Jump to content

Moto Zajednica

Negotin - Zaječar 06.05.2018

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Malopre sam se vratio motorom sa Stare Planine i mislio sam da cu se vratiti kuci pun samo lepih utiska, ali nazalost ima i losih.

Na putu Negotin - Zajecar, blizu Salasa, na sred puta razbijen motocikl, neki crveni kruzer do 600 kubika i automobil, policija nije dozvoljavala zadrzavanje pa nisam video gde je povredjeni. Uz put sam sreo i vozilo hitne pomoci pod rotacijom koje je jurilo na mesto udesa. Nadam se da vozac motocikla nije u zivotnoj opasnosti. Tablice sam uspeo da vidim, negotinske su.

Deluje mi kao da je auto isekao motocikl ukljucujuci se sa sporednog puta ali nisam siguran. Ako budem saznao jos informacija napisacu ovde. 

 

Ne vezano za ovo opet da konstatujem da vozaci kamiona ne jebu zivu silu. Na putu Knjazevac - Zajecar ogranicenje 80 , sleperi iz surdulice ladno sibaju 120 (a nose nalepnicu 80)

i to nedeljom popodne. Kriminal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

E jebiga, tu svi voze prebrzo u odnosu na to u kakvom je stanju sam put, a ima I dosta sporednih puteva. I sama ta petlja kod Salasa je rizična kad je u pitanju oduzimanje prednost, meni je tu izleteo Jugo na 10m od mene pri mojoj brzini od nekim 100 km/h, sreca je da sam ga video I bio spreman na taj njegov potez. Nadam se da je motociklista dobro, pokušaću I ja da saznam o kome se radi I šta se dogodilo.


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Ovo nije bilo na raskrsnici (petlji) nego na prevoju, bukvalno na brdu. Sa obe strane puta su njive i vocnjaci, pa predpostavljam da je auto izleteo na put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Drž' se Spale!

Majku mu, I mislio sam da si ti ali nisam verovao.. kad budeš mogao I budeš imao vremena piši šta se dogodilo. Takođe ako ti je potrebna neka pomoć ili nešto cimaj slobodno.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
lik sa alofom me pretekne tu su one tri trake koje su dve za one koji idu uzbrdo pretekne mene i krene da pretice ladu nivu koja je na srednjoj traci lik sa ladom krene desno kao da ga pusti medjutim on naglo skrece desno kod onog vocnjaka bez zmigavca ovaj sa alfo da ga izbegne vrati se u moju traku i naglo zakoci nisam stigo da ga izbegnem
 
i lupim ga u zadnji levi stop i tocak mu odvalim pocepam gumu sebi sjebe retrovizore nozice malo sam vile iskrivio na srecu motor pali
 
krivi obojica i dobili krivicnu prijavu sad ce da vidimo sta ce bude
 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Tebi ništa, baš ništa?   Odlično si onda prošao...

A kad kažeš obojica, misliš na nivu i alfu, da?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Бојим се да је хтео рећи да су он и човек са Алфом криви... Капирам да Лада ни не интересује полицију...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Biće u ovoj situaciji vrlo čupavo da se dokaže ko je najviše kriv (ukoliko nema nezavisnih svedoka, ili ukoliko nema priznanja krivice samih učesnika).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Čuo sam se juče sa spaletom, kaže da je samo ugruvan I na sreću nema težih povreda. To je ono najbitnije.

Evidentno je da je ovde vozač lade najviše ugrozio saobraćaj svojim naglim skretanje, dok ga je pritom alfista preticao. Spale je ovde na žalost najviše nastradao, a najmanje kriv.

 

Pritom, spale ima običaj da nosi akcionu kamericu na kacigi, nadam se da ju je poneo I ovaj put o da mu je bila uključena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pa nešto nisam razumeo u celom ovom događaju:

Alfa preticala Ladu i Lada naglo skrenula udesno. Pa jel to tip sa Alfom vršio preticanje Lade sa njene desne strane?

I nije mi jasno u kojoj je traci kolega bio kada ga je Alfa pretekla kao i u trenutku udesa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Malo je konfuzno kolega napisao.

Pokušaću ja da razjasnim malo. Kretali su se svi u istom smeru, alfista je pretekao kolegu Spaleta I nastavio da se kreće u srednjoj traci kako bi pretekao I ladu, koja se u tom trenutku kretala srednjom trakom. Vozač lade skreće blago u desnu traku, kao da pravi prostor da ga alfista obiđe, a onda naglo skreće u levo ka tom voćnjaku. U tom trenutku, alfista da bi izbegao ladu, naglo se prestrojava I koči u skroz desnu traku, kojom se kretako kolega Spale I tu dolazi do udesa. Sreća pa je Spale uspeo koliko toliko da izbegne alfu I da ne udari u nju direktno.

Nadam se da je sad malo jasnije.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Tek sada ništa nije jasno. Alfa pretiče, lada da pomogne skreće u desnu traku pa Alfa beži u još desniju traku?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 16 minuta, Milanče019 je napisao:

Malo je konfuzno kolega napisao.emoji1.png

Pokušaću ja da razjasnim malo. Kretali su se svi u istom smeru, alfista je pretekao kolegu Spaleta I nastavio da se kreće u srednjoj traci kako bi pretekao I ladu, koja se u tom trenutku kretala srednjom trakom. Vozač lade skreće blago u desnu traku, kao da pravi prostor da ga alfista obiđe, a onda naglo skreće u levo ka tom voćnjaku. U tom trenutku, alfista da bi izbegao ladu, naglo se prestrojava I koči u skroz desnu traku, kojom se kretako kolega Spale I tu dolazi do udesa. Sreća pa je Spale uspeo koliko toliko da izbegne alfu I da ne udari u nju direktno.

Nadam se da je sad malo jasnije.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Hvala, sada je sve jasno i dobro je da je kolega prošao prilično "jeftino".

Kada se slonovi pobiju međusobno, najviše nastradaju mravi (budu zgaženi), pa tako i u ovom slučaju kolega bio "kolateralna" šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 18 minuta, Miloš A je napisao:

Tek sada ništa nije jasno. Alfa pretiče, lada da pomogne skreće u desnu traku pa Alfa beži u još desniju traku?

 

Pročitaj pažljivo sve što je Milanče napisao i trebalo bi da ti bude jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv
pre 8 minuta, Milanče019 je napisao:

Vozač lade skreće blago u desnu traku, kao da pravi prostor da ga alfista obiđe, a onda naglo skreće u levo ka tom voćnjaku. 

 

pre 5 minuta, Miloš A je napisao:

Tek sada ništa nije jasno. Alfa pretiče, lada da pomogne skreće u desnu traku pa Alfa beži u još desniju traku?

 

Samo malo pažljivije čitanje kolega. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako ja dobro kapiram, tu su dve trake za uzbrdo i jedna za nizbrdo. Oni su svi išli uzbrdo. Kolega Spale u krajnjoj desnoj traci, Alfa ga pretiče srednjom trakom a ispred je Lada takođe u srednjoj traci. Alfa kreće da pretekne i Ladu (ako tu nije isprekidana linija između srednje i krajnje leve, a cenim da nije jer na takvoj konfiguraciji puta čak očekujem i duplu punu), onda Alfa pravi vrlo težak prekršaj samim tim što pokušava na tom mestu da pretekne Ladu na taj način. Vozač Lade očigledno misli da vozi šleper jer u trenutku dok ga ovaj pretiče prvo hvata ajnšlag malo u desno što vozač Alfe pogrešno tumači kao pomeranje u desnu traku da ga pusti da prođe, a onda mota u levo i nastaje kuršlus jer Alfa pokušavajući da izbegne Ladu naglo koči i skreće desno, seče put motoru i dolazi do sudara. Da sam na Spaletovom mestu ja u takvoj situaciji ne bih pristajao na podeljenu krivicu ili bilo šta tome slično! Ako je Spale sve vreme bio u svojoj traci njegove krivice nema ni u tragovima bez obzira što je od pozadi udario u Alfu.

 

Takođe, da li je na tom mestu uopšte dozvoljeno skretanje u levo iz srednje trake?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

И ја сам тако разумео, @icatenej, али ако нема снимка, нека докажу постојање Ладе...

Бојим се да ће колега надрљати.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Sve je tako, samo što su se oni kretali nizbrdo, u smeru u kome je samo jedna traka "tvoja". Ako me ne vara sećanje, na tom delu puta je udvojena kombinovana linija, tako da je proticanje dozvoljeno.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Slažem se sa Zubom. Policija ide na obostranu krivicu. Valjda je i za njih maltretiranje i papirologija da konstatuju krivca. Kolega, na tom delu puta, spušatao se svojom trakom. Iz suprotnog smera vozač iz Bora ( neka mlekara ) sagnuo se da dohvati mobilni i prešao svoju i srednju traku. Kolega videvši da ovog " nema " za volanom i da ide pravo ka njemu počne da skreće levo da bi izbegao čeoni sudar. Lik se " pojavljuje na ekranu " i krene da vraća kombi u svoju traku. Jak bočni sudar...kombi na boku a kolega vrlo malo u srednjoj traci bez levog dela haube i motora. Sreća svi ugruvani. Milicija označila da je i kolega kriv zato što je prešao u srednju traku na punoj liniji. Mislim da se i danas sude.

  Savet - ako možeš naplati štetu od lika da ne odete na sud. Znam jednog psihopatu, sudio se negde u inostranstvu 13 godina i pustili ga zbog nedostatka dokaza ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja