Jump to content

Moto Zajednica

125cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova

Pozdrav svima, zelim da kupim neki motor od 125cc. Imam par na umu:

1. Peda xt rr 4t

2. Peda x road 2 4t

3. Aprilia rs 125 2t

ja se ne razumem koje su tacno prednosti i mane 4t i 2t motora ali znam otprilike. Oba Peda motora su nova a aprilia je 2008 god. Sta vi predlazete i da li mozete da preporucite mozda jos neki u toj kategoriji za oko 1500€? Hvala unapred:)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

2t i 4t..dva razlicita sveta druze..ako nemas dubok dzep za odrzavanje i gorivo onda ti je moja preporuka 4t motor :)

Moja preporuka ce uvek biti 4t, yamaha r125, honda cbr125, kymco quannon..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Slazem se sa postom iznad, ako planiras da prelazis puno sa njim i nemas nesto previse para za tu igru, 4t je mnogo bolja varijanta.

Yamaha r125 i sve u tom cenovnom rangu je svakako mnogo bolje ali kostaju znatno vise, odnosno polovni su skoro duplo skuplji od ovih novih. Naravno sa razlogom.

Sa Pedom pro xt sam u poslednje vreme uglavnom vozio lagano van grada i potrosnja mi je znatno ispod 3L sto je super. Ne bih verovao da mi neko drugi kaze :D super je za vise vozace, veliki je motor, udoban polozaj sedenja i nema bola u zglobovima i ledjima posle 2 sata neprekidno na njemu.

Naravno jeftin kinez, ocekuj sitnice koje ces povremeno dotezati, zeleti da su malo drugacije i tako neke stvari, ali daleko od toga da ne moze da se uziva u voznji.

Jedina velika zamerka su vibracije oko 7k obrtaja, prvo vidi da li je tako na svakom ili samo ja imam zamerku ida li ti smeta, ako ne moja preporuka za njega.

Za jednog je ok za sve ali ne planiraj duzi put u dvoje, ako ti treba za to samo uzmi veci skuter od 125 i skrati sebi muke :D

X road 2 verovatno laksi za voznju, manji motor pa ne ide za vise vozace ali ostatak je verovatno isti ili jako slican. Deluje mi da imaju iste agregate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Hvala puno na info, ne razmisljam da prelazim puno sa motorom. Ne znam stvarno kolika je razlika i uopste cena odrzavanja 2t i 4t pa i ne mogu da kazem da li je odrzavanje problem. Yamahu bi najradije uzeo, ali je duplo skuplja od ova tri motora koja sam vec gledao :). Kakvi su utisci o xt i o rs125 ako neko ima iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Aprilia je fin motor, ali je skup za odrzavanje... Slabo ima dijelova, a nije ni blizu pouzdan kao Japanci.

Vozio sam RS50, pa htio kupiti rs125, na kraju odustao i uzeo Hondu nsr 125r. Probao sam nekoliko rs125-ica, i prvi utisak jeste bolji nego Honda (bolje ide, lezi, itd), ali sam ti gore naveo koje su najvece mane.

 

Mada, generalno, vec su ti rekli oko 2t i 4t. Okani se 2t, iz puno razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

 Поздрав,

Ако није касно да ти проширим видике са yamaha ybr 125 и да образложим зашто баш њу.

За цифру са којом располажеш тврдим да је најоптималнији однос уложено добијено.

Лепа, удобна, лака за вожњу једино није за брзине веће од 80 km/h.

Што се тиче дужих путовања може и с њом, резервоар је 12l, а потрошња до 3l/100km, а 

наравно да заборавиш на претицања било чега што иде преко 70 на сат.

Ако брзина није императив (ја сам лично оперисан од тога) на ипсилонки наћићеш само 

заовољство у откривању нових дестинација ма где оне биле.

Наравно седи на сваки од изабраних и види да ли ти одговарају по твојим габаритима.

Пре свега изабери по својој вољи.

Ђао од Ђолета.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja