Jump to content

Moto Zajednica

Shoei X-spirit III iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vozio si jer si bio ubedjen da je ispravna.
Ali je odličan primer da nije sve OK sto na oko izgleda OK. Kad padne kaciga sa motora na asfalt, svi se tesimo da je tih par stotina eura još uvek u redu. Istina je da često zna da bude i naprslina koje će umanjiti absorbciju onda kad ti bude stvarno trebala.

Jbg, šta da se radi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Upravo tako Savane. Moram da kazem da mi je Savan rekao da su mu za moj slucaj u NL rekli da treba poslati kacigu na pregled u Francusku koji je besplatan ali da sam skinuo spojler ne bi morali Francuzi da se muce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Savane, ajde malo više podeli utiske sa ovom novom aždajom. Ne sumnjam da je aerodinamika za 10. Ali kako je sa akustikom, komforom, ...? Da li ti nedostaje integrisani unutrašnji tamni vizir, kojeg si targetirao u prvom planu? Inače mi se X-Spirit sviđa ali nešto mi se čini, da bi mi bio ipak optimum nešto iz sport touring ranga. Npr Schuberth S2 ili Shoei GT AIR 2. Od svih mi se inače najviše sviđa Bell Race Star ali i ta opcija je više sportski orientisana, pa ... ne znam ni sam  :I 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kao sto sam na početku napisao, poučen iskustvom od ranije, bio sam se nameracio na s2 sport. I probao sam je i odlucio se da je to upravo sto želim. Nemam joj primedbe.

Ali jbg, da skratim priču, probah i tu shoei i stvarno mi je lepše legla. Još sa tom dodatnom personalizacijom je ispala stvarno izuzetna. Na motoru kad voziš ona lezi kao dupe na nosi, ne mrdne ni mm. Integrisani vizir sam rešio drugim spoljnim (foto-grey)vizirom, jeste trošak od dodatnih 150€ ali vredi stvarno. U nedelju kad sam se vozio bilo je dosta sunčano i ni jednog momenta mi nisu zafalile sunčane naočare. Istina cena (tadasnja, ne znam kako se sad krecu) nije zanemarljiva ali ako si to mozes priuštiti definitivno bih je stavio na direktnu nominaciju za finale pa neka proba u radnji presudi koja tebi najbolje odgovara.

Dvlns mi je skrenuo pažnju na te Bel kacige ali jbg već sam bio u zaletu i iako sam pogledao po netu belove kacige i imali su potencijal, nije mi se dalo da menjam izbor jer sam već bio presekao da hoću bas tu kacigu. Muška posla :) možda da su bile belove u toj radnji da bi i njih uzeo u obzir pa bi možda pao izbor i na njih ali kako nisam imao prilike da je probam, nije mi se dalo da idem okolo sa tražim radnju koja ih ima.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

@Ćale kao sto Savan rece ja sam "ucestvovao" sa njim u kupovini kacige. Vozio sam X spirit III dve godine (na zalost odradila je posao) i garantujem ti da ukoliko ti oblik odgovara dalje neces ni gledati.

 

Bell je odlicna kaciga ogroman popust je bio na FC Moto ali ono gde je kod mene izgubila su delovi. Pogledaj na glupavom Louis-u za Shoei imas svaki deo da kupis. Bitno je da kad odvojis 700+  eur za kacigu lako mozes da kupis neki sraf ako ti ispadne, bilo koji deo unutrasnjosti, spojlere.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

758ca7f1f5b431cdbe1a720d7da3e1fa.jpg

Nova klopt sema za 2019. Ko ima crveni motor...ko pravljena za njega.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Probao je danas posle testa ganc nove GT AIR 2. (Komentari sa "testa" gt air 2 u drugoj temi)

 

Šta reći. X-spirit III kaciga je top. Sela je na glavu i lice kao ulivena. Stvar je o testnoj kacigi, koja je već iznosana ali nije bilo primetiti deformacije. Čini mi se tiša nego recimo nova GT Air 2. Pri brzini dobro iznad 200 km/h totalno je stabilna i ne mrda ni malo. Vidni ugao pri visokoj brzini, kad bradu stavljaš na rezervar je naravno odličan, jer ta kaciga je i stvorena za takav stil vožnje. 

Kaciga mi se čini skroz OK i za touring vožnju i ozbiljno sam (još uvek nešto malo) razmišljao da se odlučim za nju ali ima jedan problem, preko kojeg ne mogu. Sve grafike, koje bar na nešto liče, polepljene su sa 93 što ja ne mogu da nosim. Ne zbog toga, jer klinac nije dobar rider i to, ali ne ide. Možda bi bila opcija da uzmem belu pa je diskretno polepim nekim mini nalepnicama ili mat crnu. Ne znam. Nije malo para pa mi i nije nešto da lepim po njoj.

 

Prespavaću i možda probati još nešto drugo.

IMG_5142.jpg

IMG_5143.jpg

IMG_5144.jpg

IMG_5145.jpg

IMG_5146.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne zelim da ti insinuiram bilo sta, veliki si momak i umes sam da odaberes bez tudje pomoci. Ali:

 

bradley-smith-header.thumb.jpg.95ce395852dcbb4edb688df8aa3f5bc0.jpg

 

Kao i:

 

X-Spirit3_Kagayama_TC-5_600.jpg.70c8f71b4d358ba59397edc701f58ea7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Proveravali smo u salonu rok isporuke za ovu Kagayama opciju ali je tek jun 2019 :/

Ta je još jedina koja bi možda prošla što se tiče grafike ali opet ... nije mi to to. Srce još uvek bije za jednu drugu ali teško doći do testne.

 

Do tad izdržat će i stara.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jeste, to je bilo i prošle godine problem. Isporuka ke trajala dugo a nisu je imali na lageru. Sreća u nesreći je sto je moja sadasnja već bila narucena pa sam čekao možda svega nekih desetak dana.

Mogu ti proveriti ovde ako te zanima ta opcija pa da ti pošaljem za Zlovenija nekako :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Kao bivsi vlasnik X-spirit III mogu da ti kazem da ukoliko ti ona lezi male sanse su da ti lezi AGV Pista ili Corsa takodje Shark Race R Pro ali velike sanse da ti leze Schubert SR2, X lite X803RR, donelle RPHA11 i moj favorit od juce kada sam probao Scorpion Exo R1. Pola para od X-SPIRIT III

 

Ponovo sam isprobao sve top modeleu dva dana i dosao do ovog zakljucka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
Pre 20 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

@dvlns

 

Mnogo mocno izgleda Scorpion. Sad sam je narucio za dobru cenu 299 ojra. I oni su po ugledu na LS2 Arrow povecali sirinu vizira za stazu. Ako mi odgovara zadrzacu je.

exo-r1-air-ogi-black-red.jpg

Ne mogu da te tagujem nemam cirilicu, jedina da kazem mana koja je svojstvena i staroj EXO 2000 je sto kada uzmes kacigu i stiskas i siris rukama ona skripi. Mrda se dok Shoei to ne radi. Ne dok je na glavi vec dok je drzis u rukama. Sad da li je drugacija konstrukcija, drugi materijali ili sta ali to sam primetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Jes da smo oteli temu Savanu o SHOEI kacigi, ali bar da zavrsim sa Scorpion EXO.

Stigla, probao je, ok je udobna je, ali u odnosu na LS2 ARROW EVO za iste pare je ipak za nijansu slabijeg kvaliteta.

Resio sam da je vratim i uzecu jos jednu LS2 Arrow kao rezervnu, dok ih jos ima u prodaji.

 

 

 

d18f435a8b881da9feb752e0c6006426.jpg11cc2f35637f4e68d9f1a97f85b01936.jpg58fa240c1b47ad88421733a5e86c04d3.jpg

 

usput i moja razmisljanja, dok preturam kacige

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
Pre 2 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Jes da smo oteli temu Savanu o SHOEI kacigi, ali bar da zavrsim sa Scorpion EXO.

Stigla, probao je, ok je udobna je, ali u odnosu na LS2 ARROW EVO za iste pare je ipak za nijansu slabijeg kvaliteta.

Resio sam da je vratim i uzecu jos jednu LS2 Arrow kao rezervnu, dok ih jos ima u prodaji.

 

 

 

d18f435a8b881da9feb752e0c6006426.jpg11cc2f35637f4e68d9f1a97f85b01936.jpg58fa240c1b47ad88421733a5e86c04d3.jpg

 

usput i moja razmisljanja, dok preturam kacige

 

 

Jako se slabo cuje zvuk na snimku ali uspeo sam.

 

Kada si vec spomenuo imas u UK na snizenju X-803 RR za nekih 300 GBP ako mozes da porucis bez carine (ne znam gde si preko tacno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

[mention=16674]dvlns[/mention]

Vec sam te preduhitrio. Pre ove kacige sam narucio x-803 ultra carbon  (vise se ne zovu RR) ali mi isto nije odgovarala. Nije ista verovao ili ne kao 802RR SBK ultra carbon koju sam imao.

450502178_Capturedecran2019-05-16a22_23_53.thumb.png.094b93b979d812d0da97868f9b21a594.png

Svaku kacigu sam merio i nova x-803 ultra carbon je teza 80 grama u odnosu na bivsu 802RR. 802 u L velicini je bila 1310 grama, a 803 je bila 1390 kad sam je izmerio.

 

Kada bih nasao neku koja je ostala 802RR na nekom sajtu, da nije nenormalna cena uzeo bih je ponovo. Na X-803 su poboljsali sistem ventilacije na temenu, ali mi nije isti "fit"kao 802RR.

Ona mi je bila potaman, ali mi kod 803RR nesto ne odgovara, stiskala me sa strane. Promenili su kalup malo, ali dovoljno za mene da mi bude neudobno. Ova Scorpion Exo carbon je na merenju bila 1460gr u L velicini.

 

 

Evo I slika 803 ultra carbon

fd8b2e5aacd3c0371aed6b3f5306cd54.jpg456425709339bc3b8cfa3bac4c301e93.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Hm, ja nosim M velicinu ali mi je i ona malo veca medjutim u S definitivno ne mogu da se uglavim.

 

Licno modeli koji mi leze su, X-Spirit IIi koji sam imao, Scorpion, X-Lite si u pravu bolje 802 od 803 ali moze i 803, Bell Race Star, RPHA 10+ i donekle 11 (ista situacija kao sa X-lite) i Schubert SR2

 

Nikako mi ne leze AGV pista i corsa (bolje corsa nego pista), Arai RX-7, Shark Race R Pro.

 

EXO R1 zaista deluje malo jeftinije. Skripi ali mi je postava prijatna. LS2 nisam probao ne mogu da sudim.

 

Vidim u Louis-u da su se pojavile nove X802 u svim velicinama

 

https://m.louis.de/artikel/x-lite-x-802rr-carbon-integralhelm/216365?list=8c3a441eb7c6dbf0f6013f3d722fd4c9

 

Jedina mana je sto koliko vidim nema emergency quick release system

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

AGV je za ovalne, duguljaste glave. Okrugli balkanski tip nikako ne ulazi. Ni je nikako nisam mogao da se uglavim niti u jednu AGV. S druge strane svojevremeno sam probao neke Shark i lepo su pasovale. Kad razmislim probao sam svojevremeno i neke Scorpion i uvek mi je nesto smetalo kod tih kaciga.

LS2 je u Francuskoj na stazi pravi hit, best value for money i usput super vidno polje. Kaciga sa najsirim vizirom. Naravno i to se kibicuje na netu i kupuje kada se ulovi dobra cena. Moju sam uzeo za 250 evra sto je vise nego dobra cena, a sad sam preko Motocard-a narucio carbon za 320. U odnosu na 299 za Scorpion mislim da razlika vredi.

BTW LS2 su blago ovalne i nju imam u XL, iako sve ostale kacige koje sam ikad imao su bilie L (59-60cm). Ali ova LS2 XL super pase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da vas pitam ja, a šta radite vi sa tolikim kacigama?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Znas kako Savane na trofejnom zidu su mi neka Dainese, Shoei XR1000 i Shoei X-Spirit III. Rezervna je HJC RPHA 10+. Kad naidje dobra kaciga po povoljnoj ceni uzmes za rezervu da ne daj boze ako moras da vijas "glavnu" to ne moras pod pritiskom. Licno mislim da je HJC odlicna rezervna kaciga i ako nadjes negde 10 ili 10+ one su ispod 200 nove sa dva vizira obavezno uzmi nek stoji :)

 

Inace pre dve nedelje sam bio u Motocard-u u Barseloni u obe radnje. Samo u kacigama imaju u onoj vecoj lager par stotina hiljada EUR rekao bih :) naravno po retail cenama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa imam sad tu xspirit3 i stara scorpion mi stoji kao u rezervi. Mada se razmišljam šta da radim sa njom jer očigledno je neću skoro nositi ako i ikada više. Ne zato sto je loša već najviše zato sto mi je nova odlična i dosta bolja od nje, pa ne vidim logiku da nosim staru rezervnu. Ako bi nekim slučajem olupao novu kacigu tražio bih drugu novu da kupim koja mi se svidja a ujedno odgovara novčaniku.

Nego sve mi se čini da je nešto nalik ženama kad gledaju cipele da imaju za posao ponedeljkom, druge Za posao sredom, jedne za kad je kiša, neke druge za uz suknjicu onu... jedino sto su kacige malo skuplje od tih cipelica pa se mora malo obuzdati. :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja