Jump to content

Moto Zajednica

Shoei X-spirit III iskustva

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5753 postova

Pa fora je sto ako ne daj boze ova padne ili jos vise ne daj boze je olupas imas vremena da trazis novu eventualno sacekas rasprodaju ili velicinu. Jbg kad vozas samo po stazi za ocekivati je da ce zatrebati. 

 

A ima malo i toga sto si napisao :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
On 4/9/2019 at 11:51 PM, Savan said:

Integrisani vizir sam rešio drugim spoljnim (foto-grey)vizirom, jeste trošak od dodatnih 150€ ali vredi stvarno. U nedelju kad sam se vozio bilo je dosta sunčano i ni jednog momenta mi nisu zafalile sunčane naočare. Istina cena (tadasnja, ne znam kako se sad krecu) nije zanemarljiva ali ako si to mozes priuštiti definitivno bih je stavio na direktnu nominaciju za finale pa neka proba u radnji presudi koja tebi najbolje odgovara.

Dobio sam na poklon ovu kacigu L veličinu , držao sam je jedno 15 min ( nisam imao prilike pre da probam) deluje da mi odgovara i oduševljen sam kako leži. Pitanje ja s obzirom da na mojoj kacigi imam sunčani vizir koji je odličan, da li i dalje stojiš na činjenici da je fotogrey fizir prava kupovina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dan ili noć, otvoreno ili tunel, sa tim vizirom nemaš problema ni pod kojim uslovima.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
On 11/7/2020 at 6:00 PM, IvanByk said:

Dobio sam na poklon ovu kacigu L veličinu , držao sam je jedno 15 min ( nisam imao prilike pre da probam) deluje da mi odgovara i oduševljen sam kako leži. Pitanje ja s obzirom da na mojoj kacigi imam sunčani vizir koji je odličan, da li i dalje stojiš na činjenici da je fotogrey fizir prava kupovina?

ne mogu da zamislim bolju kacigu narocito sa tim vizirom.

to je nesto najbolje sto industirja danas moze da ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Super, vozio sam vrlo kratko možda 20 min, da testiram da li.me steže, za vikend, pre pranja i "arhiviranja" motora. Malo je maglila ali sa otvaranjem  luftera na bradi i drugog odmah iznad vizira sve se sredi. Na većim brzinama ludilo... Jedva čekam da je testiram na nekom dužem putu sledeće sezone ali prvi utisci su neverovatni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
On 11/10/2020 at 12:32 PM, IvanByk said:

Super, vozio sam vrlo kratko možda 20 min, da testiram da li.me steže, za vikend, pre pranja i "arhiviranja" motora. Malo je maglila ali sa otvaranjem  luftera na bradi i drugog odmah iznad vizira sve se sredi. Na većim brzinama ludilo... Jedva čekam da je testiram na nekom dužem putu sledeće sezone ali prvi utisci su neverovatni...

imao si pinlock?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

mozda stara tema al da se ukljucim posto sam u potrazi za kacigom a vidjo sam da ste spominjali NXR . Imam u ponudi Shoei NXR za 300e do duse Crna Mat (nisam preodusevljen bojom jer mi djeluje preobicno) . 

 

Interesuje me jel ovo dobra cijena za istu u danasnje vrijeme s obzirom da je malo stariji model i jel ce zadovoljiti potreba kao Touring kaciga 

 

budzet mi je oko 300e pa moze i preporuka za neku drugu , par prijatelja mi je reklo da pogledam LS2 za te pare 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 2/26/2022 at 8:39 PM, Slavo said:

 Imam u ponudi Shoei NXR za 300e do duse Crna Mat (nisam preodusevljen bojom jer mi djeluje preobicno) . 

Mislim da ovo nije srecan izbor. Na stranu estetika zamisli kako je u njoj leti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

vise ne znam ni sam , krenuo sam sa budzetom od 150e a sad ovo sto mi se svidja je sve 500+ eura. Ovu NXR sam zidvoio  iz razloga sto vidim da je svudje 400-450e a ova cijena 300e mi djeluje primamnjivo . Pomislio sam i ja to za boju i sunce ali vjerujem da moze biti samo vruce na semaforima , dok u voznji nebi trebalo da je neka razlika velika.

 

Gledao sam i neke modele Nexx ali po netu su iskustva iz jedne u drugu krajnost . Neki su prezadovoljni a nekima je prebucna i furi al svidjaju mi se modeli produzeni da kazem za osobe sa duzim vratom :D

 

iskreno u ovom trenutku mi je mnogo da dam 500+ za kacigu , sem ako ne ostavim ovu staru i ovu sezonu pa da kupujem sledece sezone 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

realno ne možeš porediti LS2 ili NEXX sa SHOEI.... ako su u pitanju obe nove kacige na strani Shoei su kvalitet i materijali od kojih je kaciga napravljena. 

Imaš u drugim temama obradjene mnoge kacige pa pročitaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ipak pade odluka na ovu NXR . Nisam pravio ozbiljniju turu da bih mogao full komentar da dam ali provozah je po gradu i na polu otvoreni put i svidja mi se skroz . Osjeca se kvalitet materijala i izrade posebno u odnosu na ove sto sam vozio do sad i imam (Airoh, Mt i Nolan). Da je tiha nije tiha cuje se strujanje vazduha , posebno ako se otvori ventilacija na bradu cuje se flago fijukanje ali to mi ne smeta uopste , bit o mi je bilo da je pregledna i da ne furi . Pinlock radi perfektno posao . S obzirom da nema naocare uzeo sam i tamni vezir a veziri se mijenjaju ultra lako i brzo . Bacicu koje slovo kad odradim neku malo duzu turu

2c9aad4f0452f00a6e037643011e25ac.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Имао сам је неко време,кацига је феноменална,возио сам је на R-u а прошлу сезону на GS-u,вентилација одлична,нема мрдања на 100kmh као и на 200kmh,лагана и удобна.Замерка за материјал са доње стране,временом испуца.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja