Jump to content

Moto Zajednica

Razmisljam o ulasku u svet na dva tocka, potrebni saveti i misljenja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Moja preporuka ako mozes odmah da polazes za A2 onda kupi nekog kineza ali od 250 kubika!Nisu nekog kvaliteta ali izgledaju mnogo mocnije od skutera barem po meni ;) Bolje ti je da se ucis na nekom jeftinijem motoru nego da kupis nesto kvalitetno pa da ga razbijes :lol3:Naravno naucices malo i oko mehanike kako sta da popravis jer po meni covek mora i da zna nesto i da popravi a ne samo sipaj gorivo i teraj.Jer nekad i dobri motori mogu da se pokvare u nekoj nedodjiji a ti mozes samo da ga gledas ako ne znas osnove mehanike/elektrike.Kineski coperi verujem da mogu da idu i na duze relacije ali da ga unapred pripremis i sredis sve sto bi trebalo da se zameni.Ja sam svoj kupio za 600 evra i mislim da za taj novac ne mozes da nadjes nesto kvalitetnije i novije.Ako se odlucis za kineski coper obavezno gledaj da je 250 kubika i obavezno mu zameni gume jer sa njegovim fabrickim gumama ces pasti sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
On 5/7/2018 at 2:09 PM, Mondial said:

Moja preporuka ako mozes odmah da polazes za A2 onda kupi nekog kineza ali od 250 kubika!Nisu nekog kvaliteta ali izgledaju mnogo mocnije od skutera barem po meni ;) Bolje ti je da se ucis na nekom jeftinijem motoru nego da kupis nesto kvalitetno pa da ga razbijes :lol3:Naravno naucices malo i oko mehanike kako sta da popravis jer po meni covek mora i da zna nesto i da popravi a ne samo sipaj gorivo i teraj.Jer nekad i dobri motori mogu da se pokvare u nekoj nedodjiji a ti mozes samo da ga gledas ako ne znas osnove mehanike/elektrike.Kineski coperi verujem da mogu da idu i na duze relacije ali da ga unapred pripremis i sredis sve sto bi trebalo da se zameni.Ja sam svoj kupio za 600 evra i mislim da za taj novac ne mozes da nadjes nesto kvalitetnije i novije.Ako se odlucis za kineski coper obavezno gledaj da je 250 kubika i obavezno mu zameni gume jer sa njegovim fabrickim gumama ces pasti sigurno.

Hahaha slazem se! Imacu to u umu za gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Veruj mi ne znam odakle si ali u mom gradu posto nema toliko copera vecina ljudi te "opaze"kada prodjes,Sto je dobro ako volis da se malo "duvas" po gradu a i za pripadnice lepseg pola :jee1:. Jer sta znaju ljudi dali vozis motor od 5000 evra ili 600 bitno da lepo izgleda a za skutere ne verujem da su bas zainteresovani.Po meni je coper mnogo mocniji i nebih ovaj moj kineski menjao za ne znam koji skuter (osim ako uznem dobre pare za skuter pa opet kupim neki kvalitetniji coper)Gume su mu velika mana jer ako se opustis pa ga poteras malo brze u krivini veoma lako moze da te iznenadi zadnji tocak ako nemas osecaj i naravno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
13 hours ago, Mondial said:

Veruj mi ne znam odakle si ali u mom gradu posto nema toliko copera vecina ljudi te "opaze"kada prodjes,Sto je dobro ako volis da se malo "duvas" po gradu a i za pripadnice lepseg pola :jee1:. Jer sta znaju ljudi dali vozis motor od 5000 evra ili 600 bitno da lepo izgleda a za skutere ne verujem da su bas zainteresovani.Po meni je coper mnogo mocniji i nebih ovaj moj kineski menjao za ne znam koji skuter (osim ako uznem dobre pare za skuter pa opet kupim neki kvalitetniji coper)Gume su mu velika mana jer ako se opustis pa ga poteras malo brze u krivini veoma lako moze da te iznenadi zadnji tocak ako nemas osecaj i naravno iskustvo.

Hahahahahaha iz BG sam, to je dodatni bonus za pripadnice lepseg pola hahaha

 

Jel pricas o čelingeru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma nebitno ja imam Mondial mada je i challenger lep ali sam citao da je tezi za upravljanje.Ali po po pricama je startniji a i V masina tako da izgleda kao pravi coper.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

hmmm, Mondial. Da se u zdravlju i sreci navozas.  Cim cujem Mondial, a meni srce zaigra za ovaj dole Mondial Hipster. Jedan od najlepsih. Po testovima ima i super ciklistiku. Steta samo sto je 125. Da je jedno 500cm cak bih ga pazario za ergelu, il da se ubudzi motor od CB500. :)

mondialBoth.jpg&f=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja