Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc u busenju tomosa apn

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

У право си од целе радилице је само клипњача вредела, ако је DMBов мотор био на косилици онда се често кидала осовина код ножа и клипњача кривила. Ја сам их избијао, исправљао и монтирао код себе, него стварно шта би са том APNком???

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010
22 hours ago, Krokodilo said:

Па убаци од 90 ELECTRONIC или 80 CTX али!!! ТО НИЈЕ ФОРА. Читао сам све из почетка и сматрам да је све писано више из теорије него из праксе. Постоје више начина да усвираш Томоса и до 130 - 140 км/ч али зависи од пара и намене. Најбоље за то што тражиш је: клип, цилиндар, глава, карбуратор од ПУМПЕ ЗА ВОДУ/ТOMOS 4ку ....Поклопац за хлаџење код пропелера је ок али треба да промениш поклопац за хлаџење цилиндра од пумпе такоџе. Петта брзина обавезно и 14, 15, 16 предњи ланчаник преноса. Ауспух од неког скутера само употребиш грану од Томоса, електронско паљење по могучности, још два федера на на ламеле јер сада имаш само 4 и ја ти гаранујем 85 - 90км/ч. Радилица страда само ако набијеш ступањ компресије без везе. Овако ступањ компресије остаје ист и радилици нече бити ништа. Главу стављам на трупац да је клипњача од Томоса истог квалитета и код Аутоматика и Апеена, Т14, Т15, проблем је само компресија и начин рада. Толико за сада ако те још што шта интересује ПУЦАЈ :)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Gde da nadjem te delove I koliko bi kostali od prilike 100e maks dam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010
9 hours ago, pronto said:

Ja se u DMB kvalitet ne bih kleo. To je sada ipak davna prošlost, ali njihovi proizvodi su imali kvalitet na mahove. Konkretno kada su u pitanju klipnjače i radilice za taj motor kao na Slap 500, tu je bilo svačega. Često su se polutke pomerale i motor znao da zablokira, klipnjače su znale da budu i krive...itd.

Nego odosmo daleko od teme, daj Lazar da kaže konačno jel' poleteo taj Tomos :).

Ljudi ja se pripremam ali je sigurno da posle 27 maja pocinju radovi na tomosu to vam obecevam sestri mi je punoletstvo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Gde da nadjem te delove I koliko bi kostali od prilike 100e maks dam

Пошто је водна пумпа у питању а то је пољопривредни строј требало би да је довољно за клип цилиндар и главу. Поклопац за хлаџење цилиндра можеш и половни, грану за ауспух можеш од Заставе 750 да искомбинујеш само плочицу на цилиндру прошириш да паше шира цев од Фиче. За почетак може стандардни ауспух, са карбурацијом можеш да играш у зависности шта и колико. Петту брзину можеш и половну ако твој APN веч и нема. Неки модели имају петту на главном снопу а на другом који се узубљује са корпом има чауру. У том случају нема потребе за растављање машине на пола, АЛИ ако цилиндар од пумпе не улази у блокове ЈА препоручујем обраду блокова а не ушице цилиндра. 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010

Koliko je ovo  msm 42 38mm a I ljudi necu ja nesto mnogo da radim tomosu kamoli da mu secem blokove. Znaci nes sto mogu sigurno da uradim msm nemora da ide 85 I 75 je dosta pa cu ja polako to da budjim dalje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Koliko je ovo  msm 42 38mm a I ljudi necu ja nesto mnogo da radim tomosu kamoli da mu secem blokove. Znaci nes sto mogu sigurno da uradim msm nemora da ide 85 I 75 je dosta pa cu ja polako to da budjim dalje 
42 тачно

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 5 minuta, Lazar Vukmanovic je napisao:

Pa ja mislim da mi dodje najbolje da probusim cilindar stavim klip nov zamenim sve lezajeve I petu veca dizna I to je to recite mi jel to ok 

Procitaj moj prvi post u ovoj temi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010
23 minutes ago, Krokodilo said:
14 minutes ago, stari roker said:

Procitaj moj prvi post u ovoj temi...

 Pa to samo sto cu ja na 39,5 sve lezajeve zamenim ubacim petu L klip I karburator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
pre 43 minuta, stari roker je napisao:

Procitaj moj prvi post u ovoj temi...

Pa ne vredi :) Kada se pali kao baba na ratluk :tras2: Ako mu je volja da vozi brzi-jaci motor neka  skupi novac za krosericu pa ce leteti po putu,To budzenje nema smisla jer ako fabrika nije tako budzila onda je to verovatno uradila sa razlogom.To je kao i sa "sportacima" Yugo ili lada. Sve to ide sa 100 konja (sa fabrickim motorom)ali koliko?Oni koji se time bave imaju para da to popravljaju ali ako ti je potreban samo za obican prevoz onda ja ne vidim svrhu da ga budzis :stabre: Ti motori idu solidno ali ako ti je zelja za offroad-om onda kupi krosericu koja ce ici kao zmaj ali i trositi znatno vise od APN-a.Ne znam dali zaradjujes ali ako ne radis nigde kasnije ces imati problema sa gorivom pogotovu ako ga budzis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Svi mi matori motorasi,koji smo poceli sa Tomosima po malo smo to budzili i uvek smo trazili koji kilometar na sat vise. Iskustva imam dosta u tome i bicu iskren da kazem sada sta mislim o svemu ovome. Citajuci tvoje postove zakljucujem da bas i nemas nekog iskustva u majstorisanju. Ako se upustis u neku ozbiljniju budzevinu,sve su izgledi da ces nesto nepovratno sjebati. Najblaze sto moze da ti se desi je to da rasklopis i da posle ne znas da sklopis. Ako radis ovaj,da kazem ,laki tuning, to i moze da prodje. Svako dalje burgijanje iziskuje jos znanja,iskustva,alata i novca...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010
53 minutes ago, Mondial said:

Pa ne vredi :) Kada se pali kao baba na ratluk :tras2: Ako mu je volja da vozi brzi-jaci motor neka  skupi novac za krosericu pa ce leteti po putu,To budzenje nema smisla jer ako fabrika nije tako budzila onda je to verovatno uradila sa razlogom.To je kao i sa "sportacima" Yugo ili lada. Sve to ide sa 100 konja (sa fabrickim motorom)ali koliko?Oni koji se time bave imaju para da to popravljaju ali ako ti je potreban samo za obican prevoz onda ja ne vidim svrhu da ga budzis :stabre: Ti motori idu solidno ali ako ti je zelja za offroad-om onda kupi krosericu koja ce ici kao zmaj ali i trositi znatno vise od APN-a.Ne znam dali zaradjujes ali ako ne radis nigde kasnije ces imati problema sa gorivom pogotovu ako ga budzis.

Odma bih ja kupio krosu ali jebiga nisam punoletan nemam dozvolu pa mi cale neda inace imam u steku 420e proslo leto skupio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010
2 minutes ago, stari roker said:

Svi mi matori motorasi,koji smo poceli sa Tomosima po malo smo to budzili i uvek smo trazili koji kilometar na sat vise. Iskustva imam dosta u tome i bicu iskren da kazem sada sta mislim o svemu ovome. Citajuci tvoje postove zakljucujem da bas i nemas nekog iskustva u majstorisanju. Ako se upustis u neku ozbiljniju budzevinu,sve su izgledi da ces nesto nepovratno sjebati. Najblaze sto moze da ti se desi je to da rasklopis i da posle ne znas da sklopis. Ako radis ovaj,da kazem ,laki tuning, to i moze da prodje. Svako dalje burgijanje iziskuje jos znanja,iskustva,alata i novca...

Ma necu ja nista oko menjaca samo glavu cilindar klip  I karburator cu ja ,sve ostalo ce majstor znaci menjac lezajevi radilica klipnjaca I tako to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa i ovako ces morati da polazes :tras2: Ako sam dobro proctao i za am i za a1 je potrebno 16 godina.A za taj novac sto si skupio mozes i neku solidnu krosericu da nadjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Svi mi matori motorasi,koji smo poceli sa Tomosima po malo smo to budzili i uvek smo trazili koji kilometar na sat vise. Iskustva imam dosta u tome i bicu iskren da kazem sada sta mislim o svemu ovome. Citajuci tvoje postove zakljucujem da bas i nemas nekog iskustva u majstorisanju. Ako se upustis u neku ozbiljniju budzevinu,sve su izgledi da ces nesto nepovratno sjebati. Najblaze sto moze da ti se desi je to da rasklopis i da posle ne znas da sklopis. Ako radis ovaj,da kazem ,laki tuning, to i moze da prodje. Svako dalje burgijanje iziskuje jos znanja,iskustva,alata i novca...

Који лаки тренинг, мењач треба наштеловати бре, централна шајбна па танке шајбние пре ње и после да би се добио прописни аксијални зазор измеџу зубчаника и целе осовине у блоковима.Има ту зајебанције за да буде како ваља.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 27 minuta, Krokodilo je napisao:

Који лаки тренинг, мењач треба наштеловати бре, централна шајбна па танке шајбние пре ње и после да би се добио прописни аксијални зазор измеџу зубчаника и целе осовине у блоковима.Има ту зајебанције за да буде како ваља.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

Laki tuning. Mislio sam da mu majstor razbusi na 38-39,da stavi elko klip i mozda karb od petnaje. To je laca,nema sta da zajebe...

Za ovo ostalo moze da se desi da rasklopi i da ne zna da sklopi. Kao sto kazes,nije to samo zavrni sarafe i vozi. Ima tu sexa dobrog...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010
16 hours ago, Mondial said:

Pa i ovako ces morati da polazes :tras2: Ako sam dobro proctao i za am i za a1 je potrebno 16 godina.A za taj novac sto si skupio mozes i neku solidnu krosericu da nadjes.

Cekam da 17pa da pocnem testove  I sa 18 ima da imam za a2 ovako kao sto ti kazes djave bacam pare a I tomos je jeftin da budjene 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa sa a1 mozes da vozis do 125cc sto je solidno vec a2 mozes i do 600cc ali do 35 kw.Ko zna mozda ce ti trebati a mozda i ne.Ja sam na srecu polagao po starom zakonu pa nije bilo toga.Ali ja ti preporucujem da polazes sto pre jer ne znam kako je kod vas ovde kad se najmanje nadas mogu da te zaustave i onda platis kao da si polagao za kamion.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010
On 5/16/2018 at 4:59 PM, Mondial said:

Pa sa a1 mozes da vozis do 125cc sto je solidno vec a2 mozes i do 600cc ali do 35 kw.Ko zna mozda ce ti trebati a mozda i ne.Ja sam na srecu polagao po starom zakonu pa nije bilo toga.Ali ja ti preporucujem da polazes sto pre jer ne znam kako je kod vas ovde kad se najmanje nadas mogu da te zaustave i onda platis kao da si polagao za kamion.

Ovde gde sam ja samo da imas kacigu ali ja njih idalje izbegavam jednom su me uhvatili samo sam im rekao da dodju kod mene u kafanu. I da jedu ko ljudi samo su mi rekli bezi klinac nemoj da te vidimo opet normalno dado suthe dosli I jeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja