Jump to content

Moto Zajednica

Shoei X-spirit III iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
Pre 10 sati, filipfg je napisao:

 

Da, moj oblik je takozvani "long oval" proklet bio. Na revzili ima da se izdvoje npr sve kacige za taj oblik i izbaci nekih 90 modela od brendova su Arai, Icon i ove sto ti spominjes LS2, ja koliko znam ni jedan od ova 3 brenda niko ne radi u Srbiji?

 

 

LS2 su radili ranije yamaha barel, a sad vidim da zvanicno na sajtu ima motooprema.net

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
 
LS2 su radili ranije yamaha barel, a sad vidim da zvanicno na sajtu ima motooprema.net
Ls2 radi Bellamoto Milana Rakića 1

brmmm,brmmm

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

E pa hvala kolege. Poseticu radnju da vidimo kakve kacige imaju.

 

Kolegi se izvinjavam malo sam mu spamovao temu, u svakom slucaju cekamo ga sa rezultatima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nemaš problema, nije ovo ‘moja’ tema samo zato sto. sam je ja otvorio. Svako ko da svoj input na ovaj ili onaj način je postao deo teme.

Kad bi nasao nekoga ko ima malo veći subler da ti izmeri glavu kao na jednoj od prethodnih slika a isto i obim pa ke budem išao na personalni fitting da ubace i tvoje podatke u program od shoei da vidimo koja ti kaciga odgovara od shoei.
Pretpostavljam da rade samo sa te tri mere.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Ja sam na zimu uzeo Xspirit 2, bila je na snizenju i bila je fina razlika u ceni u odnosi na Xspirit 3.. Prodavac me je na kraju ubedio da za ono za sta je ja koristim, necu prietiti razliku, cak i generalno kao za normalnog coveka te razlike nisu neke.. Bilo kako bilo mene je nova Xspirit 2 izasla 500e,  probavao sam i NXR ali mi nije legla.. Ja sam kacigom prezadovoljan.. Meni je tad prodavac pricao kako se ta kaciga dobro luftira, ovo ono..ja rekoh lozi me.. Tek sam sad primetio sta znaci dobro luftirana kaciga sa dobrim protokm vazduha.. ja sam ranije otvore drzao uvek otvoreno i to je bilo to..A na ovoj je vec druga prica, imaju funkciju :D Cale koristi HJC rpha 10 plus, kaciga je sjajna i npr njemu mnogo bolje odg za njegov oblik glave.. Ja kad sam uzimao probavao sam tada i rpha 11 ali mi nije oblikom sela toliko kao Xspirit 2... Za svakog ko hoce Xspirit moja topla preporuka bez obzira na model. :)

 

P.S. i mnogo znaci kad se i skoljka izradjuje u drugoj velicini..kad se velicina ne nadomesta samo debljinom sundjera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ima pravo donekle prodavac.
Gledam sad npr neku komunikaciju i zapelo mi oko za senin uredjaj sa kamerom. Prodavac mi skrenuo pažnju da sa tom dzidzom će kaciga dobiti dodatnu težinu a ujedno će se i poremetiti aerodinamika i svašta još nešto. Sve u čemu ta kaciga se izdvaja biva delimično ili potpuno ponisteno time.

Jbg..a kako ću bez komunikacije.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC
Pre 2 sati, Savan je napisao:

Ima pravo donekle prodavac.
Gledam sad npr neku komunikaciju i zapelo mi oko za senin uredjaj sa kamerom. Prodavac mi skrenuo pažnju da sa tom dzidzom će kaciga dobiti dodatnu težinu a ujedno će se i poremetiti aerodinamika i svašta još nešto. Sve u čemu ta kaciga se izdvaja biva delimično ili potpuno ponisteno time.

Jbg..a kako ću bez komunikacije.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ја на мојој NXR имам кинеску комуникацију,до скоро сам је возио са њом,у међувремену сам сјебао носач и сад је не носим,нисам приметио било какву разлику у аеродинамици и слично...а капирам да је та комуникација итетако боља и да никаквих проблема нећеш имати.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Jel se otvara sivi spojler pozadi za ventila iju?

Da li je ovo konačno rešenje ili je analiza u toku?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kaciga je kupljena, upravo je personalizuje

18168190d10135f2c9288dd958a096af.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
On 5/27/2018 at 1:59 PM, X8 Vračar said:

Jel se otvara sivi spojler pozadi za ventila iju?

Da li je ovo konačno rešenje ili je analiza u toku?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Ne otvara se jer to nije ventilacija vec spojler za stabilizaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
On 5/27/2018 at 1:59 PM, X8 Vračar said:
Jel se otvara sivi spojler pozadi za ventila iju?

Da li je ovo konačno rešenje ili je analiza u toku?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 


Vidim da sam ‘lajko’ a da nisam odgovorio. Izvini, malo je juče bila gužva pa sam smetnuo sa uma skroz.

Za spojler ti ie dvlns odgovorio, ja bi morao otići do garaže da proverim jer je nisam pošteno ni pogledao.

A sto se tiče personalizacije, uzmu ti dužinu i širinu sa nekim sublerom. Ujedno i visinu, čini mi se čela i na kraju metrom izmere obim. To sve ubace u ‘magičnu kutiju’ i onda izadje respons. Po odgovoru sam mogao čak možda i L veličinu ali nju nisam prethodnih puta ni probao jer mi je trenutna scorpion kaciga 3xl. A i juče kad sam probao L fore radi, mogu da je navucem ali mi toliko stegne glavu da kad sam je skidao mi se učinilo da je uhvatila vakum. Svaki vid komfora se izgubio i da je koristim iskljucivo na stazi 2x 2h dnevno jednom sedmicno, možda bi se kolebao oko nje. Ovako pod mojim uslovima korišćenja. više cenim komfor koji pruža broj veća. Medjutim broj veća ke zahtevala popunjavanje praznog prostora sa onim dodacima na slici iznad. U suštini izvade postavi i imaju već te umetke koji se lepe za postavu sa unutrasnje strane.
Ovo je info sa mail-a koji sam dobio od shoei-a:




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

D0695F18-E803-455D-A7FF-3237F09E40C7.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vec sam je koristio nekoliko voznji i stvarno sam zadovoljan. Brinula me malo D kopca jer je ranije nikad nisam koristio ali ide solidno zakopcavanje. Jeste da moram bez rukavica ali po protokolu svakako ide prvo zakopcavanje kacige pa tek onda navlacenje rukavica.

 

Ako bih joj trazio manu, nije bas da mi smeta ali naocare mi zamagle cim izdahnem a stojim u mestu. Ventilacija u kacigi je odlicna i odmah se naocare u sekundi odmagle kad krenem da vozim ali nazalost na semaforu odmah opet zamagle. Bas moram da gledam kako disem da bih to smanjio na neki minimum. A ako sam dosao na semafor koji je tek upalio crveno obavezno otvaram vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
On 5/7/2018 at 7:30 AM, dvlns said:

I da za imam molbu da pitas coveka da li ima ovaj spojler kao rezervni deo nisam uspeo na netu da nadjem.

 

 

IMG_20180418_192321556.jpg

Vlado ti li si? :jee:

FB_IMG_1532821021506.thumb.jpg.9b17c1301226e6fa36791a8412dbaa98.jpgFB_IMG_1532821027689.thumb.jpg.61372ac8fbc4c96948bb08951786642d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Imam Spirit 3 vec godinu dana, prezadovoljan kacigom, sto na stazi sto na putu. Mnogo tisa od AGV Corse koju takodje imam par godina, udobnija i lajner unutra je bolji i sigurnije drzi glavu od AGV-a ( moj utisak) Hladjenje i aerodinamika su strava, ( na nejkedu sam stalno nikad problem cak ni na brzinama preko 200kmh) . Jedina zamerka , mozda je to samo moj primerak, otvor za ventilaciju na celi neposredno iznad vizira se otvara ka dole i ima tendenciju na vecim brzinama da se sam zatvori od pritiska vazduha. Ali sve u svemu cista desetka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
On 7.5.2018. at 7:30, dvlns je napisao:

I da za imam molbu da pitas coveka da li ima ovaj spojler kao rezervni deo nisam uspeo na netu da nadjem.

 

 

IMG_20180418_192321556.jpg

Udpate tek sada jer tuljan kao sto sam ja je danas tek skinuo spojler. Da budem iskren ja cak ni danas nisam hteo nego drugar uradio. Priicno jednostavnom optickom analizom smo utvrdili da sam ja ipak momacki opicio glavom i da nije bas cudno sto sam imao black out. Rezultat: kaciga presla na policu za trofejne kacige.

 

 

IMG_20181112_162650.jpg

IMG_20181112_162726.jpg

IMG_20181112_162708.jpg

IMG_20181112_162717.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja