja bi se prvi usro da ih vidim a da ne znam da su umjetni. 

 

Dobijes i zutu kacigu, da ne zviznes glavom negdje. Unutra je ugodnih 11C' ugodnih nama, ali par turista iz grupe se dobro smrzlo u nekim tankim jaknicama.

 

Spilja je super. Vjetar puse pod stropom, tako da na niskim dionicama dobro brije. A na visokim se uopce ne osjeti. U proljece ima i dosta vode koja se sliva odnekud i pravi jezerca unutra. A ima i jedna vrlo akusticna dionica, i kaze vodic zna li ko pjevat. Cuj zna li. Oliver Dragojevic mi skoro pa prvi susjed, kad moze on sto ne bi ja znao. 

 

 

Na jednom mjestu se cak moze piti i voda koja curi sa siga, ja se naravno odmah napio, jer kazu svaki gutljaj te 10 godina pomladi. Tako da mi je sad 5 godina, i ako vam smetaju pravopisne greske, ne vicite na predskolca. 

 

Evo malo fantasticnih slika, posto se ne smije koristiti blic , a nisam imao triopd, dakle iz ruke, pa fantasticno

 

IMG_3950.jpg

 

IMG_3951.jpg

 

IMG_3959.jpg

 

IMG_3962.jpg

 

IMG_3975.jpg

 

IMG_3980.jpg

 

IMG_3989.jpg

 

IMG_3998.jpg

 

IMG_4005.jpg

 

Kaze legenda da su tu i hajduci nekad se skrivali. Naravno debili iz generacije x kad dodju na ekskurziju misle da je to vezano za NK Hajduk, pa onda ispisu Dinamo. Ne znam sto bih rekao na takav nedostatak znanja

 

IMG_3996-EFFECTS.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

E da , u Vjetrenici zivi i covjecja ribica. Tako, Slovenci, ne kenjajte vise da je ima samo u Postojni. Lazete. Sram vas bilo. Kaze jos teta da... ma necu vam vise nista rec, prvo jer imam 5 godina i brzo izgubim fokus, a drugo, ajte tamo pa slusajte sami. 

Rucamo u restoranu Zavala, koji je 100m od ulaza u Spilju, i hrana je super. Ja opet lagano, samo 4 kobasice i salata, ostali opet previse, ' alkohol, i vidim ja da ce povratak biti jos sporiji. 

 

Oni opet po corbici 

 

20180430_135014.jpg

 

Na granici ovaj put bez problema- on pita imas li zeleni karton, ja kazem da ima, on kaze vjerujem ti, ja kazem hvala. 

 

U Slanom izbijamo na jadransku magistralu, i po dolasku na preljesac, vidim da par debelo zaostaje, i to postaje preopasno za mene i lipoticu. Jer kad se njoj pocne spavat, jedini lijek je zavrtit okretaje do crvenog. Nemojte to raditi kod kuce. 

 

Odlucimo dati gas i stici na trajekt u 1630 za korculu, jer imamo 64km i 50 minuta za to.

 

Naravno, stizemo cak i popiti kavu u Orebicu, bit ce da sam malo brze vozio.

 

Stize poruka od para, da su isli na kavu u Zuljanu, jer da nisu mogli vise, i da ce oni sljedecim trajektom. Dobro.

 

Naravno, pole position je uvijek moj

 

20180430_163001.jpg

 

Kava s toplin u omiljenom lokalu 

 

20180430_161758.jpg

 

Lipotica je nagradjena sladoledom , i to premium vrste - jer taj kosta 2 kn vise, za svu hrabrost i srcanost iskazanu na ovom putovanju, a najvise za trpeljivost mene. 

 

20180430_163939.jpg

 

Doma u 1730, dijete se veseli bureku i jagodama, od kojih su samo 3 zavrsile u smoothieju, ostale su izdrzale. 

 

Suma summarum:

 

nekih 600km

10 eura po glavi spavanje

rucak za 4 u zavali 266 kn 

burek i kifle skoro pa besplatne

par je super za druzenje, ali slomi sporom voznjom. Znam da muzjak ima i fizickih problema s ramenima, i ovo je bio test run, da vidi moze li izdrzati. Moze, ali ne sa mnom. Ja se ne ludiram, ali ne mogu vozit ni 50 ako cesta dozvoljava 90. 

 

I nemojte mi samo tu lupati pluseve, nego komentirajte, onako muski. Ili zenski, ako ste zena. Ili se takvom osjecate. 

 

Sretne i suhe ceste i pozdrav svima iz norveske. kisne i hladne.

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Kao i uvek, jako zanimljivi putopisi za citanje, bas poseban stil! Obozavam tvoje putopise! 
Pozdrav i cekamo novo putovanje i putopis! :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja